01 травня 06:30
Час відправлення
01 травня 19:00
Час повернення
ПОДОРОЖ ВІДБУЛАСЬ
01 травня 2019р.
320 UAH
350 UAH
Залишити відгук

Незвідане Поділля. Виїзд 2

Тип: Екскурсійні мандри, Шопінг
Буде підкорено: 400 км.

Друзі, 1 травня-державний вихідний, тож ми вирушаємо досліджувати перлини Хмельниччини! Ми побачимо вражаючу палацово-паркову резиденцію Чечелів у Самчиках та величний замок Острозьких в Старокостянтинові. Відвідаємо найбільшу подільську фортецю у Меджбожі та залишки замку в Летичеві, з доглянутим домініканським монастирем. Крім того ми відвідаємо маленьке подільське містечко, де збереглась унікальна фахвекова забудова.

Відповідальна:
Наталія Примак
(098)322-05-38
Про подорож Програма подорожі Транспорт Правила Відгуки Обговорення

Маршрут подорожі
Вінниця

Летичів

Меджибіж

Самчики

Старокостянтинів

Антоніни

Хмельницький

Вінниця

Про подорож

Незвідане Поділля

Найбільша Подільська фортеця в Меджибожі

Меджибіж знаменитий насамперед своєю фортецею. Меджибізька фортеця — найстаріша з усіх, що є на землях Поділля. Ще у ХІІІ столітті на цьому місці існувала оборонна дерев’яна споруда із земляними валами. Та у 1241 році була знищена під час боїв з монголо-татарами. А через приблизно 200 років з’явилась перша письмова згадка про кам’яну фортецю в цьому місці.

Протягом років фортеця переходила із рук в руки. Та за всю історію Меджибожа немає жодної згадки, що вороги взяли фортецю приступом. Мешканці самі відчиняли ворота, якщо не могли витримати облогу. Від 1540 року місто стало приватною власністю. Тут запанували магнати. Спершу Синявські. Пізніше замком заволоділи Чарторийські. Господарювали у ньому і козаки, і польські військові, і турецькі солдати. У 1830-х роках фортеця стає осередком військового постою російських вояків.

Різні господарі панували у замку по-різному. Хтось перебудовував споруди у бароковий стиль, хтось – у романтичний. Радянська доба перетворила замок на маслозавод. Це, звісно, дуже пошкодило архітектурну пам’ятку, та ще більше знищили її самі люди, що отримавши дозвіл, порозбирали частини історичної фортеці на будівельні матеріали.

На сьогоднішній день — це справжній осередок давньої середньовічної культури. Кожного літа, ось уже на протязі десяти років, тут відбувається фест «Стародавній Меджибіж». В 2001 р. Меджибіж отримав статус історико-культурного заповідника. В 6 залах на території замку розміщено краєзнавчий музей, експозиції котрого може оглянути кожен охочий.

 

Залишки замку в Летичеві

Летичів відомий не лише рибними базарами. Ми побачимо 10-метровий бронзовий пам'ятник Устиму Кармалюку.  Кремезна чорна фігура народного месника виситься з 1974 року біля вцілілої башти замку. 

Поруч із пам'ятником знаходяться руїни замку та монастир. Точні дати будівництва невідомі, найчастіше називають 1579 рік. Від замку залишилися стіни та вежа, але варто зазначити, що перебувають вони в хорошому стані. Замок і монастир складають одне ціле. Територія монастиря красива та доглянута. 

Але найзнаменитішим „жителем” міста був відомий на все Поділля та Волинь образ Летичівської Богоматері, створений за зразком відомої ікони з римської базиліки Санта Марія Маджьора. Папа Климент VIIIподарував цей образ домініканам (1592), які відправилися на Поділля за запрошенням єпископа Волуцького. До Летичева дісталися у 1606 році. Але тодішній господар міста, Ян Потоцький, був кальвіністом – і не пустив монахів до міста. А от дружина летичівського старости Єлизавета, ревна католичка, надала братам притулок в сільській хаті у передмісті Залетичівка. Невдовзі міщани почули про різні чуда, пов’язані з привезеним образом. Зараз в костелі зберігається коронована копія ікони.

Прекрасний палац у Самчиках

Резиденція Чечелів в Самчиках - належить до найкращих пам'яток стилю ампір (пізнього класицизму) в Україні. Палац є одним з найкраще збережених, що дало змогу облаштувати тут музей-садибу.

В різний час палац належав Острозьким, Любомирським, Заславським, Сангушко.З ім'ям останнього власника пов'язана і легенда про скарби його сім'ї, говорять, що вони заховані десь поблизу палацу. Мала місце історія, коли в стінах кімнати було знайдено схованку з перським килимом і золотими монетами. Але, на жаль, всі зусилля місцевих жителів знайти інші багатства закінчувалися нічим. 

Будинок в селі Самчики почав облаштовувати Ян Хоєцький на початку 18 ст. З тих часів зберігся так званий Старий палац 1725 року побудови. Невиразна архітектура старої будівлі спонукала інших хазяїв використовувати її переважно як службове приміщення нового палацу. Наступним власником був полковник Петро Чечель, гайсинський староста. Саме під час його господарювання маєток набув нового вигляду. Чечель, запросивши найкращих архітекторів, садівників та скульпторів створює  унікальний палацово-парковий ансамбль з розкішною резиденцією.

   

Первісне розташування приміщень збережено майже повністю. Зокрема, в палаці є 5 кімнат: Блакитна, Червона, Римська, Спочивальня та Японський кабінет. В Блакитній вітальні відбувалися театральні постановки, танці, або ж вона могла служити музичним салоном. Червона зала використовувалась як їдальня. В Японській стіни від підлоги і до плафону повністю вкриті фресками, також зберігся автентичний паркет, який виготовили німецькі майстри.

 

Гордістю Самчиків став англійський ландшафтний парк. «Український Версаль» швидко перетворився на улюблене місце зустрічей навколишньої шляхти. Гостей чекала тут нескінченна низка балів, прийомів, свят. На в’їзді гостей зустрічала кам’яна фігура лева, який привітно шкірився, а гостей, що виїжджали, проводжав сумний лев. Парк  займає територію 18,8 га. У ньому ростуть 200 порід дерев і кущів, окремим з дерев більш ніж двісті років. Тут розташовано Китайський будиночок, що слугував за льодовню.

   

Неймовірні Антоніни

Перша згадка про Антоніни належить до XVI століття. Хоча цієї назви ми тоді не знайдемо. Бо спочатку він називався Голодиківці, Голодки. Спочатку воно належало Острозьким, тоді Заславським, потім Любомирським, а відтак Сангушкам. Нічим особливим не виділялося, було звичайним маленьким селом.

У 1760-х роках Барбара Сангушкова, у власності якої перебувало село Голодки, віддала його у довготермінове користування регенту коронної канцелярії Ігнацію Мальчевському, який був одружений з її сестрою Антоніною. Саме на її честь перейменували село. Чоловік Антоніни збудував родинний маєток, який складався з кількох двоповерхових корпусів. Також було закладено великий парк.

 

У другій половині ХІХ століття Антоніни перейшли у власність Потоцьких. Вони трактували цю резиденцію як літню і особливо дбали за розвиток і підтримку парку. Та під кінець ХІХ століття Юзеф Миколай Потоцький ініціював перебудову давнього палацу в необароковому стилі. Після перебудови антонінський палац став направду величезною представницькою резиденцією Потоцьких.
Перша світова війна стала трагедією для багатьох палаців Волині. Антонінський маєток горів. Потоцькі цього не застали, бо виїхали роком раніше, забравши частину колекцій. У 1919 році палац підпалили більшовики.

       

На місці палацу зараз футбольне поле, проте чудово збереглись в’їзна брама, гараж, возівня та манеж. Найцікавіша будівля комплексу - колишній гараж на 9 автомобілів (справжня рідкість у ті часи!). Зараз в ньому розташовується селищна рада.  Поруч з палацовим комплексом виросло ціле містечко з елегантних, переважно, фахверкових вілл, призначених для технічного персоналу.

 

Вілли були призначені для головного адміністратора маєтку, управителя, агронома, конюха, механіка, ветеринара, водіїв. Антонінівські вілли, зведені на зламі ХІХ і ХХ століть, стали місцевими пам'ятками архітектурних стилістичних віянь. Всі ці складні комбінації форм із вежечками, еркерами, балконами, лоджіями диктувалися суто функціональними потребами, але манірно декорувалися, ховаючи свій функціоналізм за романтичним зовнішнім виглядом мініатюрних казкових замків.

Замок Острозьких у Старокостянтинові

Унікальність замку в Старокостянтинові полягає передусім у тому, що закладено і побудовано його було разом з усім містом в доволі стислі терміни. Формальною причиною побудови міста Костянтинова і замку стала прогалина, що існувала в оборонній системі волинських земель на шляху татарських вторгнень. Саме через Старокостянтинів пролягав Чорний шлях – одна з трьох головних доріг, по яких рухалася татарська орда, здійснюючи грабіжницькі набіги.

Тож у 1571 р. Костянтин Острозький завершив побудову замку та оборонних укріплень.  Господарські будівлі західної частини замку з церквою та баштою слугували стіною. У центрі замку височіла дерев’яна сторожова вежа.  Під замчищем є льохи з колодязями-камерами, що ведуть до ріки. Тут містились склади для зберігання вогнепальної зброї. Про велич та міць укріплень міста говорить те, що починаючи з 1575 р. кримським татарам жодного разу не вдалося взяти його приступом. Навіть тридцятитисячна орда не змогла подолати міцні мури.

 

До наших днів залишився сам двоповерховий палац-замок та частина потужних кріпосних стін. Також збереглася й двоповерхова кутова башта з підвалом. Уздовж південної стіни палацу розташована Троїцька церква, в архітектурі якої присутні готичні елементи. Зберігся лише нижній її ярус. Це діюча церква УПЦ Київського патріархату. Зараз в частково відреставрованих приміщеннях функціонує історико-культурний центр-музей «Старий Костянтинів».

 

Зверніть увагу!

Ми обрали для подорожі 1 травня, на яке припадає державний вихідний день.

Харчування

Друзі, за бажанням ви можете під час реєстації замовити комплексний обід в кафе у Самчиках. Також запасайтеся з дому бутербродами, печивом, фруктами. Для бажаючих є можливість пообідати на території парку біля резиденції в Самчиках. Тут є дві альтанки та багато лавочок. Можете взяти покривало і сісти на зеленій травичці.

Обід (борщ, картопляне пюре, відбивна куряча, салат з капусти, компот) - 65 грн.

Організатор подорожі: Наталія Примак: (098)322-05-38;УВАГА!

Друзі, ми запроваджуємо можливість не втратити свої кошти в разі захворюваня на COVID-19 або введення обмежень на подорожі пов'язаних із пандемією.

Якщо у Вас виявлено COVID-19 на період мандрівки, ми повернемо кошти у розмірі 90% або перенесемо в повному обсязі на подорож після вашого одужання. Для підтвердження потрібно пред'явити позитивний ПЛР тест.

В разі, якщо запланована подорож не може відбутись по причині обмежень, введених урядом або іншими уповноваженими органами, ми повернемо або перенесемо кошти у повному обсязі, на вибір учасника. Виключенням є послуги придбані в третіх контрагентів (наприклад квитки на літак, потяг), які повертаються або переносяться в межах правил, визначених даними контрагентами (авіакопаніями, укрзалізницею).

В будь якому разі, при перших підозрах на коронавірус, будь ласка, звертайтесь до Організаторів. Навіть якщо Ви просто контактували, чи тести не виявляють вірусу, або у Вас є інші причини по яким Ви не можете здійснити подорож:

- ви маєте можливість перепродати свої місця на подорож із особисто вами визначеною сумою знижки (Жовта валіза) і ми вам в цьому всіляко посприяємо;
- на вашому місці можуть поїхати рідні, близькі, друзі, які не контактували з хворою людиною та не мають ознак хвороби.

Організаційний збір


Учасники Клубу 320 UAH
Новачки 350 UAH

ДІТЯМ ДО 12-ти років знижка 10%

Нагадуємо, що в Тур-Клубі діє система авансів, для підтвердження бронювання місць достатньо внести аванс в сумі 30% від величини орг. збору. Решту коштів потрібно здати не пізніше, ніж за 10 днів до виїзду.   Аванс є гарантією бронювання за Вами місця та фіксацією величини орг. збору на момент його здачі. Повернення авансу можливе не пізніше 21 квітня

Стати Учасником Клубу та отримати Клубну картку можна безкоштовно після третьої подорожі із нашим Тур-Клубом, або здійснивши одноразовий членський внесок в сумі 100 грн. Кожен Учасник Клубу має право зареєструвати  ще одного Учасника по Клубній ціні або зареєструвати двох Учасників, якщо сам не бере участі у подорожі.

Орг. збір включає:

 • проїзд у комфортабельному автобусі;
 • екскурсійний супровід;
 • страхування;
 • 24/7 організаторської підтримки;

Додатково оплачується:

 • особисті витрати;
 • вхідний квиток у замок Острожських в Старокостянтинові: діти, пенсіонери – 15 грн, студенти – 20 грн, дорослі – 30 грн;
 • вхідний квиток в палац Чечелів у Самчиках: діти, пенсіонери – 15 грн, студенти – 20 грн, дорослі – 25 грн;
 • вхідний квиток в Меджибізьку фортецю: школярі, студенти - 20 грн, дорослі - 30 грн;
 • обід в кафе у Самчиках (за бажанням) - до 100 грн (вартість і меню уточнюється);

Програма подорожі


Середа 01 травня :
06:30 виїзд з карманчику навпроти Центрального автовокзалу
07:30 - 08:30 оглядова екскурсія в Летичеві-кослел, монастир і залишки замку
09:30 - 11:00 екскурсія фортецею в Меджибожі
12:30 - 13:30 огляд палацово-паркового комплексу в Самчиках
13:30 - 14:30 час на обід. при реєстрації можна замовити комплексний обід в кафе, або ж взяти щось з дому та пообідати в альтанках на території парку.
15:00 - 16:30 екскурсія замком Острозьких в Старокостянтинові
17:30 - 19:00 оглядова екскурсія містечком Антоніни
19:00 - 22:30 виїзд додому. час прибуття вказано орієнтовно, все залежатиме від нашої організованості та стану доріг.

Транспорт

 • SETRA(49)
0 вільних місць із 49

45413733292523211713951
464238343026242218141062
47
48433935312719151173
49444036322820161284
Зверніть увагу!
 • При зміні запланованого транспорту (в ході підготовки подорожі) схема та номерація місць - може змінюватись. При цьому, обране Вами місце (біля проходу або вікна та ряд) зберігається! Місця до задніх дверей та перед ними не гарантуються, оскільки, залежать від марки та моделі конкретного транспортного засобу.
 • Останній ряд місць в автобусі є менш зручним ніж всі інші, адже спинки крісел відкидаються не в повній мірі або взагалі не відкидаються. Будь ласка, зважайте на це під час вибору місць в автобусі.
 • Для комфортних подорожей в автобусі доречними стануть плед та дорожня подушка.
 • В автобусі не прийнято вживати продукти із різким запахом та алкоголь.
 • З міркувань безпеки, пересування салоном автобусу під час руху заборонено.
 • Перших два ряди сидінь автобусу заборонено займати для дітей до 12 років.
 • Санітарні зупинки здійснюються в межах 2,5-4 години в залежності від часу доби та наявності відповідно облаштованих місць по маршруту подорожі. Туалети в автобусі не використовуються.

Правила


Згідно системи організації нашої діяльності найбільш компетентними особами щодо кожної окремої подорожі є її безпосередні Організатори. Тому, з усіма питаннями пов’язаними з даною мандрівкою: зміна місць в автобусі та готелі, уточнення програми подорожі та необхідних документів, з’ясування деталей подорожі, питання щодо відмови участі у подорожі та інших питань найкраще звертатись саме до відповідальних Організаторів. Їхні контакти вказані в заголовку подорожі.

Перед реєстрацією на подорож Ви повинні ознайомитись із основними правилами участі, що наведені нижче. Адже після оплати орг. збору Ви стаєте Учасником подорожі з Тур-Клубом Бідняжка та автоматично погоджуєтесь із цими правилами, що є частиною Договору. Просимо ознайомитись із повною версією Публічного договору-оферти між Туристом та Виконавцем.

 • В разі крайньої необхідності Організатори залишають за собою право змінювати місце Учасника подорожі в автобусі та готелі, з максимально можливим урахуванням побажань Учасника та повідомленням його про це.
 • Організатори залишають за собою право часткових змін до програми подорожі, з метою покращення її якості без зменшення об’єму наданих туристичних послуг.
 • Внесений Орг. збір не повертається в разі, якщо Учасник, з будь-яких причин, в тому числі хвороби, відмовляється від участі у подорожі менш ніж за 10 днів до початку подорожі Україною та 45 днів до початку закордонної подорожі (якщо інше не прописане умовами конкретної подорожі).
 • У програмі подорожі вказані орієнтовні розрахункові години прибуття, виїздів, переїздів по маршруту, інтервал та тривалість зупинок, екскурсій та вільного часу, адже вони залежать від багатьох факторів, в тому числі незалежних від Організаторів. Точний час повідомляється супроводжуючим групи під час подорожі.
 • Перед початком подорожі збір всіх Учасників та посадка в автобус, в межах міста Вінниця, здійснюється з Центрального автовокзалу (Київська 8). При поверненні з подорожі, маємо дві зупинки в межах міста: на в’їзді в місто та на точці старту – Центральний автовокзал. Також, ми можемо підібрати та висадити вас по маршруту подорожі в інших населених пунктах.
 • В разі неявки Учасників подорожі в назначений час та місце виїзду Організатори залишають за собою право продовжувати програму подорожі без Учасника. Всі витрати пов’язані із подальшим самостійним пересуванням Учасника покриваються ним особисто.
 • Організатори не несуть відповідальність за стан доріг, черги на кордонах, погодні умови, стихійні лиха, затори на дорогах, політичну ситуацію в країні та інші форс-мажорні обставини.
 • Організатори не несуть відповідальність за збереження багажу та особистих речей Учасників подорожі.
 • Забуті в подорожах речі організатори привозять на офіс (вул.Соборна 7). Термін їх зберігання - один місяць від дати закінчення поїздки. Після цього, речі які не забрали, будуть утилізовані!
 • Згідно вимог чинного законодавства України, Організатори забезпечують кожного Учасника подорожі страхуванням від нещасних випадків на мінімальну суму. Це означає, що вам не будуть покриватись витрати на лікування, а лише, буде здійснене відшкодування згідно таблиці травм та ушкоджень передбаченої страховою компанією. Якщо ви бажаєте почувати себе більш убезпеченими, радимо оформити собі більш дороговартісне індивідуальне медичне страхування.
 • Організатори не несуть відповідальність за невідповідність наданих послуг необґрунтованим очікуванням Учасників і їх суб'єктивній оцінці.
 • Відшкодування будь яких збитків спричинених з вини Учасника у повній мірі компенсуються самим Учасником.
 • Мінімальний вік Учасників наших подорожей 3 роки. Учасники до 18 років, мають право долучатись до подорожей лише в супроводі повнолітніх.

Відгуки з попередніх подорожейСкачков Александр Георгиевич
Незвідане Поділля 30.09 (30 вересня 2017р.)
Очень насыщенная и интересная поездка в те места, куда сам вряд-ли бы доехал. А солнечный осенний день придал ей ещё больше красок и ароматов!
Автобус, как мне кажется, еле выдержал испытания дорогами. Да и водителя под конец я зауважал за крепкие нервы.
Наталья отлично справилась с ролью организатора, в том числе и в части тактичного общения с водителем, когда его автобус на всем ходу влетал в очередную канаву на дороге.
Благодарю бедняжек за интересное путешествие!


Маковей Тетяна Юріївна
Незвідане Поділля (20 квітня 2019р.)
Доброго дня! Вчора повернулися з поїздки Незвідане Поділля по Хмельницький області. Дякую організаторам, а саме Наталі за чудово провединий день. Навіть не знала, що так близько знаходяться такі надзвичайні містечка та села і цікаві місця в них.
Звичайно, дуже прикро, що деякі обєкти знаходяться в такому занедбаному стані. Мені особисто більш за все сподобався Палац у Самчиках з парком навколо. Палац ззовні та всередині (хоча не збереглися оригінальні речі та обстановка) виглядає дуже непогано, в парку надзвичайно чисте повітря з неперевершеним ароматом фіалок та квітучих дерев. Також сподобалися будиночки у селі Антоніни, які належали слугам.
Дякую за гарну подорож та цікаві розповіді екскурсоводів.
Друзі, вперед за пригодами!!!!


Лейкума Кристине Янівна
Незвідане Поділля (08 серпня 2020р.)
Цікаво та пізнавально! За один день стільки всього побачили. Дякую організаторам за подорож!


Савчук Таня Миколаївна
Незвідане Поділля 30.09 (30 вересня 2017р.)
Дякую Наталі за чудову організацію у подорожі, Сама подорож дуже насичена, цікава, пізнавальна. Дуже сподобались екскурсоводи у Старокостянтинові та Антонінах, це справжні патріоти, вони ж ентузіасти своєї справи. Хотілось лише трохи зручнішого автобуса.


Фарисей Лілія Віталіївна
Незвідане Поділля (17 липня 2021р.)
Велике спасибі за гарно спланований екскурсійний день,приємний колектив,організаторам за їх чуйність та щирість.Водієві спасибі за безпеку у дорозі і комфортний автобус)) щиро дякуємо усім що були сьогодні з нами усім гарного настрою і до нових зустрічей🥰🤗🤗🤗


Яцишина Анна Миколаївна
Незвідане Поділля (08 серпня 2020р.)
Дуже цікава історична поїздка до Хмельниччини, там дуже багато пам'яток та архітектурних споруд, побувала наче в минулих століть. Дякую організатору Юноні за насичену програму, ми за день відвідали 4 локацій - Летичів, фортеця Меджибож, садиба Самчики та замок Острозьких в Старокостянтинові. Також дякую водію за обережність на дорозі, автобус був зручний. До зустрічі у новій подорожі!)


Дробязко Андрій Євгенович
Незвідане Поділля (20 квітня 2019р.)
Доброго ранку! Мені дуже сподобалася подорож! Особливо цікаво було дізнатися різну інформацію про містечка, де ми були. Найкращий екскурсовод був у Старокостянтинові. Мене вразив дуже гарний краєвид з вікна замку Острозьких на річку Случ та спободобалися оригінальні залізні фігури.Був радий познайомитися з відповідальною Наталією, яка багато цікавого розповідала під час переїзду. На мої 10 років це була моя 9та подорож із Бідняжками! Дуже люблю цей турклуб і всіх відповідальних , з якими я вже знайомий. Окрема подяка водію за вчасну доставку додому! Бажаю відповідальній Наталії Приймак завжди дуже багато позитивних відгуків! До нових зустрічей!!!


Донмез Наталия Владимировна
Незвідане Поділля (15 травня 2021р.)
Дякую організаторам за чудово проведений час. Поїздка мені дуже сподобалася. Побачила багато цікавих місць. Гіди дуже люблять свою роботу і їх розповіді дуже приємно слухати.Дудар Олександр Володимирович
Незвідане Поділля! Гарантований виїзд! (05 червня 2021р.)
Наше путешествие с семьёй оставило самые яркие впечатления.
В Интернете искала туры , очень много смотрела вариантов где бы отдохнуть с семьёй "дешево и сердито")). Наткнувшись на сайт тур -клуб "Бедняжки", рассмотрев варианты поездок и тут я поняла, что это именно то, что я так давно искала .
Мне очень понравились дружелюбное и приятное отношение нашего Гида Татьяны.
Сервис обслуживания и чистота автобуса на высшем уровне. Мы остались довольны,а Дети счастливы.И это самое главное.
Спасибо большое за поездку.
Теперь мы едим в Умань!)


Овчарук Тетяна Володимирівна
Незвідане Поділля! Гарантований виїзд! (05 червня 2021р.)
Подорож чудова, гарна організація, море емоцій, нові враження, цікаві локації, все просто супер!!!!!!! Всім раджу скористатися такою нагодою побачити красу нашого краю.


Більше відгуків про наші поїздки >>


Обговорення


Аліна - 08 квітня 15:33
Доброго дня, якщо хтось відмовиться від поїздки за певних обставин і буде вільне хоч одне місце, повідомте , будь ласка )Буду вдячна)
Наталія - 08 квітня 15:37
Аліна, добре, залиште Ваш котактний номер телефону, або зателефонуйте організатору: (098)322-05-38, Наталя.
Наталія - 15 квітня 13:52
Аліна, маємо одне вільне місце на подорож Незвідане Поділля, виїзд 20 квітня. Якщо Вам ще актуально - реєструйтесь будь ласка.

Для можливості залишати повідомлення, будь ласка, авторизуйтесь.