Музей столярного ремесла

Категорія: Музеї і будинки видатних людей
Район: Томашпільський

Адреса: Вінницька обл., Томашпільський район, село Гнатків, вулиця Соборна, будинок 124

У селі Гнатків, Томашпільського району що на Вінниччині, талановитий різьбяр Анатолій Лукіянчин відкрив безкоштовний Музей столярного ремесла. Тут чоловік представив 700 столярних інструментів з дерева, кожен експонат робочий. За деякі інструменти-експонати чоловік віддав 20 гривень, інші купував за кілька сотень, щось, розповідає, йому подарували. Найбільше в майстерні фуганків, їх тут понад 300 і це улюблений інструмент дітей. Музей інтерактивний, що дозволяє відвідувачам брати експонати руками,  всі охочі – можуть витесати, зістругати щось власноруч і забрати з собою.

Колекцію музею майстер доповнює своїми роботами, тут є ложки, тарілки, цукерниці. З деревини вистругує також іконостаси. Один із них у Томашпільському храмі Успіння Пресвятої Богородиці. Чоловік колекціонує і приводить до ладу різноманітні деревообробні інструменти з усього світу.

«Спочатку більшість іконостасів були дубові, але дуб – це тверда порода дерева. Коли я побачив ці роботи, то сам захотів мати такий іконостас в храму», – каже отець Михайло, настоятель храму Успіння Пресвятої Богородиці.

Майстер з Вінниччини Анатолій Лукіянчин працює з деревом з 12 років. Цьому, каже, вчився самотужки. "В мене є інструмент, який нарізав гвинти. Він старий і відреставрований. Також є різноманітні циркулі – більш старі, та новіші", – каже Анатолій. 

Основна ідея створення музею — це пам'ять про столярів, оскільки, як говорить власник: “Навіть немає дня столяра в Україні, також я шукав в інтернеті і не знайшов в Україні такого музею, знайшов лише у Росії декілька аналогічних. Я давно мріяв про створення власного музею, але не було приміщення. Декілька років тому, мені вдалось викупити приміщення старенького дитячого садочка та облаштувати у ньому музей”. У планах Анатолія – розширювати музей, наразі це простенька невеличка кімната, роботи ще багато, тому все ще попереду. Власні вироби чоловік хоче розташувати на вулиці для того, аби приваблювати відвідувачів. 
 

Дістатись до музею: автобусом з міста Вінниця. 
Вартість вхідних квитків: безкоштовно. Час роботи: за домовленістю


Обговорення


Повідомлень ще немає. Залиште перше!

Для можливості залишати повідомлення, будь ласка, авторизуйтесь.