08 серпня 06:00
Час відправлення
08 серпня 23:59
Час повернення
ПОДОРОЖ ВІДБУЛАСЬ
08 серпня 2020р.
490 UAH
535 UAH
Залишити відгук

Незнане Поділля. (Їдемо малою групою)

Тип: Екскурсійні мандри
Буде підкорено: 500 км.

Чи чули ви про озера без дна? А про Бешта, на могилі якого здійснюються бажання? Ні? Тож їдьмо у надзвичайно цікаву, пізнавальну і трохи містичну подорож "Незнане Поділля". Ми побачимо три замки, найстарішу в Європі синагогу, дізнаємось як працює старовиний водяний млин, побуваємо на "Лінії Сталіна", загадаємо бажання на могилі цадика, яке обов'язково здійсниться! Досхочу налюбуємось краєвидами природного заповідника Медобори та спробуємо розгадати таємницю бездоних озер.

Відповідальний:
Андрій Рибачок
(096)882-50-33
Супроводжуючий:
Володимир Коваль
(097)967-84-94
Про подорож Програма подорожі Транспорт Правила Відгуки Обговорення

Про подорож

У гості до "Білого лебедя"

Меджибізький замок, або як його ще називають "Білий Лебідь" — друга за популярністю фортеця Хмельницької області (після Кам'янець-Подільської). 
Замок і сьогодні виглядає дуже велично. Високі стіни, башти, балкони, прикраси верхівок споруд, контрфорси - все це і тепер вражає. За давніх часів Меджибіж лежав на стику двох татарських шляхів: Чорного шляху і Кучманського шляху. Ось чому часті набіги татарських орд змусили власників Меджибожа, Сенявських, побудувати могутню фортецю. Під час будівництва вдалося не тільки максимально використовувати природні умови для посилення її оборонних можливостей, а й органічно вписати громіздке спорудження в навколишній ландшафт.

Меджибізька фортеця побудована на мисі, утвореному двома річками Буг і Божок, які зливаються тут, тому замок має форму подовженого трикутника, що своїм кінцем лежить між з'єднанням двох річок.
Музей голодомору
На території фортеці окрім споглядання фортифікаційної спадщини, вартим увагу є Музей Пам'яті жертв Голодомору на Хмельниччині 1932-1933 років, який справляє величезне психологічне враження.

Музей можна назвати унікальним з кількох причин. По-перше, відкритий у 2008 році, він став першим подібним в Україні. По-друге, він суттєво відрізняється від традиційних музеїв. Адже головна роль тут відведена не архівним документам і старожитностям (звісно, вони тут теж присутні), а мистецькому оформленню. Тут все підпорядковано єдиному задуму: не просто показати, що в Україні (в тому числі і на Хмельниччині) був голодомор і загинуло стільки-то людей, а що проти українців було здійснено злочин, і злочин цей страшний. Тут оживають цифри, і відразу стає зрозуміло масштаби трагедії. Якщо на папері 10 млн жертв – це велика цифра, але все-таки цифра, то у музеї кожна деталь підсилює цю цифру, робить її моторошною і кричущою. 

Окопище. Бешт. Загадування бажань.

У Меджибожі похований засновник хасидидизму – Баал Шем Тов, або просто Бешт і саме цей факт робить відомим Меджибіж на весь єврейський світ, а відповідно й на весь світ взагалі, адже євреї є всюди. Точно відомо, що Бешт прославився (і не лише серед євреїв), як цілитель, який рятував заклинаннями та амулетами, який проповідував нове вчення й мав велику групу учнів та послідовників. І досі до його могили їдуть тисячі паломників будь якої віри сповідання, аби написати на папірці прохання про здоров'я або загадати бажання, яке обов'язково здійсниться (перевірено на власному досвіді супроводжуючого організатора) і залишити його в мавзолеї. 

Музей бойової слави. ДОТ-музей.
Унікальний музей Бойової Слави збудований на базі збереженого оборонного укріплення ДВТ (рос. ДОТ – «долговременная огневая точка»). Споруда належала до 13-го Проскурівського укріпленого району т.зв. «лінії Сталіна» на старому радянському кордоні по річці Збруч. ДВТ збудовано у 1937-1939 роках. По суті це – двоярусний кулеметний  напівкапонір. Реконструйовано у первісному вигляді сім казематних приміщень. 

На території музею, окрім експозиції в укріпленні, розташовано позиції стрілецького відділення та артилерійського розрахунку, бліндаж, стилізований прикордонний стовп, карту укріпрайону. Виставка військової техніки просто неба представляє зразки артилерії, вантажних автомобілів, польової кухні Великої Вітчизняної війни та післявоєнного часу.

Серед іншого тут можна побачити легендарну БМ-13 «Катюшу», дивізіонну гармату ЗІС-3, гаубицю «Гіацинт-Б», гвардійський міномет, танки Т-34 та Т-55 тощо. Зал в адміністративному приміщенні містить експозицію  радянської та німецької зброї, військового одягу, бойових нагород, фронтових листів і ще багато чого цікавого.

Скалат.

Тут знаходиться один з найкращих збережених замків Тернопілля. Назва містечка, швидше за все, походить від трьох скель, розташованих неподалік пасма Медоборів. Вважається, що замок в Скалаті побудував близько 1630 року галицький мечник і ротмістр Кшиштоф Віхровський. Проте, останні археологічні розкопки дозволяють припускати, що фортеця є старшою щонайменш на століття.

З усіх боків він був оточений ровами глибиною 2 метри, які під час небезпеки заповнювалися водою з річки. Оборонні мури замку сягали 6 метрів заввишки і 2 метри завтовшки. Крім того, твердиня мала і природній захист - болотисту місцевість навколо.

Вікнини. Бездоні озера.

Вікно — село з оригінальною назвою та бездонними озерцями - вікнинами, привертає увагу туристів дивовижною природою і цікавою історією. За селом є глибокі карстові озерця. Вони то яскраво-блакитні, то темно-фіолетові (колір змінюється завдяки водоростям, що тут ростуть), але незмінно глибокі й оповиті легендами... У цих озерцях, які ніколи не замерзають, немов у вікнах, віддзеркалюється небесна блакить. А навколо – заповідник Медобори, неосяжні простори та могутні скелі. Тут гарно у будь-яку пору, а особливо навесні, коли прокидається природа, і навколо блакитних озерець починає пробиватися соковита зелень. 

Неподалік від озер видніються вапнякові Франкові скелі. Колись давно на них полюбляв гуляти письменник Іван Франко, на його честь і назвали природну пам’ятку.

Сатанів.

На крутому лівому березі Збруча, біля підніжжя Товтрової гряди, лежить містечко Сатанів. Сюди від Дністра тягнеться Траянів вал, насипаний за часів завоювання Дакії римським імператором Траяном на початку ІІ століття нашої ери.

Свого часу сатанівські укріплення мало чим поступалися кам'янецьким.  Але 1831 городяни активно підтримали Польське повстання. Після облоги та кривавого штурму царські війська захопили місто, а щоб мешканцям "впрєдь нє павадно било бунтовать" вали, що оперізували Сатанів, зрили. Мури та оборонні вежі розібрали. Лише головну браму, колишній гордий символ незалежності та вольності міста, карателі залишили неушкодженою. Мабуть, аби покепкувати над городянами. Бо яка користь з неприступної могутньої брами, коли довкола немає мурів? Ця, збудована ще XV століття брама, стоїть й досі, до того ж майже у первісному стані. 

За якусь півсотню метрів від міської брами стоїть найсправжнісінький (звичайно ж, теж старовинний) водяний млин. До того ж діючий! А це, у наші часи, вже само по собі дивовижа. Поряд з брамою височіє ще одна давня споруда Сатанова. Такі ж товстелезні стіни, порослі мохом та лишайниками камені, вузькі гарматні та мушкетні бійниці. Але це зовсім не одна з вцілілих міських оборонних веж, як можна подумати з першого погляду. Це - ...найстаріша в Європі синагога.

Те, що вона нагадує мініатюрний замок, не дививина. Тоді багато культових споруд мали ще й оборонну функцію. У повоєнні роки в синагозі облаштували зерносховище. Від значних перепадів вологості штукатурка, розписана яскравим рослинним орнаментом та знаками зодіаку, геть уся облетіла. А от "арон-кодеш" - найсвятіше місце давнього Божого дому - зберегся майже в первісній красі. Хіба що фарба трішки облізла. 

Зараз синагога повністю відновлена, а її розкішні інтер'єри милують око.

Тут ви зможете пройтись по підлозі з мармуру та напівкоштовного квміння, квадратний метр якої коштує 3000 євро(!) Каміння для її оздоби звозили з 12 країн, а декоративні візерунки вирізали за допомогою лазера. Також тут можна загадати бажання на священних каменях, привезених з Єрусалиму.

Під час останньої поїздки в Сатанів ми відкрили цікавий самобутній об'єкт - водяний млин, який тут стоїть ще з 17-го століття. 

Двісті років тому його оновили та реконструювали. І вже наприкінці 20-го його викупив мельник, який працював тут усе життя. Викупив, що б не дати "порізати" і знищити, як це трапилося з більшістю подібних об'єктів. Тепер тут усім керує його син. Він запускає та лагодить механізми, тримає на контролі всю складну систему водяного млина, і залюбки показує, як тут усе працює. Це справжній туристичний "магніт".

Ще у Сатанові є руїни замку, від якого залишилася лише західна стіна та три вежі.  Найзагадковіша з них - Кругла. Вона датована 2ст. н.е. і стоїть посеред території замку. Замок був збудований Сєнявськими, але Кругла стояла ще до того. Її бійниці, навіть, пристосовані ще для стрільби з луків, а не вогнепальної зброї.

Також заслуговує уваги Троїцький православний монастир.

Розташований на околиці Сатанова Троїцький православний монастир мальовничо розкинувся на високій горі, що височіє над Збручем. Зовні він майже не відрізняється від сусіднього замку. Тільки крита оцинкованим залізом брамна вежа та абсолютно сучасні маківки на дзвіниці засвідчують, що це діючий об'єкт. Монастир з'явився у часи Батиєвої навали. Його першими мешканцями стали печерські монахи, котрі втікли з роззореного Києва. Як і годиться всякому поважаючому себе монастирю, спочатку він був печерним.

Печери ці збереглася й досі. Час не пошкодував ані церкви, ні монастиря. Першими тут "приклали руку" австро-угорські війська, які 4 серпня 1914 року піддали його жорстокому артобстрілу. Але довершили руйнацію комуністи. Спочатку вони двічі закривали монастир, але цього їм виявилося мало. У 60-х роках монастир перетворили на ...каменярню. Було розібрано фортечні (товщиною понад 2 метри!) мури, що оперізували монастир, знято другий, та частково зруйновано перший поверх центрального корпусу, зруйновано верхні яруси та дуже красивий барочний портал брамної вежі. Видобуте каміння пішло на будівництво ...корівників.

* програма може змінюватись та доповнюватись організаторами виключно з  метою  її  покращення:)

Нажаль, через продовження строків карантину, подорож може перенестись на пізніше, це залежить не від нас. Ви зможете забрати ваші платежі за оргзбір за 10 днів до початку мандрівки. 

Харчування

Сніданок: беріть з собою бутерброди

Обід можна взяти з собою, зробим пікнік на березі озера.

Вечеря - по дорозі додому (на заправці буде зупиночка)

Студенти та пенсіонери! Візьміть будь-ласка пенсійне посвідчення та студентські! 

Беріть із собою навушники до  телефонів чи інші ФМ-приймачі,  ми будемо використовувати РАДІОГІД – дуже зручний та корисний пристрій!)

Друзі, ви також можете долучитись до цієї подорожі на власному авто в колі сім'ї або друзів. Орг.збір в такому випадку становитиме всього 175 грн. для учасників клубу і 220 для новачків. Погодьтесь, від такої антикарантинної пропозиції гріх відмовитись!)УВАГА!

Друзі, ми запроваджуємо можливість не втратити свої кошти в разі захворюваня на COVID-19 або введення обмежень на подорожі пов'язаних із пандемією.

Якщо у Вас виявлено COVID-19 на період мандрівки, ми повернемо кошти у розмірі 90% або перенесемо в повному обсязі на подорож після вашого одужання. Для підтвердження потрібно пред'явити позитивний ПЛР тест.

В разі, якщо запланована подорож не може відбутись по причині обмежень, введених урядом або іншими уповноваженими органами, ми повернемо або перенесемо кошти у повному обсязі, на вибір учасника. Виключенням є послуги придбані в третіх контрагентів (наприклад квитки на літак, потяг), які повертаються або переносяться в межах правил, визначених даними контрагентами (авіакопаніями, укрзалізницею).

В будь якому разі, при перших підозрах на коронавірус, будь ласка, звертайтесь до Організаторів. Навіть якщо Ви просто контактували, чи тести не виявляють вірусу, або у Вас є інші причини по яким Ви не можете здійснити подорож:

- ви маєте можливість перепродати свої місця на подорож із особисто вами визначеною сумою знижки (Жовта валіза) і ми вам в цьому всіляко посприяємо;
- на вашому місці можуть поїхати рідні, близькі, друзі, які не контактували з хворою людиною та не мають ознак хвороби.

Організаційний збір


Учасники Клубу 490 UAH
Новачки 535 UAH

ДІТЯМ ДО 12-ти років знижка 10%

Нагадуємо, що в Тур-Клубі діє система авансів, для підтвердження бронювання місць достатньо внести аванс в сумі 30% від величини орг. збору. Решту коштів потрібно здати не пізніше, ніж за 10 днів до виїзду.   Аванс є гарантією бронювання за Вами місця та фіксацією величини орг. збору на момент його здачі. Повернення авансу можливе не пізніше 29 липня

Стати Учасником Клубу та отримати Клубну картку можна безкоштовно після третьої подорожі із нашим Тур-Клубом, або здійснивши одноразовий членський внесок в сумі 100 грн. Кожен Учасник Клубу має право зареєструвати  ще одного Учасника по Клубній ціні або зареєструвати двох Учасників, якщо сам не бере участі у подорожі.

Орг. збір включає:

 • проїзд у комфортабельному автобусі;
 • екскурсійний супровід;
 • 24/7 організаторської підтримки;

Додатково оплачується:

 • особисті витрати;
 • вхідний квиток до Меджибіжського замку: дорослі, пенсіонери - 50грн, студенти, діти - 20грн, учасники АТО - безкоштовно. (пільгові ціни діють при наявності посвідчень);
 • вхід у Скалатський замок: дорослі - 30грн, діти, студенти - 15грн;
 • харування;

Програма подорожі


Субота 08 серпня :
06:00 Збір в карманчику, навпроти центрального автовокзалу посадка в автобус.
08:00 - 09:00 Екскурсія до окопища (єврейський цвинтар)
09:00 - 10:00 Екскурсія по Меджибіжському замку і музею голодомору
10:00 - 10:30 Вільний час. Сніданок
10:30 - 12:30 Переїзд до Волочиська
12:30 - 14:10 Екскурсія по ДОТ-музею. Лінія Сталіна
14:10 - 15:10 час на обід-пікнік
15:10 - 16:00 Переїзд до Скалату
16:00 - 16:30 Оглядова Скалатського замку
16:30 - 17:00 Переїзд до с. Вікно
17:00 - 18:00 Екскурсія до Вікнин - озера Синє та Безодня
18:00 - 18:40 Переїзд до Сатанова
18:40 - 20:00 Оглядова екскурсія по Сатанову
20:00 Виїзд у Вінницю
23:59 Орієнтовний час прибуття у Вінницю

Транспорт

 • Мерседес Sprinter пасажирський оригінал 20 місць.
0 вільних місць із 20

 

161310741
171411852
1820
191512963
Зверніть увагу!
 • При зміні запланованого транспорту (в ході підготовки подорожі) схема та номерація місць - може змінюватись. При цьому, обране Вами місце (біля проходу або вікна та ряд) зберігається! Місця до задніх дверей та перед ними не гарантуються, оскільки, залежать від марки та моделі конкретного транспортного засобу.
 • Останній ряд місць в автобусі є менш зручним ніж всі інші, адже спинки крісел відкидаються не в повній мірі або взагалі не відкидаються. Будь ласка, зважайте на це під час вибору місць в автобусі.
 • Для комфортних подорожей в автобусі доречними стануть плед та дорожня подушка.
 • В автобусі не прийнято вживати продукти із різким запахом та алкоголь.
 • З міркувань безпеки, пересування салоном автобусу під час руху заборонено.
 • Перших два ряди сидінь автобусу заборонено займати для дітей до 12 років.
 • Санітарні зупинки здійснюються в межах 2,5-4 години в залежності від часу доби та наявності відповідно облаштованих місць по маршруту подорожі. Туалети в автобусі не використовуються.

Правила


Згідно системи організації нашої діяльності найбільш компетентними особами щодо кожної окремої подорожі є її безпосередні Організатори. Тому, з усіма питаннями пов’язаними з даною мандрівкою: зміна місць в автобусі та готелі, уточнення програми подорожі та необхідних документів, з’ясування деталей подорожі, питання щодо відмови участі у подорожі та інших питань найкраще звертатись саме до відповідальних Організаторів. Їхні контакти вказані в заголовку подорожі.

Перед реєстрацією на подорож Ви повинні ознайомитись із основними правилами участі, що наведені нижче. Адже після оплати орг. збору Ви стаєте Учасником подорожі з Тур-Клубом Бідняжка та автоматично погоджуєтесь із цими правилами, що є частиною Договору. Просимо ознайомитись із повною версією Публічного договору-оферти між Туристом та Виконавцем.

 • В разі крайньої необхідності Організатори залишають за собою право змінювати місце Учасника подорожі в автобусі та готелі, з максимально можливим урахуванням побажань Учасника та повідомленням його про це.
 • Організатори залишають за собою право часткових змін до програми подорожі, з метою покращення її якості без зменшення об’єму наданих туристичних послуг.
 • Внесений Орг. збір не повертається в разі, якщо Учасник, з будь-яких причин, в тому числі хвороби, відмовляється від участі у подорожі менш ніж за 10 днів до початку подорожі Україною та 45 днів до початку закордонної подорожі (якщо інше не прописане умовами конкретної подорожі).
 • У програмі подорожі вказані орієнтовні розрахункові години прибуття, виїздів, переїздів по маршруту, інтервал та тривалість зупинок, екскурсій та вільного часу, адже вони залежать від багатьох факторів, в тому числі незалежних від Організаторів. Точний час повідомляється супроводжуючим групи під час подорожі.
 • Перед початком подорожі збір всіх Учасників та посадка в автобус, в межах міста Вінниця, здійснюється з Центрального автовокзалу (Київська 8). При поверненні з подорожі, маємо дві зупинки в межах міста: на в’їзді в місто та на точці старту – Центральний автовокзал. Також, ми можемо підібрати та висадити вас по маршруту подорожі в інших населених пунктах.
 • В разі неявки Учасників подорожі в назначений час та місце виїзду Організатори залишають за собою право продовжувати програму подорожі без Учасника. Всі витрати пов’язані із подальшим самостійним пересуванням Учасника покриваються ним особисто.
 • Організатори не несуть відповідальність за стан доріг, черги на кордонах, погодні умови, стихійні лиха, затори на дорогах, політичну ситуацію в країні та інші форс-мажорні обставини.
 • Організатори не несуть відповідальність за збереження багажу та особистих речей Учасників подорожі.
 • Забуті в подорожах речі організатори привозять на офіс (вул.Соборна 7). Термін їх зберігання - один місяць від дати закінчення поїздки. Після цього, речі які не забрали, будуть утилізовані!
 • Згідно вимог чинного законодавства України, Організатори забезпечують кожного Учасника подорожі страхуванням від нещасних випадків на мінімальну суму. Це означає, що вам не будуть покриватись витрати на лікування, а лише, буде здійснене відшкодування згідно таблиці травм та ушкоджень передбаченої страховою компанією. Якщо ви бажаєте почувати себе більш убезпеченими, радимо оформити собі більш дороговартісне індивідуальне медичне страхування.
 • Організатори не несуть відповідальність за невідповідність наданих послуг необґрунтованим очікуванням Учасників і їх суб'єктивній оцінці.
 • Відшкодування будь яких збитків спричинених з вини Учасника у повній мірі компенсуються самим Учасником.
 • Мінімальний вік Учасників наших подорожей 3 роки. Учасники до 18 років, мають право долучатись до подорожей лише в супроводі повнолітніх.

Відгуки з попередніх подорожейБулах Елизавета Олександрівна
Незнане Поділля. (Їдемо малою групою) (08 серпня 2020р.)
Пожалуй, очень насыщена поездка♥️

По части транспорта и водителя - умничка, я чувствовала себя в безопасности, это самое лучшее, что может быть в данном вопросе

Бесконечно можно говорить о книгах, путешествиях и Гидах Бедняжек. Очень благодарна за отличную организацию тура. Я нисколечко не пожалела, что поехала, и даже наоборот! Я безмерно счастлива.
Вова - ты очень крут! Искренне рада знакомству и уверенна что это не последняя наша поездка.

всегда говорю: любой бизнес делают у первую очередь люди. Вы это делаете потрясающе

С любовью, Елизавета 🌎🌙


Коняхіна Інна Ігорівна
Незнане Поділля. (Їдемо малою групою) (08 серпня 2020р.)
Незнане Поділля це чудова подорож щоб відкрити для себе нові місця.
Водій був чудовий.
Неймовірний організатор, все розповів, все добре організував, зробив чудові пікніки)))
Подорож рекомендую


Голубенко Оксана Анатоліівна
Незнане Поділля. (Їдемо малою групою) (08 серпня 2020р.)
Ще один чудовий день життя, які подарували мені "Бідняжки". ❤👍
Всього за 1 день ми проїхали з класним водієм в зручному мікроавтобусі 🚌 3 області - Вінницьку, Хмельницьку, Тернопільську в яких побачили 👀фортеці, синагоги, музей Слави, діючий водяний млин і монастир.🕍🏫🙂 Дуже цікава екскурсовод пані Катерина і дуже відповідальна особа Володимир забезпечили нам масу цікавої інформації і купу позитивних вражень.
Я вже втретє подорожую з Бідняжками🙂😀😀 і я тепер стану учасником клубу і матиму знижки на наступні поїздки 👍👍👍
"Бідняжки", я обов'язково ще подорожуватиму з вами, тому що ви - найкращі!!!!!❤❤❤


Гуртова Тетяна Федорівна
Незнане Поділля. (Їдемо малою групою) (08 серпня 2020р.)
В каждом, даже маленьком путешествии создаются новые впечатления и приятные воспоминания, которые ты не забудешь никогда. Особенно таких впечатлений и воспоминаний в избытке, если организацией Вашего путешествия занимается клуб друзей для друзей!😍 Всем рекомендую «Бідняжек», потому всегда будет ну ооочеееень интересно и ну ооочеееень весело!!!! Спасибо Коваль Вове за прекрасный день и организацию!!!❤️ Всем участникам за компанию и настроение!!!🌞
Друзі! Вперед за пригодами!!! Бо Ми того варті!!!😉


Більше відгуків про наші поїздки >>


Обговорення


Повідомлень ще немає. Залиште перше!

Для можливості залишати повідомлення, будь ласка, авторизуйтесь.