29 липня 07:30
Час відправлення
29 липня 22:00
Час повернення
Залишилось місць: 6
320 UAH
350 UAH
Замовити місце

Незвідане Поділля

Тип поїздки: Екскурсії, Школа молодого Організатора
Буде підкорено: 380 км.

Хочете побачити найстарішу фортецю України, відкрити для себе красу фахверкових будиночків, відвідати величний замок Острозьких та прогулятися заповідним палацово-парковим комплексом? Тоді запрошуємо Вас у захоплюючі мандри Поділлям! Ви зможете пересвідчитись на власні очі що наш край має ще багато маловідомих цікавих об’єктів, які варті відвідування!

Відповідальна:
Ірина Пишна
(097)813-31-12
Відповідальний:
Наталія Примак
(098)322-05-38
Про подорож Програма подорожі Транспорт Обговорення

Про подорож

Незвідане Поділля

 

Резиденція Чечелів в Самчиках - належить до найкращих пам'яток стилю ампір (пізнього класицизму) в Україні. Палац є одним з найкраще збережених, що дало змогу облаштувати тут музей-садибу. В різний час палац належав Острозьким, Любомирським, Заславським, Сангушко.
Будинок в селі Самчики почав облаштовувати Ян Хоєцький на початку 18 ст. З тих часів зберігся так званий Старий палац 1725 року побудови. Невиразна архітектура старої будівлі спонукала інших хазяїв використовувати її переважно як службове приміщення нового палацу.

Наступним власником був полковник Петро Чечель гайсинський староста. Саме під час його господарювання маєток набув нового вигляду. Чечель, запросивши найкращих архітекторів, садівників та скульпторів створює  унікальний палацово-парковий ансамбль з розкішною резиденцією.
Первісне розташування приміщень збережено майже повністю. Зокрема, в палаці є 5 кімнат: Блакитна, Червона, Римська, Спочивальня та Японський кабінет. В Блакитній вітальні відбувалися театральні постановки, танці, або ж вона могла служити музичним салоном. Червона зала використовувалась як їдальня. В Японській стіни від підлоги і до плафону повністю вкриті фресками, також зберігся автентичний паркет, який виготовили німецькі майстри.
 

Гордістю Самчиків став англійський ландшафтний парк. «Український Версаль» швидко перетворився на улюблене місце зустрічей навколишньої шляхти. Гостей чекала тут нескінченна низка балів, прийомів, свят. На в’їзді гостей зустрічала кам’яна фігура лева, який привітно шкірився, а гостей, що виїжджали, проводжав сумний лев. Парк  займає територію 18,8 га. У ньому ростуть 200 порід дерев і кущів, окремим з дерев більш ніж двісті років. Тут розташовано Китайський будиночок, що слугував за льодовню.

Перша згадка про Антоніни належить до XVI століття. Хоча цієї назви ми тоді не знайдемо. Бо спочатку він називався Голодиківці, Голодки. Спочатку воно належало Острозьким, тоді Заславським, потім Любомирським, а відтак Сангушкам. Нічим особливим не виділялося, було звичайним маленьким селом.

У 1760-х роках Барбара Сангушкова, у власності якої перебувало село Голодки, віддала його у довготермінове користування регенту коронної канцелярії Ігнацію Мальчевському, який був одружений з її сестрою Антоніною. Саме на її честь перейменували село. Чоловік Антоніни збудував родинний маєток, який складався з кількох двоповерхових корпусів. Також було закладено великий парк.

У другій половині ХІХ століття Антоніни перейшли у власність Потоцьких. Вони трактували цю резиденцію як літню і особливо дбали за розвиток і підтримку парку. Та під кінець ХІХ століття Юзеф Миколай Потоцький ініціював перебудову давнього палацу в необароковому стилі. Після перебудови антонінський палац став направду величезною представницькою резиденцією Потоцьких.

Перша світова війна стала трагедією для багатьох палаців Волині. Антонінський маєток горів. Потоцькі цього не застали, бо виїхали роком раніше, забравши частину колекцій. У 1919 році палац підпалили більшовики.

На місці палацу зараз футбольне поле, проте чудово збереглись в’їзна брама, гараж, возівня та манеж. Найцікавіша будівля комплексу - колишній гараж на 9 автомобілів (справжня рідкість у ті часи!). Зараз в ньому розташовується селищна рада. Поруч з палацовим комплексом виросло ціле містечко з елегантних, переважно, фахверкових вілл, призначених для технічного персоналу. Вілли були призначені для головного адміністратора маєтку, управителя, агронома, конюха, механіка, ветеринара, водіїв. Антонінівські вілли, зведені на зламі ХІХ і ХХ століть, стали місцевими пам'ятками архітектурних стилістичних віянь. Всі ці складні комбінації форм із вежечками, еркерами, балконами, лоджіями диктувалися суто функціональними потребами, але манірно декорувалися, ховаючи свій функціоналізм за романтичним зовнішнім виглядом мініатюрних казкових замків.

Унікальність замку в Старокостянтинові полягає передусім у тому, що закладено і побудовано його було разом з усім містом в доволі стислі терміни. Формальною причиною побудови міста Костянтинова і замку стала прогалина, що існувала в оборонній системі волинських земель на шляху татарських вторгнень. Саме через Старокостянтинів пролягав Чорний шлях – одна з трьох головних доріг, по яких рухалася татарська орда, здійснюючи грабіжницькі набіги.

Тож у 1571 р. Костянтин Острозький завершив побудову замку та оборонних укріплень.  Господарські будівлі західної частини замку з церквою та баштою слугували стіною. У центрі замку височіла дерев’яна сторожова вежа.  Під замчищем є льохи з колодязями-камерами, що ведуть до ріки. Тут містились склади для зберігання вогнепальної зброї. Про велич та міць укріплень міста говорить те, що починаючи з 1575 р. кримським татарам жодного разу не вдалося взяти його приступом. Навіть тридцятитисячна орда не змогла подолати міцні мури.

 

До наших днів залишився сам двоповерховий палац-замок та частина потужних кріпосних стін. Також збереглася й двоповерхова кутова башта з підвалом. Уздовж південної стіни палацу розташована Троїцька церква, в архітектурі якої присутні готичні елементи. Зберігся лише нижній її ярус. Це діюча церква УПЦ Київського патріархату. Зараз в частково відреставрованих приміщеннях функціонує історико-культурний центр-музей «Старий Костянтинів».

Сьогодні Меджибіж знаменитий насамперед своєю фортецею. Меджибізька фортеця — найстаріша з усіх, що є на землях Поділля. Ще у ХІІІ столітті на цьому місці існувала оборонна дерев’яна споруда із земляними валами. Та у 1241 році була знищена під час боїв з монголо-татарами. А через приблизно 200 років з’явилась перша письмова згадка про кам’яну фортецю в цьому місці.

Протягом років фортеця переходила із рук в руки. Та за всю історію Меджибожа немає жодної згадки, що вороги взяли фортецю приступом. Мешканці самі відчиняли ворота, якщо не могли витримати облогу. Від 1540 року місто стало приватною власністю. Тут запанували магнати. Спершу Синявські. Пізніше замком заволоділи Чарторийські. Господарювали у ньому і козаки, і польські військові, і турецькі солдати. У 1830-х роках фортеця стає осередком військового постою російських вояків.

Різні господарі панували у замку по-різному. Хтось перебудовував споруди у бароковий стиль, хтось – у романтичний. Радянська доба перетворила замок на маслозавод. Це, звісно, дуже пошкодило архітектурну пам’ятку, та ще більше знищили її самі люди, що отримавши дозвіл, порозбирали частини історичної фортеці на будівельні матеріали.

На сьогоднішній день у Меджибізькій фортеці, яка отримала статус державного заповідника, тривають реставраційні роботи. Попри це тут щорічно проводять фестивалі, регулярно відбуваються різного роду просвітницькі та освітні заходи, з’являється все більше туристів.

Харчування

Друзі, на сніданок беріть з собою бутерброди, термоси з чаем. Буде можливість замовити комплексний обід в Старокостянтинові.
В нас буде можливість замовити комплексний обід в ресторані "Фієста". Вартість 70 грн (оплачується додатково) Сюди входить: БОРЩ УКРАЇНСЬКИЙ, КАРТОПЛЯ ПО-СЕЛЯНСЬКИ, КОТЛЕТА, УЗВАР.

Організаційний збір становить:

- 290 грн для учасників Клубу (власників  клубної картки)

- 320 грн для нових  учасників.

Сюди входить:

- проїзд у комфортабельному автобусі;

- екскурсійний супровід;

- допомога військовим - 10 грн;

- туристичний страховий поліс

Додатково сплачується:

- харчування; (за бажанням)

- вхідний квиток у замок Острожських в Старокостянтинові:

- діти, пенсіонери – 10 грн;

- студенти – 15 грн;

- дорослі – 20 грн;

- іноземці – 30 грн.

- вхідний квиток в палац Чечелів у Самчиках:

- діти – 15 грн;

- студенти – 20 грн;

- дорослі – 25 грн;

- вхідний квиток у Меджибізьку Фортецю:

- школярі, студенти – 10 грн

- дорослі – 25 грн

- власні витрати

Для бронювання місця у подорож, після реєстрації на протязі 72 годин, ви маєте внести аванс (30% від вартості), або оплатити подорож повністью, інакше ваша бронь анулюється. Якщо у вас не виходить сплатити у вказаний термін, звертайтесь до органіізатора подорожі.

Якщо ви внесли аванс, решту суми потрібно доздати за 10 днів до виїзду.

Нагадуємо, що  Клубну картку можна отримати пред’явивши  3 магніти з  минулих  наших  подорожей, або  оплативши одноразовий членський внесок в сумі 100 грн. Одна картка діє  на 2-х осіб.

Зверніть увагу!

З 17 липня орг. збір збільшиться на 30 грн.

 

Організатор подорожі:  Наталія Примак  тел. 0983220538;  або у Фейсбук https://www.facebook.com/profile.php?id=100011325200266

 Звертайтесь, залюбки відповім на всі Ваші запитання!)

Організатори залишають за собою право змінювати, або доповнювати програму з метою її покращення.

Програма подорожі


Субота 29 липня :
07:00 - 07:00 виїзд з карманчику навпроти Центрального автовокзалу
09:00 - 10:30 екскурсія Меджибізькою фортецею
12:00 - 13:30 екскурсія замком в Старокостянтинові
14:00 - 15:00 обід
16:00 - 17:30 оглядова екскурсія Антоніни
18:30 - 20:00 екскурсія палацом в Самчиках
22:30 - 23:30 орієнтовний час прибуття у Вінницю.

Транспорт

  • Гена Рено 30
6 вільних місць із 30

262218141062
272319151173
30
2824201612841
292521171395
Зверніть увагу! У разі форс-мажорних ситуацій організатори мають право змінювати розсадження з урахуванням побажань користувачів.

Обговорення


Vitaliy - 06 липня 19:51
привіт.цікаво було би заїхати ще на годинку в летичів .нам все одно подорозі.може є у вас можливість трошки ущільнити час подорожі щоб побачити домініканський костел та рештки замку.тим більше що травнева поїздка в ці місця (20.05) не відбулася так як неназбиралася група
Ірина - 06 липня 21:17
Vitaliy, будемо дивитись по часу, по можливості заїдемо

Для можливості залишати повідомлення, будь ласка, авторизуйтесь.