- Ворохта
- Кривопілля
- Косів
- г. Кострич (1568 м)
- п. Веснарка
- г. Копець (1336 м)
Деталі та родзинки подорожі
Організаційний збір
Враховано
Додатково
Організатори
Програма подорожі
До Ворохти потрібно доїхати самостійно потягом, час прибуття якого в 7:20 у Ворохту. Потяг курсує різні міста. Можна підсісти у зручній локації. Час відправлення:
15:58 з Києва
19:10 з Вінниці
21:27 з Хмельницького
23:35 з Тернополя
01:42 з Львова
04:35 з Івано-Франківську
Ми будемо проживати на Кривопільському перевалі, на висоті 1030 метрів над рівнем моря. Цей перевал - один з навищих перевалів в Українських Карпатах. Знаходиться він у межах Верховинсько-Путильського низькогір'я. Наша садиба розташована між хвойними лісами та просторими гірськими полонинами з річкою внизу. Якщо піднятися трохи вище від будиночку, можна побачити могутню Говерлу. Це місце тиші та відновлення, яке так потрібне зараз кожному українцю.
Косів. Незламний дух, унікальна кераміка та філіжанка кави. Косів та його околиці – це своєрідна загадка, палітра вражень, які відкриваються поступово у найрізноманітніших площинах. Архітектура, природа, смачна їжа, файні люди та потяг до творчості - все те, що пронизує Косівські вулички. А як же образотворчість? Оскільки околиці Косова були багатими на глину, у містечку здавна розвивається гончарство. Спершу тут виготовляли горшки, глечики, миски, горнятка, тобто увесь домашній посуд. Майстри уміли так його розмалювати, що на посуді можна було читати історію краю. Та й зараз є багато цікавих місцинок, які дозволять нам не тільки переглянути глиняні шедеври майстрів, а й самим долучитися до творчого процесу. По сусідству є затишне село Яворів, яке славиться різьбою по дереву, вишивкою, писанкарством тощо. Місцеві джерела називають Яворів столицею ліжникарства. Ми зможемо поринути у цей процес плетіння м'яких та надзвичайно теплих ліжників (ковдр із овечої вовни) разом з місцевими майстрами.
Торкатися до керамічних експонатів, зазирати у шухляди, грати в ігри та пройти квест - все це та ще багато цікавого пропонують відвідувачам інтерактивної експозиції, що відкрилася в Косівському музеї народного мистецтва та побуту Гуцульщини. Цей музей справедливо вважають центром культурного надбання Гуцульщини. Колекція музею нараховує близько п’яти тисяч експонатів. У ній представлено одні з кращих збірок виробів з дерева, кераміки, шкіри та металу, гуцульського одягу та вишивки.
Тепер настав час поринути у творчий процес створення власного виробу з глини під час майстер-класу з кераміки. Цікаво, що він буде проходити у сучасній затишній кав'ярні, яка просякнута натхненням та ароматом затишку. Кожен матиме можливість створити власний виріб (горнятко, тарілку, підставку) з допомогою майстра та освоїти базові принципи цього виду творчості. Після цього, за бажанням, можна випити ароматного чаю чи кави з місцевими смаколиками і відпочити, осмислюючи те, що зараз відбувається у вашому житті.
У вільний час можна відвідати сувенірний ринок, де можна придбати цікаві автентичні речі, які закарбують приємні спогади, цікаві крамнички, заклади з смачною їжею та прогулятися вуличками міста. До речі, саме тут ми радимо купити продукти та сувеніри, якщо є така необхідність. Оскільки там, де ми проживатимемо, можливості це придбати не буде.
Гірське село Яворів широко відоме як столиця карпатського ліжникарства, центр виробництва ліжників – теплих гуцульських ковдр із овечої вовни. Село над річкою Рибницею розташоване у самому серці Гуцульщини.
Процес виготовлення ліжника - це складний та довготривалий процес, тому не дивно, що це ремесло має родинний характер. На майстер-класі ви зможете побачити як виготовляється справжній гуцульський ліжник та спробувати зробити його самостійно.
Це час для кращого знайомства один з одним, можливість знайти друзів та людей зі спільними інтересами. Легка та невимушена атмосфера, в якій можна поділитися своїми вподобаннями та послухати цікавинки про інших учасників мандрівки.
Цей похід буде під силу кожному - і тому, хто в горах вперше і для того, хто є амбасадором Карпат. Головне - настрій та ваша фізична готовність до походу.
Кострича - це казковий ліс. Такий тихий, що чути кожен крок. Порослі мохом камені, стовбури столітніх дерев, височенна хвоя, вузли коріння перетинають стежки. Кострича - це вершина, на якій можна на повну оцінити велич Чорногори, що стоїть зовсім поруч — на відстані одного глибокого спуску і одного крутого підйому. Аби зрозуміти, що насправді означає висота у дві тисячі метрів, приходьте сюди. Перед тобою гора і над нею висить хмара. А коли вітер прижене її до тебе, вже здається, що вона десь поза простором, хоча точно тільки що бачив, як вона чіпляла схил сусіднього хребта.
Думаю кожному з нас буде цікаво послухати про справжню сутність гір і того, що можна пережити мандруючи ними. У нас буде можливість поринути у розповіді гіда про його пригоди та задати питання, які цікавлять нас. Це класний шанс побудувати нові цілі та мрії щодо підкорення вершин та виходу на наступний рівень самого себе.
Можете лиш уявити як виглядає зоряне небо в горах! Там, де майже немає штучного світла, там, де сніг освічує небесні простори. Де тиша приносить тобі спокій та легкість.
Видих. Все буде добре. Я впораюсь.
Сьогодні ми відправимося на Східно-Карпатський туристичний шлях. Маршрут починається одразу біля нашого будинку. На шляху нас чекають просторі полонини, тихі та затишні смерекові ліси та звісно вихід на г. Копець. Звідси відкривається чудовий вигляд на безмежну красу Карпат! Прогуляємося по гірському хребту та зробимо незабутні фотокартки. Як же прекрасно бути тут, у горах! Ми надовго зарядимося енергією та життєрадісністю.
Що тебе вразило найбільше у цій подорожі? Які спогади везеш з собою додому? З чим повертаєшся у своє життя?
Рефлексія - є важливою частиною мандрівки. Коли ми можемо задуматися, проаналізувати, почути думки і враження інших - це класно. Ще раз зрозумівши те, як круто бути в колі однодумців. Обмін враженнями - це не кінець. Це початок нових пригод!
Ось ми і підійшли до завершення нашої чудової мандрівки! Повертаючись додому, плануємо повернутися знову у гори - місце пізнання себе та своїх можливостей. Гори кличуть - я маю йти!
Корисні поради
Для походів в гори потрібно мати зручний та теплий одяг і взуття. Взуття основне трекінгове зимове (мембрана, протектор) / можливий варіант повсякденного взуття, але після консультації; шкарпетки шерстяні, термобілизна за бажанням, флісова кофта, штани трекінгові (можна лижні), спортивні, тепла куртка пухова/мембрана або лижна, рукавиці зимові, шапка, рюкзачок, дощовик.
Кривопільській перевал - це затишне місце, які розташоване віддалік від цивілізації, а отже тут немає магазинів та кафе. За програмою подорожі ми маємо сніданки включені у вартість. Додатково можна ще замовити вечері або ж самостійно готувати собі в садибі на кухні (є необхідне обладнання). Візьміть з собою у валізу 2 перекуси, які знадобляться вам під час походів у гори. Також за потребою беріть з собою смаколики, чай, каву - все що вам захочеться з'їсти під час подорожі.
Організатори залишають за собою право часткових змін програми чи планування розпорядку дня з метою покращення якості подорожі. У випадку несприятливої погоди програма подорожі може бути змінена, тому можливі додаткові витрати. У подорож допускаються діти, мінімальний вік яких становить 12 років.