03 липня 03:30
Час відправлення
04 липня 00:30
Час повернення
ПОДОРОЖ ВІДБУЛАСЬ
04 липня 2021р.
650 UAH
710 UAH
Залишити відгук

Сакральні Медобори

Тип: Екскурсійні мандри, Гори, Походи
Буде підкорено: 500 км.

Друзі, поїхали у захоплюючу подорож таємними стежками, де об’єднується у єдиний потік давня магія та здійснюються мрії тих, хто прийшов сюди з надією. Ви побачите давнє капище та магічні ворота, де язичники зверталися до своїх богів. Доторкнетися до сліду Богородиці та побачите фантастичний замок-корабель, що має безліч таємниць. Ось воно справжнє щастя, ось місця, де можна відчути подих історії та збагатити внутрішній світ енергією космосу!

Відповідальна:
Ірина Гаращук
(096)349-09-00
Про подорож Програма подорожі Транспорт Правила Відгуки Обговорення

Маршрут подорожі
Вінниця

Літин

Хмельницький

Ярмолинці

Гусятин

Сидорів

Івахнівці

Про подорож

Природний заповідник "Медобори" - перлина Тернопільщини

   За густі ліси-бори, за уквітчані сонячні галявини, за напоєні медом і росами трави, Подільські Товтри в народі назвали Медоборами. Тут знаходять сліди поселень людини кам’яної доби і місця слов’янських городищ, тут були столиці руських князівств і фортеці родовитих магнатів.

   Товтровий кряж – це унікальна пам’ятка геологічного минулого, аналогів якій немає в усій Європі, а у світі схожих за зовнішніми геологічними ознаками є лише два об’єкти: скелясті гряди у Великій Британії та США. Це невисоке горбисте пасмо, покрите розмаїттям рослин, з яких понад півсотні занесено до Червоної книги України. З метою охорони природних комплексів у межах Тернопільщини був утворений природний заповідник «Медобори».

   Саме з краєзнавчого музею ми розпочнемо пошуки таємних і містичних куточків Поділля. Він налічує 16 тисяч експонатів. Тут представлені фондові колекції зібрання народної кераміки, вишивки, одягу, речей побуту, графіки, живопису, рідкісних книг, документів, фотографій з історії Гусятинщини та української культурної спадщини в цілому. Головною експозицією музею є городищє, на священій горі Бохіт, яке входило до Збруцького культового центру. Вхід до музею та екскурсія оплачується додатково, вартість 30 грн.

Дивовижна і таємнича гора Бохіт

   Гора Бохіт  – найвища вершина Природного заповідника «Медобори», висота якої сягає 414 метрів над рівнем моря. На цій заповідній горі міститься унікальна пам’ятка – ритуальне городище з численними жертовними ямами та рештками селищ волхвів і паломників. Саме тут, як вважають дослідники, до середини ХІІІ століття стояв легендарний Збруцький ідол – Святовид. 

   До сьогодні на цій горі збереглися культові вали, рештки вимощеної каменем священної дороги на гору, некрополь-капище, де міг стояти ідол СвятовидаСам Збруцький ідол (Святовид) забезпечував зв’язок волхвів із всесвітом. Його статую знайшли 1444 року австрійські прикордонники у Збручі біля села Личківці. За переказами, місцеві жителі мали намір цю статую розтрощити. Однак власник маєтку у селі, усвідомлюючи неабияку цінність знахідки, таємно переправив її до Кракова, де вона зберігається в археологічному музеї й дотепер. 

  Та найдивовижнішим та найтаємничішим є «дольмен» - своєрідні ворота. Його виклали з двох величезних вертикальних та одного поперечного кам’яних стовпів. Від давнини ці камені потемніли і поросли мохом. У них є численні дірки-отвори, з різною енергетикою. Думки науковців щодо призначення цієї споруди є різними. Дехто вважає, що це «ворота», які слугували для переселення душ померлих в душі новонароджених. Хтось припускає, що це була космічна обсерваторія. Інші висувають версії, що тут молилися волхви. Як би там не було, але «дольмен» дійсно загадковий і енергетично сильний.

   Наша пішохідна екскурсія, яка по довжині складає трохи більше 6 кілометрів в обидві сторони (триває до 5 годин) буде проходити пологою стежкою прадавнього лісу, подекуди будемо пробиратися крізь повалені дерева, тому одяг і взуття повинні бути зручними!

Кажуть, що тут можна  одержати силу  від природи і космосу. Це місце – планетарне надбання,  світова унікальність  з відомими  чудесами, із зонами  плюсової енергетики. Тут дихає історія. Здається, що  відбувається реінкарнація не тільки душ,  а й  думок, біополя. Уже і не знаєш чи дольмен, чи гора дають відчуття крил і впевненості, так що земне тяжіння послаблюється і просто не можеш зібрати думки, тут повністю забуваєш про проблеми, а повернувшись додому, вони просто зникають.  

Замок-корабель та костел Пресвятої Діви Марії

   Дивовижні замкові руїни, що нагадують корабель, який пливе, збереглися у селі Сидорів. Височіють вони на помпезному пагорбі, що омивається з трьох сторін притокою річки Збруч. Сидорівський замок – один з найменш відомих замків Поділля та Галичини, проте його славній історії та неймовірним легендам може позаздрити не один європейський замок. 

   Його було зведено у XVII столітті з пісковика та вапняку як сімейну резиденцію гетьмана Калиновського. Споруда мала сім веж і витягнуту з півночі на південь форму, завдяки чому і нагадує корабель. Довжина фортеці сягала 178 метрів, а ширина складала всього 30 метрів.

   На протилежному від замку пагорбі стоїть унікальний костел, збудований протягом 1730-1741 років Марцином Калиновським та його сином Людовіком, старостою вінницьким. Храм збудовано у стилі пізнього бароко. Цікавий костел тим, що має форму родинного гербу Калиновських «калинова»: натягнутий лук зі стрілою (пресвітерій) та дві зірки (вежі-дзвіниці).

Івахнівці - село, де Богородиця залишила свій слід

  Взагалі навідатися в Івахнівці варто навіть заради самих гір. Вони надзвичайно мальовничі та плекають немало червонокнижної та ендемічної «травички». Тому Івахнівецькі товтри це державний заказник, що є частиною Національного природного парку «Подільські Товтри». Тут височать величезні і дуже мальовничі скелі, які й дали назву цій товтрині – «Високі Камені».

   Камені дійсно дуже високі (як для Поділля звісно). Висота цих скель сягає 352 метри над рівнем моря. Це одна з найвищих точок усієї Товтрської гряди. Розглядаючи усю красу довкола можна побачити  справжнісінький дольмен! Майже такий, як на Бохіті. Правда, не виключено, що то просто така гра природи. Тож стверджувати напевно, хто творець цього дива – люди чи випадок – неможливо.

   Камінь зі «слідочком» дійсно виділяється на загальному тлі. Точніше це дві величезні плоскі каменюки, які лежать одна на одній. Починаєш вірити в легенду, згідно з якою, коли Божа Мати ступила на землю, то тут нічого не було. А от лише з’явився слід, то чудесним чином утворилася велетенська брила, яка підняла відбиток на висоту, аби ніхто не міг його сплюндрувати. На камені дійсно є заглибина, яка нагадує відбиток невеликої жіночої ступні.

 Місцеві мешканці стверджують, якщо тут щиро помолитися, то відбуваються різні дивовижні речі – хворі знаходять зцілення, а парам Бог дарує діточок. 

Організатор подорожі: Ірина Гаращук (096) 34- 90 -900УВАГА!

Друзі, ми запроваджуємо можливість не втратити свої кошти в разі захворюваня на COVID-19 або введення обмежень на подорожі пов'язаних із пандемією.

Якщо у Вас виявлено COVID-19 на період мандрівки, ми повернемо кошти у розмірі 90% або перенесемо в повному обсязі на подорож після вашого одужання. Для підтвердження потрібно пред'явити позитивний ПЛР тест.

В разі, якщо запланована подорож не може відбутись по причині обмежень, введених урядом або іншими уповноваженими органами, ми повернемо або перенесемо кошти у повному обсязі, на вибір учасника. Виключенням є послуги придбані в третіх контрагентів (наприклад квитки на літак, потяг), які повертаються або переносяться в межах правил, визначених даними контрагентами (авіакопаніями, укрзалізницею).

В будь якому разі, при перших підозрах на коронавірус, будь ласка, звертайтесь до Організаторів. Навіть якщо Ви просто контактували, чи тести не виявляють вірусу, або у Вас є інші причини по яким Ви не можете здійснити подорож:

- ви маєте можливість перепродати свої місця на подорож із особисто вами визначеною сумою знижки (Жовта валіза) і ми вам в цьому всіляко посприяємо;
- на вашому місці можуть поїхати рідні, близькі, друзі, які не контактували з хворою людиною та не мають ознак хвороби.

Організаційний збір


Учасники Клубу 650 UAH
Новачки 710 UAH

ДІТЯМ ДО 12-ти років знижка 10%

Нагадуємо, що в Тур-Клубі діє система авансів, для підтвердження бронювання місць достатньо внести аванс в сумі 30% від величини орг. збору. Решту коштів потрібно здати не пізніше, ніж за 10 днів до виїзду.   Аванс є гарантією бронювання за Вами місця та фіксацією величини орг. збору на момент його здачі. Повернення авансу можливе не пізніше 23 червня

Стати Учасником Клубу та отримати Клубну картку можна безкоштовно після третьої подорожі із нашим Тур-Клубом, або здійснивши одноразовий членський внесок в сумі 100 грн. Кожен Учасник Клубу має право зареєструвати  ще одного Учасника по Клубній ціні або зареєструвати двох Учасників, якщо сам не бере участі у подорожі.

Увага!  З 27 червня 00:00 Орг. збір зріс на 40 UAH!

Орг. збір включає:

 • проїзд бусом туристичного класу;
 • страховка на перевезення;
 • організаційний супровід до, під час, та після подорожі;
 • страхування від невиїзду по причині COVID-19 подробиці ТУТ;

Додатково оплачується:

 • екскурсія в краєзнавчому музеї 30 грн;
 • особисті витрати та харчування;

Організатори залишають за собою право часткових змін програми чи планування розпорядку дня з метою покращення якості подорожі та право пересаджувати, змінювати схему розсадження у випадку зміни автобуса! У подорож допускаються дітки, мінімальний вік яких становить 7 років.

Програма подорожі


Субота 03 липня :
03:30 Збір в карманчику напроти центрального автовокзалу (м.Вінниця, вул. Київська 8). Посадка в автобус, старт о 03:30. Чекаємо 15 хвилин, не спізнюйтесь. Організоване харчування в подорожі не передбачене! Беріть з собою їжу з дому, будемо мати час для пікніка.
08:00 - 09:30 При в'їзді в Гусяти нас зустріне колонада, дивно як для цих місць! Зараз вона відіграє роль "кордону" між Хмельницькою та Тернопільською областями, а колись це був кордон між імперіями! Знайомимося з історією містечка та відвідуємо краєзнавчий музей. О 10:00 виїзд до гори Бохіт.
10:00 - 14:30 Початок нашого доволі легкого! походу до городища-святилища, розташованого на горі Бохіт. Пішохідна екскурсія, яка по довжині складає трохи більш як 3 км в одну сторону, триватиме приблизно 4 години, все залежить від фізичного стану групи.
15:15 - 18:00 Орієнтовне прибуття до руїн Сидорівського замку та огляд костелу Пресвятої Діви Марії. О 18:00 виїзд до села Івахнівці.
18:30 - 20:30 Орієнтовне прибуття до сліду Богородиці, усі охочі можуть піднятися на "Високі Камені", щоб насолодитися фантастичним заходом сонця над Товтрами, повірте це видовище залишиться у Вашому серці на довго! О 20:30 збір групи біля автобуса, виїзд додому.
Неділя 04 липня :
00:30 - 01:00 Орієнтовне прибуття у Вінницю до 01:00. Залежить від нашої організованості та стану дороги. Зупинка на Західному автовокзалі та у карманчику навпроти центрального автовокзалу. По місту зупинок не робимо.

Транспорт

 • Мерседес Sprinter пасажирський оригінал 20 місць.
1 вільних місць із 20

 

161310741
171411852
1820
191512963
Зверніть увагу!
 • При зміні запланованого транспорту (в ході підготовки подорожі) схема та номерація місць - може змінюватись. При цьому, обране Вами місце (біля проходу або вікна та ряд) зберігається! Місця до задніх дверей та перед ними не гарантуються, оскільки, залежать від марки та моделі конкретного транспортного засобу.
 • Останній ряд місць в автобусі є менш зручним ніж всі інші, адже спинки крісел відкидаються не в повній мірі або взагалі не відкидаються. Будь ласка, зважайте на це під час вибору місць в автобусі.
 • Для комфортних подорожей в автобусі доречними стануть плед та дорожня подушка.
 • В автобусі не прийнято вживати продукти із різким запахом та алкоголь.
 • З міркувань безпеки, пересування салоном автобусу під час руху заборонено.
 • Перших два ряди сидінь автобусу заборонено займати для дітей до 12 років.
 • Санітарні зупинки здійснюються в межах 2,5-4 години в залежності від часу доби та наявності відповідно облаштованих місць по маршруту подорожі. Туалети в автобусі не використовуються.

Правила


Згідно системи організації нашої діяльності найбільш компетентними особами щодо кожної окремої подорожі є її безпосередні Організатори. Тому, з усіма питаннями пов’язаними з даною мандрівкою: зміна місць в автобусі та готелі, уточнення програми подорожі та необхідних документів, з’ясування деталей подорожі, питання щодо відмови участі у подорожі та інших питань найкраще звертатись саме до відповідальних Організаторів. Їхні контакти вказані в заголовку подорожі.

Перед реєстрацією на подорож Ви повинні ознайомитись із основними правилами участі, що наведені нижче. Адже після оплати орг. збору Ви стаєте Учасником подорожі з Тур-Клубом Бідняжка та автоматично погоджуєтесь із цими правилами, що є частиною Договору. Просимо ознайомитись із повною версією Публічного договору-оферти між Туристом та Виконавцем.

 • В разі крайньої необхідності Організатори залишають за собою право змінювати місце Учасника подорожі в автобусі та готелі, з максимально можливим урахуванням побажань Учасника та повідомленням його про це.
 • Організатори залишають за собою право часткових змін до програми подорожі, з метою покращення її якості без зменшення об’єму наданих туристичних послуг.
 • Внесений Орг. збір не повертається в разі, якщо Учасник, з будь-яких причин, в тому числі хвороби, відмовляється від участі у подорожі менш ніж за 10 днів до початку подорожі Україною та 45 днів до початку закордонної подорожі (якщо інше не прописане умовами конкретної подорожі).
 • У програмі подорожі вказані орієнтовні розрахункові години прибуття, виїздів, переїздів по маршруту, інтервал та тривалість зупинок, екскурсій та вільного часу, адже вони залежать від багатьох факторів, в тому числі незалежних від Організаторів. Точний час повідомляється супроводжуючим групи під час подорожі.
 • Перед початком подорожі збір всіх Учасників та посадка в автобус, в межах міста Вінниця, здійснюється з Центрального автовокзалу (Київська 8). При поверненні з подорожі, маємо дві зупинки в межах міста: на в’їзді в місто та на точці старту – Центральний автовокзал. Також, ми можемо підібрати та висадити вас по маршруту подорожі в інших населених пунктах.
 • В разі неявки Учасників подорожі в назначений час та місце виїзду Організатори залишають за собою право продовжувати програму подорожі без Учасника. Всі витрати пов’язані із подальшим самостійним пересуванням Учасника покриваються ним особисто.
 • Організатори не несуть відповідальність за стан доріг, черги на кордонах, погодні умови, стихійні лиха, затори на дорогах, політичну ситуацію в країні та інші форс-мажорні обставини.
 • Організатори не несуть відповідальність за збереження багажу та особистих речей Учасників подорожі.
 • Забуті в подорожах речі організатори привозять на офіс (вул.Соборна 7). Термін їх зберігання - один місяць від дати закінчення поїздки. Після цього, речі які не забрали, будуть утилізовані!
 • Згідно вимог чинного законодавства України, Організатори забезпечують кожного Учасника подорожі страхуванням від нещасних випадків на мінімальну суму. Це означає, що вам не будуть покриватись витрати на лікування, а лише, буде здійснене відшкодування згідно таблиці травм та ушкоджень передбаченої страховою компанією. Якщо ви бажаєте почувати себе більш убезпеченими, радимо оформити собі більш дороговартісне індивідуальне медичне страхування.
 • Організатори не несуть відповідальність за невідповідність наданих послуг необґрунтованим очікуванням Учасників і їх суб'єктивній оцінці.
 • Відшкодування будь яких збитків спричинених з вини Учасника у повній мірі компенсуються самим Учасником.
 • Мінімальний вік Учасників наших подорожей 3 роки. Учасники до 18 років, мають право долучатись до подорожей лише в супроводі повнолітніх.

Відгуки з попередніх подорожейТьо Олександр Олександрович
Сакральні Медобори (03 липня 2021р.)
Спасибо всем за атмосферу.Чудесная поездка ,хорошо организована, спланирована.Спасибо Ирине за нестандартные ,неизбитые маршруты,за пунктуальность за профессионализм.


Липко Людмила Віталіївна
Сакральні Медобори (03 липня 2021р.)
Чудова мандрівка по неймовірно цікавим місцям прекрасно спланована Ірою!
Дякую за гіда Максима, змістовні заворожуючі розповіді, глибокі знання історії викликали повагу.
Обов'язково дослухайтесь до рекомендацій Ірини стосовно речей з собою, це важливо!Сигерич-Кушнір Алла Григорівна
Сакральні Медобори (03 липня 2021р.)
В першу чергу слова подяки організатору подорожі Ірині Гаращук і " Бідняжкам":маршрут включений в програму.Моя давня мрія ---здійснилася! Велике спасибі екскурсоводу Максиму Жевняк! Всі розповіді від нього просто круто! Знання,професійність, підтримка по всьому маршруту, дуже молодчина. Дякую водію,з ним я особисто почувалася надійно, так вийшло,що проводилися ремонтні роботи по трасі, ми поїхали в обхід через Деражню, а там кілометрів 40 одні вибоїни.Та подорож тривала ,і ми проїхали цю дільницю без проблем. І всім учасникам подяка за підтримку, за плече друга,це важливо. Щодо програми: мандрівка дивовижна, я відкрила для себе Подільські Товтри,що є унікальною пам'яткою природи та геологічного минулого, не тільки Поділля, а і Європи.До слова: Дослідження флори Товтрового кряжу в цілому та Медоборів зокрема мають більше ніж півторавікову історію. Городниця. Гора Бохіт, що височіє 414 метрів над рівнем моря.Мабуть, всі ми чули про відчайдушних воїнів Українського Степу - сарматів? і цим щляхом ми пройшли.Програма дуже насичена, пізнавальна.Емоції і гармонія з природою.Сидорівський замок - унікальна місцина Тернопільської області .Замок-корабель.Україна неймовірна! Порада: тим,хто має бажання пізнавати Україну в подорожі " Сакральні Медобори", уважно прочитати маршрут подорожі,зважити свої сили і прислухатись до себе). Особисто я знову готова в мандри Заповідник Подільські Товри--Сакральні Медобори. Моє велике--ДЯКУЮ.


Більше відгуків про наші поїздки >>


Обговорення


Повідомлень ще немає. Залиште перше!

Для можливості залишати повідомлення, будь ласка, авторизуйтесь.