04 січня 22:30
Час відправлення
09 січня 06:00
Час повернення
Місць немає!
1820 UAH
1980 UAH
Залишити відгук

Зимові Карпати! Різдво на Гуцульщині! 5 - 8 січня. (Горянка)

Тип: Гори, Екскурсії
Буде підкорено: 1100 км.

Різдво в Україні це чарівна пора! А Різдво в Карпатах, зокрема в їх Гуцульському осередку - Верховині та навколо неї, це безліч цікавих традицій, обрядів та колядок, які зберегли свою автентичність у цьому краю гірському чи не найкраще! ))

Відповідальний:
Андрій Рибачок
(096)882-50-33
Відповідальний:
Олександр Антонюк
(096)965-33-33
Про подорож Програма подорожі Транспорт Проживання Правила Обговорення

Про подорож

За ЧОТИРИ ДНІ у РІЗДВЯНИХ КАРПАТАХ МИ зробимо ВСЕ, аби за максимумом пізнати їх магію та відчути ДУХ РІЗДВА:

- ми проживатимемо у родинній садибі "Горянка", що розташувалась в Криворівні в надзвичайно мальовничому місці над річкою поміж гір;

- ми смакуватимемо гуцульських страв на сніданок та вечерю, а також матимемо традиційну святкову вечерю на Святвечір;

- ми відвідаємо неймовірне Різдвяне дійство з благословіння партій колядників біля 300-річної церкви;

- ми прогуляємось екскурсією по Верховині, з підйомом на оглядову вежу та гарячим чаюванням під смерекою;

- ми заберемося далеко на полонину, щоб дізнатися особливості побуту родини, яка живе старовинній хаті-гражді та зможемо посмакувати справжнім полонинським баношем із бринзою;

- ми підемо мальовничими місцями у гості до ТРЕМБІТАРЯ - Миколи Ілюка, де окрім трембіти, почуємо також багато інших гуцульських інструментів та дізнаємось про побут гуцулів;

- на нас чекатимуть справжні різдвяні гуцульські вечорниці із піснями та танцями;

- ми матимемо вечір традицій та обрядів;

- ми проведемо активно  день, катаючись на лижах та санчатах, тут же на околиці Верховини!)

В минулому році ми вже зустрічали Різдво саме в цій частині Карапат!) Кажуть, що Гуцульська коляда найдавніша коляда в Україні! Такого яскравого ДІЙСТВА як на ГУЦУЛЬЩИНІ ми не побачимо ніде!

Верховина

Ми підемо на оглядову екскурсію Верховиною і, поступово, з долини підніматимемось у гори до оглядової вежі!)  Дорога до оглядової вежі веде через ліс, крутим підйомом, по вкритих снігом природніх сходинках з кам’яних брил та коріння дерев. Внизу бречує потік Бречник з однієї сторони, а з іншої – стрімкий, зарослий смерековим лісом схил.

Там же на казковій галявині під вежею, винагородою за стрімкий підйом для нас стане частування гарячим ароматним цілющим карпатським чаєм!)

Трембітар

Далі вирушимо в гості до справжнього трембітаря!) Наша стежка пролягатиме через газдівські перелази. Першим пагорбом на нашому шляху стане гора Швейково, вона відкриє нам панораму центру Верховини, вид на гору Магурка та Чорногірський хребет!)

На висоті 700 метрів над рівнем моря, біля ошатної дерев’яної хати, нас зустрічатиме господар грою на трембіті!) Звук трембіти, який ввібрав в себе чари гір і Карпатську незвідану силу громовиці заворожує всіх. Гостинно запрошує Ілюк Микола гостей до хати-музею, де відтворено старовинний побут гуцулів. Музей багатий на гуцульську одежу та гуцульські музичні інструменти.

Після екскурсії на нас чекає чаювання з пампушками у господі трембітаря! Кожен бажаючий матиме змогу сфотографуватись у красивому національному гуцульському вбранні з трембітою та барткою.

Отець Іван

Після обіду у трембітаря та вільного часу у Верховині, ми вирушимо до церкви Криворівні. Адже найціннішим скарбом 300-літньої церкви є отець Іван Рибарук, людина нереально прогресивних поглядів!) Він вголос піднімає питання про люстацію церкви, точно так як люстацію влади, міліції, прокуратури і т.д. Слухає Rок-Н, і не тільки. Пише філософські книги та веде свій блог! А у вечері ви можете зустріти його у вишиванці таким же босоногим, на рок-фестивалі що у його селі!)) Протягом нашого відпочинку на Гуцульщині ми неодмінно завітаємо на зустріч та духовну бесіду із ним.

А у якій церкві ви ще сиділи на підлозі, напроти священника у скромній полотняній аскетичній рясі? Ми й не помітимо, як промайне година тієї зустрічі!

Покатушки

На другий день нашого перебування ми запланували веселі катальні розваги! ) В селі Ільці, що поряд з Верховиною, є невеличкий бугельний підйомник, де ми зможемо провести неквапливий день катаючись пологим схилом на лижах, санях, або навіть на паветах "boss" )). Схил розрахований для початківців, прокат лиж на день коштуватиме приблизно 60 грн, а один підйом на підйомнику 12 грн. 

Також в прокаті є санчатка - 30 грн/день. Минулого разу вони були найпопулярнішмими!)

Святий Вечір

Увечері 6-го січня, тобто на Святвечір, господиня садиби накриє для нас усіх традиційну святкову вечерю за великим столом. Меню Святої вечері з пісними автентичними стравами гуцульської кухні. Разом з тим у нас запланований вечір традицій та обрядів, де ми дізнаємось багато цікавого та повчального про гуцульські українські традиції та вірування пов'язані з Різдвом, а також проведемо декілька захисних обрядів!

Різдво

Для того щоб відчути атмосферу свята сповна, ми поїдемо о 12 годині до церкви, саме там збираються всі колядники, перед тим як розійтись вулицями села з  віншуваннями. Після того як місцевий священик (отець Іван Рибарук) благословить кожного колядника, всі вони утворюють коло навколо хреста і виконують першу свою коляду. А далі окремими групками, з піснями, обходять церкву і рушають колядувати від домівки до домівки односельців.

 

Вечорниці

Святкового Різдвяного вечора на нас чекають справжні гуцульські вечорниці! В програмі: відтворення вечорничного дійства у хаті, де є  дівка на виданні, гуцульські співаночки, коломийки, пісні про Карпати і танці, танці, танці під запальну гуцульську музику. Для самих активних та енергійних заплановано майстер-класи з гуцульських танців: гуцулка, решето, голубка.

 

Пивоварня

Останнім часом, туристів все більше приваблює ще один об'єкт цікавості, що поряд з Верховиною, а саме - місцева пивоварня! )

Тут гуцули варять декілька видів справжнього живого пива!

У продовж нашої подорожі ми неодмінно завітаємо до пивоварні, та зможемо взяти пива собі, та на сувеніри друзям! )

Полонина

​До сьогоднішніх днів на полонинах побутує старий дідівський спосіб сироваріння. І багатьох туристів дивує, що життя на полонинах сьогодні таке ж, як кілька століть тому, в єдності з природними стихіями, з побутом минулого століття.

Підйом на полонину триває близько 2-х годин, за цей час ми неквапливо долаємо шлях у 3 кілометри. Ми проходимо гарнющими місцями з наймовірними краєвидами навколо, тому матимемо  часті зупинки для фото.

Саме у цей час, як співається у відомій колядці, там овечки покотились. Тому у нас буде змога "потіскати" маленьких кучерявих полохливих ягняток!))

Полонина Ігрець, до якої ми завітаємо, цікава саме тим, що це єдина полонина, на якій господарі живуть цілий рік! А ще це діюча гуцульська хата-гражда, яку в низинах можна, хіба, в музеях побачити! Хата збудована дідусем нишішньої власниці у 1925-му році. 

Тільки на полонині можна скуштувати кілька дуже різних між собою видів сиру, з’їсти справжнього, звареного на полонинській сметані, баношу.

Після ситного смачного обіду рушаємо донизу тією ж дорогою, а можливо і трішки іншою..)

Друзі, у подорож (в кого є) беріть з собою Вишиванку! ))

* програма може змінюватись та доповнюватись організаторами з  метою  її  покращення:)

Беріть із собою навушники до  телефонів чи інші ФМ-приймачі,  ми використовуватимемо РАДІОГІД!) Дуже зручний та корисний пристрій.

З собою мати зручне взуття (додатково змінне на випадок якщо промокне), одяг для прогулянок гірською місцевістю! 

А також купальники! В нашій садибі є баня, а в Верховині чани! )

Організаційний збір становить:

- 1820 грн для учасників Клубу (з клубною карткою);

- 2000 грн для новачків.

Розміщення в двохмісному номері дорожчий з одного учасника на 80 грн. за увесь період.

Діє система авансів, можна здати 500 грн. та до 24 грудня доздати решту.

(Нагадуємо, що Клубну картку можна отримати безкоштовно пред’явивши 3 магніти Бідняжок з минулих наших подорожей, або здійснивши одноразовий членський внесок в сумі 100 грн. Одна картка діє на 2-х осіб.)

До орг збору входить:

- проїзд у комфортабельному автобусі;
- проживання у садибі Горянка, раннє поселення, пізнє виселення;
- 2-разове по гуцульському ситне харчування (окрім 5-го зранку, та увечері 8-го січня)
- святкова вечеря з 12 страв 6-го січня, разом з проведенням вечору гуцульських традицій та обрядів! )
- екскурсійний супровід під час всієї подорожі;
- туристичний страховий поліс;
- допомога АТО;
- податки.

Додатково сплачується:

- гуцульські вечорниці - 70 грн.
- вхідний квиток до музею трембітаря+екскурсія від нього - 20 грн.
- чаювання з пампушками у трембітаря - 20 грн.
- витрати на прокат лиж - 60грн, саней - 30 грн.
- підйом на підйомнику - 1 раз/ 12 грн.
- обід на полонині (по бажанню) - 50 грн.
- вечеря 8-го січня (по бажанню) - 50 грн.
- власні витрати.

У всіх наших екскурсіях та виїздах участь можете брати по бажанню. Окрім вечорниць - участь обов'язкова, так як їх вартість ділиться на всіх учасників подорожі! 

З 15 грудня орг збір зросте на 60 грн! Тож не зволікайте, буде ФАЙНО! )

***************

Гуцульщина, а особливо Верховина та її околиці, це настільки прекрасний край, що їхати звідси аж ніяк не хочеться...)

Програма подорожі


Середа 04 січня :
22:30 - збір на ПЛАТФОРМІ центрального автовокзалу. Виїзд!
Четвер 05 січня :
07:30 - прибуваємо у с.Криворівня, де знаходиться наша садиба "Горянка", поселення відповідно зайнятих номерів. Відпочинок. (Сніданок бутербродами з дому)
09:40 - збір в автобусі, виїзд на екскурсію Верховиною.
11:00 - прогулянка до трембітаря, по дорозі зробимо зупинку на чай! )
13:00 - обід у трембітаря, після екскурсія.
15:00 - 16:00 - вільний час у центрі Верховини на сувеніри та супермаркет.
16:00 Виїзд до криворівнянської церкви на зустріч з Іваном Рибаруком.
18:30 - повернення до садиби.
20:00 - Вечеря, відпочинок, банька.
П'ятниця 06 січня :
09:00 - сніданок.
10:00 Виїзд у с.Ільці на катання! ) Беріть з собою термоски з чаєм.
11:00 - 15:30 Берем прокат та катаємось на лижах та санчатах! )
16:00 - виїзд до садиби, по дорозі заїдемо до пивоварні! )
18:00 - повернення до садиби.
20:00 - початок святої вечері та вечору обрядів та традицій! ) Після, хто бажає може відвідати нічну службу в криворівнянській церкві.
Субота 07 січня :
10:00 - сніданок.
11:20 - виїзд до церкви на різдвяне дійство!
15:30 - повернення до садиби.
19:00 - вечеря.
20:00 - початок вечорниць!
Неділя 08 січня :
08:00 - сніданок.
09:00 - переїзд до Буковецького перевалу, вирушаємо на полонину Ігрець.
12:00 - 13:00 - екскурсія та обід на полонині.
13:30 - 15:30 - спуск з полонини.
16:15 - повернення до садиби.
18:30 - вечеря (по бажанню, вартість 50 грн.)
19:00 - виїзд додому.
Понеділок 09 січня :
05:00 - орієнтовне повернення у Вінницю.

Транспорт

 • Неоплан Бузковий з Русалочкою
0 вільних місць із 51

43393531272521171395150
444036322826221814106251
45
4641373329231915117348
4742383430242016128449
Зверніть увагу!
 • При зміні запланованого транспорту (в ході підготовки подорожі) схема та номерація місць - може змінюватись. При цьому, обране Вами місце (біля проходу або вікна та ряд) зберігається! Місця до задніх дверей та перед ними не гарантуються, оскільки, залежать від марки та моделі конкретного транспортного засобу.
 • Останній ряд місць в автобусі є менш зручним ніж всі інші, адже спинки крісел відкидаються не в повній мірі або взагалі не відкидаються. Будь ласка, зважайте на це під час вибору місць в автобусі.
 • Для комфортних подорожей в автобусі доречними стануть плед та дорожня подушка.
 • В автобусі не прийнято вживати продукти із різким запахом та алкоголь.
 • З міркувань безпеки, пересування салоном автобусу під час руху заборонено.
 • Перших два ряди сидінь автобусу заборонено займати для дітей до 12 років.
 • Санітарні зупинки здійснюються в межах 2,5-4 години в залежності від часу доби та наявності відповідно облаштованих місць по маршруту подорожі. Туалети в автобусі не використовуються.

Проживання

 • Садиба Горянка (Криворівня) 5-8.01
-19 вільних місць із 34

Друзі, місце нашого проживання у рідзвяні вихідні ми вибрали в садибі Горянка, що у с. Криворівня неподалік Верховини! Це неймовірно гарне, природне місце, долина в якій знаходиться садиба зі всіх сторін огортає віковий карпатський ліс! Нашим учасникам завжди проживання в Горянці подобається чи не найбільше!)

Тут наявні 2,3,4,5-місні номери, у всіх номерах зручності на поверсі. Проживання у 2-місному номері дорожче на 80 грн. з особи за увесь період.

Також у вартість подорожі входить ситне, гуцульське 2-разове харчування! А також газда, пані Марія, приготує для нас щедру, різдвяну вечерю з 12 страв!)

(На жаль не було зимніх фото садиби, тому прикріпили літні)

   Будинок №2
1-й поверх №4
1-й поверх №2
1-й поверх №3
1-й поверх №1
2-й поверх №2
2-й поверх №3
2-й поверх №4
2-й поверх №5
2-й поверх №1
2-й поверх №6 (окремий)
Будинок №3
4-місний №1
4-місний №2
Зверніть увагу!
 • В разі недоукомплектування номеру, в якому Ви проживаєте, організатор залишає за собою право змінювати схему поселення для забезпечення повної комплектації номерів у відповідності до їхньої місткості. В разі відсутності у організатора можливості повністю укомплектувати обраний Вами номер - Вам доведеться сплатити вартість вільних місць у цьому номері.
 • Оскільки, реєстрація Учасників на подорож відбувається в онлайн-режимі самостійно, ми не можемо гарантувати, що до Вас поселяться Учасники вашої статі.
 • У відповідності до міжнародних готельних норм, зазвичай заселення відбувається після 14:00, а виселення до 10:00, якщо інше не обумовлене програмою подорожі.
 • Після 22:00 необхідно зберігати тишу та спокій в готелях.

Правила


Згідно системи організації нашої діяльності найбільш компетентними особами щодо кожної окремої подорожі є її безпосередні Організатори. Тому, з усіма питаннями пов’язаними з даною мандрівкою: зміна місць в автобусі та готелі, уточнення програми подорожі та необхідних документів, з’ясування деталей подорожі, питання щодо відмови участі у подорожі та інших питань найкраще звертатись саме до відповідальних Організаторів. Їхні контакти вказані в заголовку подорожі.

Перед реєстрацією на подорож Ви повинні ознайомитись із основними правилами участі, що наведені нижче. Адже після оплати орг. збору Ви стаєте Учасником подорожі з Тур-Клубом Бідняжка та автоматично погоджуєтесь із цими правилами, що є частиною Договору. Просимо ознайомитись із повною версією Публічного договору-оферти між Туристом та Виконавцем.

 • В разі крайньої необхідності Організатори залишають за собою право змінювати місце Учасника подорожі в автобусі та готелі, з максимально можливим урахуванням побажань Учасника та повідомленням його про це.
 • Організатори залишають за собою право часткових змін до програми подорожі, з метою покращення її якості без зменшення об’єму наданих туристичних послуг.
 • Внесений Орг. збір не повертається в разі, якщо Учасник, з будь-яких причин, в тому числі хвороби, відмовляється від участі у подорожі менш ніж за 10 днів до початку подорожі Україною та 30 днів до початку закордонної подорожі (якщо інше не прописане умовами конкретної подорожі).
 • У програмі подорожі вказані орієнтовні розрахункові години прибуття, виїздів, переїздів по маршруту, інтервал та тривалість зупинок, екскурсій та вільного часу, адже вони залежать від багатьох факторів, в тому числі незалежних від Організаторів. Точний час повідомляється супроводжуючим групи під час подорожі.
 • Перед початком подорожі збір всіх Учасників та посадка в автобус, в межах міста Вінниця, здійснюється з Центрального автовокзалу (Київська 8). При поверненні з подорожі, маємо дві зупинки в межах міста: на в’їзді в місто та на точці старту – Центральний автовокзал. Також, ми можемо підібрати та висадити вас по маршруту подорожі в інших населених пунктах.
 • В разі неявки Учасників подорожі в назначений час та місце виїзду Організатори залишають за собою право продовжувати програму подорожі без Учасника. Всі витрати пов’язані із подальшим самостійним пересуванням Учасника покриваються ним особисто.
 • Організатори не несуть відповідальність за стан доріг, черги на кордонах, погодні умови, стихійні лиха, затори на дорогах, політичну ситуацію в країні та інші форс-мажорні обставини.
 • Організатори не несуть відповідальність за збереження багажу та особистих речей Учасників подорожі.
 • Згідно вимог чинного законодавства України, Організатори забезпечують кожного Учасника подорожі страхуванням від нещасних випадків на мінімальну суму. Це означає, що вам не будуть покриватись витрати на лікування, а лише, буде здійснене відшкодування згідно таблиці травм та ушкоджень передбаченої страховою компанією. Якщо ви бажаєте почувати себе більш убезпеченими, радимо оформити собі більш дороговартісне індивідуальне медичне страхування.
 • Організатори не несуть відповідальність за невідповідність наданих послуг необґрунтованим очікуванням Учасників і їх суб'єктивній оцінці.
 • Відшкодування будь яких збитків спричинених з вини Учасника у повній мірі компенсуються самим Учасником.
 • Мінімальний вік Учасників наших подорожей 3 роки. Учасники до 18 років, мають право долучатись до подорожей лише в супроводі повнолітніх.

Обговорення


Повідомлень ще немає. Залиште перше!

Для можливості залишати повідомлення, будь ласка, авторизуйтесь.