27 жовтня 01:00
Час відправлення
29 жовтня 02:00
Час повернення
ПОДОРОЖ ВІДБУЛАСЬ
29 жовтня 2018р.
1280 UAH
1380 UAH
Залишити відгук

Легенди Чернігівщини

Тип: Екскурсії, Релакс
Буде підкорено: 1250 км.

Вирушаємо разом на північ нашої країни, а саме на Чернігівщину. Ми побачимо романтичні палаци в Качанівці та Сокиринцях, відвідаємо місто, де народився рецепт славнозвісних огірків, прогуляємось вуличками стародавнього Чернігова, дізнавшись про всі його легенди та відкриємо для себе затишний та містичний Седнів. Крім того побачимо унікальний іконостас у Козелецькому соборі. Приєднуйтесь, буде незабутньо!

Відповідальна:
Наталія Примак
(098)322-05-38
Про подорож Програма подорожі Транспорт Проживання Правила Відгуки Обговорення

Маршрут подорожі
Вінниця

Житомир

Київ

Бровари

Сокиринці

Качанівка

Ніжин

Чернігів

Седнів

Козелець

Київ

Вінниця

Про подорож

Легенди Чернігівщини

Чернігів - одне з найстаріших міст України. Місто також називають одним із найдавніших історичних та духовних центрів. Тут збереглися пам'ятки архітектури та історії, шість з яких - ще домонгольського періоду. Старовинні церкви та монастирі, багата історія, несподівані легенди, заманюючі тінню старезних дубів парки, та розлогі краєвиди – це все ми побачимо під час неквапливої прогулянки Черніговом.

Найпопулярніше місце прогулянок у Чернігові за сумісництвом є найбільшою історичною цінністю. Фактично, весь історичний центр (Дитинець) перетворено на чималий парк. Вал Чернігова, що колись захищав місто, тепер служить променадою для прогулянок, а гармати, в основному, виступають тлом для фотографій.

 

На території Дитинця в рядочок вишикувались три собори – два давньоруських і один козацький (насправді то не храм, але так відразу і не здогадаєшся). Струнка шеренга храмів – свідків багатої історії Чернігова, немов зійшла з числених листівок про місто. Найголовніший з них, Спасо-Преображенський собор – колись головний собор Чернігово-Сіверського князівства. Один з найдавніших християнських храмів у нашій країні, зараз зберігає багато цікавого з історії Чернігова князівських часів. Діє як храм і як музей.

Борисоглібський собор - храм 12 ст., відновлений свого часу у давньоруських рисах. До того як його тільки не перебудовували і виглядав він схожим на більшість козацьких церков.

Чернігівський колегіум – третій «храм» дитинця це, насамперед, навчальний заклад, заснований у 1700 р. за сприяння Мазепи. Проте світське й церковне в ті часи було нероздільно пов’язаним, тому й виглядає схожим більше на храм, ніж на «альма-матер».

Неподалік також знаходиться червона П’ятницька церква – ще один давній храм Чернігова (з 12. ст..) , який за історію бачив багато різного, в тому числі і власне руйнування під час війни. Відбудований, але не тому вигляді, який нагло знищила німецька бомба, а у тому, який існував в до монгольські часи.

Якщо собори на виду в Дитинці, то будинок полкової канцелярії можна й не помітити. Солідна хатинка з 18. ст. З тих часів взагалі мало нецерковної архітектури збереглось, тому такі споруди особливо цінні.

На сусідньому з дитинцем пагорбі розташована Катерининська церква  - яскравий зразок кам'яної української архітектури Лівобережжя XVII—XVIII століть. Церкву зведено на кошти братів  Лизогубів за заповітом їхнього батька. Побудована в пам'ять про героїзм їхніх діда  й козаків Чернігівського полку, виявлений ними під час штурму турецької фортеці Азов в 1696 році.  По композиції споруда повторює традиційну дерев'яну українську церкву. Катеринська церква є візитівкою міста, та першою зустрічає нас на віїзді в місто.

Болдині гори - ця історична місцевість відома туристам з усього світу. Тут розташований справжній курганний комплекс. Некрополь, розташований на території площею в 1,2 га, зберігає пам’ять пращурів, які творили історію Чернігова впродовж ІХ – ХІ століть.

Незбагненної сили враження чекають на нас при відвідуванні Антонієвих печер та комплексу Троїцько-Іллінського монастиря. Саме тут в ХІ столітті Антоній Преподобний створив земляні споруди, які сполучені підземними ходами з Іллінською церквою. Печери св. Антонія мають протяжність 350 м, а основною їх цінністю вважають підземний храм Феодосія Тотемського, що є найбільшою підземною святинею Лівобережної України.

Седнів

Неподалік Чернігова, серед мальовничих лугів, полів і соснових лісів, на березі річки Снов лежить літописний Сновськ, який зараз ми знаємо як Седнів. Уперше місто згадується в “Повісті минулих літ” 1068 р. як фортеця.  Тут збереглось чимало пам'яток давнини. Ця мальовнича місцина ніби створена для романтичних прогулянок та фотосесій.

В центрі села розташована дерев'яна Георгіївська церква. Відома тим, що саме в ній був знятий фільм "Вій" 1967 року. Тут молився за упокій панночки семінарист Хома. Крім того, церква служила за зразок під час відновлення храму на території Цитаделі в Батурині.

Ще однією пам’яткою сакральної архітектури Седнева є кам”яна  Воскресенська церква, збудована 1690-го року у формах «козацького бароко» – симпатичний та добре збережений храм з дзвіницею. Розміри церкви візуально не вражають, оскільки площа суттєво переважає над висотою, але це, свого роду, ілюзія – щоб захопити усю споруду об’єктивом фотоапарату потрібно відійти на чималу відстань. Церква протягом століть слугувала склепом для відомої старшинської родини Лизогубів - кажуть, декілька мумій до сих пір зберігаються у її підвалах.

 

Недалеко від церкви стоїть кам'яниця Лизогубів, цікава будівля з баштою, найстаріша на Лівобережній Україні. Була побудована в 1690 році, вежа була прибудована в 19 столітті. Вона нежитлова, тут у підвалі зберігався арсенал і архів родини.

Найромантичніше місце в Седневі – альтанка Глібова. Названа на честь відомого байкаря. Він любив гостювати у козаків та писав свої твори, спостерігаючи за чарівними панорамами річки Снов. Тут можна зробити фото та, можливо, зустріти свою музу. Адже, натхнення шукав тут й Тарас Шевченко.

Також Седнів називають меккою для художників. Седнівські краєвиди можна зустріти на полотнах багатьох поколінь митців. Навіть далекі від мистецтва люди відчувають тут приплив натхнення.

 

Качанівка

Вікові дерева, розкішні види з балконів і аристократичний шарм – у Качанівці своя атмосфера, і в неї варто зануритися. Садиба "Качанівка" – це грандіозний пейзажний парк з екзотичними деревами та благородний палац, який увійшов до рейтингу семи найкращих  в Україні. На території маєтку збереглися кілька десятків старовинних будівель: флігелі, Георгіївська церква, альтанка Глінки, будинок садівника та інші господарські споруди.

 

Палац, перебудований на замовлення родини меценатів Тарновських, розташований на романтичному схилі, який із двох боків омивають мальовничі ставки. До палацу веде вимощена плиткою центральна алея, з іншого боку якої споруджена єдина у Східній Європі церква Георгія Хозевіта. Вона була родинною усипальницею Тарновських.

За Тарновських, які захоплювалися українськими старожитностями, Качанівка вважалася українським Парнасом - центром, куди з'їжджалися митці та закохані в них гарненькі панянки. Тут часто гостював Микола Гоголь, однокурсник Василя Тарновського по Ніжинській гімназії, влітку 1938 року мешкав композитор Михайло Глінка. Приїздили російські художники Михайло Врубель, Ілля Рєпін, Лев Жемчужников. А на честь Тараса Шевченка, який у Качанівці читав вірші, малював і залицявся до дівчат, навіть посадили молодий дубок.

 

Меценатство розорило Тарновських наприкінці ХІХ століття, і палац у Качанівці виставили на аукціон. Маєток придбав цукровий король Російської імперії Павло Харитоненко, сплативши 1 млн. золотих карбованців. Цукрозаводчик модернізував фасад, збудував водогін і каналізацію, провів електрику та телефон, а згодом подарував Качанівку на весілля дочці Олені та її чоловікові князю Михайлу Урусову. Коли молодята йшли під вінець, Харитоненко наказав засипати головну паркову алею цукром, що мало символізувати для молодят солодке життя.

Сокиринці

Садиба в селі Сокиринці є яскравим зразком садово-паркового мистецтва 19 століття.  Палац був зведений у 1823-1829 роках за наказом прилуцького полковника  Павла Галагана, що походив із древнього козацько-старшинського, а згодом і дворянського роду. Розробкою архітектурного комплексу займався відомий архітектор Павло Дубровський.

Величний мурований палац в стилі ампір слугував як розважальна резиденція родини Галаганів. Пишно вбраний і художньо оформлений комплекс був одним із найбагатших та найкрасивіших маєтків свого часу. До палацово-паркового комплексу належали також дзвінниця, дві церкви, службові флігелі, господарські споруди, стайня та оранжерея.

Довкола палацу був створений Сокиринський парк, проект якого розробив садівник із Саксонії І. Бістерфельд. Нині на території парку можна побачити понад 40 порід дерев. Є тут і найстаріше дерево - Шевченківський явір. Вважається що саме під цим явором письменник написав знамениті слова: «Тече вода з-під явора, яром на долину…»

Будівля палацу складається з трьох корпусів, центральний з яких прикрашений чудовим куполом і восьмиколонним портиком. Палац налічував 60 кімнат. До початку Першої світової війни садиба в Сокиринцях переживала період розквіту. На території маєтку діяв кріпосний хор і театр, а частими гостями в палаці були видатні культурні діячі: поет Шевченко, кобзар Вересай, художник Жемчужников і композитор Лисенко. У нинішній час в Сокиринському палаці діє професійний аграрний ліцей.

Козелець

Стародавній собор Різдва Пресвятої Богородиці розташований у невеликому містечку Козелець на Чернігівщині. Його визнано однією з кращих українських святинь, зведених в епоху бароко. Козелецький собор вважають унікальним зразком храмового зодчества 18 століття. Збудували церкву в 1752–1763 роках на замовлення графині Наталії Розумовської – матері Кирила та Олексія Розумовських. Вона і донині вражає відвідувачів своїм пишним декором, а також нехарактерними для провінційного містечка розмірами і багатим оздобленням.

Усі відвідувачі мають змогу помилуватися найціннішою прикрасою собору – його іконостасом. На думку деяких істориків, іконостас був зроблений в Італії і призначався для петербурзького собору Смольного монастиря. Однак після виготовлення з'ясувалося, що він великий для Смольного, тож, за велінням імператриці, був переданий у дар Козелецькому храму.

Висота іконостасу становить двадцять сім метрів, прекрасні ікони для його оздоблення виконав талановитий український художник Григорій Стеценко. Вражають не тільки величезні розміри, а й унікальна високохудожня різьба і дивовижні розписи цього шедевра.

За довгі роки існування на долю собору випало безліч випробувань. У його стінах розташовувалися стайні, табір для військовополонених і навіть склад для фруктів та овочів. Але завдяки зусиллю багатьох людей і копіткій праці реставраторів святиня відновила колишню велич та красу.

За старовинною легендою, в ясну і сонячну погоду із дзвіниці, яка поруч із храмом, одночасно можна побачити Чернігів та Київ. Архітектура її дивує своєю оригінальністю. Особливо цікаві увігнуті фасадні стіни, що нагадують вигляд Троїцького собору в Чернігові. Піднятися на дзвіницю можна тільки після погодження із настоятелем собору.

Ніжин

Древній Ніжин – місто часів Київської Русі. Місто перетину торгових шляхів. Грецька столиця України. Місто церков. Воно зберігає більше як триста старовинних архітектурних пам’яток, кожна з яких має свою унікальну історію. Тут було встановлено перший у світі пам’ятник Миколі Гоголю, тут зародилась українська фармацевтика…

Мабуть найвідомішою архітектурною пам’яткою міста є Миколаївський собор. Збудований у 1658 році, він є зразком козацького бароко. Форма храму досить незвичайна: вибудувані із каменю стіни нагадують форми стилю української дерев’яної архітектури. Цікаво, що ця пам’ятка була збудована за кошт полковника Золотаренка – того самого, героя «Конотопської відьми».

Цінними є також церква Івана Богослова, Воздвиженська церква, Богоявленська церква, Пантелеймоно-Василівська церква та інші.

Ніжин може здивувати вас не тільки храмами. Ще у 70-х роках XVIII століття була збудована Поштова станція, старовинним архітектурним ансамблем якої можна милуватись і зараз. Сьогодні там музей, присвячений поштовій справі, зокрема й кінній пошті.

На березі річки Остер розташований Державний педагогічний університет імені Миколи Гоголя. Колись він називався Гімназією вищих наук. Микола Гоголь сам навчався тут. Тодішні часи відомі застосовуванням у навчанні різок та інших «допоміжних предметів виховання». Старий корпус університету – визначна архітектурна пам’ятка міста. Це монументальна триповерхова споруда з фасадом в 12 струнких білих колон.

Ніжин здавна був містом перетину торгових шляхів. Та найвправнішими торговцями, як відомо, були греки. Розповідають, що сам Богдан Хмельницький запрошував їх в Україну. Тут їм всяко сприяли – звільняли від податків, надавали пільги, підтримували грецьке братство.

Відомо, що у 1679 році ніжинські греки звертались до місцевої влади з проханням дозволити їм збудувати свій храм.  Грекам не відмовили і незабаром у місті були споруджені церква архангелів Михаїла і Гавриїла та храм Всіх Святих.

Всехвятська церква XVIII століття діє і зараз. Дещо пізніше була перебудована у стилі Класицизму. З початку XVIII століття збереглась і Михайлівська церква. Майже без зовнішнього оздоблення, однокупольна.

І ще одна “грецька” пам’ятка – старовинна аптека(1777 рік). Кажуть, від року відкриття і до зараз вона ні одного разу не зачинялась (тільки на ніч). А ще у Ніжині багато дуже красивих старовинних будиночків, побачити які можна, просто блукаючи вулицями цього славного містечка.

 

Пам’ятник огірку.  І тут знову ж таки не обійшлося без греків. Саме вони, за легендою, привезли в Україну такі улюблені зараз нами огірки. Соління огірків було важливою справою іноземних торговців. Розповідають, що саме грецькі солені огірки та ще мандарини доставляли до імператорських столів аж у Петербург. Сам огірок виготовлений він із граніту рідкісного зеленого кольору. Цікаво, що ціну на матеріал, який купляли аж в Італії, місцеві сильно скинули, коли дізнались, для чого він.

 

ХАРЧУВАННЯ

На ранок та обід першого дня візьміть з собою бутерброди. Біля готелю є багато кафешок та магазинів то ж повечеряти можна буде там. Є змога замовити комплексний сніданок в готелі (вартість орієнтовно 60 грн). На обід після екскурсії Черніговом буде виділено годину, тож можна буде пообідати в закладах в центрі міста. Вечерю можна буде купити по дорозі назад на заправках, або ж перебуваючи в Чернігові поповнити свої запаси в магазинах.

Організаційний збір

Залежить від категорії обраного номеру і розраховується на ОДНУ особу (включає всі пункти, які вказані нижче):

Україна (Чернігів)
3-місний (напівлюкс з двома роздільними ліжками та невеликим диваном) 2-місний (стандарт двохмісний, з роздільними ліжками),
2-місний (стандарт двохмісний зі спільним ліжком)
Учасники Клубу 1280 UAH 1340 UAH
Новачки 1380 UAH 1440 UAH

ДІТЯМ ДО 12-ти років знижка 10%

Нагадуємо, що в Тур-Клубі діє система авансів, для підтвердження бронювання місць достатньо внести аванс в сумі 30% від величини орг. збору. Решту коштів потрібно здати не пізніше, ніж за 10 днів до виїзду.   Аванс є гарантією бронювання за Вами місця та фіксацією величини орг. збору на момент його здачі. Повернення авансу можливе не пізніше 17 жовтня.

Стати Учасником Клубу та отримати Клубну картку можна безкоштовно після третьої подорожі із нашим Тур-Клубом, або здійснивши одноразовий членський внесок в сумі 100 грн. Кожен Учасник Клубу має право зареєструвати  ще одного Учасника по Клубній ціні або зареєструвати двох Учасників, якщо сам не бере участі у подорожі.

Увага!  З 15 жовтня 09:00 Орг. збір зріс на 30 UAH!

Орг. збір включає:

 • проїзд у комфортабельному автобусі;
 • екскурсійний супровід в Сокиринцях, Чернігові, Седневі, Козельці;
 • 10 грн на допомогу учасникам АТО;
 • податки;
 • 24/7 організаторської підтримки;

Додатково оплачується:

 • особисті витрати;
 • витрати на харчування;
 • вхідний квиток в музей у Сокиринцях (за бажанням) - дорослі-10 грн, діти-5 грн;
 • вхідний квиток у садибу Кчанівка - 15 грн;
 • екскурсія по садибі в Качанівці: дорослі-30 грн, діти - 15 грн;
 • вхідний квиток в музей Поштова станція в Ніжині: дорослі-15 грн, діти-8 грн;
 • екскурсія по місту Ніжин: дорослі - 20 грн, діти - 15 грн;
 • вхідний квиток в Антонієві печери - дорослі - 25 грн, діти-10 грн;
 • вхідний квиток в садибу Лизогубів у Седнєві - 5 грн;
 • підйом на дзвінницю Троїцького собору (за бажанням) - 5 грн.;

Програма подорожі


Субота 27 жовтня :
01:00 - 01:00 виїзд з карманчика навпроти центрального автовкзалу
09:00 - 11:00 екскурсія палацом галаганів в Сокиринцях
12:00 - 15:00 переїзд в Качанівку, екскурсія садибою Тарновських, вільний час на прогулянку в парку
16:00 - 18:30 оглядова екскурсія в Ніжині
20:00 - 20:30 заселення в готель
Неділя 28 жовтня :
09:00 - 09:30 виселення з готелю, сніданок
10:00 - 13:00 оглядова екскурсія Черніговом
13:00 - 14:00 час на обід в місцевих закладах
14:00 - 17:00 переїзд до Седнева, екскурсія селищем
18:30 - 19:30 зупинка у Козельці, огляд собору, після чого виїзд додому
Понеділок 29 жовтня :
02:00 - 02:30 час прибуття вказано орієнтовно, все залежатиме від нашої організованості та стану доріг

Транспорт

 • Neoplan 37
10 вільних місць із 37

373430282218141062
36332927211713951
35
32262420161283
31252319151174
Зверніть увагу!
 • При зміні запланованого транспорту (в ході підготовки подорожі) схема та номерація місць - може змінюватись. При цьому, обране Вами місце (біля проходу або вікна та ряд) зберігається! Місця до задніх дверей та перед ними не гарантуються, оскільки, залежать від марки та моделі конкретного транспортного засобу.
 • Останній ряд місць в автобусі є менш зручним ніж всі інші, адже спинки крісел відкидаються не в повній мірі або взагалі не відкидаються. Будь ласка, зважайте на це під час вибору місць в автобусі.
 • Для комфортних подорожей в автобусі доречними стануть плед та дорожня подушка.
 • В автобусі не прийнято вживати продукти із різким запахом та алкоголь.
 • З міркувань безпеки, пересування салоном автобусу під час руху заборонено.
 • Перших два ряди сидінь автобусу заборонено займати для дітей до 12 років.
 • Санітарні зупинки здійснюються в межах 2,5-4 години в залежності від часу доби та наявності відповідно облаштованих місць по маршруту подорожі. Туалети в автобусі не використовуються.

Проживання

 • Україна (Чернігів)
8 вільних місць із 35

Готель «УКРАЇНА» – сучасний тризірковий готель, який знаходиться у самому центрі Чернігова. Ми проживатимемо в комфортабельних номерах класу Стандарт та Напівлюкс. У кожному номері власна ванна кімната, безкоштовний Wi-Fi, телевізор. Зверніть увагу!
 • В разі недоукомплектування номеру, в якому Ви проживаєте, організатор залишає за собою право змінювати схему поселення для забезпечення повної комплектації номерів у відповідності до їхньої місткості. В разі відсутності у організатора можливості повністю укомплектувати обраний Вами номер - Вам доведеться сплатити вартість вільних місць у цьому номері.
 • Оскільки, реєстрація Учасників на подорож відбувається в онлайн-режимі самостійно, ми не можемо гарантувати, що до Вас поселяться Учасники вашої статі.
 • У відповідності до міжнародних готельних норм, зазвичай заселення відбувається після 14:00, а виселення до 10:00, якщо інше не обумовлене програмою подорожі.
 • Після 22:00 необхідно зберігати тишу та спокій в готелях.

Правила


Згідно системи організації нашої діяльності найбільш компетентними особами щодо кожної окремої подорожі є її безпосередні Організатори. Тому, з усіма питаннями пов’язаними з даною мандрівкою: зміна місць в автобусі та готелі, уточнення програми подорожі та необхідних документів, з’ясування деталей подорожі, питання щодо відмови участі у подорожі та інших питань найкраще звертатись саме до відповідальних Організаторів. Їхні контакти вказані в заголовку подорожі.

Перед реєстрацією на подорож Ви повинні ознайомитись із основними правилами участі, що наведені нижче. Адже після оплати орг. збору Ви стаєте Учасником подорожі з Тур-Клубом Бідняжка та автоматично погоджуєтесь із цими правилами, що є частиною Договору. Просимо ознайомитись із повною версією Публічного договору-оферти між Туристом та Виконавцем.

 • В разі крайньої необхідності Організатори залишають за собою право змінювати місце Учасника подорожі в автобусі та готелі, з максимально можливим урахуванням побажань Учасника та повідомленням його про це.
 • Організатори залишають за собою право часткових змін до програми подорожі, з метою покращення її якості без зменшення об’єму наданих туристичних послуг.
 • Внесений Орг. збір не повертається в разі, якщо Учасник, з будь-яких причин, в тому числі хвороби, відмовляється від участі у подорожі менш ніж за 10 днів до початку подорожі Україною та 45 днів до початку закордонної подорожі (якщо інше не прописане умовами конкретної подорожі).
 • У програмі подорожі вказані орієнтовні розрахункові години прибуття, виїздів, переїздів по маршруту, інтервал та тривалість зупинок, екскурсій та вільного часу, адже вони залежать від багатьох факторів, в тому числі незалежних від Організаторів. Точний час повідомляється супроводжуючим групи під час подорожі.
 • Перед початком подорожі збір всіх Учасників та посадка в автобус, в межах міста Вінниця, здійснюється з Центрального автовокзалу (Київська 8). При поверненні з подорожі, маємо дві зупинки в межах міста: на в’їзді в місто та на точці старту – Центральний автовокзал. Також, ми можемо підібрати та висадити вас по маршруту подорожі в інших населених пунктах.
 • В разі неявки Учасників подорожі в назначений час та місце виїзду Організатори залишають за собою право продовжувати програму подорожі без Учасника. Всі витрати пов’язані із подальшим самостійним пересуванням Учасника покриваються ним особисто.
 • Організатори не несуть відповідальність за стан доріг, черги на кордонах, погодні умови, стихійні лиха, затори на дорогах, політичну ситуацію в країні та інші форс-мажорні обставини.
 • Організатори не несуть відповідальність за збереження багажу та особистих речей Учасників подорожі.
 • Забуті в подорожах речі організатори привозять на офіс (вул.Соборна 7). Термін їх зберігання - один місяць від дати закінчення поїздки. Після цього, речі які не забрали, будуть утилізовані!
 • Згідно вимог чинного законодавства України, Організатори забезпечують кожного Учасника подорожі страхуванням від нещасних випадків на мінімальну суму. Це означає, що вам не будуть покриватись витрати на лікування, а лише, буде здійснене відшкодування згідно таблиці травм та ушкоджень передбаченої страховою компанією. Якщо ви бажаєте почувати себе більш убезпеченими, радимо оформити собі більш дороговартісне індивідуальне медичне страхування.
 • Організатори не несуть відповідальність за невідповідність наданих послуг необґрунтованим очікуванням Учасників і їх суб'єктивній оцінці.
 • Відшкодування будь яких збитків спричинених з вини Учасника у повній мірі компенсуються самим Учасником.
 • Мінімальний вік Учасників наших подорожей 3 роки. Учасники до 18 років, мають право долучатись до подорожей лише в супроводі повнолітніх.

Відгуки з попередніх подорожейГалина Апасова
Легенди Чернігівщини (25 травня 2019р.)
Чернігівщину згадуємо досих пір. Прерасна незабутня поїздка. Всім рекомендую.Легенди Чернігівщини (27 жовтня 2018р.)
Поездка супер,всем доволен


Оксана Омельченко
Легенди Чернігівщини (27 жовтня 2018р.)
Нещодавно повернулись з подорожі Легенди Чернігівщини. Дуже приємно було побачити, що обєкти, які багато десятиріч нагадували руїни, тепер відновлено. Водій, автобус,готель усе добре. Особливо слід відмітити вдало складену програму подорожі та гарних, висококваліфікованих екскурсоводів. Нам підняли цілі пласти інформації з історії Чернігівщини та видатних постатей таких, як Гоголь, Шевченко, Розумовський, Лізогуби, Галагани, Безбородько,Тарновські та інші. Одним словом це подорож, яка надихає! Велика подяка організаторам!Легенди Чернігівщини (27 жовтня 2018р.)
Враження неймовірно пречудові!!!Ми з онучком в захваті від побаченого і почутого!!!Все суперсуперсупер!!!Щиро дякуємо всім!!! До зусрічі!!!


Алёна Евтушенко
Легенди Чернігівщини (27 жовтня 2018р.)
Дуже цікавий маршрут. Насичена програма.Чудові екскурсоводи. Супер організація подорожі. Велике спасибі нашему супроводжуючему. Примак Наталі Валеріївні. Дуже раджу цю подорож.


Тетяна Рябчук
Легенди Чернігівщини (27 жовтня 2018р.)
Привіт Бідняжечки! От і поверулася я з поїзки на Чернігівщину .Скажу одразу це та подорож, від якої отримала набагато більше ніж очикувала .Тепер по попорядку. 1 (автобус)чистий салон, вправний водій ,швидко доїхали.Дякую, пан Володимир. 2 (готель) Це той випадок , коли було краще чим на фото . Просторий номер, електрочайник , посуд , гаряча вода, телевізор іхолодильник ( які ми навіть не вмикали) Гарний краєвід з вікна, багато кафешок і магазинів поряд.Вечеряла і іобідала я в кафе Балувана Галя рекомендація Наталі ) Мені сподобалось . Еккскурсоводів було декілька і у всіх відчувалася любов до своїх міст і сел і парків .Дякую , Наталя , ти знайшла таких самих небайдужих людей як і ти сама. Місто Чернігів вразило своєю спокійною Величністтю і гармонійним поєднанням історії і сучасності. Місто чисте і доглянуте. Туди хочеться повернутися ще . Загальне враження : Гармонійна подорож , після якої не відчувається втоми . Лише піднесення. Дякую Наталі і всі компанії.


Олександр Майданюк
Легенди Чернігівщини (27 жовтня 2018р.)
Щоб вмістити в два дні стільки красивих місць і подарувати людям стільки позитивних емоцій, треба бути організатором від Бога. І Наталі саме така. Крім того не можу не відмітити, що четвертий раз з Бідняжками і четвертий раз підбирається дуже хороший колектив і всі на одній хвилі. ТК Бідняжка явно володіє якимсь секретом)) А Чернігівщина, це той регіон, в який не просто можна, а ТРЕБА їхати. Оцінка подорожі в цілому однозначно 10 з 10.Легенди Чернігівщини (27 жовтня 2018р.)
Благодарю главного вдохновителя поездки Наталию за азарт, внимание до каждого, за терпение, атмосферу праздника. Отдельная благодарность водителю и всем, кто ездил с нами.
Получили очень большой объем информации, до сих пор переосмысливаю. Увиденное просто потрясает, ну а если двумя словами: НАДО ЕХАТЬ!


Світлана Мельник
Легенди Чернігівщини (25 травня 2019р.)
Сьогодні вночі повернулись із туру по Чернігівщині, ділюсь враженнями. Хто вагається , їхати чи ні їдьте, бо поїздка виявилась дуже насиченою, пізнавальною і продуманою організаторами. Так, палаци не такі чепурні, як у Європі, але це наша історія. Дуже гарна архітектура, парки. Цікаві розповіді екскурсоводів дали поштовх знайти більш детальлу інформацію і про Галаганів і про Тарновських. Неочікувано цікавим виявився Ніжин. Екскурсоводу окремий респект, бо ми були втомлені, а їй хотілось дуже багато нам розповісти. Особисто для мене, житомирянки, цікавим було дізнатись про дитячі роки Корольова в Ніжині. Ночували в готелі зі всім необхідним. Ліжка зручні, є чайник, фен, навіть праска. Немає телевізора(не деже й хотілось). Вечеря смачна з відбивною, салатом. Сніданок дуже аскетичний, через це не вартує тих грошей. На мою субєктивну думку, мівіна із рибною консервою і свіжим огірком було б ситніше і смачніше. Але, на колір і смак товариш не всяк. Другий день Чернігів. Ми відіспались, відпочили, погода супер, екскурсовод профі, все склалось чудово. Дуже вразили Антонієві печери (сподабалась продемонстрована Іваном акустика в церкві). Порада одягайтесь, бо там холодно. Седнів, Козелець має чим вразити і зацікавити. То все потрібно побивитись власними очима, бо фото не передасть величі і краси іконостасу в соборі Різдва Богородиці в Козилці. Втомлені, але переповнені враженнями від побаченого, ми рушили додому. Маю триразовий досвім поїздок із Бідняжками. Із всіх супроводжуючих, Наталля мені сподобалась найбільше. Все було продумано, чітко, без зайвих рухів і слів. Групу згуртувала, налаштувала на позитив і отримання задаволення від поїздки. Автобус зручний, чистий із кондеціонером. Водій уважний до потреб пасажирів. Група підібралась мобільна, без претензій. Приємно було поспілкуватись(Оленка із Шаргородсьго районунадіюсь правильно написала дякую за камфортне проживання та спілкування, Галя і Оксана з Вінниці надіюсь на зустрічі в турах з Бідняжками). Гальорка Рома, Таня і Валя дякую, Було комфортно і не тісно.


Більше відгуків про наші поїздки >>


Обговорення


Алёна - 03 листопада 12:28
Дуже цікавий маршрут. Насичена програма.Чудові екскурсоводи. Супер організація подорожі. Велике спасибі нашему супроводжуючему. Примак Наталі Валеріївні. Дуже раджу цю подорож.
Наталія - 05 листопада 11:46
Алёна, дякую за компанію, рада що Вам сподобалось. До нових зустрічей!

Для можливості залишати повідомлення, будь ласка, авторизуйтесь.