10 вересня 22:00
Час відправлення
13 вересня 05:00
Час повернення
Є вільні місця!
1430 UAH
1550 UAH
Замовити місце

Олешківські піски. Похід пустелею

Тип: Походи, Активний відпочинок, Пустеля
Буде підкорено: 1150 км.

Друзі, у цій подорожі на нас чекає впробування духу та сили. Ми побуваємо в справжній пустелі, і для цього не потрібно буде їхати кудись далеко, адже в Україні є своя пустеля, одна з найбільших в Європі. І ми плануємо пройти її за 2 дні з ночівлею серед піщаних барханів.

Відповідальний:
Андрій Рибачок
(096)882-50-33
Супроводжуючий:
Юрій Пілявоз
(098)800-01-11
Про подорож Програма подорожі Транспорт Правила Відгуки Обговорення

Про подорож

Отже, готуємо рюкзаки! На нас чекає справжній похід, але не гірськими хребтами і вершинами, а дещо незвичне. Ми пройдемо українською пустелею і заночуєм серед одного з оазисів.

Пустеля, дюни, кучугури, бархани - такі слова характерні для Олешківських пісків. Безлюдність, хвилеподібність горизонту, духмяність трав та виблискування на сонці золотистого піску. Рельєфне зображення, кожна рослинка чи тваринка або її слід і, навіть, кожна піщинка бархану є неповторним творінням природи, що іменується – Олешківські піски.

Найбільша пісчана пустеля в Європі - саме так говорять багато людей, коли мають на увазі Олешківські піски, що розташовані в низовині Дніпра в 30 км на схід від міста Херсон. Та далеко не багато хто знає, що, по-перше, це зовсім не пустеля, а, по-друге, далеко не найбільша в Європі.

Якщо бути справедливими, Олешківські піски, які поперечно складаюсть біля 15 км, являють собою всього лише найбільший пісчаний масив України, але від цього їх цінність для нас ніяк не меншає. Як і всі пустелі, вона складається з чисельних барханів заввишки близько 5 м (окремі сягають висоти 20 м), що пересуваються завдяки дії вітру. Влітку температура піску сягає 75°C, крім того, тут рідко йдуть дощі, а іноді трапляються навіть піщані бурі. Глибоко під пісками знаходиться прісноводний пласт, але його використання жорстко обмежується, адже він необхідний для стримування росту пустелі.

Раніше в Олешківських пісках знаходився військовий полігон, на якому відпрацьовували бомбардування льотчики з країн Варшавського договору. У зв'язку з цим наукове дослідження регіону було обмежене. Дотепер у пісках знаходиться значна кількість снарядів, що не розірвалися.

Історія виникнення пустелі.

Особливістю ландшафтів Олешківські піски завдячують своєму походженню. Існує цікаве припущення, що створення пустелі стало результатом того, що в долиною стародавнього Дніпра за льодовикової епохи рухався велетенський масив континентального льоду. Він періодично приходив з півночі по руслу Дніпра і приносив із собою сотні кілометрів ґрунтової маси, що залищалася після танення льдовика. Цей ґрунт формував природні дамби, що відмежовували прильодовикові озера від нижньої ділянки русла ріки. А коли ж льодовик танув, рівень води в цих озерах поступово підіймався, і в якусь мить дамба не витримувала напруги і проривалася. Величезний потік води рухався Дніпром до Чорного моря і змивав все на своєму шляху. В районі сучаснії Нової Каховки швидкість потоку зменшувалася і трильйони тон піску, змитого з берегів Дніпра, осідали на дно, що утворило масивні піщані арени.

Незважаючи на те, що у певному сенсі піски завжди існували в долинах Дніпра, все ж їх поширенню сильно сприяла людська діяльність. У 18-19 століттях тут велося активне тваринництво, а саме вівчарство.  Худоба почала знищувати рослинний покрив, таким чином збільшуючи простір для пісків. До того ж розширення піщаного масиву було підсилене вітровою ерозією.

З кінця 18 століття почалися роботи з метою стримання поширення пісків, було створене Олешківське лісництво для підтримання лісорозведення. Однак, у другій половині 19 століття, після наділення селян землею, ліси сильно постраждали від нераціонального природокористування, що призвело до збільшення площі пісків. Аби зупинити цей процес, почалося активне насадження соснових лісових масивів, садів та виноградників. Тому правильно визначати Олешківські як напівпустелю.

 
 

Це буде справжній похід з рюкзаками і ночівлею в палатці. Ми будемо йти по пісчаними полям через кочугури та рідкі оази рослинності.

 Ночівля буде біля одного з оазисів, де ми облаштуєм наші місця під намети, і буде організовано багаття для приготування вечері та сніданку.

І після спекотного переходу по пустелі нас чекатима маленьке, але справді райське задоволення. Ми переїдемо до Північно-Кримського каналу, де зможемо вдосталь накупатись і змити з себе пусельний пісок і пилюку.

ВАЖЛИВО!

Для походу необхідне - зручне взуття, дощовик, тепла кофта, зручний рюкзак, індивідуальні медикаменти . Було б добре мати легкі пезинові тапки(в'єтнамки), щоб було в що перезутись на привалі.  Для ночівлі в горах - намет (бажано двошаровий), спальник та каримат. У кого немає власного, можна взяти на прокат за адресою Пушкіна 42, Турклуб Меркурій (http://www.merkurij.vn.ua) або в Академії Аквтивного Відпочинку (спорядження новіше та якісніше) - тел. +380679686713 Володимир.

Так як води на маршруті не буде, запастись нею потрібно заздалегідь. Тому, бажано взяти з собою мінімум 3 літра (а краще 5) води.

За неділю до подорожі буде створено груповий чат Viber, де учасники зможуть вирішити певні питання що до спорядження і розселення чи підселення по палаткам.

 

 
 

 

 



УВАГА!

Друзі, ми запроваджуємо можливість не втратити свої кошти в разі захворюваня на COVID-19 або введення обмежень на подорожі пов'язаних із пандемією.

Якщо у Вас виявлено COVID-19 на період мандрівки, ми повернемо кошти у розмірі 90% або перенесемо в повному обсязі на подорож після вашого одужання. Для підтвердження потрібно пред'явити позитивний ПЛР тест.

В разі, якщо запланована подорож не може відбутись по причині обмежень, введених урядом або іншими уповноваженими органами, ми повернемо або перенесемо кошти у повному обсязі, на вибір учасника. Виключенням є послуги придбані в третіх контрагентів (наприклад квитки на літак, потяг), які повертаються або переносяться в межах правил, визначених даними контрагентами (авіакопаніями, укрзалізницею).

В будь якому разі, при перших підозрах на коронавірус, будь ласка, звертайтесь до Організаторів. Навіть якщо Ви просто контактували, чи тести не виявляють вірусу, або у Вас є інші причини по яким Ви не можете здійснити подорож:

- ви маєте можливість перепродати свої місця на подорож із особисто вами визначеною сумою знижки (Жовта валіза) і ми вам в цьому всіляко посприяємо;
- на вашому місці можуть поїхати рідні, близькі, друзі, які не контактували з хворою людиною та не мають ознак хвороби.

Організаційний збір


Учасники Клубу 1430 UAH
Новачки 1550 UAH

ДІТЯМ ДО 12-ти років знижка 10%

Нагадуємо, що в Тур-Клубі діє система авансів, для підтвердження бронювання місць достатньо внести аванс в сумі 30% від величини орг. збору. Решту коштів потрібно здати не пізніше, ніж за 10 днів до виїзду.   Аванс є гарантією бронювання за Вами місця та фіксацією величини орг. збору на момент його здачі. Повернення авансу можливе не пізніше 31 серпня

Стати Учасником Клубу та отримати Клубну картку можна безкоштовно після третьої подорожі із нашим Тур-Клубом, або здійснивши одноразовий членський внесок в сумі 100 грн. Кожен Учасник Клубу має право зареєструвати  ще одного Учасника по Клубній ціні або зареєструвати двох Учасників, якщо сам не бере участі у подорожі.

Увага!  З 01 серпня 09:00 Орг.збір підвищився на 50 UAH, а з 20 серпня 09:00 зріс ще на 30 UAH!

Орг. збір включає:

 • проїзд у комфортабельному мікроавтобусі;
 • інструкторський супровід;
 • харчування в поході (вечеря та сніданок);
 • туристичний страховий поліс;
 • 24/7 організаторської підтримки;

Додатково оплачується:

 • особисті витрати;
 • прокат необхідного туристичного спорядження;
 • збір за відвідування національного парку (100 грн);

Програма подорожі


П'ятниця 10 вересня :
22:00 Збір на платформі центрального автовокзалу, виїзд.
Субота 11 вересня :
08:00 - 10:00 Приїзд до місця початку маршруту. Сніданок. Збір і підготовка до походу.
10:00 - 18:00 Похід пустелею.
18:00 - 21:00 Прибуття на місце ночівлі. Облаштування табору. Вечеря.
Неділя 12 вересня :
07:00 - 09:00 Підйом. Сніданок. Збір. Продовження маршруту.
15:00 - 17:00 Орієнтовний час прибуття на місце фінішу.
18:00 Виїзд до дому.
Понеділок 13 вересня :
05:00 Орієнтовний час повернення додому.

Транспорт

 • Мерседес Sprinter пасажирський оригінал 20 місць.
11 вільних місць із 20

 

161310741
171411852
1820
191512963
Зверніть увагу!
 • При зміні запланованого транспорту (в ході підготовки подорожі) схема та номерація місць - може змінюватись. При цьому, обране Вами місце (біля проходу або вікна та ряд) зберігається! Місця до задніх дверей та перед ними не гарантуються, оскільки, залежать від марки та моделі конкретного транспортного засобу.
 • Останній ряд місць в автобусі є менш зручним ніж всі інші, адже спинки крісел відкидаються не в повній мірі або взагалі не відкидаються. Будь ласка, зважайте на це під час вибору місць в автобусі.
 • Для комфортних подорожей в автобусі доречними стануть плед та дорожня подушка.
 • В автобусі не прийнято вживати продукти із різким запахом та алкоголь.
 • З міркувань безпеки, пересування салоном автобусу під час руху заборонено.
 • Перших два ряди сидінь автобусу заборонено займати для дітей до 12 років.
 • Санітарні зупинки здійснюються в межах 2,5-4 години в залежності від часу доби та наявності відповідно облаштованих місць по маршруту подорожі. Туалети в автобусі не використовуються.

Правила


Згідно системи організації нашої діяльності найбільш компетентними особами щодо кожної окремої подорожі є її безпосередні Організатори. Тому, з усіма питаннями пов’язаними з даною мандрівкою: зміна місць в автобусі та готелі, уточнення програми подорожі та необхідних документів, з’ясування деталей подорожі, питання щодо відмови участі у подорожі та інших питань найкраще звертатись саме до відповідальних Організаторів. Їхні контакти вказані в заголовку подорожі.

Перед реєстрацією на подорож Ви повинні ознайомитись із основними правилами участі, що наведені нижче. Адже після оплати орг. збору Ви стаєте Учасником подорожі з Тур-Клубом Бідняжка та автоматично погоджуєтесь із цими правилами, що є частиною Договору. Просимо ознайомитись із повною версією Публічного договору-оферти між Туристом та Виконавцем.

 • В разі крайньої необхідності Організатори залишають за собою право змінювати місце Учасника подорожі в автобусі та готелі, з максимально можливим урахуванням побажань Учасника та повідомленням його про це.
 • Організатори залишають за собою право часткових змін до програми подорожі, з метою покращення її якості без зменшення об’єму наданих туристичних послуг.
 • Внесений Орг. збір не повертається в разі, якщо Учасник, з будь-яких причин, в тому числі хвороби, відмовляється від участі у подорожі менш ніж за 10 днів до початку подорожі Україною та 45 днів до початку закордонної подорожі (якщо інше не прописане умовами конкретної подорожі).
 • У програмі подорожі вказані орієнтовні розрахункові години прибуття, виїздів, переїздів по маршруту, інтервал та тривалість зупинок, екскурсій та вільного часу, адже вони залежать від багатьох факторів, в тому числі незалежних від Організаторів. Точний час повідомляється супроводжуючим групи під час подорожі.
 • Перед початком подорожі збір всіх Учасників та посадка в автобус, в межах міста Вінниця, здійснюється з Центрального автовокзалу (Київська 8). При поверненні з подорожі, маємо дві зупинки в межах міста: на в’їзді в місто та на точці старту – Центральний автовокзал. Також, ми можемо підібрати та висадити вас по маршруту подорожі в інших населених пунктах.
 • В разі неявки Учасників подорожі в назначений час та місце виїзду Організатори залишають за собою право продовжувати програму подорожі без Учасника. Всі витрати пов’язані із подальшим самостійним пересуванням Учасника покриваються ним особисто.
 • Організатори не несуть відповідальність за стан доріг, черги на кордонах, погодні умови, стихійні лиха, затори на дорогах, політичну ситуацію в країні та інші форс-мажорні обставини.
 • Організатори не несуть відповідальність за збереження багажу та особистих речей Учасників подорожі.
 • Забуті в подорожах речі організатори привозять на офіс (вул.Соборна 7). Термін їх зберігання - один місяць від дати закінчення поїздки. Після цього, речі які не забрали, будуть утилізовані!
 • Згідно вимог чинного законодавства України, Організатори забезпечують кожного Учасника подорожі страхуванням від нещасних випадків на мінімальну суму. Це означає, що вам не будуть покриватись витрати на лікування, а лише, буде здійснене відшкодування згідно таблиці травм та ушкоджень передбаченої страховою компанією. Якщо ви бажаєте почувати себе більш убезпеченими, радимо оформити собі більш дороговартісне індивідуальне медичне страхування.
 • Організатори не несуть відповідальність за невідповідність наданих послуг необґрунтованим очікуванням Учасників і їх суб'єктивній оцінці.
 • Відшкодування будь яких збитків спричинених з вини Учасника у повній мірі компенсуються самим Учасником.
 • Мінімальний вік Учасників наших подорожей 3 роки. Учасники до 18 років, мають право долучатись до подорожей лише в супроводі повнолітніх.

Відгуки з попередніх подорожей



Мазур Інна Володимирівна
Підкорення української пустелі. Похід (07 вересня 2018р.)
Чудовий похід з веселою компанією і професійною організацією! Юрій Пілявоз, ти молодець! Дякую, що показав нам ще один куточок незвичної для нас України!


Цілик Аліна Вячеславівна
Підкорення української пустелі. Похід (04 вересня 2020р.)
Це був дуже цікавий досвід, коли ти несеш на собі величезний рюкзак, в якому мінімум речей та максимум води... Але ж в житті треба спробувати все, особливо такий екстрим)

Як це не дивно звучить, але ми в пустелі й під дощем змокли, і калюжу з жабами знайшли...

Величезна подяка Юрію Пілявозу за класну організацію, водію за безпечну доставку та нашій невеличкій компанії за настрій!

P.S. Обов'язково ідіть у пустелю - такого зоряного неба ви не побачите більше ніде:)


Богданов Сергій Васильович
Підкорення української пустелі. Похід (04 вересня 2020р.)
Одна з найкращий поїздок Україною. Їздив вдруге і можливо в майбутньому поїду ще. Автобус зручний. Особлива подяка Юрі за організацію і всім учасникам за невеличку душевну компанію.


Пархоменко Наталія Сергіївна
Підкорення української пустелі. Похід (04 вересня 2020р.)
Дякую тур клубу та Юрію за гарно організовану, незвичну мандрівку!
Якщо плануєте в Олешківські піски, то не намагайтеся повторити самостійно, краще разом з досвідченими організаторами :) Місце дійсно варте уваги!


Довгань Андрій Васильович
Підкорення української пустелі. Похід (07 вересня 2018р.)
Дякую. Все було круто)


Манілко Євгеній Анатолійович
Підкорення української пустелі. Похід (07 вересня 2018р.)
Дуже цікавий похід. Українська пустеля вражає розмірами, це те місце, однозначно, яке варто відвідати !
Дякую організаторам за високий рівень підготовки та проведення подорожі.
Ми чудово провели час і з гарними емоціями повернулися додому.


Довгань Тетяна Вікторівна
Підкорення української пустелі. Похід (07 вересня 2018р.)
Дякую організаторам за чудову поїздку)


Богданов Сергій Васильович
Підкорення української пустелі. Похід (07 вересня 2018р.)
Одна з найкращий поїздок Україною. Тиша в пустелі вражає. Особлива подяка Юрі за організацію і смачну вечерю.


Богданова Неллі Вячеславівна
Підкорення української пустелі. Похід (07 вересня 2018р.)
автобус, водій
автобус , а от наші дороги залишають бажати кращого. дорога була дещо виснажлива
готель (якщо є)
ночували в наметах
екскурсовод, організатор
Юра чудовий організатор, вочевидь любить активний відпочинок та знає тонкощі. завдяки його навичкам та порадам похід приніс масу задоволення!
загальне враження про подорож
Супер! Всім рекомендую прогулятись пустелею!


Федоричак Іван Володимирович
Підкорення української пустелі. Похід (07 вересня 2018р.)
Чудовий похід, дякю Юрі за організацію.
Що можна покращити:
Чесно розподіляти речі між туристами. По суті, було би правильно, якби була заготовлена достатня кількість ємностей для води. Перед походом цю воду набрати, зібрати всіх турстів разом і на кожного одинаково розділити. Одним воду іншим харчі і т.д.. Звісно дівчатам можна менше..
Було б прикольно, якби ми встигли ще заїхати по дорозі на море, але так як водій приїхав пізніше, нам це не вдалось.


Більше відгуків про наші поїздки >>


Обговорення


Повідомлень ще немає. Залиште перше!

Для можливості залишати повідомлення, будь ласка, авторизуйтесь.