01 серпня 07:00
Час відправлення
01 серпня 22:30
Час повернення
ПОДОРОЖ ВІДБУЛАСЬ
01 серпня 2020р.
390 UAH
430 UAH
Залишити відгук

Скарби Житомирщини

Тип: Екскурсійні мандри
Буде підкорено: 470 км.

Ми відправляємось до Житомирщини, щоб побачити колись розкішні маєтки, які навіть дотепер зберігають свою велич, та можуть занурити в атмосферу минулих століть. Отож відвідаємо три маєтки, що належати відомому роду Терещенків, подивимось на дворянську садибу роду Оржевських, що вражає своєю історією, та доторкнемось до таємниць в палаці Ганіних, дізнавшись про кохання епохи.

Відповідальна:
Наталія Примак
(098)322-05-38
Про подорож Програма подорожі Транспорт Правила Обговорення

Маршрут подорожі
Вінниця

Нова Чортория

Турчинівка

Бердичів

Андрушівка

Червоне

Верхівня

Вінниця

Про подорож

Садиба Оржевських в Новій Чорториї

У центральній частині села Нова Чортория в чудовому парку за кованими ворітьми розташувалася садиба дворян Оржевських, колишніх власників цього села. Садибу зведено на початку XIX століття в стилі бароко, а через багато років її реконструювали у псевдовізантійському стилі. У будівлі палацу досі збереглися чудові дзеркала та великий вітраж роботи візантійських майстрів.

Засновниками тутешнього парку і палацу на початку XIX століття стали Кароль і Юзеф Пушинські. Згодом на території маєтку звели кілька нових будівель і склеп-мавзолей, який згодом був перебудований на церкву-усипальницю Оржевських. Невдовзі відкрили паровий млин, який нині застосовують як гідроелектростанцію. З минулих часів в’їзд на площу садиби захищали металеві ковані ворота, які стали справжньою місцевою окрасою.

Під час реконструкції одноповерховий палац перебудували, додавши ще один поверх. Величі цій старовинній споруді сьогодні надають унікальні сходи з фрагментами каштанового листя та геральдичного дракона, а також висока стеля з ліпниною і розкішний мармуровий камін. У 1920 році на землях маєтку містився аграрний технікум, а зараз у колишній садибі Оржевських діє аграрний коледж.

Неймовірний палац в Турчинівці

Історія цієї садиби почалась ще у другій половині 19 століття, коли цукрозаводчик Федір Терещенко купив землю у Турчинівці. Він хотів збудувати садибу для своєї наймолодшої дочки  – Наталії. Через два роки у селі постав палац з червоної цегли у ренесансному стилі. Згодом у садибі оселилась молода сім'я. Однак подружжя звикло до міського ритму життя. Тому садиба у Турчинівці здебільшого пустувала.

За часів радянської влади палац Уварової у Турчинівці переобладнали під освітній заклад, а до цього тут була сільськогосподарська школа. Після Другої світової війни будинок дивом вцілів. Згодом тут розпочав роботу сільськогосподарський технікум, а з 1985 року в палаці розпочинає свою роботу ПТУ № 30, яке працює й сьогодні.

Маєток Терещенків у Червоному

Сьогодні від палацу Терещенка залишились лише стіни, але й вони несуть на собі відбиток розкішного життя, що протікало тут до 1917 року. Палац побудував польський офіцер Адольф Грохольський. Він був двічі одружений, але жоден шлюб не приніс йому спадкоємця, тому палац дістався його другій дружині, яка і продала селище разом із замком магнатам Терещенкам

Терещенки трохи перебудували маєток, а невдовзі поруч звели цукровий завод, який допоміг їм суттєво збільшити свої статки. В той час палац оточував великий парк. Чудовий навіть у напіврозваленому стані, палац Терещенків у селі Червоне наче виринає із хащів. Ця будівля вражає не тільки розмірами, а й архітектурними рішеннями.Цікаво, що навіть конюшня та декілька споруд господарського призначення будувалися у тій же неоготичній стилістиці. Перлиною палацу були центральні сходи з особливого білого мармуру та бальна зала, прикрашена люстрами, що були зроблені з венеціанського кришталю.

З приходом радянської влади маєток і підприємства Терещенків націоналізують. У пограбованому палаці на початку 1920-х років розміщують сиротинець. Через 8 років пожежа знищує все, що на той час залишилось від розкішних інтер'єрів палацу. Зараз в палаці розташовується жіночий монастир Різдва Христового. Проте схоже, що монастирю не під силу утримувати таку велику споруду, тому наразі монашки опікуються лише невеликою частиною будівлі.

Палац Бережинських в Андрушівці

Палац Терещенків знаходиться у самому центрі Андрушівки над ставом. Його першим власником був поляк за походженням, камергер російського двору Станіслав Бержинський. За його наказом палац побудували в другій половині 19 ст. у стилі французького неоренесансу. Микола Терещенко купив маєток разом з цукровим заводом у синів Станіслава. 

Палац в Андрушівці це втілення французького стилю неоренесансу в палацово-парковому ансамблі з парадними в`їзними воротами.   Це справжній пам`ятник архітектури 19 ст. Зі старих часів у палаці збереглись мармурові сходи і ліплені позолочені стелі в деяких приміщеннях. Цю позолоту жодного разу не оновлювали, а вона й досі, як нова.

У роки Громадянської війни в будівлі знаходився штаб Першої кінної армії на чолі з Будьонним. І донині відбиток історії зберігає балкон над входом, який пам`ятав всі його промови перед громадою.В даний момент в будівлі знаходиться середня школа. Архітектурний комплекс садиби навіть зараз зберігає спогади про минулі події, тут можна відчути дух минулої епохи.

Палац Ганських у Верхівні

Палац Ганських у Верхівні - легендарна споруда, де створював свої творіння Оноре де Бальзак. Село стало відомо завдяки любові польської графині Евеліни Ганської та великого французького письменника. Це одна з найвідоміших і самих цікавих пам'яток Житомирщини.


До появи Бальзака Верхівня вже мала свою історію. Саме це село обрав для будівництва садиби один із найбагатших людей України граф Венцеслав Ганський. Будівництво маєтку у стилі ампір тривало впродовж 20 років під керівництвом французького архітектора Блеріо. Зведення палацу завершили у 1800 році, а поруч із ним з’явилися флігелі управителя та кухні. Крім того, навколо висадили ландшафтний парк, побудували мисливський павільйон, оранжерею та сімейну каплицю-усипальницю.

До 160-річчя від дня народження письменника у палаці виділили приміщення, і відкрити літературно-меморіальний музей Оноре де Бальзака. Добре зберігся робочий кабінет, ще кілька кімнат оповідають про його життя в цілому і в садибі зокрема. Також в музеї є багато автентичних меблів та речей тієї епохи.

У колишньому палаці Ганських нині розташований агротехнічний коледж. До наших днів зберігся палац, деякі підсобні приміщення, а також ландшафтний парк оточував садибу, в якому збереглася Бальзаківська криниця.Також у маєтку збереглися два старовинних флігелі в одному з яких мешкав управляючий маєтком, а в іншому була графська кухня. Кажуть від флігеля-кухні до палацу колись вів підземний хід, яким слуги доставляли страви прямо до їдальні. Зараз у приміщенні їдальні бібліотека технікуму.

Харчування

Якщо не встигнете поснідати беріть з собою бутерброди. Під час реєстрації можна замовити комплексний обід в кафе у Бердичеві. (120 грн) Меню з’явиться ближче до виїзду.

Дорога

Мандрувати ми будемо на комфортабельному автобусі туристичного класу. Зручні сидіння та система кондиціонування, ось запорука швидкої та легкої доставки нас в пункт призначення. Однак, якщо зараз для вас є важливим можливість дотримання дистанції, або ви просто звикли подорожувати автомобілем чи потягом, а не автобусом – не проблема. Ми залюбки зустрінемось з вами вже в пункті призначення. Проживати, відпочивати, розважатись будемо разом, а дорогу туди та назад можете подолати на власному авто чи скориставшись послугами Укрзалізниці. У разі якщо Ви добираєтесь до місця початку екскурсійної програми самостійно, ми змінусуємо вам вартість проїзду. За деталями звертайтесь до Організаторів. Територія готелю відкрита тільки для проживаючих в ньому, тому за безпеку вашого автомобіля можете не хвилюватись. Також на території є достатньо місць для паркування.
Якщо виникнуть питання звертайтесь до відповідального організатора (098)322-05-38 Наталія.УВАГА!

Друзі, ми запроваджуємо можливість не втратити свої кошти в разі захворюваня на COVID-19 або введення обмежень на подорожі пов'язаних із пандемією.

Якщо у Вас виявлено COVID-19 на період мандрівки, ми повернемо кошти у розмірі 90% або перенесемо в повному обсязі на подорож після вашого одужання. Для підтвердження потрібно пред'явити позитивний ПЛР тест.

В разі, якщо запланована подорож не може відбутись по причині обмежень, введених урядом або іншими уповноваженими органами, ми повернемо або перенесемо кошти у повному обсязі, на вибір учасника. Виключенням є послуги придбані в третіх контрагентів (наприклад квитки на літак, потяг), які повертаються або переносяться в межах правил, визначених даними контрагентами (авіакопаніями, укрзалізницею).

В будь якому разі, при перших підозрах на коронавірус, будь ласка, звертайтесь до Організаторів. Навіть якщо Ви просто контактували, чи тести не виявляють вірусу, або у Вас є інші причини по яким Ви не можете здійснити подорож:

- ви маєте можливість перепродати свої місця на подорож із особисто вами визначеною сумою знижки (Жовта валіза) і ми вам в цьому всіляко посприяємо;
- на вашому місці можуть поїхати рідні, близькі, друзі, які не контактували з хворою людиною та не мають ознак хвороби.

Організаційний збір


Учасники Клубу 390 UAH
Новачки 430 UAH

ДІТЯМ ДО 12-ти років знижка 10%

Нагадуємо, що в Тур-Клубі діє система авансів, для підтвердження бронювання місць достатньо внести аванс в сумі 30% від величини орг. збору. Решту коштів потрібно здати не пізніше, ніж за 10 днів до виїзду.   Аванс є гарантією бронювання за Вами місця та фіксацією величини орг. збору на момент його здачі. Повернення авансу можливе не пізніше 22 липня

Стати Учасником Клубу та отримати Клубну картку можна безкоштовно після третьої подорожі із нашим Тур-Клубом, або здійснивши одноразовий членський внесок в сумі 100 грн. Кожен Учасник Клубу має право зареєструвати  ще одного Учасника по Клубній ціні або зареєструвати двох Учасників, якщо сам не бере участі у подорожі.

Орг. збір включає:

 • проїзд у комфортабельному автобусі;
 • екскурсійний супровід;
 • 24/7 організаторської підтримки;

Додатково оплачується:

 • особисті витрати;
 • вхідний квиток в музей Верхівня: 20 грн дорослий, 10 грн дитячий. комплексний обід в Бердичеві - 120 грн (обирайте під час реєстрації.;

Програма подорожі


Субота 01 серпня :
07:00 виїзд з карманчика навпроти Центрального автовокзалу
10:00 - 11:00 оглянемо дворянську садибу в Новій Чорториї
12:00 - 13:00 відвідаємо маєток у Турчинівці
13:30 - 14:30 час на обід в Бердичеві
15:00 - 16:00 послухаємо історію маєтку Терещенків в Червоному
16:30 - 18:00 оглянемо палац в Андрушівці
19:00 - 20:00 переїзд до Верхівні, де ми відвідаємо маєток Ганських
20:00 виїзд додому
22:30 час повернення вказано орієнтовно, все буде залежати від нашої зібраності та стану доріг

Транспорт

 • Автобус Неоплан 116 (Білий)
13 вільних місць із 51

474440363230282420161284
484339353129272319151173
49
504541373325211713951
5146423834262218141062
Зверніть увагу!
 • При зміні запланованого транспорту (в ході підготовки подорожі) схема та номерація місць - може змінюватись. При цьому, обране Вами місце (біля проходу або вікна та ряд) зберігається! Місця до задніх дверей та перед ними не гарантуються, оскільки, залежать від марки та моделі конкретного транспортного засобу.
 • Останній ряд місць в автобусі є менш зручним ніж всі інші, адже спинки крісел відкидаються не в повній мірі або взагалі не відкидаються. Будь ласка, зважайте на це під час вибору місць в автобусі.
 • Для комфортних подорожей в автобусі доречними стануть плед та дорожня подушка.
 • В автобусі не прийнято вживати продукти із різким запахом та алкоголь.
 • З міркувань безпеки, пересування салоном автобусу під час руху заборонено.
 • Перших два ряди сидінь автобусу заборонено займати для дітей до 12 років.
 • Санітарні зупинки здійснюються в межах 2,5-4 години в залежності від часу доби та наявності відповідно облаштованих місць по маршруту подорожі. Туалети в автобусі не використовуються.

Правила


Згідно системи організації нашої діяльності найбільш компетентними особами щодо кожної окремої подорожі є її безпосередні Організатори. Тому, з усіма питаннями пов’язаними з даною мандрівкою: зміна місць в автобусі та готелі, уточнення програми подорожі та необхідних документів, з’ясування деталей подорожі, питання щодо відмови участі у подорожі та інших питань найкраще звертатись саме до відповідальних Організаторів. Їхні контакти вказані в заголовку подорожі.

Перед реєстрацією на подорож Ви повинні ознайомитись із основними правилами участі, що наведені нижче. Адже після оплати орг. збору Ви стаєте Учасником подорожі з Тур-Клубом Бідняжка та автоматично погоджуєтесь із цими правилами, що є частиною Договору. Просимо ознайомитись із повною версією Публічного договору-оферти між Туристом та Виконавцем.

 • В разі крайньої необхідності Організатори залишають за собою право змінювати місце Учасника подорожі в автобусі та готелі, з максимально можливим урахуванням побажань Учасника та повідомленням його про це.
 • Організатори залишають за собою право часткових змін до програми подорожі, з метою покращення її якості без зменшення об’єму наданих туристичних послуг.
 • Внесений Орг. збір не повертається в разі, якщо Учасник, з будь-яких причин, в тому числі хвороби, відмовляється від участі у подорожі менш ніж за 10 днів до початку подорожі Україною та 45 днів до початку закордонної подорожі (якщо інше не прописане умовами конкретної подорожі).
 • У програмі подорожі вказані орієнтовні розрахункові години прибуття, виїздів, переїздів по маршруту, інтервал та тривалість зупинок, екскурсій та вільного часу, адже вони залежать від багатьох факторів, в тому числі незалежних від Організаторів. Точний час повідомляється супроводжуючим групи під час подорожі.
 • Перед початком подорожі збір всіх Учасників та посадка в автобус, в межах міста Вінниця, здійснюється з Центрального автовокзалу (Київська 8). При поверненні з подорожі, маємо дві зупинки в межах міста: на в’їзді в місто та на точці старту – Центральний автовокзал. Також, ми можемо підібрати та висадити вас по маршруту подорожі в інших населених пунктах.
 • В разі неявки Учасників подорожі в назначений час та місце виїзду Організатори залишають за собою право продовжувати програму подорожі без Учасника. Всі витрати пов’язані із подальшим самостійним пересуванням Учасника покриваються ним особисто.
 • Організатори не несуть відповідальність за стан доріг, черги на кордонах, погодні умови, стихійні лиха, затори на дорогах, політичну ситуацію в країні та інші форс-мажорні обставини.
 • Організатори не несуть відповідальність за збереження багажу та особистих речей Учасників подорожі.
 • Забуті в подорожах речі організатори привозять на офіс (вул.Соборна 7). Термін їх зберігання - один місяць від дати закінчення поїздки. Після цього, речі які не забрали, будуть утилізовані!
 • Згідно вимог чинного законодавства України, Організатори забезпечують кожного Учасника подорожі страхуванням від нещасних випадків на мінімальну суму. Це означає, що вам не будуть покриватись витрати на лікування, а лише, буде здійснене відшкодування згідно таблиці травм та ушкоджень передбаченої страховою компанією. Якщо ви бажаєте почувати себе більш убезпеченими, радимо оформити собі більш дороговартісне індивідуальне медичне страхування.
 • Організатори не несуть відповідальність за невідповідність наданих послуг необґрунтованим очікуванням Учасників і їх суб'єктивній оцінці.
 • Відшкодування будь яких збитків спричинених з вини Учасника у повній мірі компенсуються самим Учасником.
 • Мінімальний вік Учасників наших подорожей 3 роки. Учасники до 18 років, мають право долучатись до подорожей лише в супроводі повнолітніх.

Обговорення


Повідомлень ще немає. Залиште перше!

Для можливості залишати повідомлення, будь ласка, авторизуйтесь.