07 жовтня 06:30
Час відправлення
07 жовтня 19:00
Час повернення
Є вільні місця!
260 UAH
280 UAH
Замовити місце

Невідома Вінничина

Тип поїздки: Екскурсії, Розваги
Буде підкорено: 260 км.

В нашій країні є багато чарівних куточків. Але особливої уваги заслуговує Поділля – край де ми з Вами живемо. Зокрема наша область багата на архітектурні памятки. В подорожі ми відкриємо для себе красу колись величних панських маєтків та садиб. Зможемо доторкнутись до історії того часу за допомогою розповідей наших екскурсоводів, та особисто дослідимо маловідомі закутки здавалося б такої знайомої та рідної Вінничини.

Відповідальна:
Ірина Пишна
(097)813-31-12
Відповідальний:
Наталія Примак
(098)322-05-38
Про подорож Програма подорожі Транспорт Правила Обговорення

Про подорож

Невідома Вінничина

В декількох кілометрах на південь від Бару є село Митки. Тут розташований цікавий неготичний палац адмірала російського морського флоту Миколи Чихачова. Романтичний палац стилізований під середньовічні готичні замки Англії.

Микола Чихачов, який народився у Псковській губернії, пройшов довгий шлях від гардемарина до адмірала. Він встиг побувати начальником морської оборони Одеси під час російсько-турецької війни, керуючим морським міністерством, членом Державної ради, заснував першу російську фортецю на Сахаліні. Його ім’ям було названо пароплав, острів в Японському морі, мис в Татарській протоці і затоку на далекосхідному узбережжі.

 Адмірал Чихачов отримав маєток в Митках у 60-х роках ХІХ століття. Саме коли крізь Бар пройшла Одеська залізниця, ці землі і приглянулися адміралу. В 1904-1905 роках для своєї улюбленої доньки Софії він збудував палац за проектом архітектора Леонова в змішаному готичному і романському стилі, що нагадував британські середньовічні замки. Палац оточував чудовий парк, на галявині якого липами було висаджено ім’я доньки адмірала Софії.

До Другої світової війни в маєтку розміщувалася школа, згодом - шпиталь. Після війни була спроба розібрати будинок. На даний час у ньому розташована загальноосвітня школа.

Без перебільшення найцікавіший палац на теренах Східного Поділля знаходиться в селі Чернятин Жмеринського району. Рожевий шедевр у стилі неоготики належав поміщикам Вітославським.

Село Чернятин заснував козак на прізвище Черняк, але палац тут з’явився значно пізніше – у 1820-1830 рр. На початку ХІХ століття тут оселився колишній коронний обозний при дворі польського короля Ігнатій Вітославський. Він і побудував неоготичний садибний будинок. Чернятинский палац - отримав П-образний нинішній план після декількох етапів будівництва.

В 1865 році збіднілі Вітославські продали Чернятин і сусіднє село Маньківці порутчиці Марії Михайлівні Львовій . Після прокладення залізничної лінії нові власники влаштували головний в'їзд до садиби з північного боку.

Нині від первісного оздоблення палацу залишилося трохи ліпнини в інтер’єрах та цікава кам’яна підлога, мармурові леви, які охороняють вхід, частина пінаклів (декоративних башточок), та стрільчасті вікна – все дуже симпатичне та величне. 

Безперечно заслуговує уваги садиба цукрозаводчика Когана, що знаходиться у Вищеольчадаєві. Житловий будинок знаходиться на підвищенні, на березі річки Лядова. Маєток ХІХ століття, який проектували європейські зодчі, визнали пам'яткою архітектури та містобудування місцевого значення.

Це будинок - еклектичний, в ньому величезна мішанина стилів, але якась дуже виключна та особлива. Особлива цією ліпниною, особлива контекстом – це чотирисезонність. Більшість дослідників, яких торкає тема вінницьких садиб, визначають Вещеольчидаївський маєток як один з найкращих.
Кожна з чотирьох кімнат оформлена у різних стилях, інтер’єр одної з яких присвячений чотирьом порам року. Особливо вражає своїм багатим оформленням бальна зала. 

За радянських часів в маєтку був дитячий садок. Але на горищі сталася пожежа, тому садок переїхав, а садиба на превеликий жаль залишилась пустувати і поступово руйнується. Ми маємо унікальну можливість побачити цю красу. 

Наступна зупинка нашої подорожі - Браїлів. Як для невеликого селища Вінницької області, у Браїлові достатньо багато цікавих об’єктів. Насамперед, це місцевий палац, який пов’язують з іменем самого Чайковського – відомий композитор був у гарних стосунках з дружиною власника палацу - пані Надією фон Мекк й тричі приїжджав сюди пожити та потворити шедеврів. Приїжджав, чомусь, тільки тоді, коли пані у маєтку не було... Загадкові були відносини: вони ніколи не бачились, але задовольняли одне одного листуванням й матеріально – пані фон Мекк щорічно виплачували Чайковському солідну „стипендію”. Саме в палаці фон Мекка в Браїлові написано ряд відомих творів цього композитора.

Палац сильно постраждав під час Другої світової війни. З поваги до великого композитора його відновили, але без урахування архітектурних особливостей. Палац має дуже стримані фасади. Єдине, що нагадує про нього, як про колишню панську резиденцію - це декоративна башта на розі будинку. Сьогодні у колишній садибі міститься ліцей, а на базі маєтку влаштовано державний музей Петра Чайковського і Надії фон Мекк. Палац оточує мальовничий парк ,тут було закладено каскад з трьох штучний озер, через які перекинуто містки. Один з них зберігся до цього часу і створює неповторне романтичне враження.

Селище - невелике село, розташоване майже під Вінницею. Воно відоме завдяки руїнам Черленківського замку, одна з башт якого гордо підвищується над крутим берегом Південного Бугу.

В середині XVIII століття власниками Черленкова стають шляхтичі Щеньовські. Близько 1750 року господар містечка трахтемирівський староста Станіслав Щеньовський відбудував замок, укріпив його гарматами та розмістив в ньому постійний гарнізон. Його нащадок, брацлавський воєвода Онуфрій Щеньовський, за наказом царського уряду вимушений був розібрати замкові стіни, внаслідок чого фортеці вставила оборонне значення. На протилежному березі Південного Бугу він звів нову резиденцію в стилі неоготики, яку знищили під час революції. 

Від замку залишилися руїни двох веж, які розташовані на високій терасі нам меандрами річки. Збереглися і залишки замкових фундаментів, а також підземні ходи із скарбами, які, за переказами, вели аж до Вінниці.

Найкраще збереглася двоярусна шестигранна вежа з отшкутатуреним фасадом і рустованими кутами. З початку 1800-х років вона була перетворена на родинний склеп Щеньовських. Її прикрашав купол зі шпилем, а про колишній оборонних характер вежі нагадували амбразури у нижньому ярусі. Цинкові труни у склепі, як у казці, висіли на ланцюгах. Всі поховання знищили більшовицькі окупанти після революції, труни були викинуті з башти.

 Друга, квадратна у плані вежа, після втрати замком оборонного значення перетворилася на романтичний міні-замок. Була майже знищена вже в часи незалежності, залишилися лише фундаменти.

Декілька років тому за «відбудову» Черленківського замку взявся колишній голова Державної митної служби України Володимир Скоморовський, який планує розмістити у стилізованих під замок будівлях готель з рестораном та музеєм. Що з цього вийшло ми зможемо побачити на власні очі.

 

Харчування

Друзі, зверніть увагу у нашій подорожі НЕ ПЕРЕДБАЧЕНО організованого харчування! Тому запасайтеся з дому бутербродами, печивом, фруктами. Буде виділено час на обід в парку біля маєтку Вітославських в Чернятині. За гарної погоди влаштуємо невеличкий пікнік на свіжому повітрі. Тож візьміть з собою покривала, щоб постелити на траву.


 

Організаційний збір становить:

- 260 грн для учасників Клубу (власників  клубної картки)

- 280 грн для нових  учасників.

Сюди входить:

- проїзд у комфортабельному автобусі;

- екскурсійний супровід;

- допомога військовим - 10 грн;

- туристичний страховий поліс

Додатково оплачується:

- вхідні квитки в музей Чайковського: 10 грн-дорослі; 5 грн- дитячі.

Для бронювання місця у подорож, після реєстрації на протязі 72 годин, ви маєте внести аванс (30% від вартості), або оплатити подорож повністью, інакше ваша бронь анулюється. Якщо у вас не виходить сплатити у вказаний термін, звертайтесь до органіізатора подорожі.

Якщо ви внесли аванс, решту суми потрібно доздати за 10 днів до виїзду.

Нагадуємо, що  стати Учасником Клубу та користуватись знижками можна  здійснивши 3 поїздки з клубом, або  оплативши одноразовий членський внесок в сумі 100 грн. Вам видається картка учасника. Одна картка діє  на 2-х осіб.

Зверніть увагу!

З 29 вересня орг. збір збільшиться на 30 грн.

 

Організатор подорожі:  Наталія Примак  тел. 0983220538;  або у Фейсбук https://www.facebook.com/profile.php?id=100011325200266

 Звертайтесь, залюбки відповім на всі Ваші запитання!)

Організатори залишають за собою право змінювати, або доповнювати програму з метою її покращення.

 

 

Програма подорожі


Субота 07 жовтня :
06:30 - 06:30 старт з карманчику навпроти Центрального автовокзалу
08:00 - 09:30 огляд маєтку у Вищеольчадаєві
10:30 - 11:30 екскурсія садибою в Митках
12:30 - 13:30 переїзд в Чернятин, дивимось палац Вітославських
13:30 - 14:30 час на обід (за гарної погоди розмістимось на галявині в парку біля палацу)
15:00 - 16:30 екскурсія в музеї Чайковського та Надії фон Мекк в Браїлові, прогулянка в парку
17:00 - 18:00 огляд залишків Черелнківського замку в Селищі
18:00 - 18:30 старт до дому
19:00 - 19:00 орієнтовне прибуття до Вінниці

Транспорт

 • Мерседес Sprinter пасажирський оригінал 20 місць.
11 вільних місць із 20

 

161310741
171411852
1820
191512963
Зверніть увагу!
 • Останній ряд місць в автобусі є менш зручним ніж всі інші, адже спинки крісел відкидаються не в повній мірі або взагалі не відкидаються. Будь ласка, зважайте на це під час вибору місць в автобусі.
 • Для комфортних подорожей в автобусі доречними стануть плед та дорожня подушка.
 • В автобусі не прийнято вживати продукти із різким запахом та алкоголь.
 • З міркувань безпеки, пересування салоном автобусу під час руху заборонено.
 • Перших два ряди сидінь автобусу заборонено займати для дітей до 12 років.
 • Санітарні зупинки здійснюються в межах 2,5-4 години в залежності від часу доби та наявності відповідно облаштованих місць по маршруту подорожі. Туалети в автобусі не використовуються.

Правила


Згідно системи організації нашої діяльності найбільш компетентними особами щодо кожної окремої подорожі є її безпосередні Організатори. Тому, з усіма питаннями пов’язаними з даною мандрівкою: зміна місць в автобусі та готелі, уточнення програми подорожі та необхідних документів, з’ясування деталей подорожі, питання щодо відмови участі у подорожі та інших питань найкраще звертатись саме до відповідальних Організаторів. Їхні контакти вказані в заголовку подорожі.

Перед реєстрацією на подорож Ви повинні ознайомитись із основними правилами участі, що наведені нижче. Адже після оплати орг. збору Ви стаєте Учасником подорожі з Тур-Клубом Бідняжка та автоматично погоджуєтесь із цими правилами, що є частиною Договору. Просимо ознайомитись із повною версією Публічного договору-оферти між Туристом та Виконавцем.

 • В разі крайньої необхідності Організатори залишають за собою право змінювати місце Учасника подорожі в автобусі та готелі, з максимально можливим урахуванням побажань Учасника та повідомленням його про це.
 • Організатори залишають за собою право часткових змін до програми подорожі, з метою покращення її якості без зменшення об’єму наданих туристичних послуг.
 • Внесений Орг. збір не повертається в разі, якщо Учасник, з будь-яких причин, в тому числі хвороби, відмовляється від участі у подорожі менш ніж за 10 днів до початку подорожі Україною та 30 днів до початку закордонної подорожі (якщо інше не прописане умовами конкретної подорожі).
 • У програмі подорожі вказані орієнтовні розрахункові години прибуття, виїздів, переїздів по маршруту, інтервал та тривалість зупинок, екскурсій та вільного часу, адже вони залежать від багатьох факторів, в тому числі незалежних від Організаторів. Точний час повідомляється супроводжуючим групи під час подорожі.
 • Перед початком подорожі збір всіх Учасників та посадка в автобус, в межах міста Вінниця, здійснюється з Центрального автовокзалу (Київська 8). При поверненні з подорожі, маємо дві зупинки в межах міста: на в’їзді в місто та на точці старту – Центральний автовокзал. Також, ми можемо підібрати та висадити вас по маршруту подорожі в інших населених пунктах.
 • В разі неявки Учасників подорожі в назначений час та місце виїзду Організатори залишають за собою право продовжувати програму подорожі без Учасника. Всі витрати пов’язані із подальшим самостійним пересуванням Учасника покриваються ним особисто.
 • Організатори не несуть відповідальність за стан доріг, черги на кордонах, погодні умови, стихійні лиха, затори на дорогах, політичну ситуацію в країні та інші форс-мажорні обставини.
 • Організатори не несуть відповідальність за збереження багажу та особистих речей Учасників подорожі.
 • Згідно вимог чинного законодавства України, Організатори забезпечують кожного Учасника подорожі страхуванням від нещасних випадків на мінімальну суму. Це означає, що вам не будуть покриватись витрати на лікування, а лише, буде здійснене відшкодування згідно таблиці травм та ушкоджень передбаченої страховою компанією. Якщо ви бажаєте почувати себе більш убезпеченими, радимо оформити собі більш дороговартісне індивідуальне медичне страхування.
 • Організатори не несуть відповідальність за невідповідність наданих послуг необґрунтованим очікуванням Учасників і їх суб'єктивній оцінці.
 • Відшкодування будь яких збитків спричинених з вини Учасника у повній мірі компенсуються самим Учасником.
 • Мінімальний вік Учасників наших подорожей 3 роки. Учасники до 18 років, мають право долучатись до подорожей лише в супроводі повнолітніх.

Обговорення


Тетяна - 12 вересня 14:00
Вкажіть , будь ласка,правильну дату
Наталія - 12 вересня 15:10
дякуємо. вже виправили.
Людмила - 12 вересня 15:23
Скажите, а будет ли еще повторятся эта поездка (увы, дата не удобная)
Наталія - 12 вересня 15:50
скажіть, а яка дата для Вас зручна? ми розглянемо можливість повтору подорожі.
Інна - 12 вересня 15:53
приємно бачити, що рідні місця стають об,єктом уваги Бідняжок)) гарних вражень всім від цієї поїздки))
Наталія - 12 вересня 15:56
Інна, дякуємо) приєднуйтесь та запрошуйте друзів)
Інна - 12 вересня 18:18
Наталія, хіба прийду до палацу, щоб побачити ваші враження від побаченої краси архітектури. мені зовсім поруч))))
Ірина - 20 вересня 16:42
Інна, домовились

Для можливості залишати повідомлення, будь ласка, авторизуйтесь.