13 серпня 05:00
Час відправлення
14 серпня 09:00
Час повернення
Є вільні місця!
630 UAH
690 UAH
Залишити відгук

Трахтемирів - Українська Духовна Республіка! 13-14 серпня.

Тип: Івенти, Табори
Буде підкорено: 840 км.

Друзі, ця подорож присвячується Україні та тим хто її цінує та бажає відкрити для себе нові горизонти в ній! Адже ми вирушимо до її духовного серця, де зароджувалась культура та сакральність нашої країни - Трахтемирова! Де познайомимось з унікальним відлюдником - хранителем півострова. Також завітаємо в Канів, де з високої гори споглядає на "канівське море" та Україну Тарас Шевченко! А на останок завітаємо до етнографічного музею в Переяславі, де зібрана багата колекція хатин та побуту від трипі

Відповідальний:
Олександр Антонюк
(096)965-33-33
Про подорож Програма подорожі Транспорт Правила Обговорення

Про подорож

Насамперед хочеться сказати, що дана подорож не є загально-звично екскурсійною, наприклад для проведення вихідних. Адже особливо її перша частина, направлена на самопізнання, розширення свідомості, та знайомство з сакральною, духовною історією України, та знайомство з таким хоч і маловідомим, проте унікальним, історичним місцем як півострів Трахтемирів - на святих землях якого в 90-х роках відомий письменник та український діяч - Олесь Бердник, разом із своєю організацією хотіли заснувати УДР (Українську Духовну Республіку).

Трахтемирівська земля справедливо належить до національної казни історичної пам'яті українського народу.Тут завжди селились люди.Саме тут зароджувалася культура майбутньої України. Саме в цьому місці археологами було відкрито багато визначних пам'яток від трипільської культури до періоду Київської Русі.На півострові розташовані 81 археологічна, 9 історичних і 9 природних визначних пам'яток. Серед них - стоянка епохи муст`є (120-130 тисяч років), Трахтемирівське скіфське городище, залишки храмів літописного Зарубського монастиря, поселення на горі Городки, козацьке кладовище в селі Трахтемирів, визначні пам'ятки природи- Канівські дислокації та заповідні урочища.Навколишня територія є яскравим зразком природи лісостепової зони середнього Подніпров’я. Посічений глибоченними ярами рельєф робить цю територію особливо мальовничою і привабливою своєю неповторністю та різноманітністю рослинного покриву.

Саме тут без електрики, без газу, та вже 28 років, живе хранитель-відлюдник цих земель - Олег Петрик, на прізвисько "Скіф".

Реальність дещо шокує свідомість, адже "Скіф" у минулому рядянський кінорежисер, театрал - покинув усе і переїхав жити до невідомого Трахтемирова!

Живе Олег у 200-річній хатинці, під фундаментом якої знайшли залишки козацької хатини! Та наразі його житло це, умовно кажучи, музей, де зібрана колекція реконструкцій зброї з рядянського кіноматографа та історичних знахідок з самого півострова!

В інтернеті є декілька відеосюжетів про "Скіфа" а також про півострів Трахтемирів, ось один із них:

                  

Саме біля хатинки Олега ми облаштуємо наметовий табір та заночуємо.

На нашому мандрівному шляху нас супроводжуватиме вже трішки знайомий Бідняжкам - Кузьма Федченко, який ознайомить нас з історією цього місця та розповість багато цікавого про ці землі! А також на найвищій вершині Трахтемирова, так званій "точка 220", (куди ми відправимось після облаштування табору), проведе нам невеличку "медитацію")

Також Кузьма продемонструє нам свої кулінарні здібності, адже зварить нам вечерю та сніданок!)

На цьому наше знайомство з Трахтемировом закінчиться, впевнений, що візит сюди однозначно запам'ятається!

**************

Прокинувшись, поснідавши, ми залишимо півострів та вирушимо до відомого завдяки Тарасу Григоровичу Шевченку - Канева! Де на горі знаходиться могила великого Кобзаря! Та з якої відкривається мальовнича панорама, на яку вічно споглядає письменник!

Також поряд з музеєм є реконструкція шевченківської хатинки.

************

Далі пообідавши в одному із придорожніх закладів, ми вирушимо до Переяслава-Хмельницького, де знаходиться один із найбагатших музеїв народної архітектури і побуту України!

У музеї представлено українське село Середньої Наддніпрянщини як кінця XIX, початку XX століть, так і будівлі та стоянки з часів пізнього палеоліту до часів Київської Русі. На території в 30 гектар розміщено 13 тематичних музеїв, які є органічним продовженням музею-села. Музей знайомить з народною культурою, архітектурою та творчістю, звичаями та обрядами українців Середньої Наддніпрянщини. До уваги відвідувачів представлені 122 пам'ятки народної архітектури, понад 30 тисяч пам'яток матеріальної та духовної культури.

Музей можна чимось порівняти із хутором Шевченка що у Львові, проте Переяславський на суб'єктивний погляд в порівнянні багатший та більш цікавий своєю автентичністю та різноманітністю!

Якщо маєте вишиванки, тут можна зробити гарну фотосесію в стилі українського села!)

******************

Для подорожі з собою необхідно мати намет, спальник, каремат та посуд для їжі! А також можна брати купальники для купання в Дніпрі!)

Організаційний збір становить:  630 грн., для учасників ТК Бідняжка (власників клубних карток), та 690 грн. для його нових учасників.

Клубну картку можна отримати пред'явивши три магніти з наших подорожей (тобто після 3-х поїздок з нами), або здавши членський внесок у розмірі 100грн.

До орг. збору входить:

- проїзд;

- супровід екскурсовода - Кузьми Федченка протягом усієї подорожі;

- вечеря та сніданок в Трахтемирові;

- податки;

- допомога військовим.

Додатково сплачуються:

- витрати на обід в неділю;

- вхідні квитки в музеї (в середньому по 15 грн).

Та на останок - ця подорож не є комерційною, а є більш ідейною! Та її формат розрахований максимум на 25 людей, яким дана ідея видастся цікавою як і організатору який її придумав разом із Кузьмою Федченком попередньо відвідавши ці місцини.

Р.S. - уривок з статті:

Українська Духовна Республіка відкриває Людству своє серце, сповнене любові, свої творчі скарби духу, нагромаджені національним генієм впродовж тисячоліть, і промовляє урочисто й щиро:

- Народжуйтесь, Народи-Брати, у Небо волі! 
Ви вільні – від війни, армій, партій, деспотій, ідеологій, марновірства, в'язниць, псевдозаконів! 
Ви вільні – для любові, радості, творчості, молитви, пізнання, самопізнання, для всеоб'єднання Буття!

МИР І БЛАГО – ВСІМ СВІТАМ!

Олесь Бердник

Програма подорожі


Субота 13 серпня :
05:00 - збір в карманчику навпроти центрального автовокзалу, виїзд.
10:00 - орієнтовне прибуття до Трахтемирова. Автобус нас підвезе максимально близько, проте деяку незначну частину шляху доведеться пройти пішки (приблизно хвилин 20). По приходу облаштовуємо наш табір. Купаємся в Дніпрі.
13:00 - по декілька людей спробуємо попроситись в хатину відлюдника - "Скіфа" на коротеньку екскурсію.
15:00 - вирушаємо на найвищу "точку 220" напівострова, де Кузьмою Федченком трішки помедетуємо!)
19:00 - вечеря, відпочинок, цікаве спілкування біля вогнища.
Неділя 14 серпня :
06:00 - прокидаємося, та йдемо на ранішню розминку із Кузьмою.
09:00 - сніданок, після збираємо табір, та йдемо до автобусу.
10:30 - 13:30 - переїзд до Канева, екскурсія.
13:30 - 15:30 - переїзд до Переяслава, обід.
15:30 - 18:30 - екскурсія по музею та вільний час.
18:30 - виїзд додому.
23:30 - орієнтовне прибуття у Вінницю.

Транспорт

 • Еталон 30 місць
22 вільних місць із 29

2523211713951
26242218141062
27
2819151173
2920161284
Зверніть увагу!
 • При зміні запланованого транспорту (в ході підготовки подорожі) схема та номерація місць - може змінюватись. При цьому, обране Вами місце (біля проходу або вікна та ряд) зберігається! Місця до задніх дверей та перед ними не гарантуються, оскільки, залежать від марки та моделі конкретного транспортного засобу.
 • Останній ряд місць в автобусі є менш зручним ніж всі інші, адже спинки крісел відкидаються не в повній мірі або взагалі не відкидаються. Будь ласка, зважайте на це під час вибору місць в автобусі.
 • Для комфортних подорожей в автобусі доречними стануть плед та дорожня подушка.
 • В автобусі не прийнято вживати продукти із різким запахом та алкоголь.
 • З міркувань безпеки, пересування салоном автобусу під час руху заборонено.
 • Перших два ряди сидінь автобусу заборонено займати для дітей до 12 років.
 • Санітарні зупинки здійснюються в межах 2,5-4 години в залежності від часу доби та наявності відповідно облаштованих місць по маршруту подорожі. Туалети в автобусі не використовуються.

Правила


Згідно системи організації нашої діяльності найбільш компетентними особами щодо кожної окремої подорожі є її безпосередні Організатори. Тому, з усіма питаннями пов’язаними з даною мандрівкою: зміна місць в автобусі та готелі, уточнення програми подорожі та необхідних документів, з’ясування деталей подорожі, питання щодо відмови участі у подорожі та інших питань найкраще звертатись саме до відповідальних Організаторів. Їхні контакти вказані в заголовку подорожі.

Перед реєстрацією на подорож Ви повинні ознайомитись із основними правилами участі, що наведені нижче. Адже після оплати орг. збору Ви стаєте Учасником подорожі з Тур-Клубом Бідняжка та автоматично погоджуєтесь із цими правилами, що є частиною Договору. Просимо ознайомитись із повною версією Публічного договору-оферти між Туристом та Виконавцем.

 • В разі крайньої необхідності Організатори залишають за собою право змінювати місце Учасника подорожі в автобусі та готелі, з максимально можливим урахуванням побажань Учасника та повідомленням його про це.
 • Організатори залишають за собою право часткових змін до програми подорожі, з метою покращення її якості без зменшення об’єму наданих туристичних послуг.
 • Внесений Орг. збір не повертається в разі, якщо Учасник, з будь-яких причин, в тому числі хвороби, відмовляється від участі у подорожі менш ніж за 10 днів до початку подорожі Україною та 30 днів до початку закордонної подорожі (якщо інше не прописане умовами конкретної подорожі).
 • У програмі подорожі вказані орієнтовні розрахункові години прибуття, виїздів, переїздів по маршруту, інтервал та тривалість зупинок, екскурсій та вільного часу, адже вони залежать від багатьох факторів, в тому числі незалежних від Організаторів. Точний час повідомляється супроводжуючим групи під час подорожі.
 • Перед початком подорожі збір всіх Учасників та посадка в автобус, в межах міста Вінниця, здійснюється з Центрального автовокзалу (Київська 8). При поверненні з подорожі, маємо дві зупинки в межах міста: на в’їзді в місто та на точці старту – Центральний автовокзал. Також, ми можемо підібрати та висадити вас по маршруту подорожі в інших населених пунктах.
 • В разі неявки Учасників подорожі в назначений час та місце виїзду Організатори залишають за собою право продовжувати програму подорожі без Учасника. Всі витрати пов’язані із подальшим самостійним пересуванням Учасника покриваються ним особисто.
 • Організатори не несуть відповідальність за стан доріг, черги на кордонах, погодні умови, стихійні лиха, затори на дорогах, політичну ситуацію в країні та інші форс-мажорні обставини.
 • Організатори не несуть відповідальність за збереження багажу та особистих речей Учасників подорожі.
 • Згідно вимог чинного законодавства України, Організатори забезпечують кожного Учасника подорожі страхуванням від нещасних випадків на мінімальну суму. Це означає, що вам не будуть покриватись витрати на лікування, а лише, буде здійснене відшкодування згідно таблиці травм та ушкоджень передбаченої страховою компанією. Якщо ви бажаєте почувати себе більш убезпеченими, радимо оформити собі більш дороговартісне індивідуальне медичне страхування.
 • Організатори не несуть відповідальність за невідповідність наданих послуг необґрунтованим очікуванням Учасників і їх суб'єктивній оцінці.
 • Відшкодування будь яких збитків спричинених з вини Учасника у повній мірі компенсуються самим Учасником.
 • Мінімальний вік Учасників наших подорожей 3 роки. Учасники до 18 років, мають право долучатись до подорожей лише в супроводі повнолітніх.

Обговорення


Повідомлень ще немає. Залиште перше!

Для можливості залишати повідомлення, будь ласка, авторизуйтесь.