- Вінниця
- Хмельницький
- Кам'янець-Подільський
- Чернівці
- Румунія
- Болгарія
- Північна Македонія
- Албанія, Ксаміль
Деталі та родзинки подорожі
Доступні виїзди
Організаційний збір
Дітям до 12 -ти років діє знижка 10%.
Враховано
Додатково
Організатори
Програма подорожі
Пакуємо валізи в багажник та сідаємо в автобус згідно обраних місць. Автобус буде подано о 6:30. Дорогою проїжджаємо міста: Хмельницький, Кам'янець-Подільський, Чернівці. Далі наш маршрут пролягає до транзитного готелю в Скоп'є (Північна Македонія) через Румунію та Болгарію.
Увага! Якщо ви з Києва, ви можете сісти на щоденний потяг 139К - Київ - Кам'янець-Подільський, який відправляється о 23:32, прибуває о 8:36 ранку. І ми вас заберемо безпосередньо з залізничного вокзалу приблизно о 10:00.
(Вартість квитка приблизно 170 грн плацкарт та 400 грн купе).
Або ви якщо зі Львова то так само є щоденний потяг Ужгород - Київ #081Л.
В 22:50 вирушає зі Львова, о 8:36 прибуває в Кам'янець.
(Вартість квитка 190 грн плацкарт, 500 грн купе).
З Тернополя цей самий потяг вирушає о 00:46.
Прибуваємо на поселення до готелю в Скоп'є. Готель розташований в самому центрі столиці, де поряд є багато ресторанчиків та магазини. Після поселення йдемо на екскурсію містом пам'ятників, а потім можна обрати затишний ресторанчик, аби продегустувати національну кухню.
Поселення та відпочинок. Море, пляж, катамарани, морепродукти, острови.
Гірокастра - перлина серед усіх албанських міст. Саме тут середньовічний дух відчувається на всі 100%. Якщо хочете привезти додому гарний сувенір, вам сюди. Тут, як і сотні років тому, є турецький базар, який затишно розташувався на перших поверхах будиночків і всюди відчувається приємний аромат свіжезапечених смачних буреків. Тут ми побачимо велетенський, добре збережений замок. Він, як масивний корабель, височіє над містом. З його стін відкривається найкращий краєвид. Місто входить до списку ЮНЕСКО.
Решта дня - вільний час на морі :)
Уявіть собі замок на вершині гори над Іонічним морем, з якого відкривається панорама на всі 360. Ось море, а з іншої сторони - те саме озеро зі смачними мідіями, он там - ксамільські острови, а це - грецький острів Корфу. А ото внизу місто Саранда - південні ворота Албанії. Ну і, звичайно ж, найкращий захід сонця, без перебільшення…
Нас чекає справжнє занурення в албанський колорит і традиції. Тут, на території замку, ми будемо частуватись стравами та албанським вином. Нам будуть співати національних пісень та вчити танцювати національні танці. А ще ми почуємо справжній албанський поліфонічний спів, який включений до списку нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО.
Карстове джерело Блакитне око (Syri i Kalter) знаходиться прямо біля підніжжя гори. З-під землі назовні виривається величезний потік води. Джерело також оголошене пам'яткою природи ЮНЕСКО. Його форма схожа на овальну форму ока, що має темну зіницю і блакить по краях, звідси і його назва.
При фермі є затишний ресторанчик на березі озера. Тут є все, чого душа бажає. Ну і як же без мідій? Вони тут свіжі і надзвичайно смачні. Таких мідій ви ще не куштували, це точно. Найсмачніші мідії в мушлях у вершковому соусі. Не полюбляєте вершки? Тоді замовте класичні в бульйоні. Повірте, це настільки смачно, що вам захочеться вимочати хлібом весь бульйон до останньої краплі.
Повертаємося до готелю. Купамося, засмагаємо на пляжі.
Це буде насичена пізнавальна мандрівка тривалістю цілий день. Ми поїдемо далеко в гори, побачимо албанські Альпи. Купатимемося на одному з кращих пляжів, відвідаємо Порто Палєрмо з повністю вцілілою фортецею. Обідатимемо в забутому гірському селі смачними домашніми стравами. Зробимо зупинку в селі із назвою Борщ, де вип'ємо по келиху вина в кафе з водоспадами.
Ми купатимемося на чудовому острівному пляжі: Палеокастріца - це цілий каскад мальовничих бухт з чистою бірюзовою водою і затишними пляжами. Вважається, що саме до цих привітних берегів колись приплив знесилений Одіссей. Може бути, саме тому Палеокастріца так приваблює туристів з усього світу, які бажають знову і знову насолодитися її настільки ж неповторною, як і загадковою красою.Звичайно ж, як це бути на найкращих пляжах острова і не позасмагати на них) Тут у нас буде трохи часу щоб покупатись і поплавати на човнику по мальовничих гротах, де на нас будуть чекати тисячі рибок. Візитівка острова - півострів Каноні. Це місце чарівної краси і найвідоміша пам'ятка столиці острова - міста Керкіри. Тут знаходиться невеликий острівець, на якому розташований монастир Панагії Влахернон, побудований в XVII столітті, до якого можна дістатись вузьким довгим пірсом. Трохи далі від берега, знаходиться ще один потопаючий в зелені невеликий острів. Це Понтіконісі з візантійською церквою XI-XII століття. Згідно з Гомером, Понтіконісі, або мишачий острів, це місце останьої зупинки корабля Одісея на шляху до Ітаки, який був перетворений богом морів Посейдоном в скелю. І саме тут знаходиться улюблене місце всіх туристів - місток біля аеропорту, де ми будемо робити селфі з літаками) Далі їдемо в столицю острова - Керкіру Це місто романтиків, митців, художників. Тут можна безкінечно блукати вузенькими вуличками і споглядати місцеву архітектуру, а дивитись є на що) Гуляючи цим містом, наче серед казкових декорацій, ви помітите високу вежу-дзвіницю. Ця вежа найвища в місті і є орієнтиром одного з найсвятіших місць усього православного і католицького світу. Тут знаходиться Храм Святого Спиридона, в якому зберігаються нетлінні мощі цього святого. Більш детально про Спиридона ми почуємо на екскурсії, але знайте, кожен, хто є на острові, прибув сюди за спеціальним запрошенням Святого Спиридона...
Бажаючі відвідують ксамільські острови на човниках, де можна також покупатися, поплавати з маскою та зробити фантастичні фото.
Ночівля в транзитному готелі
Поряд зі Скоп'є, знаходиться одне прекрасне диво природи, яке ми ну ніяк не можемо проїхати повз - каньйон Матка та печера Врело! Це дивовижне природне місце нас приємно вразить та переключить від тривалого переїзду! Ми попливемо на корабликах вздовж скелястих гір та ущелин до печери "Врелло".
Дорогою висаджуємо учасників із інших міст, час підлаштуємо так щоб приїхати до коменданської години.
Корисні поради
ПРОЖИВАННЯ
Ми будемо проживати в Ксамілі в віллах, які знаходяться поряд. Тут наявні 2,3 та 4-місні кімнати.
Увага! - 4 місні кімнати можна обирати якщо ви одна компанія, або сім'я. На підселення 4-місний номер не доступний. (Як показує наш досвід - це дуже некомфортно).
Також зверніть увагу, що в готелях усі кімнати по замовчуванню 4-місні (мають кількість ліжок на 4 особи). Коли ми пишемо що номер двомісний - це мається на увазі що в 4-місному номері будуть жити лише 2 людини.
Поряд з місцем нашого проживання знаходяться супермаркети, магазини, фруктові лавки, обмінники, кафе та ресторани на будь-який смак. Всі кімнати на віллах просторі, мають балкон та обладнані міні-кухнями з необхідним начинням для самостійного приготування їжі. Є можливість замовити сніданки на весь термін перебування в Ксамілі за 60 вро (8 сніданків). Сніданки накривають на Villa Veli, але замовити їх може кожен незалежно від місця проживання. До найближчого супермаркету - 65 метрів. До кафе - 100 метрів. До найближчого пляжу - 5 хв. До безкоштовного пляжу - 15 хв.
ХАРЧУВАННЯ
Кожна кімната обладнана міні-кухнею з усім необхідним начинням для самостійного приготування страв. Проте поряд є безліч кафе та ресторанів з цілком доступними цінами та великим вибором страв як албанської так і європейської кухонь. Також є багато супермаркетів, магазинів та лавок. Ціни в них такі ж як у нас, а деякі товари навіть дешевші, проте якість їх краща.
ВАЛЮТА
В Албанії ходить місцева валюта - леки.
Албанці дуже полюбляють леки і євро паперові. Недолюблюють долари і зневажають банківські картки)
Тому найкращий варіянт для розрахунків в Албанії - євро.
1€ = 120 лек (євро в монетах не дуже полюбляють, тому курс за мілкі євро в монетах інший - 1€=100 лек)
1$ = 100 лек
1₴ = 2,5 лек
В кожному магазині чи кафе можна розрахуватись в євро та отримати решту леками. Причому курс однаковий всюди, що в магазинах, що в кафе, що в обмінниках.
Картки приймають дуже рідко і неохоче... Навіть якщо ви побачите термінал, вам все одно скажуть за готівку. Але в деяких ресторанах і супермаркетах все таки можна розрахуватись карткою. Проте основним видом розрахунку вважається готівковий розрахунок.
За зняття готівки з банкомату стягується комісія від 700 лек.
ОДЯГ
Звичайно - купальний, пляжний, літній. Але захопіть ще щось з теплого гардеробу (типу джинси, спортивний костюм і тд. Можуть стати в нагоді кросівки і обов'язково шльопанці. В Ксамілі є багато диких пляжів, тому любителям усамітнення в нагоді стануть коралки, так як всі дикі пляжі скелясті.
Не забудьте покласти до валізи пляжні рушники, вони нам пригодяться під час купання на джерелі Блакитне око та на пляжі.
І найважливіше з гардеробу.
Ми поїдемо на вершину гори до фортеці Лєкурсі. Там нас чекає просто неймовірний захід сонця, краєвид на 360°, вино, закуски та вечірка "Албанська ніч" з традиційними національними албанськими піснями та танцями. От сюди дуже гарно буде прийти у наших вишиванках)
Тому, вишиванку також ставте у валізу.
Програма може змінюватись та доповнюватись заради її покращення.
УМОВИ ПEРЕТИНУ КОРДОНІВ
Для участі в подорожі учасникам необхідно мати діючий біометричний паспорт з терміном дії не менше 6 місяців від початку подорожі - так діє безвізовий режим, або якщо ж мати діючу шенгенську візу в паспорті старого зразка.
Для оформлення туристичного страхового полісу - нам необхідно щоб ви в особистому кабінеті у нас на сайті (у кожного він є свій, навіть у дитини, яка їде з вами - при реєстрації ви вказуєте номер телефону - цей номер і використовуйте для входу в особистий кабінет) заповнили дані закордонного паспорту та завантажили його фото.
Найкраще це робити саме з комп'ютера, або з "повної версії сайту" якщо на мобільному телефоні.
Або прийти з паспортом до нас в офіс та наші менеджери внесуть ваші дані. Це заповнюється одноразово і на всі інші закордонні мандрівки вам цього робити вже не потрібно буде, до поки ви не змінете паспорт, та не зміняться відповідно його дані.
Правил перетинання державного кордону громадянами України, які не досягли 16-річного віку, в супроводі одного з батьків або інших осіб, уповноважених одним з батьків за нотаріально посвідченою згодою, здійснюється:
за нотаріально посвідченою згодою другого з батьків із зазначенням у ній держави прямування та відповідного часового проміжку перебування у цій державі, якщо другий з батьків відсутній у пункті пропуску;
без нотаріально посвідченої згоди другого з батьків:
якщо другий з батьків є іноземцем або особою без громадянства, що підтверджується записом про батька у свідоцтві про народження дитини, та який (яка) відсутній у пункті пропуску;
якщо у паспорті громадянина України для виїзду за кордон, з яким перетинає державний кордон громадянин, який не досяг 16-річного віку (в деяких країнах до 18-річного віку), або проїзному документі дитини є запис про вибуття на постійне місце проживання за межі України чи відмітка про взяття на постійний консульський облік у дипломатичному представництві або консульській установі України за кордоном;