trip inroduction image
Печера «Скитська»
експедиція у «Гострі Говди»
1350
Учасник клубу
1490
Новачок
  • Вінниця
  • Літин
  • Хмельницький
  • Заліщики
  • Вінниця

Доступні виїзди

Дата подорожі
Кількість днів
Кількість місць
Організаційний збір (від)
Печера «Скитська»
експедиція у «Гострі Говди»
22 березня 2025 р.
11 день
Є вільні місця
1350
1490
Забронювати
- учасник клубу
- новачок

Організаційний збір

Учасник клубу
Новачок
1350
1490
alarm icon
Організатори залишають за собою право часткових змін програми чи планування розпорядку дня, з метою покращення якості подорожі та право пересаджувати, змінювати схему розсадження у випадку зміни автобуса! Мінімальний вік учасників подорожі 7 років.
Організаційний збір розраховується на ОДНУ особу (включає всі пункти, які вказані нижче).
Також нагадуємо, що в тур-клубі діє система авансів для підтвердження бронювання місць.
Дітям до 12 -ти років діє знижка 10%.
Як отримати клубну картку та стати учасником нашого клубу?Детальніше

Враховано

Проїзд комфортабельним автобусом
Проїзд комфортабельним автобусом
Організаційна підтримка до, під час подорожі
Організаційна підтримка до, під час подорожі
Туристичне страхування
Туристичне страхування

Додатково

Екскурсія
Екскурсія
супровід у печері «Скитська» 250 грн.
власні витрати на харчування
власні витрати на харчування
organizer slider background

Організатори

ОД
Отс Дмитро
супроводжуючий
good smile204 з 206 людей вподобали цього організатора

Програма подорожі

Одноденна подорож
Печера «Скитська» або «Гострі Говди». Екстремальна експедиція для досвідчених.
22 березня 2025 р. субота
печера
Екскурсія
Скитська
Гострі Говди
Заліщики
Панорама
05:45 Збір у кишеньці навпроти центрального автовокзалу. Посадка в автобус. Старт о 5:45. Чекаємо 15 хвилин, не запізнюйтесь.
12:00 - 12:30 Вражаюча панорама на Заліщики. Маємо змогу, зробити тут гарні світлини.

Саме у Заліщиках, Дністровський каньйон робить свій знаменитий вигин майже на 360 градусів між Буковиною і Тернопіллям, утворюючи трикілометровий меандр, посеред якого лежить місто – колишній польський курорт № 1, а сьогодні – просто райцентр Тернопільської області. Назва, скоріш за все, походить від проживання перших поселенців, які жили «за лісом». А можливо ї від «ліщини»: у Х – ХІ столітті по Дністру проходив важливий шлях між Галичем та Молдавією. А купці, начебто, відпочивали під заростями ліщини.

12:30 - 13:30 Обід в одному із закладів міста.
13:30 - 17:00 Підземна екскурсія печерою Гострі Говди.

Зверніть увагу!!! Експедиція у печеру Скитська рекомендується виключно для туристів які вже бували хоча б в одній з цих печер: Атлантида або Млинки, а ще краще в обох печерах а також не габаритної статури. Якщо ви ще не бували у печерах, то ми рекомендуємо відвідати вищеперераховані печери виїзди на які розміщені у нас на сайті на дати що заплановані 15 та 22 лютого. Без спелеодосвіду ми змушені будемо вам відмовити у цій екскурсії, оскільки даний маршрут є дійсно складним та екстримальним і підходить лише для досвідчених.

Скитська печера, також відома під назвою "Гострі Говди", є геологічною пам'яткою природи на території Чернівецької області. Вона розташована в межах Дністровського каньйону поблизу села Звенячин, у старовинному гіпсовому кар'єрі. Скитська печера славиться своїми вражаючими лабіринтами, численними кристалами гіпсу та своєрідною структурою ходів, що нагадують тріщини. Це одне з наймальовничіших та найбільш загадкових місць для досліджень у Буковині. Печера була відкрита у 1950-х роках, коли почалися розробки гіпсового кар'єру на пагорбах, відомих як "Гострі Говди". Назва походить від слова "говд", що в перекладі з австрійської означає "скелі" або "пагорби", і пов’язана з пануванням Австро-Угорщини на Буковині. Довжина ходів Скитської печери перевищує 3.5 кілометри, і вони здебільшого мають висоту від 3 до 5 метрів, а ширину — всього 1-2 метри. Лабіринти переповнені вузькими та крученими переходами, серед яких найвідоміші - "Спіраль", "Духовка", "Кончіта" та "Горло". Печера вражає багатством гіпсових кристалів, які утворилися у результаті карстових процесів. Найгарнішою частиною вважається Кришталевий зал, де стіни вкриті великими та різнокольоровими кристалами, що сягають 6 метрів у висоту. Особливо приваблюють відвідувачів рідкісні геліктити та кальцитові відкладення, що прикрашають дно печери.

22:45 - 23:15 Повернення у Вінницю.

Орієнтовне прибуття до 23:15. Залежить від нашої організованості та стану дороги. Зупинка на Західному автовокзалі та у кишеньці навпроти центрального автовокзалу. По місту зупинок не робимо.

Читати далі
travel program image
travel program image
travel program image
travel program image
travel program image
travel program image
travel program image
travel program image
travel program image
travel program image
travel program image
travel program image
travel program image
travel program image
travel program image
travel program image
travel program image
travel program image
travel program image

Корисні поради

 • Зверніть увагу!!! Експедиція у печеру Скитська рекомендується виключно для туристів які вже бували хоча б в одній з цих печер: Атлантида або Млинки, а ще краще в обох печерах. Ходи у печері вузькі та низькі, тому радимо для відвідання бажаючих не габаритної статури, щоб ви адекватно розраховували свої сили. Якщо ви ще не бували у печерах, то ми рекомендуємо відвідати вищеперераховані печери виїзди на які розміщені у нас на сайті на дати що заплановані раніше 22 березня. Без спелеодосвіду ми змушені будемо вам відмовити у цій екскурсії, оскільки даний маршрут є дійсно складним та екстримальним і підходить лише для досвідчених. 

Важливо взяти старенький одяг, якого не шкода, оскільки комбінезони видаватись не будуть. Також обов’язково мати шапку (бандану), власний ліхтарик, будівельні рукавиці та змінне взуття для відвідування печери (старі кеди/кросівки/ звичайні або гумові чоботи). Для проходження маршруту (час орієнтовно 2,5-3 години в залежності від можливостей групи). За бажанням можна взяти волейбольні наколінники, так буде комфортніше на певних ділянках маршруту. Вартість екскурсії оплачується на місці додатково і складає 250 грн./особа.   

• Організатори залишають за собою право часткових змін програми чи планування розпорядку дня, з метою покращення якості подорожі та право пересаджувати, змінювати схему розсадження у випадку зміни автобуса! У подорож допускаються дітки мінімальний вік яких становить 3 роки. Якщо дитина не займає місце в автобусі а буде у Вас "на руках", тоді її реєструвати не потрібно.

• Вартість вхідних квитків на екскурсійні об'єкти може змінюватись залежно від рішень їх адміністрації та не залежать від організаторів.

Транспорт

Поставити запитання