Музей етнографії й археології у Буші

Категорія:
Район: Ямпільский

Адреса: вулиця Івана Богуна, 12, Буша, Ямпільський район, Вінницька область.
Веб-сайт: http://busha.com.ua/zapovidnuk-busha/tripillya

Подільська хата 18 століття і історія всіх часів — чим ще може здивувати Буша?

Буша — край, що завжди знайде чим вас вразити. Цікавим для відвідувачів є музей "Подільська хата", де можна познайомитися з побутом селян кінця ХІХ початку ХХ ст.ст. Етнографічна колекція розміщена в старовинній 130-річній хаті в центрі села Буша, поруч із Замковою горою. Музей відкритий в 2004 р. Тут представлені знаряддя праці, посуд, одяг, рушники, скриня, дитяча колиска, картини, ікони та інші предмети сільського побуту, зібрані в навколишніх селах.

Музей етнографії розташований у стінах невеликої хати, яка належала звичайній селянській родині. Вік цього будинку досить солідний: близько півтора століття. Це хата типової селянської родини. Акуратно побілені стіни і стеля, невеликі віконця з мальовничими віконницями. Плетений тин обвиває обійстя. Ця хата немов застигла в часі, аби показати нам як жили наші предки. 

 Всередині будинку можна побачити старовинний посуд, рушники,  вишивані простирадла і подушки, розписи на стінах, унікальні старовинні меблі. Весь інтер'єр хати XVIII – ХІХ  століть відтворений з максимальною точністю: держаки для казанків, заглиблення в стінах (їх використовували як полиці) і багато іншого, що практично неможливо побачити в побуті сучасної людини.

Буша також  відома пам’ятками трипільської культури на її землях. У зв’язку з цим   2005 році студентами та викладачами ВДПУ ім. М. Коцюбинського на замковій горі було проведено археологічні розкопки і на площі 150 метрів було виявлено залишки трипільського житла 4 тис . до н.е., незначні залишки чорноліської культури та залишки житла пізнього середньовіччя. Аби зберегти пам’ятки нашої історії,  збудовано захисний павільйон – музей археології. 

Як дістатись? - автобусом з м. Вінниці або Ямполя. Дорога Т0202 приведе до Буші туристів, які прямують з Могилева-Подільського, Ямполя або Крижополя.

Графік роботи:  У будні дні з  8:00 - 17:00, перерва 12:00 - 13:00. По суботах, неділях працюють за попереднім замовленням. 

Скільки коштує? Екскурсія музеями входить в екскурсію Бушею, тому  вхід на територію:дорослі – 50 грн, діти від 6 років до 16 років  - 25 грн. 

Проведення екскурсії – 200 грн. (група до 20 чол), група 20 – 30 чол. - 300 грн., Група більше 30 чол. ділиться на дві групи (по 200 грн.)


Обговорення


Повідомлень ще немає. Залиште перше!

Для можливості залишати повідомлення, будь ласка, авторизуйтесь.