- Вінниця
- Хмельницький
- Чернівці
- Верховина
- Криворівня
Деталі та родзинки подорожі
Організаційний збір
Дітям до 12 -ти років діє знижка 10%.
Враховано
Додатково
Організатори
Програма подорожі
Виїжджаємо з платформи центрального автовокзалу Вінниці.
У подорожі з нами присутні дві незамінні зірочки. Викладачка історії України з 9-річним стажем, освітянка-новаторка Марія Воротило. На її ліку - сотні випускників шкіл по всій Україні, які на відмінно підготувалися та склали НМТ з історії, серія історичних подкастів, низка громадських і національно-патріотичнимх проєктів та Ірина Басенко наша досвідченна організаторка, супроводжуюча, яка має неабиякий стаж роботи з підлітками. Також у тандемі вони не вперше організовують такі напрямки для наших туристів, яким цікаво вивчати історію нашої України не просто по книгам, а цікаво зануритися в історію з головою де відбувалися усі історичні події.
Приїзд до готелю, поселяємось, снідаємо та не гаємо часу і рушаємо на перші локації нашої історичної мандрівки.
Музей у Верховині, присвячений збереженню гуцульських традицій та обрядів. Господиня музею розкаже вам про звичаї, обряди та народні прикмети, що сформувалися на Гуцульщині в давні часи і існують по наш час. Під час ознайомлення з гуцульськими традиціями та обрядами пригощають трав'яним чаєм, розповідають цікаві історії гуцульською говіркою, очищують живою ватрою та знайомлять з колекцією родинних вишиванок з давньою історією.
Музей Петра Шекерека-Доника війта села Жаб’є, найбільшого села тодішньої Польщі. Петро Шекерик-Доників визначна особистість Гуцульщини, громадсько-політичний діяч, етнограф, письменник, військовий. Активно займався організацією січового руху на Верховинщині. Активний діяч, був послом до Польського сейму. Був особисто знайомий з Михайлом Коцюбинським, Володимиром Гнатюком, Станіславом Вінцензом та іншими видатними особистостями того часу. 1918-1919 рр. делегат Національної Ради ЗУНР від повіту Косів. Брав участь у святкуванні Злуки ЗУНР і УНР на Софіївському майдані. За що був заарештований НКВД у 1940 році і подальша його доля не відома. Будинок у якому є меморіальний музей зберігся у тому вигляді, який був збудований у 1933 році за життя Петра Шекерика – Доникового і належала його родині. Будинок отриманий у спадок Катериною Шекеряк-Маківничук, яка подарувала його своїй внучці Надії. Ідея створення музею належить Івану Маківничуку і Надії Маківничук, які об’єднали свої зусилля для того щоб відновити, зберегти те, що Петро Шекерик-Доників робив для Гуцульщини. Показувати та розказувати людям як він любив рідний край, культуру, поважав та дбав про життя та побут Гуцулів. Писав на папері гуцульським діалектом щоб залишити у спадок своїм нащадкам, щоб Гуцули знали свою історію та продовжували її.
Один із численних музеїв, присвячених історії Української повстанської армії (УПА) та боротьбі українців за незалежність у ХХ столітті. Музей оформлений у вигляді реконструкції криївки — схованки, яку використовували воїни УПА для захисту, зберігання зброї та ведення підпільної діяльності під час їхньої боротьби проти німецької та радянської окупацій.
Ви зможете побачити, в яких умовах воювали повстанці, а також розповісти про їхній опір тоталітарним режимам. У криївках часто зберігалися архіви, продукти, зброя, а також це були місця для таємних зустрічей.
В цей час ми зможемо прогулятися через серце Гуцульщини, яка поєднує багату культуру, історію, та неймовірну природу Карпат. Починаючи з центру Верховини, селища, яке зберегло автентичний гуцульський дух, зануритеся в атмосферу спокою та гармонії з природою.
Музей фільму “Олекса Довбуш” присвячений легендарному українському опришку, який став національним героєм і символом боротьби за свободу. Олекса Довбуш був відомий своїм опором польській шляхті та захистом інтересів простих людей в Карпатах у XVIII столітті. Музей створений на честь кінострічки, яка розповідає про його життя та боротьбу.
Музей «Тіні забутих предків» у Верховині присвячений легендарному фільму знятому в 1964 році за однойменним романом Михайла Коцюбинського. Цей фільм вважається одним із найвизначніших у світовому кінематографі, не лише через його мистецьку цінність, а й завдяки глибокому відображенню культури та побуту гуцулів, мешканців Карпат. Важливою частиною музею є експозиції, які розкривають багатство гуцульських традицій та побуту. Ми побачими автентичні предмети, що використовувалися гуцулами: одяг, музичні інструменти, кераміку. Окрема увага приділяється гуцульським обрядам, що були відображені у фільмі, зокрема весільним і поховальним ритуалам. Ми відвідаємо локації, де знімався фільм, зокрема до Карпатських гір та інших місць поблизу Верховини, що стали частиною кінематографічної історії.
Повертаємось в готель, вечеряємо та відпочиваємо.
Також у нас буде перегляд фільму про Тіні забутих предків з історичними коментарями.
Снідаємо та гайда на нові історичні цікавинки.
Цього дня в нас буде невеликий похід на полонину Ігрець, де можна насолодитися природою, зробити гарні фото та побачити Верховину згори. Після ми завітаємо до 100-річної хати-гражди, де мешкають місцеві гуцули, які нам розкажуть про своє життя, історію, продемонструють власне виробництво бринзи. На обід нас тут пригощають домашнім баношем та бринзою. А ще ми зможемо побачити і навіть пожмякати овечок!
Музей Параски Плитки-Горицвіт є важливим центром збереження української культурної спадщини, ми дізнаємось про традиційне народне мистецтво та познайомитися з життям і творчістю однієї з найяскравіших представниць гуцульської культури української художниці, майстрині народного мистецтва, яка була знана своїми вишивками, декоративно-ужитковим мистецтвом та популяризацією гуцульської культури.
А ще Параска була фотографом, у її будинку знайдемо фотографії, плавки, негативи, у яких зафіксовано життя і побут гуцульських родин. Це унікальний архів, який ми з вами зможемо побачити.
У будинку, де жила і працювала письменниця, розміщена експозиція, що складається з її речей, статуеток, фотографій з особистого архіву і, звичайно, книг, яких Параска Плитка-Горицвіт випустила більше 50, але в єдиному екземплярі, супроводивши власноручними ілюстраціями.
Розповідь про мисткиню нам проведе директор музею, громадський діяч та журналіст Павло Рибарук. Лекції Павла Рибарука - це окрима цінність у нашій подорожі, адже він розповідає про гуцульську культуру та історію з точки щору мистецтва, тож ми відкриємо для себе ще одну площину у вивченні цього питання.
Увечері на нас чекають фантастичні гуцульські вечорниці, нас зустрінуть справжні гуцули, троїсті музики, з ними ми будемо співати українські пісні, грати на музичних інструментах, вивчати гуцульські танці, їхні традиції, обряди ,ворожіння. У нас будуть перспіви, співанки, майстер-клас з танців, показ гуцульської моди. Незабутній вечір для наших істориків.
Музей Івана Франка – одна з численних меморіальних установ, присвячених видатному українському письменнику, поету та громадському діячеві Івану Франку. Криворівня була улюбленим місцем відпочинку та творчості Франка. Він часто приїжджав сюди на відпочинок і плідно працював, написавши тут багато своїх творів. Франко спілкувався з багатьма відомими українськими культурними діячами, такими як Леся Українка, Михайло Грушевський, Михайло Коцюбинський та інші. В музеї знаходяться особисті речі письменника, а також документи, фотографії та матеріали, що стосуються його перебування в цьому регіоні та його творчості.
Музей Михайла Грушевського де видатний український історик і політичний діяч проводив частину свого життя. Музей присвячений його життю, діяльності та внеску в історію України.
Музей відтворює атмосферу, в якій жив Грушевський, зберігаючи предмети побуту та культурні артефакти того часу. Інтер’єри, які показують стиль життя гуцулів, адже Грушевський часто відвідував цей регіон.
Ми дізнаємось про наукові досягнення Грушевського в історії, археології, етнографії та політиці. Показано його вплив на формування української національної ідентичності.
Музей Михайла Грушевського є важливим культурним центром, що сприяє збереженню спадщини видатного діяча та вихованню національної свідомості серед молоді. Відвідання музею — це можливість глибше зрозуміти українську історію та роль Грушевського в її розвитку.
Транспорт
Проживання
Коментарі
- КО27 вересня 2024 20:06Кайданович ОльгаДобрий вечір! А з Києва їдете?
- Доброго дня. З Києва буде їхати частина групи разом з вчителькою. Можна до них приєднатися.
- ГТ30 вересня 2024 12:31Гандзешина ТетянаМоже є інформація, чи буде хтось з дітей їхати з Одесі, щоб разом доправити дітей у Вінницю і назад. Дякую.
- Тетяна, наразі нікого з Одеси немає, але ми б могли придумати вихід з ситуації
- ГТ02 жовтня 2024 15:20Гандзешина ТетянаІрина, дяка. Тепер є)) Вже знайшли знайомих знайомих 😜, які приймуть на ночівлю дитинку))))