12 січня 06:00
Час відправлення
12 січня 17:30
Час повернення
ПОДОРОЖ ВІДБУЛАСЬ
12 січня 2020р.
330 UAH
360 UAH
Залишити відгук

В гості до Щедрика

Тип: Екскурсійні мандри
Буде підкорено: 320 км.

Ми вирушаємо на батьківщину "Щедрика", а саме - на Вінничину! За один день ми відвідаємо сучасний музей Леонтовича в Марківці та оновлену музей-квартиру композитора в Тульчині. Крім того ми побачимо справжню архітектурну перлину Вінничини-палац Потоцьких, та дізнаємось більше про історію славетного містечка Тульчина, здійснивши невелику прогулянку та буквально доторкнемося до історії, спустившись у підземелля костелу.

Відповідальна:
Наталія Примак
(098)322-05-38
Про подорож Програма подорожі Транспорт Правила Обговорення

Маршрут подорожі
Вінниця

Вороновиця

Немирів

Гайсин

Марківка

Тульчин

Немирів

Вінниця

Про подорож

Тульчин-родове гніздо Потоцьких

Головна резиденція магната Потоцького знаходиться практично на в'їзді в Тульчин: її не потрібно довго шукати. Маєток цікавий тим, що його будівля з самого початку була органічно "вплетена" в архітектуру всього міста: частина споруд маєтку повернена до вулиць Тульчина. Палац споруджений у 1782 році за проектом французького архітектора Лакруа. Весь комплекс будівель палацу займає велику територію.

 

Палац є одним із кращих зразків української архітектури у стилі класицизму. Він вражає своєю красою та грандіозністю. Не дарма його називають Подільським Версалем. Це окраса і візитна картка міста Тульчина. 

Весь палацовий комплекс складався з декількох будівель: головного двоповерхового палацу, фасад якого прикрашала колонада з десяти колон; двох двоповерхових корпусів, розташованих п-образно праворуч і ліворуч від палацу, які з'єднувалися напівкруглими галереями; оранжереї, турецької лазні, стайні, манежу та інших будівель. Над інтер'єром працював голландський дизайнер Меркс. Палац Потоцьких був декорований ліпниною та позолотою, прикрашений творами кращих живописців, тут була зібрана багата бібліотека. У палаці зберігалася колекція античних монет, сервізів, кубків зі скла тощо. Здивувати гостей Потоцькому було чим. 

До нашого часу вціліли далеко не всі будівлі Тульчинського палацу, не зберігся й інтер'єр. Два бокових флігеля досі потребують повної реконструкції. Зате центральний корпус палацу Потоцьких у Тульчині до сих пір зберігає свою велич і пишність.

Крім палацу ми здіснимо невеличку прогулянку центральною частиною міста, та побачимо колишній домініканський костел, римо-католицький костел, малий палац та за можливості спустимось до підземель.

Арт-квартал Леонтовича

В Тульчині в грудні 2018 року відкрили креативний простір просто неба «Меридіан “Щедрик”». Серед його туристичних «родзинок» – вражаючі арт-об’єкти, гігантські стінописи, мистецькі  інсталяції та нові яскраві фотозони. Арт-об’єкти простору розташували на території  від в’їзної арки у місто до Будинку культури. Творці «Меридіан “Щедрик”» повідомили, що команді, які працювала над проектом, вдалося створити простір у надзвичайно стислі терміни – всього за два місяці. А вже за кілька днів після монтажу арт-об’єктів, він став улюбленим місцем відпочинку городян та гостей міста.

Відтак, завдяки новоствореному простору під відкритим небом, Тульчин тепер має чотири туристичні «родзинки»: 1) Алея музичних інструментів: Величезні акордеон, саксофон, контрабас, гітара та рояль створювали вручну й за ексклюзивними ескізами. 2) Театральні мурали на коледжі ветеринарної медицини. Три нові гігантські стінописи, загальною площею 200 квадратних метрів, створили відомі місцеві художники. Творці проекту зазначили, що мурали до непізнаваності перетворили сіру радянську будівлю і стали чудовим доповненням вже існуючої мурал-галереї під відкритим небом «Леонтович Арт-Кварталу». 3)Сучасна підсвітка арт-об’єктів. Тепер, із настанням сутінок, новими барвами сяють пам’ятник Миколи Леонтовича, в’їзна арка Тульчина та найцікавіші мистецькі арт-об’єкти. 4) Інтерактивна «співоча» Лавка Леонтовича. Лавку Леонтовича виготовили з граніту і встановили біля пам’ятника видатному композитору. Це головна «родзинка» «Меридіану “Щедрик”», адже «вона захоплює не лише зовнішньою красою, а й – мистецькою: достатньо натиснути на кнопку – і лунають найвідоміші обробки народних пісень, створені Миколою Леонтовичем».

Творці проекту переконані, що новостворений креативний простір просто неба «Меридіан «Щедрик» стане потужним поштовхом туристичного й економічного розвитку Тульчина – міста, яке має надзвичайну історію, чимало родзинок і величезний потенціал.

Музей Леонтовича у Марківці

У селі Марківці в кінці серпня 2016 року відкрився відреставрований музей автора всесвітньо відомого «Щедрика» — Миколи Леонтовича. У експозиційних залах — сучасний декор в єдиному стилі, встановлена система мультимедійного супроводу.

 

Переступивши поріг відразу налаштовуєшся на святковий настрій. Перша кімната - присвячена життю та творчості Леонтовича. Вона оформлена у фіолетових тонах, тут звучать кращі твори композитора. А ще на стінах висять великі пейзажні картини міст, де перебував Леонтович у різні часи свого життя. Їх чимало: село Шершні, Немирів, Шаргород, Кам'янець-Подільський, Чуків, Тиврів, Вінниця.  Копії ж листів, документів та фотоматеріалів — без скла. Досить зручно, адже можна прочитати і сфотографувати.

Цінним надбанням музею є чорне піаніно, на клавішах якого навіть краплі від свічок залишилися. Музичний інструмент стоїть посеред зали, а над ним — великоформатний портрет Леонтовича 1921 року. Авторство належить Борису Реріху. Протилежна стіна ефектно розписана назвами творів митця, текстами. Схожа на чернетку композитора. Поряд — мультимедійний термінал, на якому можна переглянути фотографії і прочитати біографію. На ще одному мультимедійному пристрої демонструють фільми і виконання «Щедрика» у різних світових інтерпретаціях різними мовами. Пригадуєте фільм «Один удома»? У музичному супроводі першої та другої частини впізнається ця українська пісня, яка стала вже народною.

У другій залі відтворений кабінет батька, який був священиком. На полицях стоять духовні книги, церковні предмети. Верхній одяг і головні убори духівництва того часу знаходяться під склом. Поряд відведений інший куток — сіра стіна, яка символізує загибель композитора. На фоні стіни ліжко, на якому він був убитий у родинному домі в Марківцях. У вітальні — третій експозиційній залі — знаходиться обідній стіл, посуд, побутові речі, меблі, швейна машинка, а також відреставрований родинний килим ХVІІІ століття.

І остання зала присвячена вшануванню пам'яті Леонтовича. Говорити про нього, створювати українські і закордонні товариства, влаштовувати концерти активно почали саме після смерті митця. Тут також стоїть на постаменті його бюст, а навпроти ще одна мультимедійна дошка.

Метрів 200 від музею знаходиться могила Леонтовича біля якої встановили пам’ятний знак всесвітньо відомому твору «Щедрик». Над чотирма монументами видніється нотна грамота, а на стелах викарбовані назви творів композитора. Півколом зроблені сходинки, передбачені для співу хору. В подальшому поряд з музеєм планують закласти парк та створити культурологічний центр. 

Музей-квартира Леонтовича в Тульчині

Музей, який було відкрито в далекому 1977 році (оголошеному ЮНЕСКО роком Леонтовича до сторіччя від дня народження композитора), тепер не впізнати. Це сучасний музейний заклад, обладнаний системою інтерактивного спілкування з відвідувачами. Тут збережені раритети: книги з особистим факсиміле Миколи Леонтовича, його партитури, особисті речі родини. Стіни музею прикрашають картини авторства сестри композитора Вікторії.

 

У першій кімнаті оновленого музею можна побачити мапу з містами, де бував композитор, родовід його родини і портрет самого Леонтовича. До всіх стендів прикріплені QR-код, що можуть дати ширшу інформацію про той чи інший експонат. Для іноземних туристів доступні англомовні версії всієї інформації.  У другій кімнаті встановлені стенди з інтерактивними панелями. У них можна знайти повну біографію композитора, дані про його дитинство, мандри, творчість, дружні та романтичні стосунки. Окремо можна почитати про тульчинський період життя Леонтовича. Саме у цьому місті пройшло багато років його життя. 

Колись цей будинок справді слугував родинним гніздом сім’ї Леонтовича. Переходячи з кімнати у кімнату можна побачити особисте фортепіано композитора, його робочий стіл, дорожню валізу, що з нею Леонтович ходив селами, записуючи народні пісні, які у майбутньому обробляв.  У музеї розмістилася катедра, з якої Микола Леонтович викладав у Тульчинському єпархіальному училищі. Саме тому деякі з дівчат-гідів переодягнені у вбрання єпархіалок. 

Однією з найцікавіших кімнат цього музею-квартири є вітальня з автентичним обіднім столом та посудом. Колись на співанки у цій кімнаті збиралася українська інтелігенція. Серед відомих гостей були поет Павло Тичина та композитор Кирило Стеценко.

Харчування

Хто не встигне поснідати вдома-беріть з собою бутерброди. На обід ми завітаємо в заклад швидкого харчування в Тульчині, який працює по типу бістро, тобто кожен зможе замовити і самостійно оплатити свій обід.  А якщо встигнете зголодніти по дорозі додому - то запасайтеся печивом, фруктами, цукерками для швидкого перекусу. УВАГА!

Друзі, ми запроваджуємо можливість не втратити свої кошти в разі захворюваня на COVID-19 або введення обмежень на подорожі пов'язаних із пандемією.

Якщо у Вас виявлено COVID-19 на період мандрівки, ми повернемо кошти у розмірі 90% або перенесемо в повному обсязі на подорож після вашого одужання. Для підтвердження потрібно пред'явити позитивний ПЛР тест.

В разі, якщо запланована подорож не може відбутись по причині обмежень, введених урядом або іншими уповноваженими органами, ми повернемо або перенесемо кошти у повному обсязі, на вибір учасника. Виключенням є послуги придбані в третіх контрагентів (наприклад квитки на літак, потяг), які повертаються або переносяться в межах правил, визначених даними контрагентами (авіакопаніями, укрзалізницею).

В будь якому разі, при перших підозрах на коронавірус, будь ласка, звертайтесь до Організаторів. Навіть якщо Ви просто контактували, чи тести не виявляють вірусу, або у Вас є інші причини по яким Ви не можете здійснити подорож:

- ви маєте можливість перепродати свої місця на подорож із особисто вами визначеною сумою знижки (Жовта валіза) і ми вам в цьому всіляко посприяємо;
- на вашому місці можуть поїхати рідні, близькі, друзі, які не контактували з хворою людиною та не мають ознак хвороби.

Організаційний збір


Учасники Клубу 330 UAH
Новачки 360 UAH

ДІТЯМ ДО 12-ти років знижка 10%

Нагадуємо, що в Тур-Клубі діє система авансів, для підтвердження бронювання місць достатньо внести аванс в сумі 30% від величини орг. збору. Решту коштів потрібно здати не пізніше, ніж за 10 днів до виїзду.   Аванс є гарантією бронювання за Вами місця та фіксацією величини орг. збору на момент його здачі. Повернення авансу можливе не пізніше 02 січня

Стати Учасником Клубу та отримати Клубну картку можна безкоштовно після третьої подорожі із нашим Тур-Клубом, або здійснивши одноразовий членський внесок в сумі 100 грн. Кожен Учасник Клубу має право зареєструвати  ще одного Учасника по Клубній ціні або зареєструвати двох Учасників, якщо сам не бере участі у подорожі.

Орг. збір включає:

 • проїзд у комфортабельному автобусі;
 • екскурсійний супровід;
 • виступ фолкльорного колективу;
 • 24/7 організаторської підтримки;

Додатково оплачується:

 • особисті витрати;
 • вхідний квиток в музей у Марківці: дорослі-20 грн, діти - 10 грн;
 • вхідний квиток в музей у Тульчині: дорослий-15 грн, дитячий-10 грн.;

Програма подорожі


Неділя 12 січня :
06:00 виїзд з карманчика навпроти Центрального автовокзалу
09:00 - 11:00 оглядова екскурсія по музею Леонтовича в Марківці, виступ фолькльорного колективу
12:30 - 13:30 переїзд до Тульчина, огляд експозиції оновленого музею-квартири Леонтовича.
13:30 - 14:30 час на обід, маємо змогу замовити комплексний обід в одному з закладів харчування в Тульчині (вказуйте під час реєстрації)
14:30 - 17:30 екскурсія по місту, під час якої ми оглянем всі найцікавіші памятки: палац, артк-квартал Леонтовича, костел, підземелля.
17:30 - 19:00 виїзд додому, час прибуття вказано орієнтовно, все залежатиме від нашої організлваності та стану доріг

Транспорт

 • Бус 20 місць
1 вільних місць із 20

171411852
181512963
191
2016131074
Зверніть увагу!
 • При зміні запланованого транспорту (в ході підготовки подорожі) схема та номерація місць - може змінюватись. При цьому, обране Вами місце (біля проходу або вікна та ряд) зберігається! Місця до задніх дверей та перед ними не гарантуються, оскільки, залежать від марки та моделі конкретного транспортного засобу.
 • Останній ряд місць в автобусі є менш зручним ніж всі інші, адже спинки крісел відкидаються не в повній мірі або взагалі не відкидаються. Будь ласка, зважайте на це під час вибору місць в автобусі.
 • Для комфортних подорожей в автобусі доречними стануть плед та дорожня подушка.
 • В автобусі не прийнято вживати продукти із різким запахом та алкоголь.
 • З міркувань безпеки, пересування салоном автобусу під час руху заборонено.
 • Перших два ряди сидінь автобусу заборонено займати для дітей до 12 років.
 • Санітарні зупинки здійснюються в межах 2,5-4 години в залежності від часу доби та наявності відповідно облаштованих місць по маршруту подорожі. Туалети в автобусі не використовуються.

Правила


Згідно системи організації нашої діяльності найбільш компетентними особами щодо кожної окремої подорожі є її безпосередні Організатори. Тому, з усіма питаннями пов’язаними з даною мандрівкою: зміна місць в автобусі та готелі, уточнення програми подорожі та необхідних документів, з’ясування деталей подорожі, питання щодо відмови участі у подорожі та інших питань найкраще звертатись саме до відповідальних Організаторів. Їхні контакти вказані в заголовку подорожі.

Перед реєстрацією на подорож Ви повинні ознайомитись із основними правилами участі, що наведені нижче. Адже після оплати орг. збору Ви стаєте Учасником подорожі з Тур-Клубом Бідняжка та автоматично погоджуєтесь із цими правилами, що є частиною Договору. Просимо ознайомитись із повною версією Публічного договору-оферти між Туристом та Виконавцем.

 • В разі крайньої необхідності Організатори залишають за собою право змінювати місце Учасника подорожі в автобусі та готелі, з максимально можливим урахуванням побажань Учасника та повідомленням його про це.
 • Організатори залишають за собою право часткових змін до програми подорожі, з метою покращення її якості без зменшення об’єму наданих туристичних послуг.
 • Внесений Орг. збір не повертається в разі, якщо Учасник, з будь-яких причин, в тому числі хвороби, відмовляється від участі у подорожі менш ніж за 10 днів до початку подорожі Україною та 45 днів до початку закордонної подорожі (якщо інше не прописане умовами конкретної подорожі).
 • У програмі подорожі вказані орієнтовні розрахункові години прибуття, виїздів, переїздів по маршруту, інтервал та тривалість зупинок, екскурсій та вільного часу, адже вони залежать від багатьох факторів, в тому числі незалежних від Організаторів. Точний час повідомляється супроводжуючим групи під час подорожі.
 • Перед початком подорожі збір всіх Учасників та посадка в автобус, в межах міста Вінниця, здійснюється з Центрального автовокзалу (Київська 8). При поверненні з подорожі, маємо дві зупинки в межах міста: на в’їзді в місто та на точці старту – Центральний автовокзал. Також, ми можемо підібрати та висадити вас по маршруту подорожі в інших населених пунктах.
 • В разі неявки Учасників подорожі в назначений час та місце виїзду Організатори залишають за собою право продовжувати програму подорожі без Учасника. Всі витрати пов’язані із подальшим самостійним пересуванням Учасника покриваються ним особисто.
 • Організатори не несуть відповідальність за стан доріг, черги на кордонах, погодні умови, стихійні лиха, затори на дорогах, політичну ситуацію в країні та інші форс-мажорні обставини.
 • Організатори не несуть відповідальність за збереження багажу та особистих речей Учасників подорожі.
 • Забуті в подорожах речі організатори привозять на офіс (вул.Соборна 7). Термін їх зберігання - один місяць від дати закінчення поїздки. Після цього, речі які не забрали, будуть утилізовані!
 • Згідно вимог чинного законодавства України, Організатори забезпечують кожного Учасника подорожі страхуванням від нещасних випадків на мінімальну суму. Це означає, що вам не будуть покриватись витрати на лікування, а лише, буде здійснене відшкодування згідно таблиці травм та ушкоджень передбаченої страховою компанією. Якщо ви бажаєте почувати себе більш убезпеченими, радимо оформити собі більш дороговартісне індивідуальне медичне страхування.
 • Організатори не несуть відповідальність за невідповідність наданих послуг необґрунтованим очікуванням Учасників і їх суб'єктивній оцінці.
 • Відшкодування будь яких збитків спричинених з вини Учасника у повній мірі компенсуються самим Учасником.
 • Мінімальний вік Учасників наших подорожей 3 роки. Учасники до 18 років, мають право долучатись до подорожей лише в супроводі повнолітніх.

Обговорення


Повідомлень ще немає. Залиште перше!

Для можливості залишати повідомлення, будь ласка, авторизуйтесь.