- Вінниця
- Вороновиця
- Немирів
- Марківка
- Вінниця
Доступні виїзди
Організаційний збір
Дітям до 12 -ти років діє знижка 10%.
Враховано
Додатково
Організатори
Програма подорожі
Збір у кишеньці напроти центрального автовокзал (м.Вінниця, вул. Київська 8). Посадка в автобус. Старт о 8.30. Чекаємо 15 хвилин, не запізнюйтесь.
Селище Вороновиця доволі багате на історичні пам’ятки, але палац Грохольських являє собою найціннішу та найцікавішу споруду в містечку у якому 1971 року відкрили музей авіації, який функціонує і досі. Ззовні будівлю нещодавно реставрували, то ж вона набула ошатного вигляду. Всередині частково збережена ліпнина. Історія маєтку вражає – він був домом для польської аристократії, притулком для вчених-винахідників і навіть — штаб-квартирою нацистської розвідки. Вороновиця перейшла у власність Грохольських, багатих подільських графів-землевласників, у середині 18 століття. Францішек Ксаверій Грохольський, тодішній власник міста, починає будувати в ньому палац-резиденцію. Його вирішують звести у стилі раннього класицизму, авторство проекту належить архітектору Лоренцу Гедону. Стилістика будівлі зазнала італійського впливу – вона з дещо вигнутими боковими крилами. Сім’я Грохольських володіла нею понад сотню років. Родинні перипетії та активна їх участь в тодішніх повстаннях призвели до втрати маєтку.
Немирівський музей Немирівської міської ради – місце пам’яті, місце сили, місце діалогу. У музеї ви дізнаєтесь про видатних осіб, які народились, жили, працювали чи просто перебували у славетному Немирові. Тут ви дізнаєтесь також і про величну історію регіону. Музей відкрито в 1991 році. З того часу експозиція постійно збільшувалась і зараз налічує понад 1000 одиниць зберігання. Немирів гостинно приймав великих державних і політичних діячів, а також обдарованих, високоталановитих літераторів і вчених.
«Щедрик», як і кутя чи різдвяний «дідух», скажімо, існував в українському фольклорі ще з давніх-давен, коли роки відчислювалися від дати весняного рівнодення (21 березня), народні прикмети служили прогнозом синоптиків, а на ритуали родючості покладалась така ж надія, як нині – на агрономію.
У передчутті весни люди бажали один одному (щедрували) добра й усіляких гараздів, опоетизувавши такі, здавалося б, буденні речі, як ластівка під вікном – провісниця весни чи теличка в хліві – запорука заможності...
Першим, хто звернув увагу на гармонійне злиття мелодії й тексту щедрівки, був Микола Леонтович (1877–1921) – учитель, просвітитель на теренах українства й обдарований композитор. Більше того... Ця мелодія, чута, либонь, не раз на Різдвяних святках рідного Поділля, не давала йому, напрочуд чутливому до фольклору, спокою. І ось настав час, коли вчитель музики й співів кладе на ноти те, що жило в народі віки. Коли слухаєш мелодію «Щедрика» – аж не віриться, що Леонтович «мучився» над нею ще з ранніх 1900-х, адже нічого, здавалося б, дивного, просто низка повторів – та й усе: «Щедрик-щедрик, щедрівочка, Прилетіла ластівочка...». Але ж які повтори! Яка простота в цих розмережаних на чотири голоси – сопрано, альт, тенор і бас – нотних переливах!
Орієнтовне прибуття до 19:30. Залежить від нашої організованості та стану дороги. Зупинка на Чехова (Грош) та у кишеньці навпроти центрального автовокзалу. По місту зупинок не робимо.
Корисні поради
• Організатори залишають за собою право часткових змін програми чи планування розпорядку дня, з метою покращення якості подорожі та право пересаджувати, змінювати схему розсадження у випадку зміни автобуса! У подорож допускаються дітки мінімальний вік яких становить 3 роки. Якщо дитина не займає місце в автобусі а буде у Вас "на руках", тоді її реєструвати не потрібно.