Заповідне море - 2019

Расєйка - загублений в буджацьких степах морський курорт із широченним піщаним пляжем, який водночас є одним із найпівденніших курортів України і розташований на одній широті із Кримом) Курорт знаходиться поблизу села Приморське Татарбунарського району.

Унікальна ця місцевість і тим, що навколо, окрім моря, розташовані три солоних озера з лікувальними грязями, які насичують повітря йодом. Інколи, коли підвищена вологість здається, що перед тобою відкрили пляшечку з йодом)

Озера і лиман навколо курорту Расєйка є місцем поселення і гніздування безлічі рідкісних птахів. У небі над Рассєйкою пролітають зграї пеліканів, лебедів, качок і чайок. Дельфіни, що "дрейфують" близько біля берегу, вже стали звичними для людського ока.  

Унікальність місцевості полягає в тому, що дорога до моря пролягає по дерев’яному містку через лиман, що відділяє пляж від материка. Тут можна спостерігати за зграями білих і рожевих пеліканів, лебедів, чапель, качок, чайок та інших різновидів пернатих. 

До речі, це ще й чудове місце для гарної фотосесії та рибалки!)

Нескінченні пляжі Расєйки

Рассейка розташована в Татарбунарському районі, Одеської області на півдні України поблизу  національного природного парку "Тузлівські лимани". Пляж шириною від 30 до 100 метрів і довжиною близько 53 кілометри устелений приємним, чистим, дрібним, білим морським піском.

Людей багато тільки в центрі курорту, але варто трохи пройтися, і берег стає зовсім безлюдним. Як показує наш досвід, тут можна знайти місце для морських розваг, відпочинку у великій компанії і, найголовніше - практично незайману місцину.

Дуже важливий той факт, що вхід в море пологий, що дає змогу морю досить швидко і добре прогріватись, а діткам безпечно бавитись у воді.

На пляжі ми не просто купаємось та засмагаємо, а влаштовуємо різні рухливі розважальні ігри) 
Фото нижще - наші минулорічні розваги: "Гаваї-паті" і "Арт-ігри")

Інфраструктура курорту

Відстань від урбаністичних центрів курорту Рассейка не означає відсутність цивілізації. У центрі присутні всі основні ознаки курорту - магазини, аптека, кафе, бари, дискотеки, сувенірні лавки, дитячі атракціони, ринки, де можна придбати домашні фрукти, овочі, молочні продукти, що привозять люди з найближчих сіл. І найголовніше - на ринках є великий вибір бессарабських вин та дунайської риби.

Наша база відпочинку віддалена від галасливих кафе і дискотек!) Але чия душа бажає свята, то 15-20 хвилин ходу - і ви в епіцентрі вечірньо-нічних розваг. Також ми влаштовуємо собі розваги просто на набережній - багаття, глінтвейн, музика, приємні знайомства, спілкування, танці)

Для розваг на пляжі встановлені надувні водні гірки, є прокат водних мотоциклів і катамаранів, можна покататися на водному банані. Традиційно влаштовуємо спільні вечори: знайомство, інтелектуальні ігри, спільні уха, карооке)  А для батьків влаштовуємо хорошу можливість відпочити, адже організовуємо для діток різні творчі розваги)

Екскурсії

Для тих, хто полюбляє більш активний відпочинок, крім розваг у нас заплановані екскурсії:

- на озеро Шагани, яке солоніше від води моря в два рази та відоме лікуальними грязями;

- поїздка в Вилково - місто на воді;

- прогулянка до мальвничого маяка;

- прогулянка в заповідну зону "Тузліських лимані".

Харчування під час нашого відпочинку оранізовано дуже зручно і так, що можна вибирати зручний для себе варіант:

1. На кожній базі відпочинку є кухня для самостійного приготування їжі з мінімальним набором посуду, плитою, чайником.
2. На території бази Мандарин можливе замовлення по меню або комплексне харчування повне - 200грн в день чи часткове: сніданок - 40 грн; обід: перше - 50 грн, друге -50 грн; вечеря - 60 грн.

Для проживання ми обирали невелику базу відпочинку та два затишних будиночка. На вибір є кілька категорій номерів - від найпростіших умов проживання, відповідно з дуже демократичними цінами, до номерів із більш комфортнішими умовами проживання і відповідно.

Спробувати на курорті/ або привезти з собою із Расєйки:

- Бессарабське вино;
- Дунайський оселедець копчений (важливо! коптять на фруктових гілочках!), малосольний та багато іншої риби, в т.ч. морської теж;
- Бринзу з овечого молока;
- Мушлі та інші сувеніри, магнітики і різні вироби з написом «Рассейка» 

Переваги відпочинку на Расєйці:

•    Чисте море, піщаний просторий пляж з білим пісочком, протяжністю до 5о км.
•    Досить доступні ціни на відпочинок, за рахунок віддаленості курорту.
•    Лікувальна грязь в озері Шагани - унікальна можливість омолодження шкіри.
•    Солонуватоводний лиман, який занесений в список конвенції про охорону заповідних місць.
•    Відпочинок в Рассєйці можна поєднати з культурно-пізнавальною програмою, особливо для любителів живої природи.
•    Приїздять сюди просто насолоджуватися майже дикою природою і подихати солоним морським повітрям.
•    А як вам ще той факт, що Рассейка - один із найпівденніших курортів України і розташований на одній широті із Кримом)

Варто поспішити в цей куточок, що загубився в бессарабських просторах. Насолодитися красою чистого моря, просторами узбережжя і спілкуванням зі зграями пернатих красенів. Хто знає, яким стане цей берег після декількох років...

Новинка цього року) На нашій базі на нас чекатимуть 2 туристичних каноє та бінокль, що дасть змогу ближче насолодитися красою природного розмаїття лиману.

Реєстрація вже триває, щоб обрати кращі місця - потрібно вже бронювати)

Від себе хочемо додати, що ми - Рибачки, які 5 років тому закохалися у Заповідне море, цьогоріч знову плануємо особисту відпустку також, а ще наші батьки, рідня, друзі, знайомі і багато тих, хто хо раз тут побував!) Не зважаючи де б ми не бували кожного року, але без Заповідного ніяк)

Друзі, всі виїзди, що будуть протягом літа (кожної середи та неділі) по цій програмі зібрані тут: http://tcb.com.ua/trips/?zm