- Вінниця
- Літин
- Хмельницький
- Чернівці
- Берегомет
- Виженка
- Вінниця
Деталі та родзинки подорожі
Організаційний збір
Дітям до 12 -ти років діє знижка 10%.
Враховано
Додатково
Організатори
Програма подорожі
Виставка максимально відображає реальний світ природи, її зміну, явища і процеси, що в ній відбуваються. Тематичною основою у створенні еколого-просвітницького центру стала стежина, яка репрезентує всі природні комплекси низькогірної зони Буковинських Карпат.
Стежка починається на правому березі річки Сірет, звідки ви сповна зможете насолодитися краєвидом на урочище Стіжок, що є візитною карткою селища Берегомет та перлиною Національного природного парку “Вижницький”. Воно вражає своєрідністю рельєфу, оригінальністю барв лісових насаджень, буйними травами на сіножатях і, звичайно, джерелами питної води. Вершини Малого і Великого Стіжка височіють над дзеркально-кришталевою річкою Сірет, і здається, що це дві сестри-нерозлийвода, бо не можна уявити однієї з них без іншої. Багатство рослинного світу, розмаїття фарб і неповторний аромат гірських квітів дарують насолоду та усувають втому. В урочищі Стіжок зростає 12 видів червонокнижних рослин, які ви зможете побачити на власні очі. Вздовж стежки висаджена алея з 12 порід дерев, які найбільш розповсюджені на території національного парку, для того, щоб мандрівники побачили кожне деревце і навчилися відрізняти різні породи за формою листочка і крони, кольором стовбура, за насінням та іншими ознаками. З вершини поляни відкриваються перші дивовижні краєвиди на долину урочища Сухий та гірськолижний курорт “Мигове”. Також в затишному куточку, в затінку між дерев, розміщені столи з лавками для відпочинку.
Прокидаємось, снідаємо в ресторані готелю та набираємось сил на новий день.
Перевал Німчич – одне з найбільш мальовничих місць у Буковинських Карпатах. Звідси відкривається широка панорама долини річки Черемош та її меандри та неповторні види довколишніх гір.
Протяте каміння – унікальна геологічна пам’ятка природи, що вражає своєю оригінальністю, величністю та індивідуальністю. Це скупчення велетенських скель, яким дощі, вітри й невблаганний час надали найрізноманітніших форм, утворили в них тріщини, гроти, печери. Кам’яні велети вражають своєю висотою. Вони ніби прорізані (протяті) на окремі відроги, через що й дістали свою назву. Особливу увагу звертає на себе Соколине око – найцікавіша зі скельних груп. Кам’яна арка, що дійсно нагадує око, розташована в скелі висотою близько 40 метрів, це як справжня 12-поверхівка. На неї можна легко видряпатися верхньою стежкою і заглянути в “око” – отвір у камені відповідної форми. Верхня плита каменя утворює аркаду, з-під якої на дно каньйону веде крутий схил. З каміння стирчить багато скоб, штирів, кілець – це місце є популярним серед альпіністів. Зворотний бік скелі досить стрімкий, і скелелази їздять сюди потренуватись.
Піднявшись на кінцеву точку маршруту – вершину гори Малий Стіжок, побачите панораму на довколишні поселення. На краю каменя стоїш, наче над прірвою, і з висоти пташиного польоту споглядаєш неповторну красу. Тут можна ознайомитися з легендами, якими оповита історія нашого краю. Для відпочинку та укриття від негоди розміщена альтанка.
На цьому місці традиційно люблять зустрічати свій перший світанок дорослого життя випускники шкіл. Поруч можна оглянути серію скельних утворень різних форм та тектонічну печеру “Довбуша” довжиною 10 метрів і висотою 3,5 метри.