22 серпня 04:00
Час відправлення
25 серпня 04:00
Час повернення
ПОДОРОЖ ВІДБУЛАСЬ
25 серпня 2020р.
1950 UAH
2150 UAH
Залишити відгук

Мальовнича Полтавщина

Тип: Екскурсійні мандри, Фестивалі, Розваги
Буде підкорено: 1500 км.

Мабуть кожен із нас чув про чудовий край Полтавської Землі. Край, який любив М. Гоголь описувавши його у відомій повісті: «Вечори на хуторі біля Диканьки». Тут можна поїсти смачного борщу, галушок та поринути в Українські звичаї у Миргороді, вдосталь натанцюватись під запальну музику та переконатися у тому, що наша країна дійсно прекрасна!!))

Відповідальний:
Сергій Брузницький
(096)711-32-09
Про подорож Програма подорожі Транспорт Проживання Правила Обговорення

Маршрут подорожі
Вінниця

Канів

Чигирин

Полтава

Диканька

Опішня

Сорочинський Ярмарок

Про подорож

Шевченківський національний заповідник

   Кажуть, шляхи України сходяться в Каневі. Воно й не дивно – за кілька кілометрів від старовинного міста знаходиться чи не найбільша духовна святиня українців. Тут, на колишній Чернечій горі, похований Тарас Шевченко. Місце для могили було вибране зовсім не даремно, воно ідеально точно повторює опис, залишений поетом у своєму «Заповіті».

   Шевченківський національний заповідник у Каневі —  створений у серпні 1925 року і є першим в Україні історико-культурним заповідником, удостоєним статусу національного. Розташований за 4 км на південь від центру Канева. Загальна площа охоронних зон — 2500 га.У складі заповідника — 8 пам’яток культурної спадщини.
Вхідні квитки оплачуємо додатково: дорослі 50 грн, діти, студенти та пенсіонери 25 грн.

    Музейна колекція Заповідника нараховує понад 20 тисяч унікальних пам’яток, окрасою яких є меморіальні речі та офорти Тараса Шевченка, рідкісні видання його творів, високохудожні твори українських та зарубіжних митців, шедеври народної художньої творчості, цінні архівні документи, фото – і кіноматеріали, аудіо – та відеозаписи знаменитих бандуристів і кобзарів. При Заповіднику діє наукова бібліотека, фонди якої сформовані із тематичної книгозбірки у 23 тис. примірників.

З території заповідника відкривається гарна панорама величного Дніпра

Чигирин - козацька столиця

   Славетне і важливе для української історії місто Чигирин - козацька столиця часів Богдана Хмельницького. Перша згадка про місто пов'язана із наданням місту у 1582 р. Магдебурзького права. А з 1648 р. воно стає першою гетьманською столицею Української держави - тут розміщується резиденція Богдана Хмельницького. Чигирин був спустошений і зруйнований під час турецьких походів, але сьогодні відновлений і є культурною окрасою України.

   У 1795 р. Чигирин входить до складу Російської імперії, згодом у місті споруджується будинок Присутствених місць, де  відбувається з'їзд Українського козацтва. Під час екскурсії ми оглядаємо Замкову гору - пам'ятник історії та садово-паркового мистецтва, залишки Чигиринської фортеці, закладеної в козацькі часи, пам'ятник Б.Хмельницькому та встановлений у 1912 р. кам'яний хрест на честь захисників Чигиринського бастіону. З 2009 р. працює Чигиринський історико-культурний заповідник, у складі якого відтворена гетьманська резиденція ХVІІ ст., та будівлі того часу. 
   Вартість вхідних квитків до об'єктів, які входять у національно-культурний заповідник "Чигирин" становить 15 грн. для дорослих і 10 грн. для дітей, людей із пенсійним посвідченням і тих, хто належить до пільгової категорії населення. Детальна інформація про вартість послуг розміщена на сайті заповідника.

Церква в селі Суботів

  Не менш цікаве село Суботів. У XVII ст. воно було родинним гніздечком та резиденцією Богдана Хмельницького. Його батько чигиринський підстароста Михайло Хміль одержує ці землі в 1616 р. від польського магната Яна Даниловича і будує свою садибу на горі при впадінні в Тясмин річки Суботки, яка і дала назву селу. Його син Богдан продовжує розбудовувати родове гніздо. У 1653-1654 рр. навпроти гетьманського палацу коштом Богдана Хмельницького була побудована Іллінська церква, яка згодом стала його усипальницею. 

   Саме події 1647 року навколо маєтка Хмельницького в Суботові стали поштовхом до початку Визвольної війни 1648-1654 рр. Тоді чигиринський підстароста Чаплинський вчинив наїзд на Суботів, пограбував хутір, тяжко побив малолітнього сина Хмельницького та викрав його дружину. Не знайшовши справедливості ні в польському суді, ні навіть у короля, Хмельницький прибув на Запорізьку Січ, де закликав козаків до повстання проти влади шляхетської Польщі. Так почалася одна з найяскравіших сторінок української історії. Недалеко від центру Суботова стоять три криниці, які сотні років вважають чудодійними. Сам гетьман Хмельницький, згідно з повір'ям, віддав наказ трьом козакам викопати колодязі на місці цілющого джерела. Його водами місцевий старець зцілював поранених козацького лазарету.

Миргород

   Місто на Полтавщині, що зберігає свою старовинну історію та традиції. Місто є одним з найдавніших поселень на Лівобережній Україні. Воно було засновано у ХII - ХIII століттях, як сторожовий пункт східної окраїни Київської Русі. 

   Сьогодні Миргород приваблює туристів своєю старовинною архітектурою, лікувально-оздоровчими закладами, чудовими парками для відпочинку. 

 

   Місто славиться не тільки своїм унікальним санаторно-курортним комплексом, а й цікавими пам'ятками культури та архітектури, які представлені старовинними церквами, музеями і пам'ятниками. Завдяки Гоголю та його повістям, Миргород є відомим містом за межами нашої держави.

   Полтава - справжня перлина України

   Полтава — одне з найдавніших руських міст, засноване сіверянами у IX ст. задля оборони Русі від кочівників. На початку XX століття щодо міста також вживали термін «Духовний центр України», чому сприяли діяльність цілої плеяди видатних діячів культури і мистецтва, значні церковні та історичні пам’ятки. Окрім цього Полтава була найбільшим центром розвитку української культури того часу. Часто, щоб побачити щось красиве і нове ми їдемо за «тридевять земель» і зовсім не задумуємося про те, що в нас самих, у нашій країні є не те що самим подивитися, а ще й іншим показати.

   Під час оглядової екскурсії Полтавою, міста з 1100 – літньою історією, ми побачимо Круглу площу з монументом слави, єдиний на Україні зразковий парковий ансамбль епохи класицизму, відвідаємо Соборну площу з Білою Альтанкою. Тут же на площі перебуває садиба І.П. Котляревського, Успенський Кафедральний собор і старожитня дзвіниця, знаменита Спаська церква – сучасниця Полтавської битви. По дорозі помилуємось пам’ятниками М.В. Гоголю, Т.Г. Шевченкові, жартівливим пам’ятником полтавській галушці, пам’ятником дівчині – легенді Марусі Чурай, а також побачимо різні цікаві споруди та власне жителів міста.

 Гоголівськими стежками у Диканьку

   Диканьку можна без перебільшення вважати туристичною перлиною Полтавщини. Хто не знає знаменитих “Вечорів на хуторі…”? Архітектурна спадщина Диканьщини не менш цікава, ніж історична та літературна. І знаходиться усе це диво всього у 30-ти кільметрах від Полтави.

   Знайомство з Диканькою починається з Тріумфальної Арки яка знаходиться одразу при в’їзді у місто. Далі проїхавши Тріумфальну арку, не побачивши ще як слід Диканьки, бачимо Миколаївську церкву. Цікавий факт – саме до Миколаївського храму в Диканьці ходила на молитви мати Миколи Гоголя. 

   Кочубеївські дуби – пам’ятка природи вікових дерев, охороняється Законом України з 1964 року. Це 4 велети (один стоїть окремо, неподалік лісницва) віком близько 800 років з діаметром стовбура 1,5-1,8 метрів і висотою 20-22 метрів, що залишились від дубової алеї, яка прикрашала в’їзд до першої садиби Кочубеїв.
За легендою, біля одного з велетенських дубів з 14-аршинним обхватом, що не зберігся, юна Марія (Мотря) Кочубей зустрічалася з гетьманом України Іваном Мазепою. Цей дуб так і називається в народі: дуб Марії або дуб Мазепи. Як свідчить народне повір’я, притиснувшись до могутнього дерева, можна й собі перейняти його здоров’я, міць та довголіття.  

  Доречі біля дубів, Миколаївського храму та вітряка виходять дуже гарні фотографії!)

Історико – культурний комплекс «Вечори на хуторі біля Диканьки» та кафе «Шинок» на хуторі Проні

   Проні – це саме той хутір, про який описував Гоголь у своїй повісті. Відпочинок на хуторі припаде до душі кожному хто сюди приїде. Тут і шинок з рестораном, і будиночки для банкету, альтанки біля ставка, а найголовніше – все оформлено в українському стилі. Навколишні пейзажі переносять гостей у минуле, коли на вулицях села стояли хати-мазанки, а у великій білій печі нудився український борщ. До речі, про їжу. На хуторі можна дуже смачно поїсти. В ресторані можна замовити традиційні українські страви: борщ, галушки, узвар і ще багато апетитних наїдків. Крім цього тут постійно грає жива музика, яка кожному обов’язково припаде до душі. 

Єдиний музей гончарства в Україні в місті Опішня

   Найважливіший культурний центр та гончарна столиця України – містечко Опішне. Це селище відоме своїми гончарами ще з давнини. Наприкінці 19 - на початку 20 століття у містечку працювало близько 1000 гончарів, продукція яких експортувалася майже на всі континенти світу. Тому не дивно, що саме тут був створений найбільший в Україні музей гончарства. 

   І хоча більшість музеїв нашої країни, як-то краєзнавчі музеї, які є майже в кожному місті, відвідують хіба що працівники тих музеїв, цей навпаки вартий уваги.
   Це чудовий музей просто неба, більшість експозицій, а це понад 35000 керамічних витворів мистецтва, розміщено на відкритому просторі. Тут зібрана найзначніша в Україні колекція творів народних майстрів-гончарів та художників. На нас чекає захоплююча екскурсія гончарними виробами фантазія виробництва яких просто вражає.
Вхідні квитки оплачуємо додатково: вартість квитка 90 грн.

   Крім цього ми навчимось бути справжніми гончарами, кожний буде мати нагоду на гончарному станку виробити свій гончарський виріб, а бажаючі за 10 грн можуть забрати його з собою в якості сувеніра.

   Декілька разів Опішню відвідували екс-президенти України Леонід Кучма, Віктор Ющенко. Світлини з ними теж можна побачити в музеї.
   Ще є екскурсія по залах музею, де можна побачити безліч тарілок, дзвіночків, переглянути фільм про видатних майстрів. В загальному екскурсія по музею буде дуже цікавою і ми багато чого нового для себе відкриємо. Нині ж гончарство – приватна справа і нею займається майже 1000 родин.

Відповідальний організатор: Брузницький Сергій (096)711-32-09, Отс Дмитро 0977496084 Viber та 0639540348УВАГА!

Друзі, ми запроваджуємо можливість не втратити свої кошти в разі захворюваня на COVID-19 або введення обмежень на подорожі пов'язаних із пандемією.

Якщо у Вас виявлено COVID-19 на період мандрівки, ми повернемо кошти у розмірі 90% або перенесемо в повному обсязі на подорож після вашого одужання. Для підтвердження потрібно пред'явити позитивний ПЛР тест.

В разі, якщо запланована подорож не може відбутись по причині обмежень, введених урядом або іншими уповноваженими органами, ми повернемо або перенесемо кошти у повному обсязі, на вибір учасника. Виключенням є послуги придбані в третіх контрагентів (наприклад квитки на літак, потяг), які повертаються або переносяться в межах правил, визначених даними контрагентами (авіакопаніями, укрзалізницею).

В будь якому разі, при перших підозрах на коронавірус, будь ласка, звертайтесь до Організаторів. Навіть якщо Ви просто контактували, чи тести не виявляють вірусу, або у Вас є інші причини по яким Ви не можете здійснити подорож:

- ви маєте можливість перепродати свої місця на подорож із особисто вами визначеною сумою знижки (Жовта валіза) і ми вам в цьому всіляко посприяємо;
- на вашому місці можуть поїхати рідні, близькі, друзі, які не контактували з хворою людиною та не мають ознак хвороби.

Організаційний збір

Залежить від категорії обраного номеру і розраховується на ОДНУ особу (включає всі пункти, які вказані нижче):

Алмаз
3-місний (Сімейний, роздільні ліжка) 2-місний (Стандарт twin)
Учасники Клубу 1950 UAH 2050 UAH
Новачки 2150 UAH 2250 UAH

ДІТЯМ ДО 12-ти років знижка 10%

Нагадуємо, що в Тур-Клубі діє система авансів, для підтвердження бронювання місць достатньо внести аванс в сумі 30% від величини орг. збору. Решту коштів потрібно здати не пізніше, ніж за 10 днів до виїзду.   Аванс є гарантією бронювання за Вами місця та фіксацією величини орг. збору на момент його здачі. Повернення авансу можливе не пізніше 12 серпня

Стати Учасником Клубу та отримати Клубну картку можна безкоштовно після третьої подорожі із нашим Тур-Клубом, або здійснивши одноразовий членський внесок в сумі 100 грн. Кожен Учасник Клубу має право зареєструвати  ще одного Учасника по Клубній ціні або зареєструвати двох Учасників, якщо сам не бере участі у подорожі.

Увага!  З 26 липня 00:00 Орг.збір підвищився на 50 UAH, а з 09 серпня 00:00 зріс ще на 50 UAH!

Орг. збір включає:

 • проїзд у комфортабельному автобусі;
 • проживання у готелі (дві доби);
 • страховка на перевезення;
 • екскурсійний супровід;
 • організаційний супровід до, під час, та після подорожі;

Додатково оплачується:

 • вхідні квитки згідно опису подорожі;
 • харчування;
 • сніданки у готелі - вартість 100 грн;
 • особисті витрати;

Організатори залишають за собою право часткових змін програми чи планування розпорядку дня, з метою покращення якості подорожі та право пересаджувати, змінювати схему розсадження у випадку зміни автобуса! У подорож допускаються дітки мінімальний вік яких становить 3 роки. Якщо дитина не займає місце в автобусі а буде у Вас "на руках", тоді її реєструвати не потрібно.

Програма подорожі


Субота 22 серпня :
04:00 Збір у карманчику (там де автобуси відправляються на моря) навпроти центрального автовокзалу. Посадка в автобус, Старт о 04.00. Чекаємо 15 хвилин, не спізнюйтесь.
08:40 - 09:00 Орієнтовне прибуття в Канів.
09:00 - 11:00 Екскурсія на території Шевченківського національного заповідника, відвідування музею Тараса Шевченка.
11:00 Збір в автобусі, виїзд у Суботів.
14:00 - 18:00 Орієнтовне прибуття в Суботів. Обід. Відвідуємо церкву. Переїзд у місто Чигирин. Оглядова екскурсія резиденцією Богдана Хмельницького.
18:00 Збір в автобусі, виїзд до Полтави.
21:30 Орієнтовне прибуття у Полтаву, поселення в готель, (візьміть паспорти на поселення), вечеря в закладах поблизу готелю.
Неділя 23 серпня :
08:00 - 09:00 Сніданок. До 9:00 збір біля автобуса, виїжджаємо від готелю, переїзд у центр міста.
09:30 - 11:30 Екскурсія Полтавою. Знайомство з місцевими визначними місцями, фотографування
11:30 - 12:30 Вільний час, гуляємо по місту, весело проводимо час
12:30 - 14:00 Збір біля автобуса, переїзд. Прибуття у Миргород. Маємо вільний час для кращого ознайомлення з містом.
20:00 Збір у автобусі до 20:00. Переїзд у Полтаву.
21:30 Орієнтовне прибуття у Полтаву, йдемо відпочивати після насиченого дня.
Понеділок 24 серпня :
08:00 - 09:00 Сніданок в готелі, виселення. До 9:00 збір біля автобуса, переїзд до Диканьки.
09:30 - 12:00 Прибуваємо у Диканьку. Відвідуємо об'єкті, знайомимось з місцевими пам'ятками. До 12:00 збір біля автобуса, їдемо на галушки.
12:30 - 14:00 Обід на хуторі біля Диканьки. Будемо смакувати Полтавськими наїдками: український борщ з пампушками, соковиті галушки та вареники, смачний узвар та багато інших апетитних страв.
14:00 Збираємось після смачного обіду до 14:00 біля автобуса, вирушаємо до столиці гончарства України.
14:30 - 17:00 Прибуття до Опішні. Знайомимось зі столицею гончарства, фотографуємось, вчимось робити своїми руками різні вироби з глини, а також майстер класи по виготовленю гончарних виробів
17:00 Збір після екскурсії біля автобуса, вирушаємо на Вінницю.
Вівторок 25 серпня :
04:00 - 05:00 Орієнтовне прибуття до 05:00. Залежить від нашої організованості та стану дороги. Зупинка на Водоканалі та у карманчику навпроти центрального автовокзалу, по місту зупинок не робимо.

Транспорт

 • Мерседес Sprinter пасажирський оригінал 20 місць.
4 вільних місць із 20

 

161310741
171411852
1820
191512963
Зверніть увагу!
 • При зміні запланованого транспорту (в ході підготовки подорожі) схема та номерація місць - може змінюватись. При цьому, обране Вами місце (біля проходу або вікна та ряд) зберігається! Місця до задніх дверей та перед ними не гарантуються, оскільки, залежать від марки та моделі конкретного транспортного засобу.
 • Останній ряд місць в автобусі є менш зручним ніж всі інші, адже спинки крісел відкидаються не в повній мірі або взагалі не відкидаються. Будь ласка, зважайте на це під час вибору місць в автобусі.
 • Для комфортних подорожей в автобусі доречними стануть плед та дорожня подушка.
 • В автобусі не прийнято вживати продукти із різким запахом та алкоголь.
 • З міркувань безпеки, пересування салоном автобусу під час руху заборонено.
 • Перших два ряди сидінь автобусу заборонено займати для дітей до 12 років.
 • Санітарні зупинки здійснюються в межах 2,5-4 години в залежності від часу доби та наявності відповідно облаштованих місць по маршруту подорожі. Туалети в автобусі не використовуються.

Проживання

 • Алмаз
5 вільних місць із 21

   Готель "Алмаз" розташований в історичному, культурному і діловому центрі міста Полтави, поруч знаходиться продовольчий ринок. У кафе-барі "Beer House", що знаходиться на території готелю ви зустрінете справжню українську гостинність, а в піцерії спробуєте справжню італійську піцу, яку печуть для вас на відкритому вогні, в старовинній дров'яній печі. У готелі можна замовити сніданки, вартість 100 грн/особа.

   Ми проживатимемо у двохмісних та трьохмісних номерах категорії стандарт, які об'єднані в секції з двох кімнат на блок. Крім ліжок у номерах є стіл, стільці, телевізор, холодильник, посуд. У секціях є душ, туалет, умивальники, де завжди є гаряча вода, оскільки душові кімнати обладнані окремими бойлерами.Зверніть увагу!
 • В разі недоукомплектування номеру, в якому Ви проживаєте, організатор залишає за собою право змінювати схему поселення для забезпечення повної комплектації номерів у відповідності до їхньої місткості. В разі відсутності у організатора можливості повністю укомплектувати обраний Вами номер - Вам доведеться сплатити вартість вільних місць у цьому номері.
 • Оскільки, реєстрація Учасників на подорож відбувається в онлайн-режимі самостійно, ми не можемо гарантувати, що до Вас поселяться Учасники вашої статі.
 • У відповідності до міжнародних готельних норм, зазвичай заселення відбувається після 14:00, а виселення до 10:00, якщо інше не обумовлене програмою подорожі.
 • Після 22:00 необхідно зберігати тишу та спокій в готелях.

Правила


Згідно системи організації нашої діяльності найбільш компетентними особами щодо кожної окремої подорожі є її безпосередні Організатори. Тому, з усіма питаннями пов’язаними з даною мандрівкою: зміна місць в автобусі та готелі, уточнення програми подорожі та необхідних документів, з’ясування деталей подорожі, питання щодо відмови участі у подорожі та інших питань найкраще звертатись саме до відповідальних Організаторів. Їхні контакти вказані в заголовку подорожі.

Перед реєстрацією на подорож Ви повинні ознайомитись із основними правилами участі, що наведені нижче. Адже після оплати орг. збору Ви стаєте Учасником подорожі з Тур-Клубом Бідняжка та автоматично погоджуєтесь із цими правилами, що є частиною Договору. Просимо ознайомитись із повною версією Публічного договору-оферти між Туристом та Виконавцем.

 • В разі крайньої необхідності Організатори залишають за собою право змінювати місце Учасника подорожі в автобусі та готелі, з максимально можливим урахуванням побажань Учасника та повідомленням його про це.
 • Організатори залишають за собою право часткових змін до програми подорожі, з метою покращення її якості без зменшення об’єму наданих туристичних послуг.
 • Внесений Орг. збір не повертається в разі, якщо Учасник, з будь-яких причин, в тому числі хвороби, відмовляється від участі у подорожі менш ніж за 10 днів до початку подорожі Україною та 45 днів до початку закордонної подорожі (якщо інше не прописане умовами конкретної подорожі).
 • У програмі подорожі вказані орієнтовні розрахункові години прибуття, виїздів, переїздів по маршруту, інтервал та тривалість зупинок, екскурсій та вільного часу, адже вони залежать від багатьох факторів, в тому числі незалежних від Організаторів. Точний час повідомляється супроводжуючим групи під час подорожі.
 • Перед початком подорожі збір всіх Учасників та посадка в автобус, в межах міста Вінниця, здійснюється з Центрального автовокзалу (Київська 8). При поверненні з подорожі, маємо дві зупинки в межах міста: на в’їзді в місто та на точці старту – Центральний автовокзал. Також, ми можемо підібрати та висадити вас по маршруту подорожі в інших населених пунктах.
 • В разі неявки Учасників подорожі в назначений час та місце виїзду Організатори залишають за собою право продовжувати програму подорожі без Учасника. Всі витрати пов’язані із подальшим самостійним пересуванням Учасника покриваються ним особисто.
 • Організатори не несуть відповідальність за стан доріг, черги на кордонах, погодні умови, стихійні лиха, затори на дорогах, політичну ситуацію в країні та інші форс-мажорні обставини.
 • Організатори не несуть відповідальність за збереження багажу та особистих речей Учасників подорожі.
 • Забуті в подорожах речі організатори привозять на офіс (вул.Соборна 7). Термін їх зберігання - один місяць від дати закінчення поїздки. Після цього, речі які не забрали, будуть утилізовані!
 • Згідно вимог чинного законодавства України, Організатори забезпечують кожного Учасника подорожі страхуванням від нещасних випадків на мінімальну суму. Це означає, що вам не будуть покриватись витрати на лікування, а лише, буде здійснене відшкодування згідно таблиці травм та ушкоджень передбаченої страховою компанією. Якщо ви бажаєте почувати себе більш убезпеченими, радимо оформити собі більш дороговартісне індивідуальне медичне страхування.
 • Організатори не несуть відповідальність за невідповідність наданих послуг необґрунтованим очікуванням Учасників і їх суб'єктивній оцінці.
 • Відшкодування будь яких збитків спричинених з вини Учасника у повній мірі компенсуються самим Учасником.
 • Мінімальний вік Учасників наших подорожей 3 роки. Учасники до 18 років, мають право долучатись до подорожей лише в супроводі повнолітніх.

Обговорення


Людмила - 13 серпня 08:53
Чи є можливысть приєднатися до вас з Києва і приїхати теж сюди?
Сергій - 13 серпня 18:55
Доброго дня! Так, можливість приєднатись до нас є, але якщо це робити з міста Канів. Через Київ нажаль не їдемо. Через Київ їдемо тільки по дорозі назад.
Оксана - 17 серпня 10:42
Теж цікавить можливість приєднання до поїздки з Києва. О котрій орієнтовно будете в Києві по дорозі у зворотньому напрямку?
Сергій - 17 серпня 12:58
Оксана, оскільки місця в автобусі обмежені, ми можемо надати вам місце при умові реєстрації на сайті та повній оплаті подорожі. Приєднатись до нас ви можете з будь якого міста яке ми відвідуємо під час подорожі. На зворотньому шляху ми завеземо вас в Київ, оскільки їдемо через це місто (по окружній в напрямку міста Житомир).
Сергій - 17 серпня 12:05
Доброго дня! Ви можете приєднатись до подорожі після повної оплати поїздки. Орієнтовно будемо в Києві о 24:00, але все залежить від стану доріг та нашої організованості.

Для можливості залишати повідомлення, будь ласка, авторизуйтесь.