- Вінниця
- Хащувате
- Гайворон
- Лукашівка
- Умань
- Вінниця
Деталі та родзинки подорожі
Організаційний збір
Дітям до 12 -ти років діє знижка 10%.
Враховано
Додатково
Організатори
Програма подорожі
Вузькоколійна залізнична траса — це не лише засіб транспортування, а справжня подорож у часі, в якому об'єднуються неповторна атмосфера та технічна краса. Починаючи свою подорож паротягом, ми ніби мандруємо у минуле, коли потяги та вагони вели своє життя під мелодію ритмічного стуку коліс. Із невеликого села Хащувате, ми мчимо повз мальовничі поля та лісові галявини, кожен поворот відкриває нові краєвиди та захоплюючі пейзажі, а звук паротягу створює ту загадкову атмосферу.
Після невеличкої мандрівки рейками, нас зустрічає вокзал у Гайвороні. У цей день, спільно із ретро-потягом від Укрзалізниці, проводяться активності. Зокрема, на станціях облаштовані благодійні ярмарки зі збором коштів на ЗСУ та розважальна програма. Є можливість проїхатись на автомотрисі, зробити огляд рухомого складу на станції.
Далі у нас запланований похід у Гайворонський краєзнавчий музей. Гайворонський краєзнавчий музей - це скарбниця історії та культури, що вражає своєю різноманітністю та цікавістю експозицій. Знаходячись у самому серці міста, цей музей став важливим центром для вивчення та збереження культурної спадщини. Експозиції музею розкривають багатогранність історії від давніх часів до сучасності. Різноманітні виставки включають народне мистецтво, ремесла та етнографічні зразки регіону. Ви можете побачити археологічні знахідки, реліквії з часів Київської Русі, старовинні картини та фотографії, які розповідають про колоритне життя міста. Також, музей славиться своєю унікальною експозицією, присвяченою історії та розвитку вузькоколійки.
Село Лукашівка, секретний об’єкт до 1999 року. Зброя, яка могла знищити планету, тепер експонується у музеї. Унікальний музей України, подібний є лише у США. Ракети, техніка, яка їх обслуговувала та охороняла, підземні комунікації, командний пункт із "червоною кнопкою" та багато шокуючих відкриттів недалекого минулого.
Музей ракетних військ стратегічного призначення — унікальний військовий музей у Європі, для створення якого була використана бойова позиція ракетного полку 46 ракетної дивізії Ракетних військ. Експозиція відображає історію ракетних військ стратегічного призначення СРСР. Підземний командний пункт і одна з ракетних шахт представлені в своєму первісному вигляді. Крім того, у музеї представлені техніка та засоби, які використовували при обслуговуванні ракетних комплексів, ракетні двигуни, системи космічного зв'язку. І навіть, якщо ви не любитель мілітаристичного антикваріату — все одно не пожалкуєте. Адже покажуть та розкажуть про неймовірні факти колишні офіцери-ракетчики. Охочим буде можливість спуститись на глибину 30-ти метрів (12 поверхів) — колишній командний пункт, де була та сама ядерна кнопка, про яку ми всюди чуємо.
Уманський Свято-Богородицький Василіанський монастир заснований 1765 року за сприяння воєводи київського Францішека Салезія Потоцького. Він подарував василіанам площу в Умані, на якій збудували церкву і монастирські келії, а в передмісті — фільварок, комори, розбили городи. На місці майбутнього монастиря заклали кам’яний фундамент з підземеллям висотою півтора сажені і розпочали кладку цегляних стін шириною півтора аршина і висотою у два поверхи П-подібної будівлі. Одним із будівничих монастиря був Шафранський. Від монастиря до міста йшли підземні ходи.
Орієнтовне прибуття до 23:00. Залежить від нашої організованості та стану дороги. Зупинка на Г. Мазепи (Грош) та у кишеньці навпроти центрального автовокзалу. По місту зупинок не робимо.