- Вінниця
- Літин
- Хмельницький
- Чернівці
- Вінниця
Деталі та родзинки подорожі
Доступні виїзди
Організаційний збір
Дітям до 12 -ти років діє знижка 10%.
Враховано
Додатково
Організатори
Програма подорожі
Село Нагоряни є центром народного килимарства всієї Чернівецької області. Тут діє єдиний в області музей килимарства, початок якого сягає 30-х років ХХ століття. Тоді мешканець села Андрій Китайгородський відкрив у Нагорянах сукнобійню. Сьогодні оберегом садиби-музею є Вікторія Китайгородська, яка донесла скрізь все життя до наших днів багато таємниць створення узорчастих килимів.
Першою великоформатною роботою майстрині став килим «Троянди й виноград», а всього вона є авторкою близько 200 робіт, більша частина з яких в різні часи експонувалася на багатьох колективних та персональних виставках. Географія цих виставок доволі широка: Чернівці, Львів, Пирогово, Москва, Ботошани (Румунія), Лодзь (Польща). У творчості пані Вікторії переважають квіткові та квітково-геометричні орнаменти, а протягом останнього часу – сюжетні композиції. Працює майстриня в техніці забираних ниток для багатоколірного малюнку та «на дротах» - для двоколірних зображень.
Єзуїтський Римсько-католицький костел - чудовий зразок буковинської неоготики. Монастирський комплекс із струнким костелом споруджено в кінці ХІХ століття завдяки клопотанням місіонерів Товариства Ісуса - спадкоємців ордена єзуїтів. Проєкт у найкращих традиціях готичних храмів Європи розробив професор Йозеф Ляйцнер. За радянських часів у костелі знаходився архів, а в монастирі - училище мистецтв. У 2010 році костел Найсвятішого Серця Ісуса повернули католицькій громаді Чернівців.
Розташований на другому та третьому поверхах розкішного історичного будинку в самому «серці» Чернівців. Будинок Чернівецького художнього музею — унікальна пам’ятка архітектури національного значення. Його споруджено в традиції віденської сецесії у стилі модерн для Буковинського ощадного банку. По головному фасаду виділений ризаліт з балконом на консолях та розкішним майоліковим панно над балконом. образах 12 богів зображено 12 найважливіших провінцій імперії, які уособлювали її суть. На панно боги розташовані мальовничими групами згідно з основним принципом модерну: динамічна рівновага замість дзеркальної симетрії. Споруда має надзвичайно виразний інтер’єр. Вестибюль першого поверху прикрашають шість величних колон. На початку парадних сходів — два пілона, що завершуються чоловічим та жіночим погруддями на фігурних постаментах.
Концерт органної музики - Марк Новакович (Львів). Початок 14 грудня 2024, 17:00 Живий звук. Вартість квитків 200-300 грн. У програмі: Д.Букстехуде, Й.С.Бах, Й.Пахельбель, Л.К.Дакен, В.Гончаренко, Г.Янг. Відбудеться у залі органної та камерної музики Чернівецької обласної філармонії імені Д.Гнатюка). Квитки купуйте самостійно онлайн але вже тоді коли поїздка гарантована організатором та є мінімально необхідна кількість бажаючих у виїзді. Про виконавця: Марк-Єфрем Новакович – органіст, музикознавець. Вищу освіту за профілем музикознавця здобув у Львівській національній музичній академії імені Миколи Лисенка.
Вірменська церква Чернівців — діюча вірменська католицька церква східного обряду Святих апостолів Петра та Павла в місті Чернівці. Збудована і освячена 1875 року, функціонує з перервою на час перебування радянської влади на Буковині. Занесена до списку будівель, які охороняються державою. Завдяки архітектурі та особливо унікальній акустиці, наявності органу з самого початку і до сьогодні використовується для проведення концертів та інших культурних заходів. Орган для органного залу був виготовлений на фірмі Rieger-Kloss (м. Крнов, Чехословаччина).
Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича — один із найстаріших класичних університетів в Україні. Розташований у величній будівлі сучасних Чернівців – комплексі, спорудженому в 1864-1882 рр. як резиденція буковинських митрополитів за проектом відомого чеського архітектора Йосифа Главки. Роботи інтер’єрів виконані віденськими художниками К. Іобстом, І. Кляйном, чеським К. Свободою, буковинськими Е. Бучевським і Є. Максимовичем. Стиль будівель еклетичний з домінуючим мотивом візантійської та романської архітектури.
Місто Чернівці – чарівне місто на заході України неподалік кордону з Румунією. За свою історію Чернівці перебували у складі декількох держав, місто є багатонаціональним, тут проживають і румуни, і молдовани, і євреї, і німці, проте українці на цій території завжди переважали. З 1991 року Чернівці є частиною незалежної України. Місто зберігає свій історичний вигляд і продовжує бути культурним, освітнім та економічним центром регіону. Чернівці приваблюють своєю унікальною архітектурою, історичною спадщиною та культурним різноманіттям, що робить це місто справжньою перлиною Буковини.
Чернівецький театр – це мрія з оксамиту і золота, спроектована віденськими архітекторами Гельмером і Фельнером. І все ж вони були запрошені на роботу в Чернівці лише після того, як були споруджені за їх проектами театри у Відні й Одесі.
За архітектурою та інтер’єром він не поступався перед віденським. Про це втілення мистецьких амбіцій чернівчан гарно висловився австрійський публіцист Г.Гайнцен: “Чернівецький театр – це мрія з оксамиту й золота, спроектована віденськими архітекторами Гельмером і Фельнером… Чернівецький театр – то пам”ятка обізнаним із культурою чернівчанам…”. Тут виступали великі майстри оперної та драматичної сцени Європи: великий Енріко Карузо, Федір Шаляпин, Соломія Крушельницька, Марія Бієшу, актор австрійської драми Моіссі.
Якщо ви хотіли побувати всередині чернівецького театру, дізнатися про його історію, помилуватися розкішними інтер’єрами будівлі – то маєте таку можливість під час нашої театральної екскурсії.
Орієнтовне прибуття до 23.00. Залежить від нашої організованості та стану дороги. Зупинка на Водоканалі та у кишеньці навпроти центрального автовокзалу. По місту зупинок не робимо.
Корисні поради
• Організатори залишають за собою право часткових змін програми чи планування розпорядку дня, з метою покращення якості подорожі та право пересаджувати, змінювати схему розсадження (не повідомляючи про це туристів) у випадку зміни автобуса та фактичної нумерації місць! У подорож допускаються дітки мінімальний вік яких становить 3 роки.
• Вартість вхідних квитків на екскурсійні об'єкти та дегустації може змінюватись залежно від рішень їх адміністрації та не залежать від організаторів.