- Вінниця
- Калинівка
- Бердичів
- Вінниця
Доступні виїзди
Організаційний збір
Дітям до 12 -ти років діє знижка 10%.
Враховано
Додатково
Організатори
Програма подорожі
Метою створення та діяльності музею єврейства міста Бердичева є популяризація інформації про культуру та традиції єврейського народу серед широких мас суспільства, сприяння поширенню знань з історії Голокосту. Експонати для музею частково надала єврейська громада Бердичева, частково – мешканці міста. Музей складається з трьох кімнат. Перша присвячена побуту, культурі та релігії бердичівських євреїв. В експозиційних вітринах розміщені копії архівних документів, раритетні предмети (кінець ХV— початок ХХ століття), які розповідають про релігійні традиції єврейського народу. Також тут знаходяться побутові та господарські предмети — патефон, примус, рубель, ваги, горщики і ще багато інших предметів, які поступово виходять з ужитку нашого життя. Музей створений не лише для євреїв. Його експозиції розраховані на сприйняття не євреями єврейської національної культури шляхом знайомства з раритетними експонатами, які відображають побут і релігію іудеїв. Музей представляє інтерес для представників різних національностей сучасної України — тих, хто любить і хоче знати історію рідного краю, хто хоче зрозуміти феномен єврейського народу.
Бердичів – місто-легенда для єврейського народу. Такої кількості євреїв у співвідношенні із неєвреями 60 тисяч проти 10 тисяч, не було в жодному місті за межами Ізраїлю. Євреї тут жили, як у своїй країні. Недаремно Бердичів називали Волинським Єрусалимом. А потім євреї зникли із міста. Одні загинули від рук гітлерівців, інші мігрували. Зараз у місті менше тисячі євреїв, але він для них все рівно залишається легендарним містом. Бердичів лише на перший погляд виглядає звичайним райцентром на Житомирщині – насправді ж це місто з багатою історією і навіть власними традиціями. Стосовно історії варто відзначити дуже цікаву архітектуру його будівель, зведених в повоєнний період полоненими німецькими солдатами. Високі стелі понад три метри в 5-поверхівках, надзвичайно цікаве планування і дійсно ефектні фасади роблять звичайні житлові будинки своєрідним витвором мистецтва.
Експозиція Музею розповідає про великого поляка, видатного англійського письменника та нашого земляка. Головною метою авторів, було не лише збирання матеріалів та представлення їх в музеї, але заохочення всіх відвідувачів зануритись (вперше, але не в останнє) в надзвичайний світ пригод, автора «Серця темряви». Життя і творчість неймовірної особистості представлена в трьох частинах. Перша охоплює раннє дитинство на Україні, важку долю дитини революційних засланців. У другій частині представлений нелегкий шлях реалізації мрії та розвиток морської кар’єри. Третя частина знайомить з літературною спадщиною Джозефа Конрада, його позицією у світі літератури та життя письменника у Великобританії. Відкриття музею відбулося 28 червня 2015 року за участю представників влади та гостей з-за кордону. Сьогодні двері музею відкриті для віх хто бажає ознайомитись з творчістью письменника та зарядитись, від нього, відвагою і впертістю у реалізації своїх мрій.
Католицький монастир кармелітів, який 1627-го року заснував воєвода Януш Тишкевич. Тут бердичівські кармеліти заклали підземний Маріїнський костел та добудували кілька споруд і мури. Кляштор став найукріпленішою в регіоні фортецею. Під час національно-визвольної війни його зруйнували козаки. Згодом ченці не раз відбудовували споруди комплексу, а в середині XVIII століття звели новий великий костел над старим "дольним". 1866 року будівлі монастиря конфіскувала царська Росія. За радянських часів верхній костел перетворили на музей, а в нижньому храмі організували кінотеатр. Після розпаду СРСР монастир ордену Босих Кармелітів передали католицькій релігійній громаді.
Орієнтовне прибуття до 21:00. Залежить від нашої організованості та стану дороги. Зупинка на Водоканалі та у кишеньці навпроти центрального автовокзалу. По місту зупинок не робимо.
Корисні поради
• Організатори залишають за собою право часткових змін програми чи планування розпорядку дня, з метою покращення якості подорожі та право пересаджувати, змінювати схему розсадження у випадку зміни автобуса! У подорож допускаються дітки мінімальний вік яких становить 3 роки. Якщо дитина не займає місце в автобусі а буде у Вас "на руках", тоді її реєструвати не потрібно.
• Вартість вхідних квитків на екскурсійні об'єкти може змінюватись залежно від рішень їх адміністрації та не залежать від організаторів.