28 жовтня 04:45
Час відправлення
28 жовтня 23:00
Час повернення
ПОДОРОЖ ВІДБУЛАСЬ
28 жовтня 2017р.
290 UAH
320 UAH
Залишити відгук

Буша та Лядова, 28 жовтня.

Тип: Екскурсії
Буде підкорено: 380 км.

Друзі, ми вирушаємо у останню подорож в цьому сезоні в оповиті легендами місця нашого краю - Лядова та Буша, місця ці хоч і близько, проте не усім доводилось там побувати!Наша подорож - чудова можливість відвідати ці об'єкти, але це буде не просто подорож, ми почуємо офіційну історію цих місць та неофіційну, подекуди більш близьку до реальності! Ми скуштуємо трипільського борщу та ведичного чаю, у нас буде майстер-клас із горлового співу разом з Кузьмою Федченком!)

Відповідальний:
Олександр Антонюк
(096)965-33-33
Про подорож Програма подорожі Транспорт Правила Відгуки Обговорення

Про подорож

Почнемо ми нашу подорож на світанку з духовної мекки вінничан -  одне з чудес Поділля, європейська пам’ятка духовності й віри — Лядівський скельний Храм. Оточений легендами, овіяний таємничими подіями, священний клаптик землі, з якого починається наша Вітчизна!

Бідняжки вже відвідували монастир в минулих роках, а також звідси і почались ПЕРШІ мандри туристичного клубу!))

Монастир знаходиться на лівому березі Дністра, на кордоні з Молдовою. Неподалік у Дністер впадає маленька річка Лядава, поряд з якою розташоване село з однойменною назвою.

Як свідчать дослідники різних часів, існують неоднозначні версії, що розкривають значення назви села: «Ляда» — вільне місце; місце, де жили ті, хто поклоняється Богу Сонця — Ладу.

Перекази розповідають, що ця свята обитель була заснована ще у ХІ столітті преподобним Антонієм Печерським, який 1013 року йшов через ці мальовничі подільські краї Надністрянщини зі Святої гори Афон.

На вершині побудована дзвіниця з якої відкривається неймовірний краєвид на р. Дністер!

Легенди стверджують, що у катакомбах монастиря заховані цінні монастирські старожитності і фоліанти, які взагалі безцінні.

Потрапити туди неможливо, але і зараз можна пройти у печеру-«костницю» і подивитися на кістки й черепи древніх монахів. Ченці кажуть, що деяким останкам тут понад 400 років. Людям пропонують потримати руку над черепами, при цьому деякі вітчувають в руці чи то тепло, чи то легеньке пощіпування!

На території монастиря є свята купальня! Хто бажає зануритись в неї - чоловікам бажано мати шорти, жінкам - щось потипу ночнушок.

По обіді ми вирушимо до таємничої історично-духовної загадки наших предків, місця сили нашої планети - Буші!

Імовірно, люди на цій землі з'явилися ще 15-40 тисяч років тому, у період пізнього палеоліту, про що свідчать знайдені тут залишки поселень мисливців на мамонтів. Тут же виявлено знаряддя скіфської і трипільської культур, бронзового і залізного періодів, кераміка чорноліської та черняхівської культур.

Ще одна визначна пам'ятка Буші — це козацький цвинтар. Пагорб неподалік від замчища усіяний сотнями могил XVIII–XIX століть. На багатьох хрестах викарбувані старовинними літерами дати поховання, імена та прізвища, на інших написи давно стерлися. Є тут латинські прямі хрести, є хрести «мальтійські», а деякі з них виглядають дуже незвично: високий рівнобедрений трикутник з круглим навершником — «головою» і поперечними раменами — «рукою». Зустрічаються також могили з круглими хрестами, вставленими в основу монумента.

Найбільшою загадкою, є, безперечно, унікальний рельєф, який до цього часу не знаходить одностайної думки у колах археологів, істориків, мистецтвознавців, краєзнавців щодо часу виникнення, змісту композиції, мистецьких традицій, що вплинули на його формування.

Рельєф зображує людину, яка стоїть навколішки перед безлистим деревом, на якому сидить півень. За спиною людини на невеликому пагорбі – олень. В центрі композиції прямокутник з надписом, який уже неможливо розібрати.

До активної  участі у нашій подорожі,  ми запросили Кузьму Федченка: дизайнер, журналіст, краєзнавець, мандрівник, а також неперевершений шеф-кухар (підтверджує дружина)), та тисячі людей, яких він нагодував). Ходять легенди про трипільський борщ Кузьми та напій, що впливає на свідомість!)

На нас чекає майстер-клас "Основи шаманського горлового співу". Кузьма Федченко є учнем тувінського шамана Ніколая Оржака і має посвяту з викладання горлового співу.
Звучання з різних енергетичних центрів можна прирівняти до масажу вібраціями власного голосу! Це завжди корисно, весело, цікаво і незвично! Також ми почуємо живу дримбу, тібетську чашу та дзвін!

Обов’язково з собою мати)) – фотоапарати, а також – тарілка, ложка, кружка,  навушники до телефонів!

Також під час екскурсій ми будемо ходити пішки, інколи по грунтових дорогах, інколи будуть незначні круті підйоми - тому варто мати зручне взуття та одяг для комфортного перебування на екскурсії!

Орг збір становить:

290 грн. для учасників ТК "Бідняжка", та відповідно 320 грн. для нових його учасників (власників клубних карток)

Нагадуємо, що Клубну картку можна отримати безкоштовно пред’явивши 3 магніти Бідняжок з наших минулих подорожей, або здійснивши одноразовий членський внесок в сумі 100 грн. Одна картка діє на 2-х осіб.

До організаційного збору входить:

- проїзд автобусом;

- екскурсійний супровід;

- енергетичні, духовні та фізичні практики від Кузьми Федченка;

- трипільський борщ та ведичний чай);

- податки;

- допомога військовим;

- туристичний страховий поліс.

Додаткові витрати:

- 20 грн вхідний в заповідник в Буші;

- благодійна пожертва за екскурсію в Лядовій.

Програма подорожі


Субота 28 жовтня :
04:30 - збір в карманчику навпроти центрального автовокзалу, виїзд.
07:30 - прибуття в Лядівський монастир, екскурсія, після вільний час, купання в монастирській купальні (для цього потрібно мати відповідний одяг: для жінок ночнушки, для чоловіків шорти), беріть з собою навушники, або радіоприймачі - буде працювати радіогід. Також Лядівський монастир знаходиться вгорі, до нього потрібно йти пішки по грунтовій дорозі вверх (крутий підйом, метрів 300), потрібно мати зручне взуття!
10:00 - 12:00 Переїзд до Буші.
12:30 - 14:30 - екскурсія по місцях сили історично-культурного заповідника Буша (дохристиянський скельний храм, парк кам’яних скульптур (більше 180), кам’яні хрести – місце сили, замкова башта 17 ст.), Під час екскурсії ми будемо увесь час ходити пішки по території Бушанського музею заповідника, варто мати зручне взуття!
14:40 – переїзд до Гайдамацького Яру варимо трипільський борщ (21 інгрідієнт!), за рецептами наших пращурів та Кузьми Федченка )), обід, знайомство, тібецький «Ритуал чаші». Із за вузької дороги, ми не можемо під'їхати до самого яру, ми частково їдемо на автобусі, а частково йдемо пішки, орієнтовно 2 кілометри в один бік!
15:30 - 18:00 - Їмо борщ (потрібно мати чашку, тарілку та ложку), потрім екскурсія яром, після майстер-клас із горлового співу!)
19:30 - вирушаємо додому. По дорозі назад станемо біля цілющого джерела з кремнієвою водою, так що беріть з собою пусті пляшки!)
23:00 Орієнтовне прибуття додому.

Транспорт

 • Мерседес Sprinter пасажирський оригінал 20 місць.
6 вільних місць із 20

 

161310741
171411852
1820
191512963
Зверніть увагу!
 • При зміні запланованого транспорту (в ході підготовки подорожі) схема та номерація місць - може змінюватись. При цьому, обране Вами місце (біля проходу або вікна та ряд) зберігається! Місця до задніх дверей та перед ними не гарантуються, оскільки, залежать від марки та моделі конкретного транспортного засобу.
 • Останній ряд місць в автобусі є менш зручним ніж всі інші, адже спинки крісел відкидаються не в повній мірі або взагалі не відкидаються. Будь ласка, зважайте на це під час вибору місць в автобусі.
 • Для комфортних подорожей в автобусі доречними стануть плед та дорожня подушка.
 • В автобусі не прийнято вживати продукти із різким запахом та алкоголь.
 • З міркувань безпеки, пересування салоном автобусу під час руху заборонено.
 • Перших два ряди сидінь автобусу заборонено займати для дітей до 12 років.
 • Санітарні зупинки здійснюються в межах 2,5-4 години в залежності від часу доби та наявності відповідно облаштованих місць по маршруту подорожі. Туалети в автобусі не використовуються.

Правила


Згідно системи організації нашої діяльності найбільш компетентними особами щодо кожної окремої подорожі є її безпосередні Організатори. Тому, з усіма питаннями пов’язаними з даною мандрівкою: зміна місць в автобусі та готелі, уточнення програми подорожі та необхідних документів, з’ясування деталей подорожі, питання щодо відмови участі у подорожі та інших питань найкраще звертатись саме до відповідальних Організаторів. Їхні контакти вказані в заголовку подорожі.

Перед реєстрацією на подорож Ви повинні ознайомитись із основними правилами участі, що наведені нижче. Адже після оплати орг. збору Ви стаєте Учасником подорожі з Тур-Клубом Бідняжка та автоматично погоджуєтесь із цими правилами, що є частиною Договору. Просимо ознайомитись із повною версією Публічного договору-оферти між Туристом та Виконавцем.

 • В разі крайньої необхідності Організатори залишають за собою право змінювати місце Учасника подорожі в автобусі та готелі, з максимально можливим урахуванням побажань Учасника та повідомленням його про це.
 • Організатори залишають за собою право часткових змін до програми подорожі, з метою покращення її якості без зменшення об’єму наданих туристичних послуг.
 • Внесений Орг. збір не повертається в разі, якщо Учасник, з будь-яких причин, в тому числі хвороби, відмовляється від участі у подорожі менш ніж за 10 днів до початку подорожі Україною та 45 днів до початку закордонної подорожі (якщо інше не прописане умовами конкретної подорожі).
 • У програмі подорожі вказані орієнтовні розрахункові години прибуття, виїздів, переїздів по маршруту, інтервал та тривалість зупинок, екскурсій та вільного часу, адже вони залежать від багатьох факторів, в тому числі незалежних від Організаторів. Точний час повідомляється супроводжуючим групи під час подорожі.
 • Перед початком подорожі збір всіх Учасників та посадка в автобус, в межах міста Вінниця, здійснюється з Центрального автовокзалу (Київська 8). При поверненні з подорожі, маємо дві зупинки в межах міста: на в’їзді в місто та на точці старту – Центральний автовокзал. Також, ми можемо підібрати та висадити вас по маршруту подорожі в інших населених пунктах.
 • В разі неявки Учасників подорожі в назначений час та місце виїзду Організатори залишають за собою право продовжувати програму подорожі без Учасника. Всі витрати пов’язані із подальшим самостійним пересуванням Учасника покриваються ним особисто.
 • Організатори не несуть відповідальність за стан доріг, черги на кордонах, погодні умови, стихійні лиха, затори на дорогах, політичну ситуацію в країні та інші форс-мажорні обставини.
 • Організатори не несуть відповідальність за збереження багажу та особистих речей Учасників подорожі.
 • Забуті в подорожах речі організатори привозять на офіс (вул.Соборна 7). Термін їх зберігання - один місяць від дати закінчення поїздки. Після цього, речі які не забрали, будуть утилізовані!
 • Згідно вимог чинного законодавства України, Організатори забезпечують кожного Учасника подорожі страхуванням від нещасних випадків на мінімальну суму. Це означає, що вам не будуть покриватись витрати на лікування, а лише, буде здійснене відшкодування згідно таблиці травм та ушкоджень передбаченої страховою компанією. Якщо ви бажаєте почувати себе більш убезпеченими, радимо оформити собі більш дороговартісне індивідуальне медичне страхування.
 • Організатори не несуть відповідальність за невідповідність наданих послуг необґрунтованим очікуванням Учасників і їх суб'єктивній оцінці.
 • Відшкодування будь яких збитків спричинених з вини Учасника у повній мірі компенсуються самим Учасником.
 • Мінімальний вік Учасників наших подорожей 3 роки. Учасники до 18 років, мають право долучатись до подорожей лише в супроводі повнолітніх.

Відгуки з попередніх подорожейЮлія Савка-Піковська
Буша та Лядова! 20 серпня. (20 серпня 2017р.)
Чудова поїздка по прекрасним і загадковим місцям. Погода також сприяла нашій подорожі. Враження найтепліші.
Була можливість скупатись в річці, посмакувати борщу і насолодитися краєвидами :)


Інна Мазур
Буша та Лядова, 28 жовтня. (28 жовтня 2017р.)
Дуже цікава, пізнавальна, гармонійна і спокійна подорож. Все було на нашому боці і для нас! Кузьма Федьченко неймовірно освідчена та розумна людина, дуже цікаво розповідає і багато знає. Смачнющий борщ та запашний чай~ це шикарний бонус цієї подорожі! Молодці Сашко та Кузьма, приємно і цікаво було з Вами подорожувати! Дякую, якщо буде можливість повторю цю подорож ще раз!


Мария Шкурина
Буша та Лядова 29 квітня! (29 квітня 2017р.)
захопливі, пізнавальні й містичні мандри місцями сили.
Автобус: Нормальний.Варто вшанувати ветерана українських доріг! Я вже їздила в ньому чи то в Буки, чи то в Чернівці.
Організатори-провідники - Олександр Антонюк, Кузьма та Андрій Гуменчук турботливі й уважні.
Враження: Вперше відкрила для себе і своєї сімї ці насичені історичними й загадковими подіями місця. Сонячна й тепла погода. Привітна й дисциплінована група. Цікаві бесіди екскурсоводів.Наталія Болдіна
Буша та Лядова! 20 серпня. (20 серпня 2017р.)
автобус, водій,-прекрасно, безпечно. Дякую.
організатор-чудово. Все дуже продумано, ввіччливо.Дякую.
екскурсовод-гід у Буші пані Ірина - чуйна, талановита людина.І у холодочок нас по-материнськи притуляла від сонечка, і весела, як подружка, і професіонально,цікаво провела екскурсію гарною українською мовою. Відчувається, що знає і любить свою справу.Велика їй подяка.
Особливо хочеться відзначити пана Кузьму. Дуже приємна, ерудована людина. Всіма можливими і неможливими засобами намагався передати нам свою позитивну ененргетику: Зоровими (очима, звуковми (гортанним співом,моторними(не один кілометр кружляли з ним по лісі)і,звичайно,гастрономічними.Борщ і чай неперевершені! То не страва,то цілий ритаул. Рекомендую)))Дякувати йому за це, та ще за уміння як гарного психолога гасити непотрібний скандал у самому зародиші.Поїздка дуже вдала. Радила б іншим туристам впевнитись у цьому самим.Анатолій Бондарчук
Буша та Лядова 29 квітня! (29 квітня 2017р.)
Організація була добра. Загальне враження тільки позитивне. Автобус так-собі. Вікна матового забарвлення, нічого навкруги не було видно, хоча сам салон охайний. Водій адекватний.


Людмила Василець-Колядич
Буша та Лядова 8-го липня! (08 липня 2017р.)
Дякую організаторам за чудовий вихідний та приємні емоціїї!!!


Александр Журбенко
Буша та Лядова! 20 серпня. (20 серпня 2017р.)
Единственный минус, это переезды в автобусе, а так экскурсия была познавательная и оздоровляющая. По рекомендациям: когда наводишь мышкой на места автобуса- привязать странички пользователей к номерам мест, тогда бы я точно др место взял, чтоб не был зажатым между двумя крупными мужланами) Из плюсов: возможность покупаться и хорошая погода + протяженная прогулка по лесу.


Більше відгуків про наші поїздки >>


Обговорення


Інна - 04 жовтня 19:10
Мій потяг прибуває в 4.46 на Вінницький жд вокзал та відправляється у 23.03. Чи можливо мене забрати поблизу жд вокзалу та висадити по дорозі назад,щоб я встигла на потяг?за віжсутністтю форс-мажорних ситуацій...
Інна - 04 жовтня 19:49
або може знаєте недорогий оптимальний вариант ночівлі у Вінниці? Дякую!
Інна - 04 жовтня 20:06
Я з тією метою питаю,бо ще є Вас цікава екскурсія 29.10 Кози Коні :) вже як я буду у Вінниці,то чому ні?

Для можливості залишати повідомлення, будь ласка, авторизуйтесь.