13 травня 22:00
Час відправлення
17 травня 05:00
Час повернення
Є вільні місця!
1950 UAH
2150 UAH
Замовити місце

Дорога вина та смаку Української Бессарабії

Тип: Екскурсійні мандри, Озера, Дегустації
Буде підкорено: 1550 км.

Друзі, вирушаємо разом у дорогу вина та смаку Української Бессарабії! Ми зібрали у цій мандрівці усі найцікавіші локації - унікальні виноробні, крафтові сироварні і національні смаколики. А родзинкою стане Фрумушика-Нова — унікальний етно-рекреаційний комплекс. Протягом поїздки ми пізнаємо культури та звичаї Болгарії, Бессарабії та Молдавії. Долучайтесь!!!

Відповідальний:
Дмитро Отс
(097)749-60-84
(063)954-03-48
Відповідальна:
Алла Юхимчук
(068)727-25-55
Про подорож Програма подорожі Транспорт Проживання Правила Обговорення

Маршрут подорожі
Вінниця

Умань

Одеса

Болград

Ізмаїл

Фрумушика-Нова

Про подорож

Дорога вина та смаку Української Бессарабії 

Дорога вина і смаку Української Бессарабії об’єднала найцікавіші об’єкти винного і гастрономічного туризму. Серед них виноробні, сироварні, виробники м’ясних делікатесів, а також природні та історичні туристичні локації регіону. Маршрут пролягає через всю Бессарабію, тож завдяки цьому ми пізнаємо історію цього краю та культуру наших сусідніх народів.

Фрумушика - Нова - перлина Бессарабії 

Безкраї степи, рідкісні тварини та рослини, багата культурно-історична спадщина – все це Фрумушика-Нова – перлина Бессарабії. У перекладі з молдавської «Фрумушика-Нова» означає “красуня”. Але, незважаючи на очевидну красу цього місця, неповторні природні ландшафти – далеко не єдине, чим можна милуватися. Під час оглядової екскурсії ми побачимо все найцікавіше: 

По-перше, не зворушені сільським господарством ковилові степи, яри і урочища колишнього військового полігону, мальовниче озеро з лебедями і дикими гусьми, міні-звіринець з кіньми, дикими кабанами, фазанами, чорними лебедями, ламами, поні і осликами, останні із задоволенням покатають на собі

По-друге, найбільшу в світі статую «ЧАБАН ФРУМУШИЦІ-НОВА» (номінується у Книзі рекордів Гіннесса, висота 16.43 метрів, вага – 1080 тонн); Скульптура присвячена батькові засновника комплексу Олександра Паларієва, місцевим чабана Андрію Діомидовича Паларієву.  Вона є домінантною фігурою парку-музею сучасної скульптури "Історія Бессарабської землі" і парку скульптур радянського періоду.

 По-третє: хто може похвалитися великими знаннями про культуру, історію та традиції Бессарабії?  А після прогулянки по етнографічному музею під відкритим небом ви точно будете знати, як жили народи населяли цей регіон і навіть побуваєте у них в гостях.  У музеї відтворено національні подвір'я молдаван, німців, болгар, росіян, українців, євреїв, гагаузів.  Також тут можна побачити пасіку, церкву, меморіальний комплекс «Пагорб пам'яті», а в думках зібрана велика колекція сільського начиння 19 століття.

По-четверте - дегустація бессарабських вин у прохолодному підвалі.  Погодьтеся, вагомий аргумент на користь поїздки.  Адже такі вина в магазинах не придбаєш. Ми дізнаємося та побачимо весь технологічний шлях виноградної ягоди від грона на лозі до перетворення її у запаморочливий напій. Скуштуємо понад 8 сортів вина: біле - Цитронне Магарача,Сухолиманське,  Шардоне, Рислінг, Аліготе,Ркацетелі; рожеве - Каберне-Совіньйон; червоне - Мерло, Одеське чорне, Сапераві, Каберне-Совіньйон.

 І по-п'яте, місцева кухня!  Такі багаті столи накриють вам тільки жителі Бессарабії.  У прохолодній корчмі подають тільки найкраще: на сніданок - традиційні молдавські плацинди, а на обід - страви з ягнятини, баранини і фазана, приготовані за традиційними рецептами Бессарабії, бринзу, овочі, мамалигу і різні закуски.

Вартість оглядової екскурсії оплачується додатково: дорослі  100 грн/особа, діти до 18 років 50 грн/особа та дегустація  150 грн/особа (понад 8 сортів вина та снеки). 

Виноробня "VILLA TINTA"

Виноробне господарство "Вінхол Оксамитне" засновано в 1998 році на місці, де 120 років тому розташовувалося шато графа Давидова.  Виноробня має 550 гектарів власних виноградників долині озера Ялпуг.  Випускають вина під власними брендами Villa Tinta (сухі ординарні вина з місцевих і європейських сортів винограду), Tintarella (ігристі вина за технологією Шарма) і Tinta (напівсолодкі купажні вина).

 Вино тут виробляється з повагою, любов'ю і зі знанням своєї справи.  Недарма власники виноробні носять прізвище Тінтулов, що на одному з місцевих болгарських діалектів означає "виноградний держак".  Все вино - з власних виноградників, що дозволяє повністю контролювати якість.

 Вертикальна дегустація починається на даху, потім гості знайомляться з процесом виробництва і  переміщаються в винний льох, де продегустуємо унікальні зразки вин різних років урожаю, що містять всі фарби терруара озера Ялпуг.  Це особлива палітра смаків, яка приваблива саме для цієї місцевості. TM Villa Tinta отримала європейське визнання та являється членом Асоціації виноградарів і виноробів "Придунайська Бессарабія". Вартість екскурсії із дегустацією оплачується додатково 9 сортів вина та снеки  200 грн/особа. 

“Хлебна къща" або "Хлібний дім" 

Випікання в печі хліба на заквасці, знайомство з болгарськими традиціями і фольклором.

Будинок-музей і домашня пекарня "Хлібний къща" в Криничному (вимовляється як "Хлібний кища", що з болгарської означає "хлібний дім") - це приватна садиба криничанської фольклористки Тетяни Янчева-Дукової, де приймають туристів з істинно бессарабським хлібосольством.  Ми завітаємо до будинку-музею, який розповідає про культуру, ремесла, побут та кухню бессарабських болгар.  А також побачимо ​​виставку тканих виробів початку-середини XX ст.  "Довге полотно життя".

   Окрім цього, будемо споглядати як традиційно випікають хліб на заквасці і болгарські хлібобулочні вироби,матимемо можливість побачити як виготовляють бринзи за народними звичаями цьої країни і, звісно, продегустуємо готову продукцію: 

 •  кашічка ут пуленці (крем-суп з курчати);
 •  лозена сарм' (голубці у виноградному листі з булгуром);
 •  Агнешка чурб' (суп з м'яса ягняти);
 •  риба сас булгур (риба запечена з цибулею і булгуром);
 •  бринза, овочева нарізка;
 •  курбан;
 •  хлібобулочні вироби: буки, зельнік, тутманік.

Вартість екскурсії, майстер-класу та дегустації місцевої кухні оплачується додатково 450 грн/особа. 

Сироварня "Щедра околиця" 

Сироварня "Щедра околиця"- це маленьке експериментальне сімейне молочне виробництво із сучасним обладнанням і власним сирним підвалом. Воно розміщується в унікальному місці - біля основи одного з відомих Траянових валів в селі Табаки на околиці Болграда.  

Засновники підприємства Галина і Петро Курдова прагнуть зберегти і популяризувати традиційні бессарабські сири, а також відновити забуті рецепти традиційних страв регіональної кухні. Відвідаємо виробничі  цехи  і підвальні приміщення, де в холоді визрівають благородні сири та процес сироваріння, під час якого всі операції проводять вручну.

 Вартість екскурсії із дегустацією авторських и традиційних сирів оплачується  додатково 200 грн / особа.

Механа "Балканськи Ястія" 

Сімейне виробництво м'ясних делікатесів "Балканськи ястія" в Болграді - це міні-цех, який забезпечує всі етапи виробництва сиров'ялених ковбас і м'ясних делікатесів з натуральної сировини.  Продукція виробляється за давніми балканським рецептами з використанням локальної сировини місцевих порід тварин і спецій, вирощених самостійно. Під час екскурсії нам розкажуть про історію створення комплексу, пошук автентичних рецептів виробництва продукції та технологію виробництва.  

На території є також музейна експозиція на етнографічну тематику, де ми дізнаємось про автентичні костюми бессарабських і тракійських болгар, килими ручної роботи, старовинні меблі, різні ємності для напоїв, серед яких понад 400 графинів для вина і ракії. На дегустації ми скуштуємо: 

—суджук із свинини та яловичини сиров'яленої; пастурма в'ялена; Карнак;
 —спеції (чубріца, шарена сіль, мірудія, перець червоний);
 —лікери домашнього виробництв.

 Вартість екскурсії з дегустацією оплачується додатково 250 грн / особа

"Равлики Бессарабії" 

Єдина в Бессарабії ферма з вирощування равликів розташована на березі озера Саф'яни в низов'ях Дунаю під Ізмаїлом.  Екоферми спеціалізується на виробництві м'яса найбільш затребуваною в Європі середземноморської породи равликів Helix aspersa Muller.  Вирощують їх за європейською технологією, тільки на натуральному прикорму, без будь-якої хімії.

Під час екскурсії ми дослідимо равликовий маточник в старовинному сільському будинку, де равлики відкладають ікру, а також приміщення для виведення, вирощування і відгодівлі равликів.  Вартість екскурсії з дегустацією сердзеноморських равликів оплачується додатково 300 грн / особа

Ізмаїл - місто на Дунаї 

Високий берег Дунаю, що проходить територією України, прикрашає прекрасне південне місто Ізмаїл. Це найзначніше після Одеси місто в цій області, яке знаходиться в самій її південній частині біля Чорного моря. Історія цього міста налічує багато-багато століть і йде в далекі стародавні часи. Вона зберігає в собі багато таємниць і подій, які залишили величезний слід у світовій та державній історії. Тому, якщо Ваш черговий відпочинок планується в Ізмаїлі, в першу чергу, рекомендуємо почати знайомство з містом та його визначних пам'яток.

Дивовижною пам'яткою міста Ізмаїл є Покровський собор, будівництво якого тривало з 1822 по 1836 рік згідно проекту архітектора А. Мельникова. Крім цього собору в місті є ще багато інших духовних святинь, головними серед них вважаються Миколаївський храм і Успенська церква. Але головною визначною пам'яткою Ізмаїла по праву вважається Ізмаїльський історичний музей імені А.В. Суворова. Знаходиться цей музей в старовинному особняку, який побудований в XIX столітті і зараз є пам'яткою архітектури. Головними пунктами в екскурсії по місту ще буде діорама «Штурм фортеці Ізмаїл» і Музей імені А.В. Суворова.

База відпочинку "Дунай - Татару"

     Ми будемо проживати та відпочивати в оточенні чудової природи Придунайської Бессарабії, що неподалік від Ізмаїла та поруч із заповідним островом Татару.  Відособлена територія на березі Кісліцького рукава річки Дунай представляє  собою мальовничий куточок зеленої природи з зарибленим  озером, в якому можна ловити рибу.  По периметру озера розташовані затишні пікнік-павільйони з мангалами.  Літнє кафе бази "Дунай-Татару" спеціалізується на традиційних стравах бессарабської кухні, яка ввібрала в себе кулінарну спадщину всіх народів, що проживали на территорії регіону.

  Окрім цього є можливість позасмагати на шезлонгах біля відкритого басейну, відпочити в барі і диско-клубі, зіграти в більярд, попаритися в сауні.  А для любителів активного відпочинку: волейбольний майданчик, футбольне поле, настільний теніс, прокат квадроциклів, катамаранів и каяків.  Від власного причалу бази відпочинку "Дунай-Татару" відправляються на річкові прогулянки комфортабельні теплоходи "Лебедівка" і "Азов", катер "Татар", а такоже тримаран Bessarabia.

Відповідальний організатор: +38068727255, Алла Юхимчук УВАГА!

Друзі, ми запроваджуємо можливість не втратити свої кошти в разі захворюваня на COVID-19 або введення обмежень на подорожі пов'язаних із пандемією.

Якщо у Вас виявлено COVID-19 на період мандрівки, ми повернемо кошти у розмірі 90% або перенесемо в повному обсязі на подорож після вашого одужання. Для підтвердження потрібно пред'явити позитивний ПЛР тест.

В разі, якщо запланована подорож не може відбутись по причині обмежень, введених урядом або іншими уповноваженими органами, ми повернемо або перенесемо кошти у повному обсязі, на вибір учасника. Виключенням є послуги придбані в третіх контрагентів (наприклад квитки на літак, потяг), які повертаються або переносяться в межах правил, визначених даними контрагентами (авіакопаніями, укрзалізницею).

В будь якому разі, при перших підозрах на коронавірус, будь ласка, звертайтесь до Організаторів. Навіть якщо Ви просто контактували, чи тести не виявляють вірусу, або у Вас є інші причини по яким Ви не можете здійснити подорож:

- ви маєте можливість перепродати свої місця на подорож із особисто вами визначеною сумою знижки (Жовта валіза) і ми вам в цьому всіляко посприяємо;
- на вашому місці можуть поїхати рідні, близькі, друзі, які не контактували з хворою людиною та не мають ознак хвороби.

Організаційний збір

Залежить від категорії обраного номеру і розраховується на ОДНУ особу (включає всі пункти, які вказані нижче):

База відпочинку на Дунаї
3-місний 2-місний
Учасники Клубу 1950 UAH 2050 UAH
Новачки 2150 UAH 2250 UAH

ДІТЯМ ДО 3-ти років знижка 10%

Нагадуємо, що в Тур-Клубі діє система авансів, для підтвердження бронювання місць достатньо внести аванс в сумі 30% від величини орг. збору. Решту коштів потрібно здати не пізніше, ніж за 10 днів до виїзду.   Аванс є гарантією бронювання за Вами місця та фіксацією величини орг. збору на момент його здачі. Повернення авансу можливе не пізніше 03 травня

Стати Учасником Клубу та отримати Клубну картку можна безкоштовно після третьої подорожі із нашим Тур-Клубом, або здійснивши одноразовий членський внесок в сумі 100 грн. Кожен Учасник Клубу має право зареєструвати  ще одного Учасника по Клубній ціні або зареєструвати двох Учасників, якщо сам не бере участі у подорожі.

Увага!  З 18 квітня 00:00 Орг. збір зросте на 50 UAH, будь ласка реєструйтесь на подорож завчасно!

Орг. збір включає:

 • проїзд автобусом туристичного класу;
 • проживання (2 доби в готелі);
 • страховка на перевезення;
 • організаційний та екскурсійний супровід до, під час, та після подорожі;

Додатково оплачується:

 • Екскурсія у Фрумушиці - Нові: дорослі 100 грн/особа, діти 50 грн/особа;
 • Дегустація вин у Фрумушиці - Нові: 150 грн/особа;
 • Екскурсія та дегустація вин + снеки: 200 грн/особа;
 • Екскурсія, майстер-клас по приготуванню національних страв та дегустація місцевої кухні: 450 грн/особа;
 • Екскурсія із дегустацією традиційних сирів: 200 грн / особа;
 • Екскурсія з дегустацією м’ясних виробів: 250 грн / особа;
 • Екскурсія з дегустацією сердзеноморських равликів: 300 грн / особа;
 • Харчування та особисті витрати;
 • Сніданки у готелі (інформація уточнюється);

Організатори залишають за собою право часткових змін програми чи планування розпорядку дня, з метою покращення якості подорожі та право пересаджувати, змінювати схему розсадження у випадку зміни автобуса! У подорож допускаються дітки мінімальний вік яких становить 3 роки. Якщо дитина не займає місце в автобусі а буде у Вас "на руках", тоді її реєструвати не потрібно.

Програма подорожі


Четвер 13 травня :
22:00 Збір на в карманчику навпроти центрального автовокзалу (Вінниця, вул. Київська 8), там де відправляються автобуси на моря. Посадка в автобус, Старт о 22:00. Просимо нікого не запізнюватись, автобус чекає максимум 15 хв.
П'ятниця 14 травня :
09:00 - 11:00 Орієнтовне прибуття у сироварню. Розпочинаємо етно-гастромандрівку з дегустації сирів та екскскурсії у сироварні «Щедра околиця» До 11.00 збір біля автобуса та їдемо далі
11:30 - 14:00 Завітаємо на «Балканськи ястія» - сімейне виробництво м’ясних делікатесів, дізнаємось історію створення та скуштуємо усе найсмачніше.
14:00 - 17:00 Виноробня «Villa Tinta» - дослідимо технологію виготовлення вин і шампанського та спробуємо їх на смак. За бажанням пообідаємо.
17:00 - 18:30 Переїзд на нашу базу. Поселення та відпочинок після насиченого дня.
Субота 15 травня :
09:00 - 11:00 Оглядова екскурсія по місту Ізмаїл, що є найбільшим портом на річці Дунай.
11:20 - 14:00 «Равлики Бессарабії» - єдина еко-ферма Бессарабії, де нам розкажуть як їх вирощують та продегустуємо їх на смак.
14:30 - 18:00 Поринаємо у колорит болгарської культурної спадщини, споглядаємо як печеться хліб за традиційними звичаями, пізнаємо історію 20 століття через полотно та обідаємо стравами національної кухні.
18:00 - 19:00 Відправляємось на базу відпочивати та ділитись враженнями.
Неділя 16 травня :
07:30 - 08:30 Снідаємо у готелі та виселяємось, виїзд о 08:30.
08:30 - 11:30 Переїзд у перлину Бесарабії - Фрумушика-Нова.
12:00 - 13:00 Обід традиційними бессарабськими стравами.
13:00 - 15:00 Оглядова екскурсія етно-туристичним комплексом. Ми пізнаємо народну спадщину регіону та пам’ятку, що увійшла в Світову книгу рекордів Гіннеса.
15:00 - 16:00 Екскурсія та дегустація бессарабських вин, за бажанням.
16:00 - 19:00 Вільний час на вечерю та на самостійне дослідження комплексу.
19:00 Завершуємо нашу мандрівку Бессарабщиною та відправляємось у Вінницю.
Понеділок 17 травня :
05:00 - 06:00 Орієнтовне прибуття у Вінницю до 06:00. Залежатиме від нашої організованості та стану дороги. Зупинка на Чехова (ГРОШ) та у карманчику навпроти центрального автовокзалу, по місту зупинок не робимо.

Транспорт

 • Неоплан 31*
25 вільних місць із 31

2725211713951
28262218141062
29
302319151173
312420161284
Зверніть увагу!
 • При зміні запланованого транспорту (в ході підготовки подорожі) схема та номерація місць - може змінюватись. При цьому, обране Вами місце (біля проходу або вікна та ряд) зберігається! Місця до задніх дверей та перед ними не гарантуються, оскільки, залежать від марки та моделі конкретного транспортного засобу.
 • Останній ряд місць в автобусі є менш зручним ніж всі інші, адже спинки крісел відкидаються не в повній мірі або взагалі не відкидаються. Будь ласка, зважайте на це під час вибору місць в автобусі.
 • Для комфортних подорожей в автобусі доречними стануть плед та дорожня подушка.
 • В автобусі не прийнято вживати продукти із різким запахом та алкоголь.
 • З міркувань безпеки, пересування салоном автобусу під час руху заборонено.
 • Перших два ряди сидінь автобусу заборонено займати для дітей до 12 років.
 • Санітарні зупинки здійснюються в межах 2,5-4 години в залежності від часу доби та наявності відповідно облаштованих місць по маршруту подорожі. Туалети в автобусі не використовуються.

Проживання

 • База відпочинку на Дунаї
19 вільних місць із 20

База відпочинку "Дунай" розташована в мальовничому районі на березі річки Дунай. Комфортабельні двомісні та трьохмісні номери з кондиціонером, холодильником оформлені у заміському стилі, гостям надається Wi-Fi.  Окремі ванні кімнати з душем укомплектовані туалетно-косметичними засобами. Сніданки у готелі оплачується додатково, вартість уточнюється. Зверніть увагу!
 • В разі недоукомплектування номеру, в якому Ви проживаєте, організатор залишає за собою право змінювати схему поселення для забезпечення повної комплектації номерів у відповідності до їхньої місткості. В разі відсутності у організатора можливості повністю укомплектувати обраний Вами номер - Вам доведеться сплатити вартість вільних місць у цьому номері.
 • Оскільки, реєстрація Учасників на подорож відбувається в онлайн-режимі самостійно, ми не можемо гарантувати, що до Вас поселяться Учасники вашої статі.
 • У відповідності до міжнародних готельних норм, зазвичай заселення відбувається після 14:00, а виселення до 10:00, якщо інше не обумовлене програмою подорожі.
 • Після 22:00 необхідно зберігати тишу та спокій в готелях.

Правила


Згідно системи організації нашої діяльності найбільш компетентними особами щодо кожної окремої подорожі є її безпосередні Організатори. Тому, з усіма питаннями пов’язаними з даною мандрівкою: зміна місць в автобусі та готелі, уточнення програми подорожі та необхідних документів, з’ясування деталей подорожі, питання щодо відмови участі у подорожі та інших питань найкраще звертатись саме до відповідальних Організаторів. Їхні контакти вказані в заголовку подорожі.

Перед реєстрацією на подорож Ви повинні ознайомитись із основними правилами участі, що наведені нижче. Адже після оплати орг. збору Ви стаєте Учасником подорожі з Тур-Клубом Бідняжка та автоматично погоджуєтесь із цими правилами, що є частиною Договору. Просимо ознайомитись із повною версією Публічного договору-оферти між Туристом та Виконавцем.

 • В разі крайньої необхідності Організатори залишають за собою право змінювати місце Учасника подорожі в автобусі та готелі, з максимально можливим урахуванням побажань Учасника та повідомленням його про це.
 • Організатори залишають за собою право часткових змін до програми подорожі, з метою покращення її якості без зменшення об’єму наданих туристичних послуг.
 • Внесений Орг. збір не повертається в разі, якщо Учасник, з будь-яких причин, в тому числі хвороби, відмовляється від участі у подорожі менш ніж за 10 днів до початку подорожі Україною та 45 днів до початку закордонної подорожі (якщо інше не прописане умовами конкретної подорожі).
 • У програмі подорожі вказані орієнтовні розрахункові години прибуття, виїздів, переїздів по маршруту, інтервал та тривалість зупинок, екскурсій та вільного часу, адже вони залежать від багатьох факторів, в тому числі незалежних від Організаторів. Точний час повідомляється супроводжуючим групи під час подорожі.
 • Перед початком подорожі збір всіх Учасників та посадка в автобус, в межах міста Вінниця, здійснюється з Центрального автовокзалу (Київська 8). При поверненні з подорожі, маємо дві зупинки в межах міста: на в’їзді в місто та на точці старту – Центральний автовокзал. Також, ми можемо підібрати та висадити вас по маршруту подорожі в інших населених пунктах.
 • В разі неявки Учасників подорожі в назначений час та місце виїзду Організатори залишають за собою право продовжувати програму подорожі без Учасника. Всі витрати пов’язані із подальшим самостійним пересуванням Учасника покриваються ним особисто.
 • Організатори не несуть відповідальність за стан доріг, черги на кордонах, погодні умови, стихійні лиха, затори на дорогах, політичну ситуацію в країні та інші форс-мажорні обставини.
 • Організатори не несуть відповідальність за збереження багажу та особистих речей Учасників подорожі.
 • Забуті в подорожах речі організатори привозять на офіс (вул.Соборна 7). Термін їх зберігання - один місяць від дати закінчення поїздки. Після цього, речі які не забрали, будуть утилізовані!
 • Згідно вимог чинного законодавства України, Організатори забезпечують кожного Учасника подорожі страхуванням від нещасних випадків на мінімальну суму. Це означає, що вам не будуть покриватись витрати на лікування, а лише, буде здійснене відшкодування згідно таблиці травм та ушкоджень передбаченої страховою компанією. Якщо ви бажаєте почувати себе більш убезпеченими, радимо оформити собі більш дороговартісне індивідуальне медичне страхування.
 • Організатори не несуть відповідальність за невідповідність наданих послуг необґрунтованим очікуванням Учасників і їх суб'єктивній оцінці.
 • Відшкодування будь яких збитків спричинених з вини Учасника у повній мірі компенсуються самим Учасником.
 • Мінімальний вік Учасників наших подорожей 3 роки. Учасники до 18 років, мають право долучатись до подорожей лише в супроводі повнолітніх.

Обговорення


Катя - 23 березня 10:12
Добрий день, ви по маршруту через Хмельницький проїзд маєте, щоб підсісти по дорозі?
Алла - 25 березня 17:51
Катя, доброго дня. Нажаль наш маршрурт не проходить через місто Хмельницький. Тому вам необхідно приїхати на відправку у Вінницю.

Для можливості залишати повідомлення, будь ласка, авторизуйтесь.