
- Вінниця
- Сатанів
- Меджибіж
Доступні виїзди
Деталі та родзинки подорожі
Організаційний збір
Дітям до 12 -ти років діє знижка 10%.
Враховано
Додатково
Організатори
Програма подорожі
подорож
Збір в карманчику навпроти центрального автовокзалу посадка в автобус.
На крутому лівому березі Збруча, біля підніжжя Товтрової гряди, лежить містечко Сатанів. Сюди від Дністра тягнеться Траянів вал, насипаний за часів завоювання Дакії римським імператором Траяном на початку ІІ століття нашої ери. Ми одивимося на унікальну кам'яну браму, яка колись була в'їзною до міста. Побуваємо на руїнах замку та біля римської вежі, подивимось на відбудовану найстарішу синагогу Європи та на єврейське кладовище з унікальними скульптурами.
Обід-пікнік у мальовничому місці, п'ємо мінеральну водичку "Збручанську" з джерела. Їжу візьміть із собою.
Не втручаючись у життя звірів в умовах дикого лісу, ви мандруватимете майже кілометровим оглядовим мостом-галереєю, що височіє над лісовою територією, та з п'ятиметрової висоти зможете побачити, як граються ведмедики з мамою – ведмедицею, як тихо скрадаються вовки по лісових стежках; помилуєтесь граціозними сарнами та прудкими лисичками, спостерігатимете за старими ведмедями-велетнями, вовчими зграями, поведінкою звірів у природніх умовах.
Зараз тут перебуває 27 ведмедів та 11 вовків. Нещодавно сюди перевезли ведмедів-"переселенців" з харківського зоопарку Фельдмана, тож у заповіднику - поповнення: троє бурих та один гімалайський ведмідь.
Відвідаємо стародавній водяний млин 17 сторіччя, який працює повністю на силі води з річки Збруч. Тут досі мелють борошно за технологією, яку вигадали наші предки - величезна будівля млина працює на силі води - ми побачимо як у ній все влаштовано та послухаємо її історію від млинаря.
Поспішаємо аби побачити одну з найкращих фортець поділля у вечірньому світлі.
Меджибізький замок виглядає дуже велично. Високі стіни, башти, балкони, прикраси верхівок споруд, контрфорси - все це і тепер вражає. Часті набіги татарських орд змусили власників Меджибожа, Сенявських, побудувати могутню фортецю, яка мала не лише видатні оборонні можливості, а і органічно вписується в навколишній ландшафт.
На території замку в 2008 році було відкрито перший в Україні музей Голодомору. Його потужна документально-мистецька експозиція справляє надзвичайне психологічне враження.
У Меджибожі похований засновник хасидидизму – Баал Шем Тов, що прославився як цілитель, проповідував нове вчення й мав велику групу учнів та послідовників. До його могили їдуть тисячі паломників будь-якого віросповідання, аби написати на папірці прохання про здоров'я або загадати бажання, яке обов'язково здійсниться.
Дорогою робимо зупинку в Летичеві на рибному ринку. Час зупинки 20 хв.