- Вінниця
- Стіна
- Оксанівка
- Гальджбіївка
- Вінниця
Деталі та родзинки подорожі
Організаційний збір
Дітям до 12 -ти років діє знижка 10%.
Враховано
Додатково
Організатори
Програма подорожі
Село, яке називають “Маленькими Карпатами”, де “ловить” молдавське радіо, будинки побудовані з каменю, а кількості історій та легенд може позаздрити навіть велике місто. Нетипове для Вінницької області село майже на кордоні з Молдовою з особливою вишивкою та неймовірною кількістю місцевих легенд. Камінь усюди: ними огороджені будинки, вимощені повороти, мури, його багато на схилах, але особливу увагу привертають будинки із каміння – деякі збудовані з нього, а в деяких лише нижня частина. Дванадцять кілометрів вздовж річки Русава, гірські краєвиди, ліси та багато різної рослинності – саме такою виглядає Стіна.
В Україні є мальовниче та унікальне село, де всі один одного знають в обличчя, а традиційним місцем збору є сільський клуб. Оксанівка — одне із найменших сіл Вінниччини. Це місце особливе тим, що розташоване воно над древнім скельним храмом. І з висоти можна побачити не тільки храм, але й річку Дністер, яка ділить кордон між Україною та Молдовою. Тому гостям Оксанівки бажано прихопити із собою закордонний паспорт. На початку 2000 років науковці віднайшли залишки печерної церкви сімнадцятого століття - монастиря-фортеці. Це унікальна пам’ятка культової та оборонної скельної архітектури. Там налічується двадцять сім приміщень, вирубаних 47 метровій товщі крейдяних відкладень. На стінах всередині та зовні зафіксовано декілька десятків наскельних зображень, викарбуваних у породі та намальованих фарбою.
Розташований в центрі села Гальжбіївка, зачаровує та вабить дітей і дорослих. Сюди приїздять зі всіх куточків України, щоб зануритись в старовину історії, відвідати майстер-класи по завиванню української хустки , виготовити власними руками ляльку–мотанку, великодні писанки, витинанки, Галина Тимофіївна все встигає і провести екскурсію, зібрати всіх членкинь клубу та ще й знаходить час, щоб вислухати людину, якій потрібна психологічна підтримка та допомога. Родзинкою музею є старовинний патефон, який повертає нас у далеку історію своїм хриплуватим виконанням.
Корисні поради
Зазначається, що у смузі місцевості вздовж державного кордону в Могилів-Подільської, Ямпільської, Могилів-Подільського та Тульчинського районів Вінницької області заборонено в’їзд осіб чоловічої статі віком від 18 до 60 років в тому числі з метою туризму, військовослужбовці та чоловіки від 60 років спокійно можуть перебувати на території.