- Київ. Аеропорт Бориспіль
- Аеропорт Хургада, Єгипет
- Каїр
- Луксор
Деталі та родзинки подорожі
Організаційний збір
Дітям до 12 -ти років діє знижка 10%.
Враховано
Додатково
Організатори
Програма подорожі
У нас буде свій персональний великий автобус з гідом та охоронцем) По дорозі ми побачимо крутезний схід сонця в пустелі.
Саккара - це найдревніший єгипетський некрополь де й знаходиться найперша сходинчаста піраміда Джосера. Також тут є ще декілька пірамід в які можна буде спуститись.
"Все боїться часу, а час боїться пірамід". Ми побачимо єдине вціліле чудо світу - піраміду Хеопса. Ще побачимо піраміди Хефрена та Мікурина, великого сфінкса і наробимо безліч фоточок.
Стільки золота ви ще не бачили!) Тут зібрана унікальна колекція єгипетських старожитностей, а також всі скарби з гробниці фараона Тутанхамона. Ну і звичайно ж мумії, ми їх також побачимо.
Аби по справжньому відчути весь єгипетський колорит, ми відправимось в Старий Каїр. Тут є все, аби зануритись з головою в нього. Також ми гулятимемо ісламським кварталом, який має статус об'єкту Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Тут знаходяться безліч сувенірних крамниць, де ми зможемо поторгуватися з місцевими продавцями)
Знову сідаємо в свій персональний автобус та відправляємось вперед за пригодами)
Абідоський храм має велику історичну цінність, але туристів тут можна перерахувати на пальцях. Справа в тому, що Абідос знаходиться далеко від основних туристичних місць і тому "підприємливі" єгиптяни не возять сюди туристів) А подивитися тут, повірте, є на що і ми в цьому переконаємось. Абідоський храм - це приклад майстерності настінних рельєфів і зображень. Вчені без перебільшення називають його шедевром єгипетського мистецтва.
Поряд з храмом знаходиться загадкова та дивна споруда - Осіріон. Начебто зовсім простий, але якщо придивитися - абсолютно незрозумілий. Не даремно ж він завдає стільки "головного болю" єгиптологам. Осіріон набагато старший від сусіднього храму, але точну дату побудови досі не визначено. Багато питань та версій виникає при огляді цієї культової споруди. Спробуємо і ми наблизитись до розгадки древніх таємниць.
Храм Хатор в Дендера є одним з найбільш добре збережених храмів у всьому Єгипті. Кольори в усіх храмах є оригінальними і яскравими, враховуючи, що внутрішня частина була колись покрита сажею після візитів бедуїнів та інших пустельних народів, які шукали притулку. Щоб показати кількість сажі, від якої довелося очистити храми, археологи залишили смуги в кожному храмі.
Ми спеціально залишили цей храм для відвідин у вечірній час. Саме з вечірньою підсвіткою храм виглядає містично і цим приваблює туристів. Це буде яскраве завершення дня.
Колоси Мемнона у Фівах, розташовані недалеко від Долини Царів, відносяться до числа найбільших і цінних статуй Стародавнього Єгипту. Обидві кам'яні статуї вагою більше 800 т, вік яких перевищує 3300 років, колись охороняли вхід в поминальний храм Аменхотепа, від якого сьогодні залишилися лише фрагменти.
Заупокійний храм цариці Хатшепсут в Дейр-ель-Бахрі – один з найвидатніших і водночас незвичайних храмових комплексів Єгипту. Храм став справжнім дивом інженерної думки стародавніх будівельників, а сьогодні є одним з найвідоміших споруд давньоєгипетської архітектури.
Долина Царів - це місце відоме своїми похованнями. Саме тут знаходяться гробниці в яких були поховані великі фараони. Ми спустимось в деякі гробниці, аби побачити як фараони готувалися до загробного життя.
Карнакський храм - це цілий комплекс стародавніх святинь, які з'єднані між собою. Центральний комплекс, присвячений богу сонця Амону, має площу близько 30 гектарів. Найбільш дивовижний тут "лабіринт" з 134 колон. Висота кожної понад 20 метрів - це приблизно як 8-поверховий будинок. На деяких з них є ієрогліфи, на яких до цих пір збереглася фарба. При цьому їх вік сягає 3 тисяч років. Це найбільший колонний зал в світі!
Корисні поради
P.S. Головна мета цієї подорожі - знайомство з древнім надбанням Єгипту. Тут зібрані лише цікаві та відомі місця. Кожна локація варта уваги, без перебільшення. Також сюди ми додали розваги та декілька днів повного релаксу на морі) Програма подорожі може бути змінена, на то є вагомі причини (поліція туризму, погодні умови, закриті автостради і тд), але жоден пунк з програми подорожі не залишиться без уваги. Ми побачимо все)
Правила в’їзду громадянам України до Єгипту.
Єгипетською стороною визнаються вакцини, схвалені ВООЗ і єгипетським лікарським агентством, за умови отримання другої дози двоетапної вакцини (Пфайзер, Астразенека, Модерна, Синовак, Супутник) або отримання дози одноетапної вакцини (Джонсон Енд Джонсон) мінімум за 14 днів до прильоту.
Вакциновані громадяни, старше 6 років, які прибувають з країн, де розповсюджені мутовані штами коронавірусу (Індія, Бангладеш, Пакистан, Бутан, М’янма, Шрі-Ланка, В’єтнам, Бразилія, країни Латинської Америки), підлягають проведенню аналізу ID-NOW на COVID-19, у разі позитивного результату – проведення ПЛР-тесту в аеропорту прибуття, у разі підтвердження зараження – розміщення в одному із ізоляційних шпиталів.
Вакциновані громадяни, старше 6 років, які прибувають із країн, де не розповсюджені мутовані штами вірусу (у тому числі з України), підлягають перевірці сертифіката про вакцинацію.
Сертифікат має містити QR-код та не має містити жодних виправлень, підтирань чи правок.
Електронні версії сертифікатів, у тому числі ті, що генеруються у додатку “ДІЯ”, наразі єгипетською стороною ОФІЦІЙНО НЕ ВИЗНАЮТЬСЯ.
До громадян, які прибувають без сертифікатів про вакцинацію, що відповідають вимогам єгипетської сторони, застосовуються такі умови в‘їзду:
1) Всі без виключення громадяни віком від 6 років, зобов’язані мати при собі сертифікат з негативним результатом ПЛР-тесту, зробленого не пізніше, ніж за 72 години до прибуття, що відповідатиме таким вимогам:
– має обов’язково містити точну дату та час здачі тесту особою;
– має бути виданий офіційною лабораторією, зареєстрованою у державі походження документу, та має містити печатку лабораторії, підпис лікаря та/або QR-код, що містить посилання на результат тесту на офіційному веб-сайті лабораторії;
– не має містити жодних виправлень, підтирань чи правок;
– має містити інформацію про проведений вид тесту;
– має бути обов’язково зазначено, що особі було проведено тестування типу RT-PCR.
– має бути виданий англійською мовою.
– має містити інформацію про особу, якій належить тест.
Не приймаються сертифікати заповнені від руки
В разі виникнення сумнівів щодо достовірності тесту, єгипетська сторона залишає за собою право на проведення повторного тесту по прильоту.
2) Громадянам, які прибуватимуть до аеропортів курортних міст Хургада, Шарм ель-Шейх, Марса-Алам та Таба та не матимуть при собі згаданого сертифікату з негативним результатом ПЛР-тесту, буде дозволено провести ПЛР-тест безпосередньо після прибуття в ці чотири аеропорти. Вартість ПЛР-тесту складатиме 30 дол.США.
Переліт
Переліт до Єгипту не є дешевим. Тому ми обрали найдешевший тур.пакет з вигідним недорогим чартерним перельотом та проживанням у готелі з харчуванням All inclusive. Це набагато вигідніше ніж перельоти іншими авіакомпаніями. Крім того ми отримуємо від приймаючої сторони гарантований трансфер аеропорт - готель - аеропорт під час прильоту та відльоту. Трансфер без додаткової плати. На даний момент вартість перельоту становить 385$, не входить до орг.збору та оплачується додатково. Проте, минуло експедиції нам вдалось викупити турпакет з авіаперельотом за 220$/ При перельоті потрібно дотримуватись вагових обмежень. Ручна клажа не повина перевищувати 7кг, а вага багажу не повина перевищувати 23кг.
Чартерний рейс може переносити та міняти дату та час вильоту.
Митні правила Єгипту
Віза
Спеціальних дій для українського туриста з отримання візи до Єгипту не потрібно. Тобто не потрібно збирати якісь додаткові документи, відвідувати візові центри і так далі. Віза до Єгипту видається прямо по прибуттю в аеропорт. Потрібен закордонний паспорт, який дійсний протягом як мінімум шести місяців з дати прибуття або спеціальний проїзний документ на дитину. Віза на відвідування Єгипту в якості туриста без територіальних обмежень коштує 25 доларів США та видається терміном до 29 днів.
Безмитне ввезення
Сюди відносяться такі товари і предмети:
парфумерія для особистого використання в кількості до одного літра;
один електроприлад;
алкоголь в кількості до одного літра;
тютюнова продукція у вигляді одного блоку сигарет, 25 сигар або 200 грам розсипного тютюну.
Перед митним бар'єром в аеропортах знаходяться магазини безмитної торгівлі під вивіскою Duty Free. Ви можете придбати в них один ящик пива або три літри міцного алкоголю. Ці товари не підлягають конфіскації або оподаткуванню, за умови збереження фірмової упаковки і записи в паспорт. Алкоголь можна купити з 20 років.
Заборонені до ввезення предмети
порнографія і еротика;
зброю;
відеоматеріали та книги, які завдають образи релігії ісламу;
наркотики і препарати, які їх містять.
За спробу провезення наркотиків в Єгипті загрожує смертна кара, можливо довічне ув'язнення.
Заборонені до вивозу предмети
антикваріат;
корали та інші тварини і рослини.
Виняток робиться для тих предметів, які ви легально придбали і можете пред'явити чек. Інакше загрожує штраф в розмірі 1 000 USD або арешт.
Особливості єгипетської митниці
При виникненні небезпеки поширення гострозаразних захворювань при прильоті ви повинні будете заповнити ще й санітарну декларацію. У день відльоту заборонено брати з собою в літак флакони з косметикою обсягом понад 100 мл і напої, придбані не в Duty Free. Якщо флаконів кілька, їх сумарний обсяг не повинен перевищувати один літр. Флакони дозволено переносити в прозорому пакеті. Решта буде конфісковано.
Валюта
Національна валюта Єгипту - єгипетський фунт. 100 єгипетських фунтів дорівнює: 148грн; 5,61€; 6,25$. Попри те, що євро в цій країні дедалі частіше з'являється в побуті, все ж вигідно брати з собою долар. У Єгипті майже скрізь приймають долари, розплатитися ними можна і в магазинах, ось тільки курс при цьому буде невигідним. Тому рекомендуємо подбати про те, щоб у вашому гаманці були дрібні купюри, оскільки решту в цій країні не люблять давати. А якщо й дають, то, звичайно ж, у фунтах за своїм курсом. Купити єгипетські фунти можна практично в будь-якому готелі, банку або в аеропорту. Але краще все-таки це робити в банках, оскільки обмінники готелів у потрібний момент можуть бути закритими, до того ж із вас здеруть пристойний відсоток комісії за обмін. Не рекомендуємо міняти гроші в готельного персоналу, тим паче в якихось випадкових людей. Усі основні банки, як поширений Bank of Egypt, так і інші, можуть обміняти валюту й роблять це щодня приблизно з дев'ятої ранку до четвертої години дня, крім п'ятниці, іноді й суботи, і крім важливих державних і релігійних свят. Банківську картку можна використати лише в великих супермаркетах.
Одяг
Арабська Республіка Єгипет є мусульманською країною, в якій домінують ісламські норми та цінності. У цьому зв’язку рекомендуємо дотримуватися поведінки, яка б не суперечила традиціям та звичаям єгипетського народу та не була б образливою для мусульманського населення країни. Наприклад, дівчатам, які не хочуть привертати зайву увагу, не слід з'являтися в публічних місцях з оголеними плечима, ногами, або в обтягуючому одязі. Також слід уникати одягу з глибоким декольте. Не варто носити одяз з принтом сексуального, насильницького, екстремістського характеру тощо.
Так як ми деякий час проживатимемо на березі моря з доступом до пляжу, потрібно мати з собою купальники/купальні труси. Деякі пляжі коралового походження і мають гострі камінці, тому не зайвим буде захопити з собою силіконове взуття-коралки. Для екскурсій ідеально підійдуть кросівки, макасини або інше зручне взуття яке добре фіксується на нозі. Обов'язково головний убор. Ранки в Єгипті бувають досить прохолодними, тому легка куртка-вітровка стане в нагоді. Для більш комфортного переїзду в автобусі, радимо захопити подушку-бублик та плед.
Мобільний зв'язок та інтернет
Так як ми перебуватимемо за кордоном, радимо підключити роумінг для екстреного зв'язку. Деталі підключення до роумінгу уточнюйте в свого оператора. Також вигідно, для інтернету або дзвінків через різні месенджери, придбати сімкарту єгипетського мобільного оператора. Вартість за 10 гігабайт 10-15$. Wi-Fi в готелях зазвичай платний, приблизно 12$ за день користування, але в холі інтернет безкоштовний.
Транспорт
Проживання
Відгуки з попередніх подорожей
Коментарі
- БИ06 грудня 2021 15:01ИгорьДоброго дня. Підкажіть будь ласка більш докладніше які зараз документи потрібні для поїздки в Єгипет. Особливо за QR код (достатньо з дії роздруковати його і все?)
- Игорь, добрий день. Єгипет офіційно не визнає сертифікати в "Дії". Потрібно їх роздрукувати. Всім, хто не має сертифіката про повний курс вакцинації (всім від 6 років), достатньо зробити ПЛР-тест не менше ніж за 72 години до прильоту в Єгипет.