Будинок Миколи Леонтовича

Категорія: Музеї і будинки видатних людей
Район: Тульчинський

Адреса: м. Тульчин, Вінницька область, провулок Леонтовича,12-б.
Веб-сайт: http://leontovychmuseum.org.ua/

Історія  композитора, колядку якого співає увесь світ

"Щедрик, щедрик, щедрівочка..." уже з перших рядків кожен впізнає відому колядку  Миколи Леонтовича. Твір, над яким композитор працював майже усе своє життя, спершу здобув успіх в Україні, а згодом закріпився за кодоном як  "Carol of the Bells". Як же  народжувався цей спадок світової культури?

В грудні 1977 року (з нагоди 100-річчя з дня народження Леонтовича) в Тульчині відкрито Музей-квартиру композитора. Цей рік також був оголошений UNESCO роком М. Леонтовича.

Колись цей будинок справді слугував родинним гніздом сім’ї. Тут можна відчути атмосферу домашнього затишку, в якій народжувалася музика. А кожна з особистих речей композитора (камертон, диригентська паличка, робочий стіл) може здатися інструментом чарівника.

"Ось за ним у сувору зиму сидів у голоді і холоді батько. Закутає ноги ковдрою, хукає на пальці і грає, грає, наче не помічає жорстокої дійсності. Для нього існувала тільки музика", — згадувала про улюблене піаніно батька Галина Леонтович, донька композитора. Завдяки їй багато унікальних пам’яток з життя композитора потрапило до колекції музею

В 2019 році в Музеї-квартирі відбулися кардинальні зміни завдяки гранту програми "Малі міста – великі враження", який виграла Тульчинська міська рада. Нині багато додаткової інформації можна отримати  з тачпанелей, інтерфейс яких  дуже зручний. Завдяки QR-кодам, ви зможете закачати в свої гаджети ту чи іншу книгу про Леонтовича і, таким чином, забрати частинку Музею із собою!

В Музеї уже склалася традиція в День народження композитора проводити "Українські вечорниці". В цей день, 13 грудня, сюди приходять композитори, поети, учасники хорової капели, студенти.

Як дістатись? - автобус з Вінниці або автомобілем (83 км) по трасі М12/Р08

Графік роботи: вівторок-субота з 9:00 до 18:00, у неділю за домовленістю. 

Скільки коштує? Вхід: для учнів та студентів –  10 грн, для дорослих – 15 грн.

Екскурсія: для учнів та студентів – 40 грн, для дорослих –  60 грн.

 


Обговорення


Повідомлень ще немає. Залиште перше!

Для можливості залишати повідомлення, будь ласка, авторизуйтесь.