- Вінниця
- Немирів
- Іллінці
- Дашів
- Гайсин
- Вороновиця
- Вінниця
Організаційний збір
Дітям до 12 -ти років діє знижка 10%.
Враховано
Додатково
Організатори
Програма подорожі
Виставкові зали музею присвячені біографіям знаменитих письменників, художників, культурних діячів Немирівщини. Більшість експонатів стосуються історії життя народженого в Немирові поета Н.А. Некрасова і Марка Вовчка, яка жила в будинку, де нині розмістився музей.
Всі чули про славне місто Немирів, однак мало хто знає, яка найцінніша пам'ятка знаходиться тут. Вишуканий і прекрасний палац графині Марії Щербатової. Архітектурний стиль неокласицизму відмінно відображається в деталях фасаду і будівлі в цілому: колонади, ганок, еркери, прогулянкові тераси. Сплячі леви прикрашають парковий фасад палацу.
Місто розташоване в долині злиття річок В'язовиця та Собка. Неподалік від міста розташований Іллінецький метеоритний кратер. На території Іллінців близько двох тисяч років тому проживали осілі племена. На околицях міста добре збереглися залишки скіфських курганів (IV-ІІІ століття до нашої ери), та одне з найдавніших слов'янських селищ датоване V століттям нашої ери.
Назву Дашів виводять від тюркського слова таш – камінь. Каміння тут вистачає, адже скелі українського кристалічного щита тут близько підходять до поверхні, але чи було тут колись поселення тюрків – достеменно невідомо. Деякі дослідники вказують, що тут було украплення ординців, а може топонім відносився до природної місцевості, де поселення виникло пізніше. Як всюди пишуть, перша згадка про Дашів відноситься до 1420 року. То було якесь дрібне село на річці Соб. У 16 столітті село належало родині Короваїв-Седлецьких, які у 1585 продали його князям Збаразьким, які збудували тут невеликий замок. В ті часи Дашів лежав на Чорному татарському шляху, тому замок руйнувався неодноразово, і Збаразькі його здихались, продавши князем Вишневецьким, які зробили містечко ремісничим центром Брацлавського воєводства, а пізніше – сотенним містечком.
У музеї представлені ксерокопії листів Василя Стуса з місць заслання, сімейні фотографії, студентські конспекти, численні документи: рішення судових колегій; постанова про виселення засудженого поета в штрафний ізолятор; копії різних довідок і інше. Крім того, у музеї знаходяться особисті речі Василя Стуса: осіннє півпальто, виконане в нетрадиційному українському стилі; записні книжки, олівці, ручки.
Музей історії авіації та космонавтики в селищі Вороновиця – це унікальне «космічне сховище», що зберігає понад 1300 предметів. Тут можна знайти документи, книги, фотографії, речі, пов'язані з розвитком авіації та космонавтики, сучасне льотне спорядження, а також меморіальні предмети, які належали винахіднику першого у світі літака Олександру Можайському та відомій радянській льотчиці Валентині Гризодубовій. Музей розміщений у триповерховому палаці Грохольських-Можайських, який є найціннішою пам'яткою Вороновиці.