Музей "козацької слави"

Категорія: Музеї і будинки видатних людей
Район: Тростянецький

Адреса: Вінницька обл., Тростянецький район, село Четвертинівка, вулиця Гагаріна, будинок 41

 Музей Батозької битви відкрили ще в середині 1990 року, спочатку він функціонував як історико-краєзнавчий музей селища Четвертинівка, який з 2003 року став народним. Ініціаторами створення музею стала патріотично налаштована громадськість Вінниччини

  У чотирьох невеликих залах розмістили експонати, які відображають побут селянина XIX століття, історію появи села, а також матеріали про Голодомор, Другу світову війну і повоєнну відбудову.

 В одному із залів представлені археологічні знахідки: кістки мастодонта, мамонта, кремінні знаряддя праці, керамічні знахідки трипільської культури. З особливими подробицями відображено бій під Батогом, так як з 2015 року даний музейний комплекс названий на честь "Батозької битви". Перемога армії-союзників Запорізьких козаків Богдана Хмельницького і Кримського ханства в бою з військами Речі Посполитої стала переломним історичним моментом, так як гетьману все ж вдалося надовго зміцнити і утримувати зайняті території.

 В подальшому, на території Четвертинівської сільської ради планується організація історико-культурного заповідника обласного значення “Батіг”, присвяченого подіям 1652 року. Він розкриватиме значення битви під Батогом для української історії перед мешканцями та гостями краю. Батозька битва – одна з найяскравіших сторінок українського козацтва та держави в цілому. На території села Четвертинівка споруджено обеліск Козацької Слави, який увіковічує пам'ять про героїчну битву союзного війська козаків та кримських татар проти Речі Посполитої, функціонує Четвертинівський краєзнавчий музей, історичні місця – Богданова криниця, Кривавий Яр, Поле Батозької битви, гора Батіг. Всі ці об’єкти можуть увійти у комплекс історичного заповідника. "Сьогодні Україна особливо потребує збереження історичної правди, національних традицій, патріотичного виховання молоді на фактах героїчного минулого нації. Відтак, за рішенням сесії райради створено «Музей Батозької битви»", - повідомила директор музею Людмила Яременко.

Довідково. Битва під Батогом відбулася 22-23 травня (1-2 червня) 1652 року між союзною армією Війська Запорозького і Кримського Ханства під проводом Богдана Хмельницького проти війська Речі Посполитої під командуванням Марціна Калиновського. Битва була однією з важливих подій в ході Хмельниччини, завершилася перемогою союзників. Відбулася під горою Батіг біля сучасного села Четвертинівки Тростянецького району на Вінниччині.

З 2017 року, в перших числах червня, у Четвертинівці проходить Всеукраїнський фестиваль козацької слави - «Батозька битва». Відвідування музею під час фестивалю безкоштовне. (Тут зробимо тег- крос-активне посилання на фест).


Дістатись до музею: автобусом з міста Вінниця. 
 
 Час роботи:
Щоденно, крім понеділка
з 09:00 до 17:00

Вартість вхідних квитків
для дітей та студентів 5 — грн.
для дорослих 10 — грн.

Екскурсійне обслуговування по передзамовленню
для дітей та студентів 20—  грн.
для дорослих 50—  грн
.


Обговорення


Повідомлень ще немає. Залиште перше!

Для можливості залишати повідомлення, будь ласка, авторизуйтесь.