03 серпня 23:00
Час відправлення
07 серпня 04:00
Час повернення
ПОДОРОЖ ВІДБУЛАСЬ
07 серпня 2017р.
730 UAH
800 UAH
Залишити відгук

Похід до озер Свидовецького хребта

Тип: Гори, Походи, Екстрим, Екскурсії, Озера, Табори
Буде підкорено: 1000 км.

У світі є місця, які завжди дивують людину своєю могутністю та величчю. Звичайно це гори! У нашій країні - це Українські Карпати.) Це клаптик Землі, де людина відчуває себе маленькою частинкою природи і насолоджується красою). Щоб дійсно у цьому переконатись – найкраще піднятись у гори! Ми піднімемось у гори на 3 дня, за які ми побачимо усю красу Карпат: гірські озера, зустрінемо схід та захід сонця, посмакуємо гірський узвар та незабутньо проведемо відпочинок у горах!

Відповідальний:
Дмитро Отс
(097)749-60-84
(063)954-03-48
Відповідальний:
Сергій Брузницький
(096)711-32-09
Про подорож Програма подорожі Транспорт Правила Відгуки Обговорення

Про подорож

   

   Свидовець – гірський масив в Українських Карпатах, що находиться у Закарпатті на межиріччі Чорної Тиси і Тересви. Довжина головного хребта Свидовця, майже 60 кілометрів. Головний хребет простягнувся з північного заходу на південний схід і характеризуєься хвилястістю та куполоподібністю вершин з сідловинами між ними. Абсолютна висота зростає у південно- східному напрямі. Сам гірський хребет Свидовець включає в себе декілька менших хребтів: Урду-Флавантуч, Апшинець, Шаса, Бедевляска, Шанта і, власне Свидовець.

   Свидовець - це своєрідна країна джерел, водоспадів, гірських озер та вершин, краєвиди з яких назавжди залишаються в серці кожної людини.

   Маршрут: с. Кваси – пол. Браїлка – пол. Стримческа – г. Близниця (1872 м) – г. Велика Близниця – (1881 м) – хр. Урду-Флавантуч – г. Жандарм – (1763 м) – г. Стіг – (1704 м) – г. Крачуняска (1686 м) – оз. Апшинець (Трояска 1487 м) – г. Догяска – (1762 м) – річка Чорна Тиса. Даний маршрут не складний і не вимагає особливої фізичної підготовки. Потрібно лише дотримуватись похідних правил: правельно скласти свій рюкзак, підібрати зручне взуття та одяг, і тоді похід вам принесе тільки задоволення.

   День 1

Стежка бере свій початок у селі Кваси Рахівського району.

   Через урочище Тростянець до полонини Браїлка (Браївка) дістатися зовсім не складно, адже до вівчарських господарств веде широка вторована дорога. Тут зупиняємося на коротку фотосесію!!!
Далі рухаємося до полонини Стримческа (Стремчеська) поступово набираючи висоту. Невдовзі виходимо на вершину гори Близниця. Окрім Свидовецького масиву, з висоти 1872 м нам відкриваються чудові краєвиді на сусідні хребти: Чорногора, Горгани, Полонина Красна, Боржава.

   Свидовець – найбільша полонина Українських Карпат. "Худобу тут чути звідусюди – навіть якщо її не видно. Піднімаєшся по хребті і чуєш, як калатають дзвоники, до яких долучалося бекання, гавкіт собак, і раз-по раз гучне ляскання пастушого батога. Йдеш від них десь нагору, аж тут із-за хмар вертається інше стадо. Дивуєшся як вони йдуть, наче їх ніхто не гонить, стадо розбрелося на півкілометра, але все одно кожна худобина бачить малесенькі тіні кількох пастухів позаду. Їх голоси, часто геть дитячі, розносяться далеко вітром".​

Вид на гору Велика Близниця (1881 м) зі схилів Близниці (1872 м)

   Трохи пройшовши неспішно починаємо облаштовувати наш табір, відпочиваємо, готуємо вечерю та готуємось до заходу сонця.

День 2

    Ранок. Вражаюча видимість на десятки кілометрів дасть нагоду милуватися карпатськими краєвидами донесхочу. Сьогодні ми подорожуватимемо верхів’ям Свидовця від хребта Урду-Флавантуч до Апшинецького озера.

   Північні схили Свидовця круті з ознаками альпійського рельєфу – численні долини, масивні брили морени, скелясті стінки та гребені. Межа лісу досить низька, північні схили вкриті ялиновими лісами, а південні – ялиново-буковими і буковими. З точки зору досвідчених туристів, Свидовецький масив це як парк відпочинку – рівні дороги, туристичні вказівники, відносна заселеність. Поряд височіють суворі і безлюдні Горгани, вкриті величезними кам’яними осипами і переплетеним криволіссям. По хребту пролягає гарна грунтова дорога, тому нічого не обмежує мандрівників. Втім, багатьом просто не по собі на цих величезних просторах, де відчуваєш себе піщинкою, якій іноді нема де сховатись від вітру чи негоди.
   Відкривається гарний вид на г. Жандарм, де людина дійсно відчуває себе піщинкою!

   Далі рухаємося у напрмяку гори Стіг, яка є однією з ключових на хребті. Стіг – гора у північно-східній частині масиву Свидовець висотою 1704 м. На привершинній частині гори розкинулись полонини. Північно-західні схили дуже круті, східні та західні – більш пологі. На схід від Стогу розташований гірськолижний курорт Драгобрат. Від Драгобрату на вершину прокладено гірськолижний підйомник. Драгобрат – невелика міжгірна долина і найбільш високогірний гірськолижний курорт Українських Карпат. Драгобрат популярний серед любителів гірських лиж та сноуборду. Долина розташована на висоті 1300–1400 м над рівнем моря, на відстані 18 км від селища Ясіня, на стику хвойних лісів і альпійської зони.

   Далі на шляху нам зустрічається красиве гірське озеро. Озеро Ворожеска (Тритон) – високогірне озеро льодовикового походження, яке лежить на висоті 1460 м над р. м., в одному з льодовикових карів, на північних схилах масиву Свидовець. Складається з двох невеликих водойм. Верхнє (більше) озеро має круглу форму (діаметр 95 м, площа 0.7 га, глибина до 4.5 м). Нижнє озеро, розташоване на 15 м нижче від верхнього, видовженої форми (довжина 76 м, ширина 28 м, площа близько 0.2 га, глибина до 1.9 м). Живиться водами потоку, який бере початок у сніжнику, складеному фірновим льодом, який повністю тане лише в найспекотніші роки. Вода в озері чиста і прозора. 

   Наступний пункт таборування – озеро Апшинець. Заплановано заночувати на березі мальовничого озера, під горою Трояска, з першочерговою метою провести фотосесію під час заходу та сходу сонця. Тож попереду дивовижний вечір на березі мальовничої водойми та вражаючі світлини.​

   Вода в Апшинці кришталево чиста, з берегів видно гірські вершини, над якими мирно пливуть хмари. Природа тут майже незаймана, первозданна і настільки красива, що дух захоплює. Мало слів, щоб описати нескінченну прозорість гірських вод Апшинця, ніжність лілового заходу, плавність і велич гірських вершин… Все це треба бачити наживо, просто вдихнути, доторкнутися, відчути. Зустрічаємо захід сонця!)

   Саме в цей період на полонинах дозріває чорниця, а тут її хоч косою коси. Можна буде наїстись досхочу та зварити узвар. Далі готуємось до приготування смачної вечері, пісень, цікавих історій та гарно проведеного часу). Відпочинок! Набираємось сил для наступного дня)

День 3

    Ранок! Бажаючі можуть прокинутись раніше щоб зустріти схід сонця ( повірте, це того варте ). 

   Одним з неповторних місць цього краю є озеро Догяска (Герешаска). Між Апшинецьким і Ворожеським, озерами від головного хребта Свидовця, на південний схід відходить масивний відріг з вершиною Догяска. Східні схили його порізані асиметричними карами. Під скелястою стіною першого з них, на висоті 1577 метрів, розташоване широке, близьке за формою до прямокутника озеро Герешаска (Догяска). Площа озера понад 12 тисяч квадратних метрів при довжині водного дзеркала до 125 метрів та шириною близько 110 метрів, максимальна глибина дорівнює 1,22 метра. З північного краю дрібне дно заростає осокою, і вода в ньому дуже чиста. Озеро Герешаска – найпопулярніший туристичний обєкт на Свидовці.

   Далі вирушаємо до кінцевої точки нашого маршруту - річка Чорна Тиса де на нас буде чекати автобус). По дорозі ми пройдемось берегом річки де бажаючі можуть покупатись). Задоволені та приємно-стомлені їдемо додому).

Спорядження для походу:

1) Черевики - взуття має бути: зручним, міцним, легким, по-можливості - водонепроникним, мати добре зчеплення з грунтом, високим (щоб добре фіксувати гомілку)
2) Запасне взуття (сандалі) - запасне взуття можна вдягнути вечером, щоб ноги відпочили та подихали
3) Шкарпетки - товсті і тонкі, 2-3 пари
4) Штани - мають захищати від вітру та відштовхувати вологу. Не варто використовувати повністю бавовняні моделі. Також можна взяти термоштани (як нічний одяг)
5) Шорти - мають бути зручні
6) Футболка - зручна, 2 пари
7) Светр легкий - зручно мати светр з тонкого флісу чи аналог (гольф, толстовка)
8) Светр теплий - товстий флісовий чи шерстяний светр
9) Дощовик - водонепроникна куртка або накидка (пончо). Замінник: поліетиленовий дощовик
10) Вітровка - легка куртка із капішоном. Основна функція – захист від вітру
11) Палатка - це Ваш тимчасовий дім на період походу. Тому, як і будь-який дах намет повинен бути водонепроникним та вологостійким. 

12) Рюкзак - оптимальний об'єм рюкзака для хлопців - 80 - 100 л, для дівчат - 60 - 80 л. Також у рюкзаку потрібно передбачливо залишити місце для загальних продуктів та спорядження. 
13) Спальник - температура комфортного режиму - нуль градусів. Вага - до двох кілограм. Потрібно добре ізолювати від води
14) Каремат- килимок пінополіуретановий або надувний, для теплоізоляції від землі
15) Набір для їжі ТЛК - тарілка, ложка, кружка. Набір має бути легкий та міцний (пластик може зламатись)
16) Гермомішки - для водоізоляції теплих речей та спальника. Замінник: поліетиленові пакети
17) Ліхтарик - найкраще мати налобний діодний ліхтар
18) Фляга для води - звичайна пляшка об'ємом 1,5 - 2 л. Можна з екологічного пластику
19) Сідачка (піддупник) - для комфортного сидіння на різних поверхнях
20) Засоби гігієни - зубна щітка, паста, мило, рушник тощо
21) Сонцезахисні окуляри
22) Фотоапарат
23) Ніж
24) Запальничка
25) Трекингові палки - по можливості
26) Капелюх та рукавички
27) Ремнабір - скотч або ізолєнта, нитка та голка, мотузка

Поради: з собою у похід беріть тільки найнеобхідніші речі (зайвого не беріть, адже кожний зайвий кілограм будете нести ви), всі речі мають бути зручні та комфортні, перед тим, як будете класти щось у рюкзак, подумайте, як ви цю річ будете використовувати і чи є у ній необхідність! Але майте на увазі, у нас буде общакова нагрузка: це казани, крупи, сушені овочі та фрукти, солодощі, та інше. Загальна вага зібраного рюкзака складає: 15-18 кг для чоловіків, 9-12 кг для жінок! Найголовніше, що потрібно мати у поході - це гарний настрій і тоді незабутня поїздка вам гарантована!)

Правила пакування: спальник та одяг повинні бути надійно захищеними від води (у пакетах) - у нижню частину рюкзака пакуються непотрібні під час руху речі (спальник, одяг для сну) - необхідно забезпечити швидкий доступ до дощовика, пляшки з водою, перекусу, ножа, туалетного паперу (водоізольованого) - намагайтесь не пом'яти і не намочити загальні продукти, які вам доручили нести. Також варто знати, які саме продукти ви транспортуєте.

Прокат спорядження: Друзі зверніть увагу!!! Учасники подорожі, спальниками, каріматами та наметами забезпечуються самостійно. Якщо Ви не маєте власної палатки, карімату, чи спальника (в нас будуть прокатні спальники але вони літні і їх кількість обмежена, тому пишіть в лічку оргам, можемо взяти кому потрібно). Приблизна вартість 3-х місної палатки – 50-60 грн/доба, спальника – 20-25 грн/доба, карімата – 10-15 грн/доба. За спорядженням звертайтесь (уточнюйте ціни та наявність): 1. Туристична агенція “Тур-клуб “Меркурій”, вул. Пушнкіна 42, тел. (0432) 52-01-59, (067) 431-34-80 – Марія Павлівна; 2. Туристичний оператор “Академія активного відпочинку”, вул. Пирогова 59А, попередньо дзвоніть та узгоджуйте за номером (067) 968 67 13 Володимир. 3. Всі інші туристичні точки прокату у Вінниці які можна знайти в інтернеті.

Дуже важливо!!! Не затягуйте зі спорядженням, оскільки туристи вигрібають прокат завчасно, тому домовляйтесь заздалегідь!!! Відповідальність за свої речі під час подорожі, лежить тільки на Вас!!!

ПРАВИЛА ПОЇЗДКИ ОЗНАЙОМТЕСЬ:

Організаційний збір складає: 
680 грн. (для власників Клубних карт) 
750 грн. для нових учасників Клубу. 
УВАГА! З 22.07 орг. збір збільшиться на 50 грн.  Бронюйте раніше, щоб не переплачувати.

Не зволікайте з реєстрацією, скрізь потрібно завчасно бронювати місця та перераховувати аванси! Ви можете забронювати собі місце здавши аванс у розмірі 200 грн, а потім за 10 днів до виїзду потрібно доздати решту коштів!

Нагадуємо, що  Клубну картку можна отримати пред’явивши 3 різних магніти з минулих наших подорожей, або оплатити одноразовий членський внесок в сумі 100 грн. Одна картка діє  на 2-х осіб на всі наші мандрівки.

Орг. збір включає: 
• проїзд автобусом; 
• харчування - згідно програми подорожі; 
• організаційний супровід згідно програми подорожі; 
• страховка на перевезення; 
• податки; 
• 10 грн. допомога учасникам АТО. 

Додаткові витрати: 
• сніданок у селі Кваси та вечеря після походу; 
• особисті витрати.

Відповідальний організатор: Брузницький Сергій 0967113209 Отс Дмитро 0977496084 та 0639540348

Організатори залишають за собою право часткових змін програми чи планування розпорядку дня, з метою покращення якості подорожі!

 

 

Програма подорожі


Четвер 03 серпня :
23:45 Збір у карманчику (там де автобуси відправляються на моря) навпроти центрального автовокзалу. Посадка в автобус, Старт о 23.45. Чекаємо 15 хвилин, не спізнюйтесь.
П'ятниця 04 серпня :
09:00 - 10:30 Орієнтовне прибуття село Кваси, сніданок в одному із місцевих закладів.
10:30 Вирушаємо в гори за Карпатськими пригодами! По дорозі до гори Близниця у нас буде гарне місце на полонині, де можна буде зупинитись та щось поїсти, тому беріть з собою бутерброди, овочі, солодощі, зробимо перекус. Після того ми йдемо до місця ночівлі. По дорозі на нас чекають гора Близниця та гора Велика Близниця, біля них ми розбиваємо наш табір, готуємо вечерю і відпочиваємо.
Субота 05 серпня :
09:00 Прокидаємось, бажаючі можуть прокинутись раніше, щоб зустріти світанок, снідаємо, п'ємо чай. Збираємо табір і йдемо за пригодами) Цей день буде дуже цікавий. На нас чекає: гора стіг, курорт Драгобрат, озеро Ворожеска, Догяска та Апшинець. Йдучи туди буде багато красивих місць для фотосесії. Також в цей період достигають ягоди (чорниця), можна буде наїстись та назбирати для приготування вечірнього узвару. Ночувати будемо біля найгарнішого озера на Свидовці - це озеро Апшинець, розбиваємо наш табір, готуємось до вечері та смачного гірського узвару. Крім цього зустрічаємо захід сонця - в горах це надзвичайно гарно. Фотографуємось, вечеряємо, граємо різні ігри та весело проводимо час. Після цього відпочиваємо та набираємось сил.
Неділя 06 серпня :
09:00 Хто бажає може прокинутись раніше, щоб зустріти світанок у горах! Готуємо сніданок, п'ємо зігріваючий чай, складаємо речі і вирушаємо гірськими стежками через озера та полонини до річки Чорна Тиса. По дорозі робимо перекус. Саме у цьому краї вона бере свій початок, вода у ній дуже чиста, бажаючі можуть покупатись. Недалеко від річки нас буде чекати автобус, ми складаємо речі, робимо фото на згадку і втомлено-задоволені їдемо додому.
18:00 Приблизний виїзд додому о 18.00-19.00. Орієнтовне прибуття у Вінницю до 04:00 (7 серпня) залежно від стану доріг та нашої організованості. Зупинка при в'їзді у місто (на Західному автовокзалі) та у карманчику навпроти центрального автовокзалу.

Транспорт

 • Неоплан 31*
1 вільних місць із 31

2926252420161284
3028272319151173
31
2218141062
211713951
Зверніть увагу!
 • При зміні запланованого транспорту (в ході підготовки подорожі) схема та номерація місць - може змінюватись. При цьому, обране Вами місце (біля проходу або вікна та ряд) зберігається! Місця до задніх дверей та перед ними не гарантуються, оскільки, залежать від марки та моделі конкретного транспортного засобу.
 • Останній ряд місць в автобусі є менш зручним ніж всі інші, адже спинки крісел відкидаються не в повній мірі або взагалі не відкидаються. Будь ласка, зважайте на це під час вибору місць в автобусі.
 • Для комфортних подорожей в автобусі доречними стануть плед та дорожня подушка.
 • В автобусі не прийнято вживати продукти із різким запахом та алкоголь.
 • З міркувань безпеки, пересування салоном автобусу під час руху заборонено.
 • Перших два ряди сидінь автобусу заборонено займати для дітей до 12 років.
 • Санітарні зупинки здійснюються в межах 2,5-4 години в залежності від часу доби та наявності відповідно облаштованих місць по маршруту подорожі. Туалети в автобусі не використовуються.

Правила


Згідно системи організації нашої діяльності найбільш компетентними особами щодо кожної окремої подорожі є її безпосередні Організатори. Тому, з усіма питаннями пов’язаними з даною мандрівкою: зміна місць в автобусі та готелі, уточнення програми подорожі та необхідних документів, з’ясування деталей подорожі, питання щодо відмови участі у подорожі та інших питань найкраще звертатись саме до відповідальних Організаторів. Їхні контакти вказані в заголовку подорожі.

Перед реєстрацією на подорож Ви повинні ознайомитись із основними правилами участі, що наведені нижче. Адже після оплати орг. збору Ви стаєте Учасником подорожі з Тур-Клубом Бідняжка та автоматично погоджуєтесь із цими правилами, що є частиною Договору. Просимо ознайомитись із повною версією Публічного договору-оферти між Туристом та Виконавцем.

 • В разі крайньої необхідності Організатори залишають за собою право змінювати місце Учасника подорожі в автобусі та готелі, з максимально можливим урахуванням побажань Учасника та повідомленням його про це.
 • Організатори залишають за собою право часткових змін до програми подорожі, з метою покращення її якості без зменшення об’єму наданих туристичних послуг.
 • Внесений Орг. збір не повертається в разі, якщо Учасник, з будь-яких причин, в тому числі хвороби, відмовляється від участі у подорожі менш ніж за 10 днів до початку подорожі Україною та 45 днів до початку закордонної подорожі (якщо інше не прописане умовами конкретної подорожі).
 • У програмі подорожі вказані орієнтовні розрахункові години прибуття, виїздів, переїздів по маршруту, інтервал та тривалість зупинок, екскурсій та вільного часу, адже вони залежать від багатьох факторів, в тому числі незалежних від Організаторів. Точний час повідомляється супроводжуючим групи під час подорожі.
 • Перед початком подорожі збір всіх Учасників та посадка в автобус, в межах міста Вінниця, здійснюється з Центрального автовокзалу (Київська 8). При поверненні з подорожі, маємо дві зупинки в межах міста: на в’їзді в місто та на точці старту – Центральний автовокзал. Також, ми можемо підібрати та висадити вас по маршруту подорожі в інших населених пунктах.
 • В разі неявки Учасників подорожі в назначений час та місце виїзду Організатори залишають за собою право продовжувати програму подорожі без Учасника. Всі витрати пов’язані із подальшим самостійним пересуванням Учасника покриваються ним особисто.
 • Організатори не несуть відповідальність за стан доріг, черги на кордонах, погодні умови, стихійні лиха, затори на дорогах, політичну ситуацію в країні та інші форс-мажорні обставини.
 • Організатори не несуть відповідальність за збереження багажу та особистих речей Учасників подорожі.
 • Згідно вимог чинного законодавства України, Організатори забезпечують кожного Учасника подорожі страхуванням від нещасних випадків на мінімальну суму. Це означає, що вам не будуть покриватись витрати на лікування, а лише, буде здійснене відшкодування згідно таблиці травм та ушкоджень передбаченої страховою компанією. Якщо ви бажаєте почувати себе більш убезпеченими, радимо оформити собі більш дороговартісне індивідуальне медичне страхування.
 • Організатори не несуть відповідальність за невідповідність наданих послуг необґрунтованим очікуванням Учасників і їх суб'єктивній оцінці.
 • Відшкодування будь яких збитків спричинених з вини Учасника у повній мірі компенсуються самим Учасником.
 • Мінімальний вік Учасників наших подорожей 3 роки. Учасники до 18 років, мають право долучатись до подорожей лише в супроводі повнолітніх.

Відгуки з попередніх подорожей

Обговорення


Марія - 28 червня 11:03
привет! мы приезжаем 6-го или 7- го утром? а то вроде в описании 3 дня , а выход что 2
Сергій - 29 червня 13:55
Марія, Привіт! У Вінницю прибуваємо 07.08.2017, орієнтовне прибуття о 04:00 ранку.

Для можливості залишати повідомлення, будь ласка, авторизуйтесь.