07 серпня 21:30
Час відправлення
10 серпня 05:00
Час повернення
Є вільні місця!
1100 UAH
1220 UAH
Замовити місце

Келія Сонця - автентичне село Космач

Тип: Гори, Екскурсії, Розваги, Дегустації
Буде підкорено: 900 км.

Серед гір та духмяних трав, де земля пахне молоком і медом, ми познайомимося з самобутньою культурою гуцульського краю, де і до тепер збереглися традиції та обряди, таїнство яких викликає повний захват. Неодмінно навчимося мистецтву розпису писанок, почуємо історії створення гончарних виробів, скуштуємо карпатські страви та настоянки, заспіваємо коломийки, спробуємо створити свою іграшку із сиру, заграємо на гуцульських музичних інструментах, та відчуємо Дух Карпат у Місці Сили.

Відповідальна:
Ірина Гаращук
(096)349-09-00
Про подорож Програма подорожі Транспорт Проживання Правила Обговорення

Маршрут подорожі
Вінниця

Хмельницький

Чернівці

Косів

Космач

Шешори

Про подорож

Косівський сувенірний ринок

Першим місцем, де ми почнемо знайомитися з гуцульським колоритом, стане Косівський ринок. Цей базар є найвідомішим, саме через те, що з нього розпочинають свої подорожі усі сувеніри, які ми купуємо в Україні, ціни тут оптові, а майстри місцеві. Чого тільки не побачиш на Косівському базарі! Грибочки, ягідки, чаї, м’ясні делікатеси, а також легендарні сирні коники. А що стосується сувенірної продукції, так тут очі розбігаються - різьблені, інкрустовані й випалені дерев’яні вази, шкатулки, рахви, пласти, орли, ложки, діжки, бербениці, розписаний керамічний посуд, куманці, скульптурки, кахлі, вишиті і ткані сорочки, рушники, килими і верети, ліжники, вироби із бісеру, металу, шкіри і ще багато чого цікавого.

 

Унікальне село Космач 

  Сакральне, автентичне, гуцульське, по-карпатському горде і по-українськи гостинне село Космач – одне із найбільших в Україні. Саме Космач привніс у світову культуру гуцульські ноти і гуцульський дух, унікальну космацьку вишивку і писанковий розпис. А ще – справжні цінності та приклад відданої любові до своєї рідної землі, батьківського дому і традицій предків.

  Саме у Космач ми їдемо навчитися гуцульським ремеслам і відчути життя у горах, послухати неймовірні карпатські легенди і шукати містику.  А для того, щоб відчути увесь місцевий колорит, по приїзду в Космач, ми будемо переїжджати від майстра до майстра на конях, прикрашених дзвіночками і яскравими кутасами, фіри встелені ліжниками, які весело та й з вітерцем понесуть нас пізнавати традиції, до садиб умільців. Додатково оплачується переїзд на фірах 90 грн/особа.

Майстер-клас із писанкарства

  На майстер-класі ми дізнаємося, чому саме помаранчовий колір найбільше присутній у космацької писанки, про тлумачення різних знаків, тварин, ліній у малюнку, адже саме писанкарі як ніхто розбираються в орнаментах і обираючи узор, вкладають у нього певне символічне значення. А в дарунок Ви отримайте розписану на майстер-класі писанку на згадку. Вартість майстер-класу 50 грн.

Гуцульські музичні інструменти

  Послухати цікаві історії про про технології створення інструментів із дерева та про догляд за ними, отримати майстер-клас із гри на трембіті, дудці, флоярі та скрипці, та просто отримати задоволення від мелодійної гри музичних інструментів в обіймах гір, ми зможемо в гостях у майстра по виготовленню музичних інструментів - Богдана Костюка, його знають як неперевершеного майстра, чиї руки вміють творити маленьке диво – оживляти дерево і давати йому звучання. У майстерні музиканта – десятки унікальних інструментів! Вартість майстер-класу з музичних інструментів 20 грн.

Їстівні коники з Карпат

  Їх вигадали гуцули сотні років тому, щоб повернутись з полонини не з порожніми руками, а з подарунком для своїх дітей та коханих. Тобто з одного боку, це народна іграшка з багатовіковою історією, а з іншого, неординарна страва, яку люблять і дорослі, і діти. Коників і корівок ліплять з домашнього сиру на основі ґлєґу – ферменту, що заквашує молоко. Коли сир дозріє і наче скрипить на зубах, то він готовий до ліплення. Далі його занурюють у гарячу воду, від чого той стає піддатливий як глина. І все, можна ліпити! Готових коників кидають у соляний розчин, щоб закріпити форму. 

Ми також матимемо нагоду зліпити свого коника і привезти додому смачний подарунок для своїх рідних. Вартість майстер-класу 40 грн.

Майстерня гончарства

  Гончарство є найпрадавнішим ремеслом у світі, перші знахідки виробів із глини датують понад 20 тисяч років тому. "Гон"- (в перекладі з санскриту) вогонь, "чар"- творити, чарувати; Тобто гончар - це той хто чарує зі стихіями. Ми відвідаємо майстерню Андрія Бойчука, майстер часто їздить на фестивалі, виставки, влаштовує благодійні майстер-класи, крім того, залюбки розповідає про гончарне мистецтво та охоче дає майстер-класи. Також у Андрія можна придбати гончарні вироби, які будуть тішити око, а страви у цих виробах будуть смакувати набагато більшею. Вартість екскурсії становить 20 грн. 

Музей вівчарства

  У цьому музеї можна познайомитися ближче з традиційним заняттям горян: процесом переробки молока, виготовленням сиру, вурди та бринзи, а також нетрадиційним методом лікування продуктами вівчарства – овітерапією. Адже пан Роман, власник музею, овітерапевт та має запатентовану формулу лікування – вівцетерапією. Її радять у разі вивихів, переломів, бронхітів. Для лікування використовують овече масло, молоко, сироватку, навіть шерсть. Цим рецептам – сотні років, ще наші прадіди знали хитрощі й лікувалися за допомогою овець. Навіть перебування поруч з вівцями дарує заряд енергії та хорошого настрою. Тож відпочиваючи у Космачі ми повинні дізнатися усі секрети природи. Вартість екскурсі становить 20 грн.

Культові кам'яні місця

  Другий день знайомства з заворожуючим Космачем ми розпочнемо з міні походу (до двух години в одну сторону, перепад висоти незначний) до Каменя Довбуша, який посідає окреме місце серед стародавніх культових пам'яток Покутсько-Буковинських Карпат. У цій частині Косівського району фахівці виявили чи не найбільшу концентрацію каменів-мегалітів, які мали колись для місцевих мешканців сакральне значення.

  На камінні легко помітити гігантські за розмірами зооморфні зображення. Найбільший восьмиметровий камінь має вигляд змія (дракона), голова якого піднята високо вгору, до сонця. Уважно придивившись, можна помітити ще одного персонажа безпосередньо перед пащею дракона: висічене з каменю теля, яке в міфології асоціюється із жертвоприношенням.

  На більшості каменів легко побачити вирізьблені петрогліфи (висічені малюнки): хрести, ромби, трикутники, продовгуваті округлі прорізи.

Але головне, що нас справді вразить - це фантастична краса карпатських гір, чисте повітря і відчуття свободи, ніби крила виросли за спиною і от-от полетиш за небокрай!

Музей Олекси Довбуша

  Дивовижні люди живуть у Космачі і ми обов'язково переконаємось у цьому за два дні перебування у цьому автентичному, мальовничому краї. Це, зокрема, стосується власника хати, Михайла Дідишина, в якій розташовано музей Олекси Довбуша. Пан Михайло зібрав приватну колекцію предметів побуту, які розповідають про цілу епоху в житті гуцулів, а також про легендарного ватажка опришків. Та найбільшим раритетом є сама споруда, в якій зараз міститься музей Довбуша. За розповідями, саме в ній було смертельно поранено Олексу. Вартість екскурсії становить 20 грн.

 Сріблясті водоспади

  І на останок нашої цікавої мандрівки, ми побачимо, а можливо і покупаємось у дивовижному поєднанні краси та величі природи -  Сріблястих водоспадах у селі Шешори. Невеличка на перший погляд річка Пістинь подарувала Карпатам відомий далеко за межами країни комплекс водоспадів. Найбільший з них це водоспад Великий Гук, висота його падіння складає 5 метрів. Потужність водяного струменя заворожує, а купання у ньому перетворюється у справжнє природнє джакузі. До того ж, де ще можна побувати в натуральному аквапарку, та з’їхати безпосередньо по водоспаду!

  Поряд є і Малий Гук – молодший брат, що не відстає за красою і  також вражає. Сріблястими, водоспади було названо саме тому, що тут постійно присутня завіса крапель води, що виблискує на сонці та створює чарівне явище. Ця місцина багато разів виступала як територія для зйомок кінофільмів, музичних кліпів, рекламних роликів. Але у теплі місяці року сюди їдуть задля того, щоб зануритися у гідромасажний природній басейн. Тож не забудьте покласти у валізу купальник/плавки, та гайда насолоджуватися життям!

 Формат одягу для подорожі: спортивне взуття; зручний одяг, по погоді; купальник, будемо робити купці-ляпці у водоспадах, а також гумові капчики, щоб не травмувати ноги виходячи з води; толстовку або вітровку, навіть у спеку на горі вітряно; головний убір; дощовик, погода в гірській місцевості дуже мінлива, дощик може нагрянути в мить.

Що з собою мати: рушник; крем від засмаги; каремат; техніку для файних фотографій; рюкзак; особисту аптечку; гарний настрій).

Відповідальний організатор: Гаращук Ірина (096)34-90-900 

Організаційний збір

Залежить від категорії обраного номеру і розраховується на ОДНУ особу (включає всі пункти, які вказані нижче):

Агросадиба "Космацька писанка"
4-місний 3-місний 2-місний 1-місний
Учасники Клубу 1100 UAH 1150 UAH 1200 UAH 1250 UAH
Новачки 1220 UAH 1270 UAH 1320 UAH 1370 UAH

ДІТЯМ ДО 12-ти років знижка 10%

Нагадуємо, що в Тур-Клубі діє система авансів, для підтвердження бронювання місць достатньо внести аванс в сумі 30% від величини орг. збору. Решту коштів потрібно здати не пізніше, ніж за 10 днів до виїзду.   Аванс є гарантією бронювання за Вами місця та фіксацією величини орг. збору на момент його здачі. Повернення авансу можливе не пізніше 28 липня.

Стати Учасником Клубу та отримати Клубну картку можна безкоштовно після третьої подорожі із нашим Тур-Клубом, або здійснивши одноразовий членський внесок в сумі 100 грн. Кожен Учасник Клубу має право зареєструвати  ще одного Учасника по Клубній ціні або зареєструвати двох Учасників, якщо сам не бере участі у подорожі.

Увага!  З 19 липня 00:00 Орг. збір зросте на 50 UAH, будь ласка реєструйтесь на подорож завчасно!

Орг. збір включає:

 • проїзд автобусом туристичного класу;
 • проживання в садибі;
 • страховка на перевезення;
 • екскурсійний супровід;
 • організаційний супровід до, під час, та після подорожі;

Додатково оплачується:

 • сніданок 80 грн, обід в перший та другий день 100, вечеря 120 грн.;
 • переїзд на фірах 90 грн;
 • майстер-клас із писанкарства 50 грн;
 • майстер-клас із ліплення сирних коників 40 грн;
 • майстер клас з гри на музичних інструментах 20 грн;
 • гончарне мистецтво 20 грн;
 • екскурсія музеєм вівчарства 20 грн;
 • екскурсія музеєм Олекси Довбуша 20 грн;
 • харчування та власні витрати;

Організатори залишають за собою право часткових змін програми чи планування розпорядку дня, з метою покращення якості подорожі та право пересаджувати, змінювати схему розсадження у випадку зміни автобуса! Тур Клуб не несе відповідальність за погоду та природні явища. У подорож допускаються дітки мінімальний вік яких становить 3 роки. Якщо дитина не займає місце в автобусі а буде у Вас "на руках", тоді її реєструвати не потрібно.

Програма подорожі


П'ятниця 07 серпня :
21:30 Збір у карманчику навпроти центрального автовокзалу. Посадка в автобус. Старт о 21.00. Чекаємо 15 хвилин, не запізнюйтесь.
Субота 08 серпня :
06:00 - 08:00 Орієнтовно прибуття у Косів. Візьміть із собою бутерброди, поснідати зранку. У Вас буде вдосталь часу на закупи сувенірів та чогось смачненького на ринку.
08:00 - 09:00 Переїзд у мальовничий гуцульський край - село Космач.
09:00 - 14:00 Пересідаємо з нашого автобуса на фіри, і гайда у світ традицій, обрядів та легенд Гуцульщини.
13:00 - 14:30 За бажанням обід.
15:30 - 16:30 Цікаві розповіді про овець та овітерапію у Музеї вівчарства.
16:30 - 17:00 Поселення у садибі, вечеря.
19:00 - 21:00 Щоб повноцінно пізнати гуцулів, їхню вдачу, звичаї, кухню - ми разом зберемося біля ватри, щоб почути гуцульські співаночки, коломийки, пісні про Карпати та досхочу нагоцатись під запальну гуцульську музику.
Неділя 09 серпня :
08:00 - 09:00 Сніданок у садибі.
09:00 - 14:00 Легка прогулянка до Каміння Довбуша. Насолоджуємося фантастичною красою гір та слухаємо цікаві байки від гіда). Орієнтовний час переходу - 2 години в одну сторону, перепади висоти мінімальні.
15:00 - 16:00 Повертаємося до нашої садиби на обід.
16:30 - 18:00 Прощаємося з Космачем у музеї Олекси Довбуша, під казкові легенди про ватажка опришків, від пана Михайла.
18:30 - 20:00 Відпочиваємо біля Шешорських водоспадів.
Понеділок 10 серпня :
05:00 - 05:30 Орієнтовне прибуття у Вінницю до 05.30. Залежить від нашої організованості та стану дороги. Зупинка на Західному автовокзалі та у карманчику навпроти центрального автовокзалу. По місту зупинок не робимо.

Транспорт

 • Неоплан 31*
26 вільних місць із 31

2725211713951
28262218141062
29
302319151173
312420161284
Зверніть увагу!
 • При зміні запланованого транспорту (в ході підготовки подорожі) схема та номерація місць - може змінюватись. При цьому, обране Вами місце (біля проходу або вікна та ряд) зберігається! Місця до задніх дверей та перед ними не гарантуються, оскільки, залежать від марки та моделі конкретного транспортного засобу.
 • Останній ряд місць в автобусі є менш зручним ніж всі інші, адже спинки крісел відкидаються не в повній мірі або взагалі не відкидаються. Будь ласка, зважайте на це під час вибору місць в автобусі.
 • Для комфортних подорожей в автобусі доречними стануть плед та дорожня подушка.
 • В автобусі не прийнято вживати продукти із різким запахом та алкоголь.
 • З міркувань безпеки, пересування салоном автобусу під час руху заборонено.
 • Перших два ряди сидінь автобусу заборонено займати для дітей до 12 років.
 • Санітарні зупинки здійснюються в межах 2,5-4 години в залежності від часу доби та наявності відповідно облаштованих місць по маршруту подорожі. Туалети в автобусі не використовуються.

Проживання

 • Агросадиба "Космацька писанка"
40 вільних місць із 42

Агросадиба «Космацька писанка» – чудове місце для того, аби вповні відчути самобутність Гуцульщини та гостинність її жителів. Розташована в центрі Космача, агросадиба являє собою спокійне та затишне обійстя для відпочинку. Загалом, це чудовий варіант для тих, хто хоче абстрагуватися від буденності і відкрити для себе скарби милого і мальовничого гірського куточка Івано-Франківщини. На подвір'ї садиби є криниця; піч-мангал; альтанка; сад; господарське подвір'я з вівцями; вольєр із фазанами. У номерах зручні односпальні ліжка, які можна здвинути. Є тумбочка, вішак для одягу, шафа. Санвузол на поверсі (душ, умивальник, туалет).

Сніданок та вечеря оплачуються додатково. Вартість сніданку - 80 грн. Вартість вечері - 120 грн.

 Зверніть увагу!
 • В разі недоукомплектування номеру, в якому Ви проживаєте, організатор залишає за собою право змінювати схему поселення для забезпечення повної комплектації номерів у відповідності до їхньої місткості. В разі відсутності у організатора можливості повністю укомплектувати обраний Вами номер - Вам доведеться сплатити вартість вільних місць у цьому номері.
 • Оскільки, реєстрація Учасників на подорож відбувається в онлайн-режимі самостійно, ми не можемо гарантувати, що до Вас поселяться Учасники вашої статі.
 • У відповідності до міжнародних готельних норм, зазвичай заселення відбувається після 14:00, а виселення до 10:00, якщо інше не обумовлене програмою подорожі.
 • Після 22:00 необхідно зберігати тишу та спокій в готелях.

Правила


Згідно системи організації нашої діяльності найбільш компетентними особами щодо кожної окремої подорожі є її безпосередні Організатори. Тому, з усіма питаннями пов’язаними з даною мандрівкою: зміна місць в автобусі та готелі, уточнення програми подорожі та необхідних документів, з’ясування деталей подорожі, питання щодо відмови участі у подорожі та інших питань найкраще звертатись саме до відповідальних Організаторів. Їхні контакти вказані в заголовку подорожі.

Перед реєстрацією на подорож Ви повинні ознайомитись із основними правилами участі, що наведені нижче. Адже після оплати орг. збору Ви стаєте Учасником подорожі з Тур-Клубом Бідняжка та автоматично погоджуєтесь із цими правилами, що є частиною Договору. Просимо ознайомитись із повною версією Публічного договору-оферти між Туристом та Виконавцем.

 • В разі крайньої необхідності Організатори залишають за собою право змінювати місце Учасника подорожі в автобусі та готелі, з максимально можливим урахуванням побажань Учасника та повідомленням його про це.
 • Організатори залишають за собою право часткових змін до програми подорожі, з метою покращення її якості без зменшення об’єму наданих туристичних послуг.
 • Внесений Орг. збір не повертається в разі, якщо Учасник, з будь-яких причин, в тому числі хвороби, відмовляється від участі у подорожі менш ніж за 10 днів до початку подорожі Україною та 45 днів до початку закордонної подорожі (якщо інше не прописане умовами конкретної подорожі).
 • У програмі подорожі вказані орієнтовні розрахункові години прибуття, виїздів, переїздів по маршруту, інтервал та тривалість зупинок, екскурсій та вільного часу, адже вони залежать від багатьох факторів, в тому числі незалежних від Організаторів. Точний час повідомляється супроводжуючим групи під час подорожі.
 • Перед початком подорожі збір всіх Учасників та посадка в автобус, в межах міста Вінниця, здійснюється з Центрального автовокзалу (Київська 8). При поверненні з подорожі, маємо дві зупинки в межах міста: на в’їзді в місто та на точці старту – Центральний автовокзал. Також, ми можемо підібрати та висадити вас по маршруту подорожі в інших населених пунктах.
 • В разі неявки Учасників подорожі в назначений час та місце виїзду Організатори залишають за собою право продовжувати програму подорожі без Учасника. Всі витрати пов’язані із подальшим самостійним пересуванням Учасника покриваються ним особисто.
 • Організатори не несуть відповідальність за стан доріг, черги на кордонах, погодні умови, стихійні лиха, затори на дорогах, політичну ситуацію в країні та інші форс-мажорні обставини.
 • Організатори не несуть відповідальність за збереження багажу та особистих речей Учасників подорожі.
 • Забуті в подорожах речі організатори привозять на офіс (вул.Соборна 7). Термін їх зберігання - один місяць від дати закінчення поїздки. Після цього, речі які не забрали, будуть утилізовані!
 • Згідно вимог чинного законодавства України, Організатори забезпечують кожного Учасника подорожі страхуванням від нещасних випадків на мінімальну суму. Це означає, що вам не будуть покриватись витрати на лікування, а лише, буде здійснене відшкодування згідно таблиці травм та ушкоджень передбаченої страховою компанією. Якщо ви бажаєте почувати себе більш убезпеченими, радимо оформити собі більш дороговартісне індивідуальне медичне страхування.
 • Організатори не несуть відповідальність за невідповідність наданих послуг необґрунтованим очікуванням Учасників і їх суб'єктивній оцінці.
 • Відшкодування будь яких збитків спричинених з вини Учасника у повній мірі компенсуються самим Учасником.
 • Мінімальний вік Учасників наших подорожей 3 роки. Учасники до 18 років, мають право долучатись до подорожей лише в супроводі повнолітніх.

Обговорення


Повідомлень ще немає. Залиште перше!

Для можливості залишати повідомлення, будь ласка, авторизуйтесь.