03 червня 07:00
Час відправлення
08 червня 23:30
Час повернення
Є вільні місця!
190 EUR
210 EUR
Замовити місце

Родзинки Болгарії

Тип: Гори, Екскурсії, Розваги
Буде підкорено: 3500 км.

Мандрівнички, запрошуємо вас вирушити в надзвичайно цікаву подорож дивовижною Болгарією. Ми покажемо її зовсім з іншої сторони, адже будемо досліджувати зсередини всі родзинки цієї чарівної країни. Недарма ж Болгарія займає третє місце в Європі за кількістю архітектурних пам'яток і культурних спадщин. Схожість мови, добродушність місцевих жителів, високий рівень сервісу створять тільки позитивні спогади про подорож.

Відповідальний:
Дмитро Отс
(097)749-60-84
(063)954-03-48
Відповідальна:
Анна Олех
(067)953-13-77
Про подорож Програма подорожі Транспорт Проживання Правила Обговорення

Маршрут подорожі
Вінниця

Хмельницький

Чернівці

Балчик

Варна

Несебр

Долина троянд

Пловдив

Рильський монастир

Софія

Про подорож

Мис Каліакра

Що таке мис Каліакра? Ні словами, ні навіть фотографіями неможливо в повній мірі описати це чарівне місце. Тут хочеться забути про все на світі і лиш милуватися мальовничими краєвидами навколо, від яких серце стає битися частіше і виникає бажання залишитись тут назавжди... А тепер трошки конструктиву: з грецької мови  "Каліакра" перекладається як "Гарний мис". Якщо в двох словах, Каліакра - мис на півночі Болгарії, рік, що врізається вузькою смужкою  на 2 км в море і підноситься над хвилями вертикальними стрімкими скелями на висоту в 70 метрів (що можна порівняти з висотою 25ти поверхового будинку). Кожна деталь зачаровує погляд, особливо схід сонця...

  За легендою, мис Каліакра раніше був набагато коротше - але одного разу по ньому біг Святий Миколай, рятуючись від турків, і земля повставала з-під води і лягала йому під ноги. А потім земля скінчилася святий загинув і там, де пролилася його кров, зараз поставили капличку з хрестом.

З плином часу мис став володінням одного із спадкоємців Олександра Македонського - царя Лізімахія. Він облюбував це місце у скелястих берегів щоб надійно укрити скарби, награбовані в Персії. Вже тоді почали зводитися кріпосні стіни і кожен наступний правитель продовжував справу свого попередника. В результаті з'явилися нові вежі та інші фортифікаційні споруди.  Вхід на територію - 3 лева (1,5 євро)

Резиденція королеви Марії  "Тихе гніздо"

"Тихе гніздо" - це палац і колишня літня резиденція румунської королеви Марії, що знаходиться в місті Балчик. З одного боку вона оточена морем, а з іншого - величезним ботанічним садом. Виникає інше питання - з чого б це раптом румунській королеві будувати собі вілли на території Болгарії? А вся справа в тому, що на початку 20го ст. нинішня територія Болгарії належала Румунії. Варто сказати, що окрім білосніжного палацу, який став справжнім символом Балчика, на території резиденції знаходяться також симпатичні вілли, спроектовані за проектами італійських майстрів.

На території резиденції висаджено багато рідкісних рослин, влаштований чудовий розарій і навіть є парк кактусів. Ставки та водоспади, містки і алеї, розкішні квіткові клумби і питні фонтанчики - все це виглядає казково на фоні небесної гладі моря, вид на яке відкривається фактично з кожного оглядового майданчику. Резиденція виглядає дуже незвично завдяки гармонійному переплетінню християнських і мусульманських символів та поєднанню різних культур.

Відверто кажучи, королева Марія сама по собі була особистістю дуже неординарною - наприклад, вона сповідувала досить нетрадиційну для європейських монархів релігію - бахаїзм (комбінація всіх релігій світу). І життя її було непростим, і смерть - дивною. Королеву, за переказами, випадково застрелив власний син. Хоча взагалі-то він хотів вбити брата, але Марія загородила його собою. А за життя Марія перетворила «Тихе гніздо» в осередок для людей мистецтва, місце творчості та вічного прагнення до краси та досконалості.

Вхід на територію палацово-паркового комплексу - 14 лев ( 7 євро ), діти до 12  років - 2 леви (1 євро ).

Кам'яний ліс

На нашій планеті є чимало унікальних місць, наповнених містикою і особливою енергетикою. Одним із таких є "Побитите камъни" - так болгари називають це овіяне легендами і міфами місце. Мандрівники відзначають справедливість назви: здається, ніби якийсь велетень з легкістю, немов цвяхи, забив в землю масивні колони, порожнисті всередині. Якщо ви не позбавлені фантазії, то це місце розширить її вам до неймовірних масштабів. Хтось побачить руїни стародавнього міста або ж стартові майданчики НЛО, або скам'янілі скелети титанів. Що б ви не побачили - все може бути правдою. Дозвольте собі в це повірити і враження будуть незабутніми.

Існує більше двох десятків гіпотез походження застиглих скульптур. Найпопулярніша версія свідчить про те, що кілька мільйонів років тому на цьому місці знаходилося море, а на його дні з різних порід утворювалися кам'яні пласти, що міцно з'єдналися один з одним. Згодом клімат змінився, водойма висохла, а піщані нарости перетворилися в застиглі високі колони, що нагадують сталактити в печерах, а під впливом  дощів і вітру вони перетворилися в дивовижні скульптури.

Не обійшлося і без теорій, пов'язаних з інопланетними цивілізаціями. Деякі дослідники вважають, що на території кам'яної долини знаходився стародавній храм або обсерваторія, а маяки-стовпи діаметром в два і більше метра приймали важливі сигнали з космосу. Місцеві жителі переконані, що Кам'яний ліс в Болгарії ніяк не може мати природного походження. Справедливості ради, треба відзначити, що поки жодна версія не є правильною, таємницю виникнення долини ніхто так і не розгадав.  Вхід на територію - 3 лева (1,5 євро), діти до 6 років- безкоштовно.

Варна - культурна столиця Болгарії

Це місто одразу зачаровує своєю атмосферою та легкістю, яку тут відчуваєш скрізь. Сюди хочеться повертатися знову і знову. Варна є найбільшим портовим містом у Болгарії і в той же час одним із найпопулярніших курортів для відпочинку. І не дивно, що його називають морською столицею, адже це друге по величині місто після Софії, що має важливе економічне та культурне значення. Цікавих місць для відвідування тут вдосталь, адже Варна є центром  театрального та архітектурного мистецтва, найбільшим культурним осередком на узбережжі Чорного моря. 

Успенський кафедральний собор

Найбільше уваги привертає  Успенський кафедральний собор, який можна вгледіти звідусіль. Сяючі золоті куполи цього величного православного храму - візитна картка міста. Святиня була закладена в центрі міста в 1880 році в  честь визволення Варни російськими військами від османського панування. Внутрішнє оздоблення собору нітрохи не поступається його зовнішньому чарівному вигляду: ікони, фрески та вітражі прикрашають стіни храму і високу склепінчасту стелю.

Римські терми

Ще однією цікавинкою у Варні є давньоримський банний комплекс. Громадські терми (античні лазні) Одесоса, так раніше називалось місто, є пам’ятником римської культури, що найкраще зберігся у Болгарії, і на сьогодні є об’єктом Варненського археологічного музею. Ці терми, розміром в 7000 кв. метрів, – найбільші на усій території Балканського півострову і четверті за розмірами в усій Європі. Були побудовані у кінці II століття і використовувалися аж до кінця III століття. Із доріжок, що підіймаються над банями, відкривається вид з висоти пташиного польоту, а вечірня підсвітка надає всьому побаченому містичний ефект і допомагає освітлювати концерти і театральні вистави, які тут проводяться влітку. 

Вхід на територію 4 лева ( 2 євро )

Євксиноградський палац

Не тільки минулим і церквами знаменита Варна, це місто живе і бурхливо розвивається і зараз, а щоб побачити щось особливе - вирушайте в Євксиноградський палац. Це колишня літня резиденція царської сім'ї, закладена в 1882 році. В даний час тут мешкає президент Болгарії, і призначене це місце для офіційних урядових прийомів. А коли уряд йде на літні канікули, сюди можна вільно потрапити. Цікаве походження назви палацу. У давнину Чорне море іменувалося Понтом Евксинським. Цей корінь і фігурує в назві. Резиденція включає в себе палац, побудований для принца Фердинанда, ботанічний сад, закладений 130 років тому, оранжереї для теплолюбних рослин, виноградники і дегустаційний зал.

А щоб трошки відпочити від міської метушні, рекомендуємо прогулятися вуличками приморського парку або ж як звуть його місцеві жителі "Морская Градина". Він по праву вважається одним із кращих болгарських пам'ятників ландшафтної архітектури. Саме сюди жителі і гості Варни приїжджають відпочити і повеселитися на атракціонах, подивитися на дельфінів і відвідати зоопарк. Але і це ще не все, на території Приморського парку маса інших культурних об'єктів, наприклад, планетарій, відкритий літній театр і казино. У цьому парку ви завжди знайдете, чим зайнятися і на що подивитися, однак ніщо не зможе зрівнятися з освіжаючою і відновлювальною силою прогулянки по широким тінистим алеям уздовж морського берега. 

Важко повірити, але в минулому на місці сьогоднішнього Приморського парку було звалище сміття, цвинтар і взагалі ця місцевість мала погану репутацію і носила відповідну назву - "Кривавий сад". Такий стан зберігався до 1862 року, коли і було вирішено облагородити частину цієї великої території, перетворивши її в муніципальний сад. У той час в Болгарії ще верховодили турки і не без їх підтримки тут з'явилися перші насадження з вишневих дерев, каштанів і лип, а також тюльпанів.

Несебр - місто 40 храмів

Колоритні болгарські будинки, кріпосні стіни, старовинні храми, вузькі вулички, автентична атмосфера унікального стародавнього міста Несебр підкорить серця кожного. Несебр - шедевр архітектури, що зберігся до наших часів. Місто розташоване на скелястому півострові 850 м завдовжки і 300 шириною. Це одне з найдавніших міст Європи. Щорічно археологи відкривають все нові сліди древніх культур і цивілізацій, які жили на півострові. Тому не випадково Старий Несебр знаходиться під захистом ЮНЕСКО і вважається містом-музеєм. Багато що в старій частині міста залишилося від фракійців, стародавніх греків і римлян, що надає йому особливої атмосфери.

Вимощені бруківкою вулички, добре збережені середньовічні церкви і дерев'яні споруди XIX століття надають Несебру особливу чарівність. Старі церкви цього мальовничого містечка являють собою химерну суміш слов'янських і грецьких архітектурних традицій. Можна годинами бродити по вулицях міста, роздивляючись виставлені на продаж вироби місцевих ремісників і майстрів, відпочиваючи в маленьких кав'ярнях і тавернах. Можна усамітнитися в прохолодних залах музеїв і церков в пошуках слідів багатого і романтичного минулого Несебра.

Багата історія та різноманітність цивілізацій на цьому маленькому клаптику землі створили неймовірно колоритний Старий Несебр. На півострові можна зустріти архітектурні пам'ятки різних століть і культур. Тут налічується 40 старовинних храмів. Місто існує вже майже 3 тисячоліття. Спочатку тут оселилися фракійці і греки, назвавши його «Месамбрія» на честь легендарного засновника Мелсаса. У I столітті до н.е. місто захопили римляни. Після розвалу потужної Римської імперії Месамбрія стала частиною Візантії і перетворилася на велику військову фортецю. Після розгрому Візантійських військ місто отримало свою сучасну назву Несебр. Господарем в ньому стала першa болгарська держава і розквіт Несебра припав саме на цей час.

Замок " Закоханий у вітер "

Фантастичний замок в Равадіново виглядає дійсно незвичайно, це оживша казка, створена з великою любов'ю. Замок "Закоханий у вітер" - це втілена дитяча мрія Георгія Костадінова Тумпалова, який  і спроектував його. Цікаво, що створення шедевру відбувалось без участі жодної будівельної фірми, лиш 2 сини та цигани із сусіднього села допомагали втілювати в життя цей гандіозний проект.  

Замок побудований повністю з 20 000 тонн каменю, видобутого з надр гір Странджа. Це мармуровий вапняк, що присутній скрізь - в огорожі, в штучному озері, в стінах і вежі, в каплиці і підземному поверсі. У ньому містяться сліди мікро алмазів, завдяки чому камінь в різний час доби змінює свій колір - вранці у нього рожевий відтінок, вдень - білий, а в повний місяць він сяє.

Ще одна унікальна риса замку - це те, що він побудований у формі хреста - символу віри, любові і самовідданості в його будівництві і розвитку. Пориньте у казкову розкіш замку з дитячих казок і дозвольте собі загубитися в його чарівній атмосфері.

Сам по собі замок являє собою суміш різних стилів, тут є елементи готики, архітектурного стилю Антоніо Гауді, болгарської культури, Китаю і якісь взагалі фантастичні казкові речі. Все це виглядає незвично, особливо якщо врахувати, що замок стоїть просто посеред голого поля.

Вхідні квитки: 20 лев (10 євро),   діти до 7 років - безкоштовно.  діти від 7-12 років - 10 лев (5 євро), 

діти від 12-18 років - 14 лев (7 євро), пенсіонери - 14 лев (7 євро).

Долина троянд

Троянда є однією з найбажаніших і найулюбленіших квіток у всьому світі. А ще вона приховує в собі безліч символів: вона є образом краси, кохання, віри, пристрасті й відданості. Вже давно троянда стала одним з символів Болгарії. Долина троянд у місті Казанлик — одне з найгарніших місць у Болгарії. Таку романтичну назву долина отримала від того, що на її території, ось вже триста років поспіль, немов ароматний живий килим, розпускаються тисячі прекрасних троянд. Цей район свого часу було обрано для штучного вирощування троянд, оскільки місцевий ґрунт та клімат є максимально сприятливим для цих квітів. Саме сюди з’їжджаються люди з усіх куточків світу, щоб зануритися у світ трояндової казки.

Тут дуже сонячні місця, багато теплих днів і коротка м’яка зима. Колись у цій прекрасній долині троянди в такій незвичайній кількості не росли. До 17 ст. століття Казанлик був невеликим турецьким селом, яке нічим особливим не відрізнялось від інших. Стояло воно серед густих садів і виноградників, а роздольні поля в окрузі влітку ставали володіннями польових квітів.

Але одного разу турки привезли в село тисячі живців троянд і висадили їх у долині, яка стала згодом і колискою, і домом цих надзвичайно красивих квітів. Вони прижилися, розпустилися, заполонили підніжжя Стара-Планина, і вийшло диво. З тих пір кожен травень і червень поля в околицях Казанлика, немов тріумфуючи життя і урочисто вітаючи наступ річної благодаті, покриваються пишними запашними суцвіттями. Видовище виникає просто приголомшливе. Воно заворожує і п’янить, змушуючи забути про все на світі. Це царство троянд хочеться оспівати в поемах і закарбувати в полотнах. 

Втім, не заради однієї краси доставили турки в Казанлик ці ніжні чарівні квіти. Мабуть, навіть навпаки, цілі тут були цілком раціональні. Долина стала свого роду фабрикою з виробництва ефірного рожевого масла, яке на сьогоднішній день є одним з кращих рожевих масел у світі. Тут знаходяться розоварні, що виготовляють сировину і для дорогих парфумів, і для добавок у лікарські препарати та харчові продукти. Вважається, що люди, які регулярно дихають повітрям, наповненим ароматом троянд — найбільш доброзичливі та ненав’язливі. Ось чому болгари такі відкриті та приємні люди! Вхідні квитки на фестиваль троянд  40 лев (20 євро)

Пловдив 

Старе місто Пловдива - вітрина його бурхливого минулого: тут можна побачити і фортифікаційні споруди фракійського періоду, і середньовічні дерев'яні будиночки, і руїни османських мечетей. Особливе місце в місті займає давньоримський амфітеатр з його величними мармуровими статуями, декоративними колонами і аркадами. Пловдив є осередком не тільки ряду найвідоміших зразків балканської архітектури XIX століття. Це затишне і атмосферне місто з багатьма художніми галереями, майстернями і лавками народних умільців, численними кафе-терасами і винними погребами, відмінними ресторанами з прекрасною національною кухнею, завжди наповненими сміхом і музикою.

Старий Пловдив розташований на трьох пагорбах, які в 5 тисячолітті до нашої ери заселяли фракійці. Після захоплення цих земель Філіпом II Македонським, вони перейшли до римлян, які володіли ними в період з I по IV століття нашої ери. Пловдив або Філіппополь (саме так називали це місто римляни) був одним з найбільш процвітаючих на території античних колоній, розташованих на Балканському півострові. Аж до кінця XIX століття місто, немов естафетна паличка переходило з рук в руки: візантійці, турки, болгари , але зрештою через кілька років завершення російсько-турецької війни, в 1885 році місто возз'єдналося з Болгарією.

Рильський монастир

Рильський монастир – скарб усього православного балканського мистецтва, розташований серед гір на висоті 1147 метрів над рівнем моря, на березі ріки Рильська. Монастир заснований в Х ст. відлюдником – канонізованим святим Іваном Рильським. В монастирі знаходиться стародавня бібліотека, яка збиралася століттями, також тут зберігаються 250 цінних рукописів ХІ-ХІХ ст., 9 тис. стародрукованих видань, нотні записи, гравюри часів Болгарського відродження та багато іншого.У 1961 році цей монастир був перетворений у Національний музей, а ЮНЕСКО оголосило увесь монастирський комплекс пам'ятником культури світового значення.

У монастирі зберігаються дві чудотворні реліквії, що викликають незмінний інтерес у прочан. Це мощі святого самітника Івана Рильського і ікона Богородиці «Одигітрія», яку дуже шанують у Болгарії. Треба сказати, що Рильський монастир є найціннішим пам'ятником архітектури ще й тому, що він був відновлений на добровільні пожертвування під час болгарського Національного Відродження. Чоловічий православний монастир діє і сьогодні, нагадуючи про силу духу і стійкість болгарської нації. Вартість вхідних квитків 13 лев (7 євро).

        Софія - серце Болгарії

Софія - одна з найкрасивіших європейських столиць, що здобула цей статус у 1879 році, відразу після закінчення російсько - турецької війни. У той час місто було зруйноване і пограбоване, але болгари досить швидко почали його реставрувати і забудовувати заново. На сьогоднішній день Софія є найдинамічнішим містом серед інших, розташованих на Балканському півострові. Національний колорит, зразки церковного зодчества, унікальний архітектурний ансамбль і різноманітність культурних подій вражають всіх , хто завітає до цієї неповторної столиці.

Кафедральний собор Святого Олександра Невського - вважається гордістю Софії. Це найбільший на Балканах православний храм, створений в честь звільнення Болгарії під час російсько-турецької війни та в пам'ять про загиблих солдатів, що захищали країну. Вхід у собор 50 лев (25 євро)

Традиційна болгарська кухня

Національна болгарська кухня, як і кухні всіх балканських народів, дивовижно смачна та різноманітна. Продукти, наповнені енергією сонця, вдало поєднуються, щоб створити справжнє свято смаку. Без сумніву можна сказати, що у Болгарії у всіх стравах панує культ сиру, який є фактично в кожній страві. Неможливо уявити цю країну без традиційного шопського салату та неймовірно поживної і ніжної баніци - улюбленої випічки болгар. Знаменитий цей сонячний край своїми чушками - болгарським перцем, який додають як до салатів, так і запікають,фаршируючи різними начинками. У спекотну годину болгари полюбляють вживати таратор - холодний суп із кефіру зі свіжими огірками та спеціями, що також дуже гарно освіжає після похмілля :-)

Болгари віддають перевагу свинині, тому більшість м'ясних страв приготовані з неї. Для того, щоб легше бу ло розібратися, наводимо короткий кулінарний словник: свинина - свінско, курка - пілешко, яловичина - телешко, баранина - агнешко. Щодо алкоголю, то без перебільшення варто відмітити, що болгарські вина популярні в усьому світі. У Балканському регіоні вино подають як дорогоцінний додаток до традиційних делікатесів. Завдяки м’якому клімату та унікальним ґрунтам тут успішно вирощують елітні сорти винограду. Найбільш популярні з них: «Гимза», «Памід», «Мелнік», «Мавруд». Також болгарське застілья ніколи не обходиться без ракії, фруктової самогонки, яка буває: виноградна, сливова, абрикосова, грушева, а також інжирна.

Отже, #впередзапригодами !

Харчування

  Друзі! Радимо взяти з собою продукти харчування у дорогу на перший період, також беріть сублімовані продукти, солодощі, питну воду (мінімум блок води на людину, оскільки дорога далека і щоб не купляти в Європі воду, місця в багажнику автобуса вистачить для всіх ваших речей). Поїсти можна буде під час технічних зупинок та на заправках. У вартість орг.збору входять сніданки типу шведський стіл у всіх готелях під час нашої подорожі. Обідати та вечеряти ми будемо у закладах, щоб спробувати смачні страви місцевої кухні, у вільний час після екскурсій. У той час де не передбачено харчування згідно нашої програми, зумовлене переїздами між містами, наприклад обіди після трансферу та перед початком оглядової екскурсії. У цей час будь ласка продумайте бутерброди та їжу яку ви можете купити у магазинах або на санітарних зупинках в попередніх містах. 

Дорога, валюта, зв'язок

 Комфортні умови в автобусі та гарний стан доріг дозволять нам відпочивати під час нічного переїзду, а також для зручності радимо взяти з собою бірюші, маску для очей, дорожню подушку та плед. Рекомендуємо забезпечити себе додатковою батареєю (Power Bank), беріть навушники та радіоприймачі, вони знадобляться під час екскурсій. Звісно, обов'язково мати зручний одяг та взуття, адже гуляти ми будемо багато!)

Валюта в Румунії - румунський лей (1 євро - 4,5 лея). У Болгарії -  лев (1 євро - 1.95 лев). Також можна розраховуватись банківською карткою у супермаркетах та інших туристичних об'єктах.                            

Для того щоб бути на зв'язку, всім необхідно поповнити мобільний рахунок мінімум на 100-200 грн. (вхідні дзвінки зазвичай платні).

Необхідні документи та перетин кордону

  Для подорожі необхідно і достатньо мати дійсний біометричний паспорт, або діючу шенгенську візу у паспорті старого зразка для виїзду за кордон. Підтвердження платоспроможності у розмірі 50 у.о. на добу перебування за кордоном, або мінімум 100 у.о. на особу на весь період перебування (витрачати їх не обов'язково). Гроші можна мати готівкою або на розрахунковому (картковому) рахунку. Страховий поліс та підтвердження бронювання житла надаємо ми. Вся інформація взята із сайту Відкрий Європу

  Для уточнення Ваших паспортних даних прохання надати копію першої сторінки закордонного паспорту після оплати або внесення авансу: залишити на офісі або додати фото в особистому кабінеті на нашому сайті.
  Величезне прохання до тих, хто лише збирається оформлювати біометричний паспорт! Будь-ласка, користуйтесь пришвидшеною процедурою отримання паспорта та не довіряйте тим строкам, які Вам повідомлять у паспортному столі! Завчасно забезпечте себе документом для виїзду за кордон, адже відсутність паспорту не являється причиною для повернення коштів за подорож згідно термінів вказаних в описі!

Перетин кордону неповнолітніми

  Правила перетинання державного кордону громадянами України,  які не досягли 16-річного віку, в супроводі одного з батьків або інших осіб, уповноважених одним з батьків за нотаріально посвідченою згодою, здійснюється:
- за  нотаріально  посвідченою  згодою  другого з батьків із зазначенням у ній держави прямування  та  відповідного часового проміжку перебування  у цій державі, якщо другий з батьків відсутній у пункті пропуску;
- без нотаріально посвідченої згоди другого з батьків:
- якщо другий з батьків є іноземцем або особою без громадянства,  що  підтверджується  записом про батька у свідоцтві про народження дитини, та який (яка) відсутній у пункті пропуску;
- якщо у паспорті громадянина України для виїзду за  кордон,  з яким   перетинає   державний  кордон  громадянин,  який  не  досяг 16 - річного віку,  або  проїзному  документі  дитини  є  запис  про вибуття  на  постійне місце проживання за межі України чи відмітка про взяття на постійний консульський облік у  дипломатичному  представництві або консульській установі України за кордоном;
- у разі пред'явлення документів або їх нотаріально засвідчених копій:
- свідоцтва про смерть другого з батьків;
- рішення суду про позбавлення  батьківських прав другого з батьків;
- рішення суду про визнання другого  з  батьків  безвісно відсутнім;
- рішення суду про визнання другого з батьків недієздатним;
- рішення суду про надання  дозволу на виїзд з України громадянину, який не досяг 16-річного віку, без згоди та супроводу другого з батьків;
- довідки про народження дитини, виданої відділом реєстрації актів цивільного стану, із зазначенням підстав внесення відомостей про батька відповідно до частини першої статті 135 Сімейного кодексу України (під час виїзду дитини за кордон у супроводі одинокої матері).
-виданої органом державної виконавчої служби довідки про наявність заборгованості із сплати аліментів, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів, що перевищує суму відповідних платежів за шість місяців.

Обов'язково мати оригінал свідоцтва про народження.

Правила перетину кордону

  Перетинаючи державний кордон України (інших країн), громадяни проходять прикордонний, митний та інші види контролю згідно законодавства. Виконання законних вимог службових осіб прикордонної, митної та інших контрольних служб і органів у пунктах пропуску обов’язкове для усіх громадян, які перетинають державний кордон. За порушення порядку перетину державного кордону громадяни притягуються до відповідальності згідно з законодавством України та країн прямування. Під час проходження кордону виходити/заходити в автобус та пересуватися територією пункту пропуску дозволяється тільки з дозволу службових осіб підрозділу охорони державного кордону (або керівника групи). Проводити фото- і відео- зйомку під час проходження кордону суворо заборонено. Камери конфіскуються прикордонниками і поверненню не підлягають.

  Згідно митних правил дозволяється ввозити без мита:
– 40 сигарет або 10 сигар, або 50 г тютюну для осіб що в’їжджають по морю або наземним транспортом.
– 1 л міцних спиртних напоїв або 2 л алкоголю міцністю до 22 градусів;
– Товарів на суму до 300 €.
Забороняється ввозити будь-які продукти тваринного походження: м'ясо, ковбаси, сир, молоко і тд. Штраф від 50 Євро!

Відповідальний організатор:  Анна Олех (067)953-13-77 (WhatsApp,Viber), Отс Дмитро (097)749-60-84 та (063)954-03-48.

Організаційний збір

Залежить від категорії обраного номеру і розраховується на ОДНУ особу (включає всі пункти, які вказані нижче):

Готель у подорожі "Родзинки Болгарії"
3-місний (triple) 2-місний (double),
2-місний (twin)
Учасники Клубу 190 EUR 200 EUR
Новачки 210 EUR 220 EUR

ДІТЯМ ДО 12-ти років знижка 10%

Нагадуємо, що в Тур-Клубі діє система авансів, для підтвердження бронювання місць достатньо внести аванс в сумі 30% від величини орг. збору. Решту коштів потрібно здати не пізніше, ніж за 40 днів до виїзду.   Аванс є гарантією бронювання за Вами місця та фіксацією величини орг. збору на момент його здачі. Повернення авансу можливе не пізніше 14 травня.

Стати Учасником Клубу та отримати Клубну картку можна безкоштовно після третьої подорожі із нашим Тур-Клубом, або здійснивши одноразовий членський внесок в сумі 100 грн. Кожен Учасник Клубу має право зареєструвати  ще одного Учасника по Клубній ціні або зареєструвати двох Учасників, якщо сам не бере участі у подорожі.

Увага!  З 19 квітня 00:00 та 10 травня 00:00 Орг. збір зростатиме на 10 EUR та 10 EUR відповідно, будь ласка реєструйтесь на подорож завчасно!

Орг. збір включає:

 • проїзд комфортабельним автобусом;
 • закордонне медичне страхування;
 • проживання в готелях (3 доби);
 • сніданки в готелях;
 • екскурсії в місті: Варна, Пловдів, Софія організаційний супровід до, під час, та після подорожі;

Додатково оплачується:

 • особисті витрати та харчування;
 • вхідні квитки: мис Каліакра - 1,5 євро;
 • палац "Тихе гніздо" - 7 євро, діти до 12 років - 1 євро;
 • заповідник "Кам'яний ліс" - 1,5 євро, діти до 6 років - безкоштовно;
 • римські терми - 2 євро;
 • замок "Закоханий у вітер" -10 євро, діти до 7 років - безкоштовно, діти від 7-12 років - 5 євро, діти від 12-18 років - 7 євро, пенсіонери - 7 євро;
 • Рильський монастир - 7 євро;
 • Собор Олександра Невського - 25 євро;

Організатори залишають за собою право часткових змін програми чи планування розпорядку дня з метою покращення якості подорожі та право пересаджувати, змінювати схему розсадження у випадку зміни автобуса! У подорож допускаються діти, мінімальний вік яких становить 7 років.

Програма подорожі


Середа 03 червня :
07:00 Збір в карманчику напроти центрального автовокзалу ( м.Вінниця, вул. Київська 8). Посадка в автобус, старт о 07:00. Чекаємо 15 хвилин, будьте вчасно! По дорозі до нас приєднуються учасники з інших міст. Проходження кордону і нічний переїзд по території Румунії та Болгарії.
Четвер 04 червня :
05:00 - 07:00 Прогнозоване прибуття до мису Каліакра. На сніданок рекомендуємо взяти з собою продукти харчування, адже ми влаштуємо міні-пікнік і будемо милуватися сходом сонця.
08:00 - 10:00 Вільний час на території палацово-паркового комплексу "Тихе гніздо" в місті Балчик. Виїзд до Варни о 10:00.
11:00 - 23:00 Екскурсія у місті Варна. Поселення в готель орієнтовно після 14 години. Вільний час і вечір знайомств. Ночівля.
П'ятниця 05 червня :
08:00 - 09:00 Сніданок. Виселення з готелю. Переїзд у заповідник "Кам'яний ліс".
09:30 - 10:30 Вільний час для фотосесії на території комплексу "Кам'яний ліс". Саме тут можна зробити дійсно космічні фотографії, адже кам'яні стовпи виглядають неначе з іншої планети і зовсім не віриться, що все це створила матінка-природа.
12:30 - 16:00 Прибуття у місто Несебр орієнтовно об 12:30. Рекомендуємо завітати до місцевих колоритних ресторанчиків та спробувати справжю болгарську кухню. Традиційний шопський салат, супчик із пелешки, ну і звичайно ж продегустувати болгарські вина! Вільний час. Збір в автобусі об 16:00.
17:30 - 19:30 Орієнтовне прибуття до замку в Равадіново о 17:30, вільний час для прогулянки по території казкового палацу. Виїзд до готелю в 19:30.
Субота 06 червня :
07:00 - 08:00 Сніданок. Виселення з готелю. Переїзд у місто Казанлик, де знаходиться знаменита Долина троянд.
11:00 - 15:00 Вільний час у Казанлику. Виїзд о 15:00.
17:00 - 21:00 Екскурсія по місту Пловдив. Вільний час.
21:00 - 22:00 Поселення в готель. Відпочиваємо і набираємось сил та енергії для наступного не менш насиченого дня в нашій болгарській мандрівочці.
Неділя 07 червня :
07:00 - 08:00 Сніданок. Виселення з готелю.
12:00 - 15:00 орієнтовне прибуття до головної святині Балкан - Рильського монастиря, що сховася серед масивних скель у національному природному парку. Тут скрізь відчувається неймовірна енергетика. Райське місце, яке залишиться в душі кожного назавжди. Вільний час і обід. Збір в автобусі до 15:00 і переїзд у Софії.
17:00 - 19:30 Екскурсія в місті Софія, вільний час та виїзд на кордон. Нічний переїзд до України.
Понеділок 08 червня :
23:30 Прогнозоване повернення у Вінницю після 23:00 (час с запасом). Все буде залежати від нашої організованості та часу проходження кордонів. Зупинка на Західному автовокзалі та у карманчику напроти центрального автовокзалу. По місту зупинок не робимо.

Транспорт

 • Умовний автобус
42 вільних місць із 51

Друзі, це умовна схема автобусу, яка відповідає найбільш розповсюдженій схемі автобусів туристичного класу. Вона використовується у тому випадку, коли до подорожі багато часу та ми ще не знаємо, який конкретно автобус подорожуватиме разом з нами. Але перейматись не варто, заздалегідь буде змінена схема та усі будуть повідомлені, яким саме транспортом ми плануємо їхати. Пересадження буде здійснюватись згідно до загальних правил та у відповідності до заброньованих місць. 

Ми завжди стараємось знайти кращі автобуси для наших подорожей, відповідні до дальності маршруту та специфіки подорожей. 

47433935312925211713951
484440363230262218141062
49
5045413733272319151173
5146423834282420161284
Зверніть увагу!
 • При зміні запланованого транспорту (в ході підготовки подорожі) схема та номерація місць - може змінюватись. При цьому, обране Вами місце (біля проходу або вікна та ряд) зберігається! Місця до задніх дверей та перед ними не гарантуються, оскільки, залежать від марки та моделі конкретного транспортного засобу.
 • Останній ряд місць в автобусі є менш зручним ніж всі інші, адже спинки крісел відкидаються не в повній мірі або взагалі не відкидаються. Будь ласка, зважайте на це під час вибору місць в автобусі.
 • Для комфортних подорожей в автобусі доречними стануть плед та дорожня подушка.
 • В автобусі не прийнято вживати продукти із різким запахом та алкоголь.
 • З міркувань безпеки, пересування салоном автобусу під час руху заборонено.
 • Перших два ряди сидінь автобусу заборонено займати для дітей до 12 років.
 • Санітарні зупинки здійснюються в межах 2,5-4 години в залежності від часу доби та наявності відповідно облаштованих місць по маршруту подорожі. Туалети в автобусі не використовуються.

Проживання

 • Готель у подорожі "Родзинки Болгарії"
47 вільних місць із 49

Під час нашої подорожі ми проживатимемо в різних готелях 3 ночі на території Болгарії. Конфігурація ліжок у готелях може відрізнятись (мається на увазі спільне двоспальне ліжко або роздільні ліжка наприклад у двомісному номері). Тому зверніть увагу на цей пункт, оскільки синхронізувати всі готелі неможливо. Тому якщо ви їдете самостійно, будь ласка врахуйте цей фактор. Зручності присутні у готельних номерах і обладнані усім необхідним для комфортного відпочинку. У готелях сніданки типу "шведський стіл" входять в орг.збір подорожі.Зверніть увагу!
 • В разі недоукомплектування номеру, в якому Ви проживаєте, організатор залишає за собою право змінювати схему поселення для забезпечення повної комплектації номерів у відповідності до їхньої місткості. В разі відсутності у організатора можливості повністю укомплектувати обраний Вами номер - Вам доведеться сплатити вартість вільних місць у цьому номері.
 • Оскільки, реєстрація Учасників на подорож відбувається в онлайн-режимі самостійно, ми не можемо гарантувати, що до Вас поселяться Учасники вашої статі.
 • У відповідності до міжнародних готельних норм, зазвичай заселення відбувається після 14:00, а виселення до 10:00, якщо інше не обумовлене програмою подорожі.
 • Після 22:00 необхідно зберігати тишу та спокій в готелях.

Правила


Згідно системи організації нашої діяльності найбільш компетентними особами щодо кожної окремої подорожі є її безпосередні Організатори. Тому, з усіма питаннями пов’язаними з даною мандрівкою: зміна місць в автобусі та готелі, уточнення програми подорожі та необхідних документів, з’ясування деталей подорожі, питання щодо відмови участі у подорожі та інших питань найкраще звертатись саме до відповідальних Організаторів. Їхні контакти вказані в заголовку подорожі.

Перед реєстрацією на подорож Ви повинні ознайомитись із основними правилами участі, що наведені нижче. Адже після оплати орг. збору Ви стаєте Учасником подорожі з Тур-Клубом Бідняжка та автоматично погоджуєтесь із цими правилами, що є частиною Договору. Просимо ознайомитись із повною версією Публічного договору-оферти між Туристом та Виконавцем.

 • В разі крайньої необхідності Організатори залишають за собою право змінювати місце Учасника подорожі в автобусі та готелі, з максимально можливим урахуванням побажань Учасника та повідомленням його про це.
 • Організатори залишають за собою право часткових змін до програми подорожі, з метою покращення її якості без зменшення об’єму наданих туристичних послуг.
 • Внесений Орг. збір не повертається в разі, якщо Учасник, з будь-яких причин, в тому числі хвороби, відмовляється від участі у подорожі менш ніж за 10 днів до початку подорожі Україною та 45 днів до початку закордонної подорожі (якщо інше не прописане умовами конкретної подорожі).
 • У програмі подорожі вказані орієнтовні розрахункові години прибуття, виїздів, переїздів по маршруту, інтервал та тривалість зупинок, екскурсій та вільного часу, адже вони залежать від багатьох факторів, в тому числі незалежних від Організаторів. Точний час повідомляється супроводжуючим групи під час подорожі.
 • Перед початком подорожі збір всіх Учасників та посадка в автобус, в межах міста Вінниця, здійснюється з Центрального автовокзалу (Київська 8). При поверненні з подорожі, маємо дві зупинки в межах міста: на в’їзді в місто та на точці старту – Центральний автовокзал. Також, ми можемо підібрати та висадити вас по маршруту подорожі в інших населених пунктах.
 • В разі неявки Учасників подорожі в назначений час та місце виїзду Організатори залишають за собою право продовжувати програму подорожі без Учасника. Всі витрати пов’язані із подальшим самостійним пересуванням Учасника покриваються ним особисто.
 • Організатори не несуть відповідальність за стан доріг, черги на кордонах, погодні умови, стихійні лиха, затори на дорогах, політичну ситуацію в країні та інші форс-мажорні обставини.
 • Організатори не несуть відповідальність за збереження багажу та особистих речей Учасників подорожі.
 • Забуті в подорожах речі організатори привозять на офіс (вул.Соборна 7). Термін їх зберігання - один місяць від дати закінчення поїздки. Після цього, речі які не забрали, будуть утилізовані!
 • Згідно вимог чинного законодавства України, Організатори забезпечують кожного Учасника подорожі страхуванням від нещасних випадків на мінімальну суму. Це означає, що вам не будуть покриватись витрати на лікування, а лише, буде здійснене відшкодування згідно таблиці травм та ушкоджень передбаченої страховою компанією. Якщо ви бажаєте почувати себе більш убезпеченими, радимо оформити собі більш дороговартісне індивідуальне медичне страхування.
 • Організатори не несуть відповідальність за невідповідність наданих послуг необґрунтованим очікуванням Учасників і їх суб'єктивній оцінці.
 • Відшкодування будь яких збитків спричинених з вини Учасника у повній мірі компенсуються самим Учасником.
 • Мінімальний вік Учасників наших подорожей 3 роки. Учасники до 18 років, мають право долучатись до подорожей лише в супроводі повнолітніх.

Обговорення


Повідомлень ще немає. Залиште перше!

Для можливості залишати повідомлення, будь ласка, авторизуйтесь.