- Вінниця
- Львів
- Івано-Франківськ
Деталі та родзинки подорожі
Організаційний збір
Дітям до 12 -ти років діє знижка 10%.
Враховано
Додатково
Організатори
Програма подорожі
Виїжджаємо з Києва о 21:25 потягом №043. У Франківську будемо зранку о 10:35.
З Вінниці виїзд о 21:56 потягом №081, пересідаємо у Львові в київський потяг і всі разом прибуваємо у Івано-Франківськ о 10:35.
Поселяємося в готель. Живемо в готелі "Надія", в центрі міста, це комфортний готель, з двомісним поселенням та включеним сніданком у форматі "шведський стіл". Він знаходиться поряд з пам'ятником Івану Франку, звідки починаються всі екскурсії, та за 800 метрів від залізничного вокзалу.
Відправляємося на обід в бістро мережі ресторанів "Делікатес". Тут замовляємо смачні комплексні обіди, їмо і вирушаємо звідси на екскурсію.
Ще досі не так багато людей знає той факт, що Івано-Франківськ (а на той час Станиславів) встиг побувати у ранзі столиці в 1919 р (січень-травень) під час українсько-польської війни. Що ж, відкриємо завісу цієї сторінки історії.
Знайомство з тогочасним Станиславовом розпочинається від найбільшого пам’ятника Івану Франку, що розташований біля готелю «Надія». Прогулянка пішохідною вулицею Незалежності, де розташовані колоритні кав’ярні та ресторани. Готель «Union», що приймав видатних політиків того часу і готель «Дністер», де вони приймали доленосні історичні рішення. Палац єпископів та семінарія Станиславівської єпархії Греко-Католицької Церкви, Центральний корпус медичної академії збудований в стилі еклектики з внутрішнім двором, де здійснювалося управління містом, затишний та невеликий сквер з пам’ятником Адама Міцкевича. Центральна площа міста Ринок з її окрасою та найвищою точкою міста Ратушею, міський суд, в якому знаходився уряд ЗУНР, що творив тоді молоду українську державу галичан. Під час екскурсії ви відвідаєте храми, Катедральний собор Св. Воскресіння, окрасою якого є п’ятиярусний іконостас, Вірменську церкву та синагогу.
Розділимося на дві команди та будемо виконувати завдання: за найкоротший проміжок часу необхідно знайти максимальну кількість будівель, фрагменти яких зображені на фотографіях та сфотографувати одного й того ж учасника команди.
Переможцем квесту стає команда, яка отримала максимальну кількість балів за найкоротший час. Ну і, звісно ж, як без подарунків!
Відпочиваємо, відправляємось у найколоритніший місцевий заклад - "Десятка", де можна смачно поїсти за прийнятну вартість (вартість замовлення оплачується учасниками самостійно).
У нашому готелі є шикарний сніданок у форматі "шведський стіл", де ми зможемо дуже смачно поснідати перед новим мандрівним днем.
Виселяємося з готелою, зносимо наші речі в одну кімнату, і вирушаємо в Калуський район, село Старий Угринів, у садибу Бандер. За нами приїде автобус щоб поїхати додому до провідника ОУН Степана Бандери. Будинок його батька - отця Андрія був доволі великим, і мав декілька кімнат, частина з яких збереглися в автентичному вигляді. Тут є меблі та предмети побуту родини Бандер. А ще на території садиби є великий новозбудованиймеморіальний комплекс з музеєм, де відтворено криївку часів УПА та зібрано речі родини Степана Бандери з часів еміграції. Нам тут проведуть екскурсію, та розкажуть багато цікавого і невідомого з історії українського націоналізму на Івано-Франківщині і загалом про повстанську частину нашої історії, коли Україна не мала держави, але мала дух та армію.
Дорогою до міста заїжджаємо на смачний комплексний обід у місцевий заклад.
На виїзді з Івано-Франківська біля села Вовчинець розкинулися пагорби, з яких відкривається чудовий краєвид на місто та, якщо погода буде сприятливою, на 8 карпатських вершин. Приклад краєвиду з видом на Говерлу, Петрос, Хом'як та інші гори.
Вовчинецькі гори – не лише знахідка для любителів відпочинку на природі, велотуристів чи романтиків, які хочуть полюбуватися панорамою Франківська. Ці пагорби також ховають у собі цікаву вікову історію і безліч таємниць, оповитих легендами.
Назва села на думку краєзнавців з'явилася через велику кількість вовків, які водилися на цій місцевості. Однак справжнім відкриттям стали поклади гіпсових каменів, з яких і досі зроблена чимала кількість фундаментів у найстарішій частині міста.
Вечір у Франику - це завжди чарівно. А в перший день нового року все вдвічі яскравіше і магічніше. Купуємо сувеніри, п'ємо глінтвейн, відвідуємо смачні заклади.
Вирушаємо потягом №043, який в Київ прибуває наступного дня о 09:11.
Поїзд до Вінниці - №056, вирушає 20:53, прибуває у Вінницю о 05:24 наступного дня.
Прибуваємо у Вінницю. Кияни прямують далі :)
Корисні поради
Друзі, оскільки їдемо невеликою групою, квитки на потяг бронюємо в купейному вагоні Укрзалізниці, по наявності. Тому місця будемо обирати з сайту УЗ. Пропонуємо вам забронювати місця в автобусі, який ми замовили для трансферу з Львова до Івано-Фрапанківська. Час у дорозі - близько 3-х годин.