Шляхами тканої Буші

Категорія: Музеї і будинки видатних людей
Район: Ямпільский

Адреса: вулиця Івана Богуна, 12, село Буша, Ямпільський район, Вінницька область.
Веб-сайт: http://busha.com.ua/zapovidnuk-busha/muzej-tkatstva
Телефони:
(097)296-17-33 - Ірина Захарчук

Музей ткацтва

Музей ткацтва - це інтерактивний простір, де кожен знайде собі щось до душі. Відвідавши музей ви зможете побачити різноманітні верстати, старовинні килими («киліми»), доріжки/веретки, рушники та багато інших виробів. Спробувавши попрацювати за верстатами відчуєте всі тонкощі ткацького ремесла та процесу виробництва тканини.

13 жовтня 2019 року на території Державного історико-культурного заповідника «Буша» в рамках мистецького проекту «Шляхами тканої Буші» відкрили інтерактивний Музей ткацтва. Завдяки цьому  шість місцевих жительок  навчались ткацькому ремеслу у провідних майстринь з усієї України.  Тож нині Буша буде славитися не тільки керамікою, місцями козацької та гайдамацької слави, унікальним скельним храмом, а й першим Музеєм ткацтва.

Тут ви дізнаєтесь також про ткацькі верстати, датовані 17-м століттям, про яскраві столітні килими. Місцеві ткалі вони ж екскурсоводи – розповідають і навіть навчають відвідувачів стародавній майстерності виготовлення тканин. 

 Наразі в музеї вже влаштовують майстер-класи по роботі з ткацькими верстатами, однак в планах ще й показувати рослини, з яких виготовляють пряжу. Вартість такого майстер-класу  – 100 гривень.

 

Як дістатись? - автобусом з м. Вінниці або Ямполя.Дорога Т0202 приведе до Буші туристів, які прямують з Могилева-Подільського, Ямполя або Крижополя.

Графік роботи:  У будні дні з  8:00 - 17:00, перерва 12:00 - 13:00. По суботах, неділях працюють за попереднім замовленням. 

Скільки коштує? Екскурсія музею ткацтва - 100 грн. Вхід до музею:  дорослі - 50 грн,  діти від 6 років до 16 років - 25грн.   

Координати: 48 ° 19'52''N, 28 ° 7'14''E

 


Обговорення


Повідомлень ще немає. Залиште перше!

Для можливості залишати повідомлення, будь ласка, авторизуйтесь.