Скарбниця у вежі - історичний музей у Хмільнику

Категорія: Музеї і будинки видатних людей
Район: Хмільницький

Адреса: вулиця Шевченка 1, Хмільник, Вінницька область
Телефони:
(380)978-76-51 - Світлана

Відвідавши історичний музей м. Хмільника, Ви  більше дізнаєтеся про історію  Хмільницького краю із найдавніших часів, періоду Другої Світової війни, поринете в типовий побут Хмільниччини минулого століття, зацікавитеся історією виявлення радонових вод у Хмільнику, першими книгами про місто, видатними діячами Хмільницького краю, а також сучасністю.

Незвичайне розташування музею дозволить ще глибше поринути в історію тих часів. "Експозиція музею розміщена у вежі колишньої фортеці, що є частиною садибного комплексу двоповерхового палацу Ксідо, яка є пам’яткою національного значення та входить до семи чудес м. Хмільника. Музей  зручно розмістився на першому поверсі в найстарішій будівлі міста – в оборонній вежі поч. 16 ст.", — розповіла нам пані Світлана, завідувачка музею.  

З 1960 р. ініціативна група почала збирати матеріали для музею. Музей відкрився 8 листопада  У 1982 р. йому присвоєно звання народного. Колекція нараховує понад 3,5 тис. предметів. Експозиція розкриває історичний розвиток одного з найстаріших міст Східного Поділля. Тут зберігаються і примножуються усі надбання краю в експонатах, фотографіях, документах. 

Це — скарбниця історичної спадщини цього краю, де майже три тисячі експонатів основного фонду: від палеоліту й до наших днів. Тут ви побачите й останки давніх тварин льодовикового періоду, предмети знарядь праці та мисливства, експонати домашнього господарювання, прикраси, вишиванки, відлуння соціалізму й війни, старі фото, листи та багато іншого цікавого.

Як дістатись? Автобусом або маршрутним таксі "Вінниця–Хмільник", зупинка "Радон" , або автомобілем (68 км) на Хмельницьке шосе, далі по трасі Р31

Графік роботи: з вівторка по п’ятницю з 9-18 години,перерва з 13-14 години. 

Скільки коштує? Вхід безкоштовний. 


Обговорення


Повідомлень ще немає. Залиште перше!

Для можливості залишати повідомлення, будь ласка, авторизуйтесь.