- Вінниця
- Калинівка
- Київ
- Вінниця
Деталі та родзинки подорожі
Доступні виїзди
Організаційний збір
Дітям до 12 -ти років діє знижка 10%.
Враховано
Додатково
Організатори
Програма подорожі
"Феофанія" – це унікальне місце, де природа та архітектура гармонійно поєднуються, створюючи затишний куточок для відпочинку та духовного збагачення. Розташований на південно-західній околиці Києва, цей парк є пам’яткою садово-паркового мистецтва загальнодержавного значення, що входить до складу природно-заповідного фонду України.
Історія "Феофанії" сягає далекого минулого, що робить його ще більш привабливим для відвідувачів. Він займає площу близько 150 гектарів та відомий своїми мальовничими пейзажами, різноманітною флорою та унікальними природними джерелами. Ландшафт парку включає густі ліси, долини, каскади озер та джерел, а також численні архітектурні споруди, серед яких виділяється величний собор Святого Пантелеймона.
Феофанію засновано з метою збереження та застосування для естетичних, наукових, природоохоронних і оздоровчих потреб. Особливою прикрасою парку є його старовинні дуби, клени, ясени та липи, а також рослини, занесені до Червоної книги України. Територія багата на історичні та культурні пам’ятки, які додають йому особливої атмосфери.
Тут представлені експонати та будинки усіх історико-етнографічних регіонів України: Полісся, Слобожанщини та Полтавщини, Карпат, Наддніпрянщини, Поділля та Півдня. Музей просто неба, заснований 6 лютого 1969 року, розкинувся на південній околиці Києва – історичній землі, що колись належала Києво-Печерській лаврі. Своїх перших відвідувачів прийняв у 1976 році. Сьогодні на території скансену встановлено близько 300 пам'яток народного будівництва XVI-XX століть.
Традиційні житлові і господарські комплекси включають в себе хати, комори, криниці та інші атрибути давнього українського села. Найстарішим архітектурним експонатом є хата із села Самари Волинської області (1587 року). Фонди музею нараховують близько 100 тисяч найрізноманітніших експонатів: народний одяг, тканину, меблі, знаряддя праці, вироби гончарів, бондарів, теслів, столярів, ковалів, народний живопис та розпис, музичні інструменти, дитячу іграшку тощо.
Скансен постійно дбає про відродження та розвиток народних ремесел, сприяє відновленню давніх традицій. З 1978 року тут відбуваються сезонні етнографічні ярмарки, куди приїжджають народні майстри з усіх куточків України, щоб поділитися досвідом, зустріти нових друзів, навчити давнім ремеслам відвідувачів.
Після екскурсії аємо вільний час, щоб пообідати, погуляти територією скансену, зробити фото та глибше дослідити історію рідного краю.