- Вінниця
- Хмельницький
- Чернівці
- Верховина
- Ворохта
Деталі та родзинки подорожі
Організаційний збір
Дітям до 12 -ти років діє знижка 10%.
Враховано
Додатково
Організатори
Програма подорожі
Вважається, що в сиву давнину тут поклонялись Праматері богині Ладі, проводились ритуали та просили в Богині діток. І досі в ущелині, яку називають «чистилищем» можна побачити подарунки, які сучасні жінки несуть Ладі, впевнені, що вона допоможе їм завагітніти. А ще тут загадують бажання, поклавши руку на «ступню» Лади. Кажуть, у всіх воно здійснюється. Перевіримо)))! Ми віднайдемо з вами інші скелі, які мають обриси тварин: собаки, орла, змії, дракона, мурахи. А усміхнене кругле обличчя «охоронця», який зустрічає на стежці, взагалі важко не помітити. Приємним бонусом, який трапиться нам на цьому нескладному маршруті, стане Терношорський Гук – мальовничий водоспад на річці Березулька, яку, до речі, доведеться кілька разів переходити, тому не завадить мати гумові чоботи.
Сотні шукачів пригод щороку відвідують його, аби доторкнутися до величезної брили, протяжність якої близько 80 метрів, а висота – понад 20 метрів. Тут можна побачити автографи класиків української літератури, істориків, астрологів та інших відомих людей. Проте найцікавішими є, безперечно, петрогліфи. Давні космогонічні символи, рукотворні рисунки, якими схематично зображали тварин і людей. Деякі з них, дослідники датують ще VIII-IX століттям, коли тут активно проводили язичницькі обряди та ритуали. Особливими властивостями також наділені ритуальні чаші, що є на самій вершині Каменя. Їх ще називають слідами “лелетів”. Це невеличкі заглибини, які на своїх стінках мають залишки священного вогню. Очевидно, тут славили Бога Сонцю – Дажбога. Воду, що міститься в цих заглибинах, не можна каламутити, адже це порушення спокою богів, які можуть покарати тих, хто зневажає їхню волю.
Це Місце Сили робить гостя багатим та щасливим, везучим на життєві блага та благополуччя в усіх справах. Також кажуть, що тут можна зняти депресію і змусити негативні емоції покинути тіло.
Що може бути краще, ніж зустрічати новий день в оточенні багаторічних велетнів-смерек, вдихати з насолодою свіже і чисте повітря наших Карпат і досхочу тішитися краєвидами, що паморочать голову?! За один день, ми пройдемо 18 кілометрів мальовничими стежинами. Подолаємо затяжні підйоми та кам'янисті спуски, відпочинемо на полонині, досхочу наїмося афенами та гогодзами і як найбільшу винагороду отримаємо зустріч з королевою дня – Ротило 1483 метрів. Ця гора триматиме в тонусі всі Ваші м'язи при сходженні, і полонить Ваше серце на вершині!
Гора відома не тільки завдяки пейзажу, який відкривається з вершини, а й тим, що до 1939 року тут проходив польсько-чеський кордон. До нашого часу збереглися бетонні стовпчики, які позначали лінію кордону. Раніше по горі проходив кордон між двома великими державами, а зараз це межа між двома областями Закарпатською та Івано-Франківською. Також під час Першої світової війни на горі Кукул велися бої. Нагадуванням про бойові дії служать фортифікаційні споруди і невеликий військовий цвинтар.
Піднявшись на вершину ми вийдемо на хребет! Що видно з хребта? Так все що душа забажає! І найголовніше - перед вами Говерла, Петрос і Чорногора, як на долоні (Кукул - один з небагатьох наближених до найвищого масиву в Україні хребтів). Видніється масив Близниця - той, що на Свидовці. Озирніться і з іншого боку побачите Горгани. Повірте, Кукул як стратегічна карта Карпат, допомагає планувати все нові і нові походи. Практично всі знакові Карпатські гори з цієї висоти можна об'єднати в одну сферичну фотографію. Від краси навколо дух захоплює і в цей момент просто хочеться зупинити час!
Попри 20-кілометрову відстань маршрут на гору Кукул не буде виснажливий. Цьому сприяє не різкий перепад висот, повільний підйом та затінена лісом дорога.
Корисні поради
Звичайно ж, побачити всю красу гір і осягнути велич природи, нам вдасться при ясній погоді. Але, насправді, гори чарівні завжди і за будь-якої погоди вони манять до себе, своїм казковим шепотом вітру. Головне, йти до мети, тоді обов’язково буде винагорода!
Формат одягу: розношене ТРЕКІНГОВЕ!!! взуття; гумові чоботи або босоніжки, щоб переходити потічки; купальник/плавки, для купання в Чорному Черемоші; зручний одяг, по погоді; толстовку або вітровку, навіть у спеку в горах вітряно; головний убір; дощовик, погода в горах дуже мінлива!
Що з собою мати: наплічник; їжу та водичку; термос; крем від засмаги; гігієнічну помаду, каремат або сідачку; техніку для файних фотографій; особисту аптечку; гарний настрій.
Організатори залишають за собою право часткових змін програми чи планування розпорядку дня, з метою покращення якості подорожі та право пересаджувати, змінювати схему розсадження у випадку зміни автобуса! Тур Клуб не несе відповідальність за погоду та природні явища. У подорож допускаються діти, мінімальний вік яких становить 12 років.