05 листопада 04:00
Час відправлення
07 листопада 02:00
Час повернення
ПОДОРОЖ ВІДБУЛАСЬ
07 листопада 2016р.
520 UAH
565 UAH
Залишити відгук

Чарівний світ печер, Оптимістична! 5-6 листопада

Тип: Печери, Екскурсії
Буде підкорено: 680 км.

Друзі, ми дуже багато екскурсуємо Україною!) А тепер настав час помандрувати ПІД Україною, тобто лабіринтами найбільшої у світі гіпсової печери - Оптимістичної!

Відповідальний:
Андрій Рибачок
(096)882-50-33
Відповідальний:
Олександр Антонюк
(096)965-33-33
Про подорож Програма подорожі Транспорт Проживання Правила Обговорення

Про подорож

Важливі деталі:

Друзі, через декілька днів ми вирушимо у подорож до печери Оптимістичної! Щоб ви були максимально підготовлені, будь ласка прочитайте нижче що з собою необхідно взяти.

Для лазу в печеру:

1.Обов'язково візьміть з собою робочі рукавиці.

2.Тоненьку шапку, або баф під каску.

3.Одяг під комбез (наприклад - шорти, або лосіни і футболку), якщо звісно берете у прокат комбез, або ж одяг для лазу в печеру, який не шкода дуже забруднити.

4.Якщо не берете в прокат чоботи, то подбайте про міцне, вологостійке взуття, яке також дуже забрудниться.

5. Якщо маєте наколінники - беріть,  ваші колінця будуть вдячні!)

Каску з ліхтариком рекомендуємо брати в прокаті, адже вони найкраще підібрані для нашої безпеки, (велошолом не радимо).

Проживання в спелеохаті:

В спелеохатах (сільська хатина з дерев'яними лежаками) буде опалення, проте нам все одно необхідно спальник, або плед та карімат.

В спелеохаті немає цивілізованого душу, при великому бажанні є холодний душ на вулиці (кабінка з бочкою), можливо вийде трішки підігріти води щоб розбавити з криничною.

Харчування:

Дещо змінились умови харчування! Буде готувати один наш учасник (знаний майстер похідної кухні - вечеря (борщ, хліб, чай, кава) + сніданок (плов, салат, хліб, чай, кава) - 50 грн.

З собою мати посуд (тарілка, чашка, ложка)

Також потрібно мати бутерброди на ранок суботи, а також на обід неділі. В печеру (особливо хто обрав 5-8 годинний маршрут) беріть з собою також щось перекусити, малогабаритне, наприклад - снікерси, горішки, невеличкі бутери. (В печері є туалет)

Вечеря буде вже в однуму із закладів Тернополя.

*******************

На початку нашої подорожі, дорогою до печери, ми зробимо 2 невеличких зупинки  в глибинці Тернопільської області у селі Скала-Подільська. Саме тут є два таких цікавезних об'єкти - "український діснейленд", на фоні якого можна зробити класні фото та руїни палацу, де ми зробимо пікнік і милуватимемось прекрасним краєвидом!)

Про “паралельний світ” печер можна довго ділитись враженнями та розповідати, що це самісіньке дно доісторичного Сарматського моря, яке приблизно 20млн. років тому займало значну частину України, а більшість печерних ходів вимито у закам’янілому гіпсі усіяному дрібними кристаликами, які казково виблискують у світлі ліхтариків .

Саме печера Оптимістична прославила Україну на весь світ, адже вона потрапила в Книгу рекордів Гіннеса як найдовша серед всіх гіпсових(!) печер на Землі. Сумарна довжина відкритих ходів Оптимістичної перевищує 230 кілометрів.

Найцінніший скарб Оптимістичної – вторинні мінеральні утворення, що зростали у підземних порожнинах протягом десятків тисяч років. Тут ми побачимо багато гіпсових кристалів різноманітної форми та кольору, а ще кальцитові геліктити (унікальні для гіпсових печер та нагадують морські корали). У печері є питна вода та кілька невеличких озер, площа найбільшого з яких 82 метри. При достатньому рівні води у озерах можна купатись і це доведено Бідняжками!)

Для походу в печери потрібно мати небхідне спорядження (як ви можете помітити на учасниках, що  на фото нижче):

- каска+ліхтрак, якщо у вас є  спеціалізовані то добре, якщо ж ні, то краще взяти в прокаті тут на місці, варіант  із приклеєнем на скотч ручним ліхтариком не підійде));

- комбінезон, або комплект зручного старого одягу, який дууууже забрудниться в глину, можна також  взяти  в прокаті;

- гумові чоботи, або зручні міцні черевики чи кросівки, також будуть дуже і дуже брудні, Чоботи є  в прокаті. Ціни в кінці опису.

Нещодавно у печері Оптимістична відкрили перший в Україні музей скульптур, експонати якого виліплені із тутешньої глини.

У нас буде декілька маршрутів різної тривалості та різного рівня складност на вибір. Кожен учасник подорожі має  можливість особисто обирати собі маршрут до  снаги та до вподоби:

- Ознайомчий: 2 години під землею з відвідуванням основних залів, залу скульптур та спелеомузею (вартість  60 грн з  учасника);
- Середнячок перший: 4 години під землею, відвідування центральної частини печер, похід до району "свіжа вода" з можливим купанням у підземному озері, візит до діючого підземного спелео-табору (вартість 120 грн з учасника);
- Середнячок другий: 5 годин під землею, відвідування так званих "підвалів оптимістичної" на 80-ти метрову глибину, тобто на самісіньке дно древнього сарматського моря, та візит до підземного табору "сива кобила" (вартість 150 грн з учасника);
- Бувалий печерник: 8 годин під землею, усе побачимо!) (вартість 240 грн з  учасника).

Під час проходження реєстрації обирайте бажаний маршрут!

Оптимістична також дивує своїми кристалами, які чи не найбільші серед усіх інших печер!

Окремої уваги заслуговує спелеособака Черешня!) Це справді унікальна тваринка. Спелеологи Оптимістичної змалку водили її в печеру, де вона повністю акліматизувалась і тепер  спокійно самостійно пересувається ходами. Черешня бачить в темноті і, часом, бігає самостійно десь поряд з групою. Вона добре пам'ятає дорогу і може бігти попереду, майже не помиляючись на поворотах. Назад на вихід собака безпомилково обирає короткий шлях. Єдине, в чому Черешня потребує допомоги, це подолання вертикальних лазів та розпор, тут їй потрібно підставити руку чи коліно, і вона вправно подолає перешкоду.

В маршруті "Бувалий печерник" ми зможемо побачити унікальні утворення геликтити (печерні квіти) - які ростуть зовсім в довільному напрямку всупереч силі земного тяжіння!

 
 

Надвечір втомлені, але задоволені ми повернемось до нашого спелео-хостела) 

СпелеоХОСТЕЛ - це сільська хатинка в якії знаходяться дво-ярусні лежаки, та для ночівлі в якій знадобиться (карімат, спальник), де ми будемо ночувати дружно в рядочок)

Тут ми можемо замовити комлексну вечерю та сніданок, вартість по 40 грн. (борщ, пампушки, компот)

А також увечері збиремось на посиділки під вогнища та під гітару, зваримо зігріваючий напій!)

Наступний день в нас буде більш екскурсійний, де ми зможемо побачити маловідомі цікавинки Тернопільщини!

Першим таким об'єктом буде - Монастирок!

Монастирок – маленьке село в Борщівському районі  на березі Серету в 6 кілометрах від Більче-Золотого. За радянських часів воно носило назву Міжгір’я. Сюди немає нормальної дороги. Немає, напевне, і автобусного сполучення. Але попасти сюди хоча б раз в житті обов’язково треба. Це – одне з наймальовничіших місць Тернопілля наряду з Червоногрудом і збручанським каньйоном. Монастирок приваблює не лише печерним храмом, а й неймовірно красивими видами на долину Серету.

Далі ми вирушимо до костелу у сусідне селище - Більче-Золоте, де в глибинках схований вражаючий костел-усипальниця роду Сапєг!

Спорудження костьолу припадає на 1839. Під час володіння даній території представниками польського роду Сапєг будівля набула вид каплиці-усипальниці (1898).  У підземних склепіннях були виявлені поховання членів роду Сапєг, які пізніше були перепоховані на сільському кладовищі.

Проте в наш час в костелі по святах правлять службу.

Навколо костелу є чудовий дендропарк, де ми зможемо зробити невеличкий пікнічок)

Наступним стане невелике містечко - Чортків! Де нашою екскурсійною метою буде костел святого Станіслава!

Костел в Чорткові можна сміливо називати найвеличнішою спорудою і домінантою міста. Навіть замок і величезний новозбудований греко-католицький собор на його фоні виглядають зовсім безпретензійно. 

Перший костел в Чорткові було зведено у 1610 році як собор для монахів-домініканців, які з'явились в місті у 1600 році, прийшовши з сусіднього з Чортковом села Шманьківці, яке на той час ще було містечком. Фундатором будівництва костелу, а заодно і монастиря отців-домініканців, виступив тодішній власник міста Станіслав Гольський. Храм і монастир входили в оборонну систему Чорткова і відігравали у ній далеко не останню роль.

Після ми вирушимо в напрямку Вінниці, та по дорозі додому вечір нас застане в Файному місті!)) Тому, ми не можемо тут не зупинитись та не провести осінній вечір!

Особливо варто відвідати пивну ресторацію, яка по креативу та втіленню ідеї, на суб'єктивний погляд, значно випереджає львівські тематичні заклади!)

Пивоварна ресторація «Ноїв Ковчег» — це перший у світі ресторан-пивоварня у формі корабля із власним зоопарком, точнісінько як в біблійській історії!

Також цікаво, що «Ковчег» це ще й екологічний проект – він забезпечений своїми джерелами енергії. В планах — остаточно відмовитись від комунальних джерел електроенергії завдяки сонячним панелям, що уже вкрили дах будинку.

 Беріть з собою гарнітуру до телефону, або радіоприймачі - буде працювати радіогід!

Організаційний збір становить:

- 480 грн для учасників Клубу (власників  клубної картки)

- 525 грн для нових  учаників.

Сюди входить:

- проїзд у комфортабельному автобусі;

- проживання у спелео-хостелі;

- екскурсійний супровід у всіх місцях;

- утримання музиканта:)

- допомога військовим - 10 грн;

- туристичний страховий поліс;

- податки.

Додатково сплачується:

- харчування;

- послуги спелеологів відносно вибраного маршруту (60, 120, 150 або 240 грн з учасника);

- необхідне спорядження (каска+ліхтарик - 40 грн, комбінезон - 60 грн, чоботи - 30 грн)

- власні витрати.

З 15 жовтня орг. збір збільшиться на 40 грн!

Нагадуємо, що  Клубну картку можна отримати пред’явивши  3 магніти з  минулих  наших  подорожей, або  оплативши одноразовий членський внесок в сумі 100 грн. Одна картка діє  на 2-х осіб.

************

   

Програма подорожі


Субота 05 листопада :
04:00 Збір в карманчику напроти центрального автовокзалу та виїзд із Вінниці.
09:00 Зупинка та пікнік в Скалі-Подільській.
11:00 Прибуття до села Королівка, розміщення в спелеоХОСТЕЛІ, поділ на групи, екіпірування та вихід на екскурсії. Тривалість екскурсій згідно обраного маршруту.
20:30 Спільна вечеря, згідно попереднього замовлення (вартість 40 грн).
Неділя 06 листопада :
09:00 Спільний сніданок, згідно попереднього замовлення (вартість 40 грн)
10:00 Виїзд на екскурсію.
11:00 - 12:30 Екскурсія та вільний час у Монастирку.
13:00 - 14:00 Екскурсія та вільний час у Більче-Золотому.
14:10 - 17:30 Переїзд до Тернополя, з коротенькою зупнкою біля відомого Чортківського костелу.
17:30 Коротенька екскурсія Тернополем, вільний час, візит до Ковчегу.
21:30 Виїзд до Вінниці.
Понеділок 07 листопада :
02:00 Орієнтовне прибуття до Вінниці.

Транспорт

 • Неоплан 51
4 вільних місць із 51

49434137332925211713951
484442383430262218141062
47
4639353127231915117350
4540363228242016128451
Зверніть увагу!
 • При зміні запланованого транспорту (в ході підготовки подорожі) схема та номерація місць - може змінюватись. При цьому, обране Вами місце (біля проходу або вікна та ряд) зберігається! Місця до задніх дверей та перед ними не гарантуються, оскільки, залежать від марки та моделі конкретного транспортного засобу.
 • Останній ряд місць в автобусі є менш зручним ніж всі інші, адже спинки крісел відкидаються не в повній мірі або взагалі не відкидаються. Будь ласка, зважайте на це під час вибору місць в автобусі.
 • Для комфортних подорожей в автобусі доречними стануть плед та дорожня подушка.
 • В автобусі не прийнято вживати продукти із різким запахом та алкоголь.
 • З міркувань безпеки, пересування салоном автобусу під час руху заборонено.
 • Перших два ряди сидінь автобусу заборонено займати для дітей до 12 років.
 • Санітарні зупинки здійснюються в межах 2,5-4 години в залежності від часу доби та наявності відповідно облаштованих місць по маршруту подорожі. Туалети в автобусі не використовуються.

Проживання

 • СпелеоХАТА
4 вільних місць із 51

Всі туристи, що приїжджають на екскурсії в Оптимістичну зупиняються у спелеохостелі або по сучаному - спелеоХОСТЕЛІ!)  Кімнати оснащені деревяними двохповерховими лежаками (нарами). Є опалення та м’які матраси (не всюди). Бажано мати з собою спальники та каремати. Місткість  кімнат визначити важко - від 10 до  20-ти чоловік, або скільки влізе..;) При великій кількості гостей, частину розміщують  у сусідів.

На території спелеоХАТИ обладнано лаунж-зону місцевого зразка!) Тут після екскурсій можна влаштувати посиділки та ділитись враженнями, посьорбуючи місцевого печерного пивка.СпелеоХОСТЕЛ
Маленька кімната
Перша велика кімната
Друга велика кімната
Сусідська хата 1
Кімната
Сусідська хата 2
Кімната
Зверніть увагу!
 • В разі недоукомплектування номеру, в якому Ви проживаєте, організатор залишає за собою право змінювати схему поселення для забезпечення повної комплектації номерів у відповідності до їхньої місткості. В разі відсутності у організатора можливості повністю укомплектувати обраний Вами номер - Вам доведеться сплатити вартість вільних місць у цьому номері.
 • Оскільки, реєстрація Учасників на подорож відбувається в онлайн-режимі самостійно, ми не можемо гарантувати, що до Вас поселяться Учасники вашої статі.
 • У відповідності до міжнародних готельних норм, зазвичай заселення відбувається після 14:00, а виселення до 10:00, якщо інше не обумовлене програмою подорожі.
 • Після 22:00 необхідно зберігати тишу та спокій в готелях.

Правила


Згідно системи організації нашої діяльності найбільш компетентними особами щодо кожної окремої подорожі є її безпосередні Організатори. Тому, з усіма питаннями пов’язаними з даною мандрівкою: зміна місць в автобусі та готелі, уточнення програми подорожі та необхідних документів, з’ясування деталей подорожі, питання щодо відмови участі у подорожі та інших питань найкраще звертатись саме до відповідальних Організаторів. Їхні контакти вказані в заголовку подорожі.

Перед реєстрацією на подорож Ви повинні ознайомитись із основними правилами участі, що наведені нижче. Адже після оплати орг. збору Ви стаєте Учасником подорожі з Тур-Клубом Бідняжка та автоматично погоджуєтесь із цими правилами, що є частиною Договору. Просимо ознайомитись із повною версією Публічного договору-оферти між Туристом та Виконавцем.

 • В разі крайньої необхідності Організатори залишають за собою право змінювати місце Учасника подорожі в автобусі та готелі, з максимально можливим урахуванням побажань Учасника та повідомленням його про це.
 • Організатори залишають за собою право часткових змін до програми подорожі, з метою покращення її якості без зменшення об’єму наданих туристичних послуг.
 • Внесений Орг. збір не повертається в разі, якщо Учасник, з будь-яких причин, в тому числі хвороби, відмовляється від участі у подорожі менш ніж за 10 днів до початку подорожі Україною та 45 днів до початку закордонної подорожі (якщо інше не прописане умовами конкретної подорожі).
 • У програмі подорожі вказані орієнтовні розрахункові години прибуття, виїздів, переїздів по маршруту, інтервал та тривалість зупинок, екскурсій та вільного часу, адже вони залежать від багатьох факторів, в тому числі незалежних від Організаторів. Точний час повідомляється супроводжуючим групи під час подорожі.
 • Перед початком подорожі збір всіх Учасників та посадка в автобус, в межах міста Вінниця, здійснюється з Центрального автовокзалу (Київська 8). При поверненні з подорожі, маємо дві зупинки в межах міста: на в’їзді в місто та на точці старту – Центральний автовокзал. Також, ми можемо підібрати та висадити вас по маршруту подорожі в інших населених пунктах.
 • В разі неявки Учасників подорожі в назначений час та місце виїзду Організатори залишають за собою право продовжувати програму подорожі без Учасника. Всі витрати пов’язані із подальшим самостійним пересуванням Учасника покриваються ним особисто.
 • Організатори не несуть відповідальність за стан доріг, черги на кордонах, погодні умови, стихійні лиха, затори на дорогах, політичну ситуацію в країні та інші форс-мажорні обставини.
 • Організатори не несуть відповідальність за збереження багажу та особистих речей Учасників подорожі.
 • Забуті в подорожах речі організатори привозять на офіс (вул.Соборна 7). Термін їх зберігання - один місяць від дати закінчення поїздки. Після цього, речі які не забрали, будуть утилізовані!
 • Згідно вимог чинного законодавства України, Організатори забезпечують кожного Учасника подорожі страхуванням від нещасних випадків на мінімальну суму. Це означає, що вам не будуть покриватись витрати на лікування, а лише, буде здійснене відшкодування згідно таблиці травм та ушкоджень передбаченої страховою компанією. Якщо ви бажаєте почувати себе більш убезпеченими, радимо оформити собі більш дороговартісне індивідуальне медичне страхування.
 • Організатори не несуть відповідальність за невідповідність наданих послуг необґрунтованим очікуванням Учасників і їх суб'єктивній оцінці.
 • Відшкодування будь яких збитків спричинених з вини Учасника у повній мірі компенсуються самим Учасником.
 • Мінімальний вік Учасників наших подорожей 3 роки. Учасники до 18 років, мають право долучатись до подорожей лише в супроводі повнолітніх.

Обговорення


Повідомлень ще немає. Залиште перше!

Для можливості залишати повідомлення, будь ласка, авторизуйтесь.