Музей "Українська Витинанка": від народної творчості до вишуканого мистецтва

Категорія: Музеї і будинки видатних людей
Район: Могилів-Подільський

Адреса: вул. Вірменська, 17/17, м. Могилів-Подільський, Вінницька область
Телефони:
(380)972-96-86 - Оксана Городинська

Музей "Українська витинанка" є однією з головних і найбільш відвідуваних визначних пам’яток у Могилеві-Подільському. Серед різних видів українського народного мистецтва витинанка посідає особливе місце. Колекція музею налічує понад 500 робіт талановитих майстрів з 11 країн світу.

Про історію створення закладу нам розповіла директор Оксана Городинська: "Музей був відкритий у 2003 році при Будинку народної творчості. Зараз раз на три роки тут проводиться міжнародне свято "Українська витинанка", де збираються найкращі митці для обміну досвідом та презентації своїх робіт".

Назва "витинанка" походить від слова "витинати", тобто "вирізати". Це орнаментальні прикраси житла, які вирізають ножем чи ножицями силуетно або ж ажурно з білого та кольорового паперу. Витинанки розташовували на стінах, наліплювали поздовжніми стрічками попід стелею, по сволоку, навколо вікон. Разом із розписами на печі, вишиваними рушниками, різьбленими дерев’яними побутовими речами та тканими виробами вони складали основу цілісного і неповторного інтер’єру української селянської хати. На свята українці виготовляли особливі прикраси. Наприклад, витинанка-хрест була оберегом, її чіпляли на сволок, де висіла дитяча колиска.

"Зараз витинанка – це модно в європейських країнах, вона широко використовується в інтер’єрі та екстер’єрі", — каже Оксана Василівна.

Протягом екскурсії тут можна замовити майстер-клас, щоб поспостерігати за роботою майстра або спробувати самому і подумки поринути у давнину. Його тривалість – 20-30 хвилин, вартість – 100 грн. з групи.

Графік роботи: 10:00-19:00 у будні дні, у вихідні та святкові – по домовленості.

Скільки коштує? Вхідні квитки: дорослий – 8 грн., дитячий – 5 грн. Вартість екскурсії – 18 грн. з групи.

Як дістатись? 120 км автомобілем по трасі М21, також потягом або рейсовим автобусом.


Обговорення


Повідомлень ще немає. Залиште перше!

Для можливості залишати повідомлення, будь ласка, авторизуйтесь.