- Вінниця
- Калинівка
- Київ
- Вінниця
Деталі та родзинки подорожі
Доступні виїзди
Організаційний збір
Дітям до 12 -ти років діє знижка 10%.
Враховано
Додатково
Організатори
Програма подорожі
Кіностудія Victoria Film Studios – одна з найбільших в країні, яка займається розробкою, виробництвом і постпродакшном серіалів, повнометражного кіно та інших телепроектів. Зовні кіностудія виглядає, як замок з заставки, відомої, кінокомпанії Walt Disney. Побудований зі справжнього каменю, дерева та металу. Біля входу в кіностудію стоїть скульптура з металу головного антагоніста з фільму жахів «Чужий». Перед самим замком стоїть трон з популярного серіалу «Гра престолів». А поряд на стіні стоїть Бетмен.
На жаль, вхід на територію заборонений та екскурсії там не проводять, але погуляти зовні і зробити кілька чудових фото ми точно зможемо.
Тут представлені експонати та будинки усіх історико-етнографічних регіонів України: Полісся, Слобожанщини та Полтавщини, Карпат, Наддніпрянщини, Поділля та Півдня. Музей просто неба, заснований 6 лютого 1969 року, розкинувся на південній околиці Києва – історичній землі, що колись належала Києво-Печерській лаврі. Своїх перших відвідувачів прийняв у 1976 році. Сьогодні на території скансену встановлено близько 300 пам'яток народного будівництва XVI-XX століть.
Традиційні житлові і господарські комплекси включають в себе хати, комори, криниці та інші атрибути давнього українського села. Найстарішим архітектурним експонатом є хата із села Самари Волинської області (1587 року).
Фонди музею нараховують близько 100 тисяч найрізноманітніших експонатів: народний одяг, тканину, меблі, знаряддя праці, вироби гончарів, бондарів, теслів, столярів, ковалів, народний живопис та розпис, музичні інструменти, дитячу іграшку тощо.
Скансен постійно дбає про відродження та розвиток народних ремесел, сприяє відновленню давніх традицій. З 1978 року тут відбуваються сезонні етнографічні ярмарки, куди приїжджають народні майстри з усіх куточків України, щоб поділитися досвідом, зустріти нових друзів, навчити давнім ремеслам відвідувачів.
Києво-Печерська Лавра – один із найстародавніших монастирів України, перлина Православної віри киян, занесена до списку об'єктів Світової спадщини ЮНЕСКО та займає почесне місце у сімці чудес нашої Батьківщини. Вона була заснована у 1051 році за Ярослава Мудрого ченцем Антонієм.
Лавра вважається одним із перших монастирів Київської Русі. У цій обителі формувалися ідеї української ідентичності та соборності. Стіни Лаври протягом тисячоліття надихали ченців та архімандритів, гетьманів і полководців, митців і письменників. На території заповідника – більш ніж сотня будівель з історичною та культурною цінністю.
Києво-Печерська лавра зіграла важливу роль у розвитку давньоруської культури. Тут працювали відомі літописці – Нестор, Никон, Сильвестр. Саме у цій святині було складено "Києво-Печерський патерик" – одне з головних джерел історії Києва. Також за давньоруськими билинами в печерах монастиря знаходиться тіло Іллі Муромця. Багато історичних джерел підтверджують цей факт.