- Вінниця
- Хмельницький
- Чернівці
- Коломия
- Косів
- Пістинь
- Космач
- Шешори
Деталі та родзинки подорожі
Доступні виїзди
Організаційний збір
Дітям до 12 -ти років діє знижка 10%.
Враховано
Додатково
Програма подорожі
Першим місцем, де ми почнемо знайомитися з гуцульським колоритом, стане Косівський ринок. Цей базар є найвідомішим, саме через те, що з нього розпочинають свої подорожі усі сувеніри, які ми купуємо в Україні, ціни тут оптові, а майстри місцеві. Чого тільки не побачиш на Косівському базарі! Грибочки, ягідки, чаї, м’ясні делікатеси, а також легендарні сирні коники. А що стосується сувенірної продукції, так тут очі розбігаються - різьблені, інкрустовані й випалені дерев’яні вази, шкатулки, рахви, пласти, орли, ложки, діжки, бербениці, розписаний керамічний посуд, куманці, скульптурки, кахлі, вишиті і ткані сорочки, рушники, килими і верети, ліжники, вироби із бісеру, металу, шкіри і ще багато чого цікавого.
Косівський музей народного мистецтва та побуту Гуцульщини справедливо вважають центром культурного надбання Гуцульщини. Колекція музею нараховує близько п’яти тисяч експонатів. У ній представлено одні з кращих збірок виробів з дерева, кераміки, шкіри та металу, гуцульського одягу та вишивки.
Тематична експозиція музею охоплює часовий проміжок 20-50-х рр. ХХ століття та освітлює славні сторінки творення української державності: героїчну боротьбу Української Повстанської Армії, діяльність Організації Українських Націоналістів, боротьбу з окупаційними режимами — польським, німецьким, більшовистським, репресії режиму проти патріотів-українців. Головним завданням музею є зберегти пам’ять про правдиву, не викривлену радянською ідеологією історію визвольних змагань українського народу і виховання патріотизму в сучасної української молоді.
У Косові є кілька історичних пам’яток, серед яких найстарішим є Косівський замок, який побудували у XIII столітті й розташований в центрі міста. З вершини гори відкривається краєвид на місто та прилеглі села, а також на Покутсько-Буковинські Карпати. Також цю вершину називають Замковою, адже в минулому тут знаходилася фортеця, яка колись оберігала місто від нападів кримських татар і опришків. Залишки валів збереглися й донині.
Саме Космач привніс у світову культуру гуцульські ноти і гуцульський дух, унікальну космацьку вишивку і писанковий розпис. А ще – справжні цінності та приклад відданої любові до своєї рідної землі, батьківського дому і традицій предків. Сьогодні ми будемо мандрувати селом Космач, щоб навчитися гуцульським ремеслам і відчути життя у горах, послухати неймовірні карпатські легенди, повстанські пісні та відвідати місця, що сповненні таємниць нащих пращурів. А для того, щоб відчути увесь місцевий колорит, ми будемо переїжджати селом на конях, прикрашеними дзвіночками та яскравими кутасами, фіри встелені ліжниками! Буде доста автентично, яскраво та з вітерцем!
Також нас чекає доволі цікавий музей у Космачі - Музей Олекси Довбуша. За розповідями, саме в цій хаті було смертельно поранено Олексу. Ви будете справді вражені його надбанням.
Новий рік в умовах війни – це не забаганка! Це частина нашої ідентичності і те, за що ми зараз воюємо і боремося – за право мати свою державу, країну, мову, ті ж традиції. Але й робити з цього, так би мовити, свята, щось на кшталт неадекватного двіжу в п'яному угарі, то є очевидна неповага до наших Захисників і Країни в цілому!
Цей Новий рік у Пістині - для всіх свідомих громадян, які розуміють недоцільність забав, танців та гучних гулянь під час війни. Для тих хто цінує тишу, спокій, душевні, теплі розмови біля ватри та щирі українські пісні, що гріють душу.
Про цю печеру складено чимало легенд. У ній нібито переховувалися опришки під проводом легендарного ватажка Олекси Довбуша та ніби саме у ній заховані скарби, що відкриються лише тій людині, що має чисте серце та справді добрі помисли.
Окремо на водоспади потрібно дивитися взимку. Тоді вода завмирає під впливом лютих морозів та утворює скульптури неймовірних форм. Складаються враження, ніби потрапляєш на виставку химерних льодових фігур, які можуть змінюватися в залежності від погоди. Саме там починаєш розуміти силу та красу матінки-природи.
На околиці села Пістинь косівськими лісниками були знайдені залишки підземного сховища бійців Української повстанської армії з архівом документів, які розповідають про збройну боротьбу повстанців Косівщини з радянськими загарбниками у 1946-1951 роках. Музейний комплекс складається із трьох криївок, реконструйованих у первісному вигляді (житлова криївка, криївка-зброярна, криївка-шпиталь), між якими прокладено туристичний маршрут "Шляхами бойової слави УПА". Інформаційні стенди знайомлять з історією створення комплексу та основними віхами становлення і діяльності УПА на території Косівського району.
Орієнтовне прибуття до Вінниці о 23:00. Залежить від нашої організованості та стану дороги. Зупинка на західному автовокзалі та у кишеньці навпроти центрального автовокзалу.
Корисні поради
Організатори залишають за собою право часткових змін програми чи планування розпорядку дня, з метою покращення якості подорожі та право пересаджувати, змінювати схему розсадження у випадку зміни автобуса! Тур Клуб не несе відповідальність за погоду та природні явища. У подорож допускаються діти, мінімальний вік яких становить 5 років.
Транспорт
Проживання
Приватна садиба має все необхідне для комфортного проживання: ванна кімната в кожному номері, зручні меблі, телебачення та Wi-Fi. На облаштованій території є колиба, альтанка, мангал, дитячий майданчик, міні-зоопарк та форельне господарство.