- Вінниця
- Хмельницький
- Чернівці
- Косів
- Космач
- Шешори
Деталі та родзинки подорожі
Організаційний збір
Дітям до 12 -ти років діє знижка 10%.
Враховано
Додатково
Організатори
Програма подорожі
Цей базар є найвідомішим, саме через те, що з нього розпочинають свої подорожі усі сувеніри, які ми купуємо в Україні, ціни тут гуртові, а майстри місцеві. Чого тільки не побачиш на Косівському базарі! Грибочки, ягідки, чаї, м’ясні делікатеси, а також легендарні сирні коники. А що стосується сувенірної продукції, так тут очі розбігаються - різьблені, інкрустовані й випалені дерев’яні вази, шкатулки, рахви, пласти, орли, ложки, діжки, бербениці, розписаний керамічний посуд, куманці, скульптурки, кахлі, вишиті і ткані сорочки, рушники, килими і верети, ліжники, вироби із бісеру, металу, шкіри і ще багато чого цікавого.
Нас чекає, півгодинна прогулянка і ми на Вершині! Висота гори 584 метра і розташована вона на межі міста Косів та села Город. З вершини гори відкривається мальовнича панорама міста та гірських хребтів (Каменистий, Сокільський, Брусний). Тут здається, що ти можеш досягнути хмар і осягнути всю невимовну красу природи.
Ми побачимо дивовижне поєднання краси та величі природи - Сріблясті водоспади у селі Шешори. Невеличка, на перший погляд, річка Пістинь подарувала Карпатам відомий далеко за межами країни комплекс водоспадів. Найбільший з них це водоспад Великий Гук, висота його падіння складає 5 метрів. Поряд є і Малий Гук – молодший брат, що не відстає за красою і також вражає. Сріблястими, водоспади було названо саме тому, що тут постійно присутня завіса крапель води, що виблискує на сонці та створює чарівне явище.
Тут панує атмосфера справжньої гірської природи і прадавніх гуцульських традицій. Маршрут пролягає через заповідну річку Пістинька, а далі прямує через неймовірної краси букові та мішані ліси. Деякі з дерев настільки величні та давні, що заворожують погляд. Багато буків у цьому лісі перетнули віковий рубіж в сотню років. Уся навколишня краса це Національний природний парк “Гуцульщина”. Тут водиться велика кількість диких тварин та птахів і саме на цій полонині знаходиться сироварня, у якій в період випасання худоби готують карпатську бринзу, вурду та будз. А краєвиди ЙОЙ! Аж серце завмирає!
Лисина Космацька - мальовнича вершина, яку варто відвідати кожному, хто закоханий в Карпати. З гори відкривається звабливий вид на Чорногірський хребет з усіма його вершинами.
Є обґрунтована версія того, що на горі з давніх-давен існувало астрономічне святилище, завдяки якому прадавні люди вели спостереження за сонцем та іншими небесними тілами. У багатьох стародавніх народах Гора була сакральним місцем, виступала посередницею неба і землі, її віссю і центром, священним місцем, де живуть Боги. На горі закладали жертовники, святилища, ставили статуї кам’яних чи дерев’яних ідолів.
Загальна довжина маршруту 18 км. Підйом триває орієнтовно 4 години. Маршрут середньої важкості.
Корисні поради
Звичайно ж, побачити всю красу гір і осягнути велич природи, нам вдасться при ясній погоді. Але, насправді, гори чарівні завжди і за будь-якої погоди вони манять до себе, своїм казковим шепотом вітру. Головне, йти до мети, тоді обов’язково буде винагорода!
Формат одягу: розношене ТРЕКІНГОВЕ!!! взуття; зручний одяг, по погоді; толстовку або вітровку, навіть у спеку в горах вітряно; головний убір; дощовик, погода в горах дуже мінлива!
Що з собою мати: наплічник; їжу та водичку; термос; крем від засмаги; гігієнічну помаду, каремат або сідачку; техніку для файних фотографій; особисту аптечку; гарний настрій.
Організатори залишають за собою право часткових змін програми чи планування розпорядку дня, з метою покращення якості подорожі та право пересаджувати, змінювати схему розсадження у випадку зміни автобуса! Тур Клуб не несе відповідальність за погоду та природні явища. У подорож допускаються діти, мінімальний вік яких становить 10 років.