Музей Миколи Леонтовича: батьківська хата "українського Баха"

Категорія: Музеї і будинки видатних людей
Район: Теплицький

Адреса: Вінницька область, с. Марківка Теплицького р-ну, вул. Леонтовича, 2
Веб-сайт: https://vinnytsia-museum.in.ua/branches/leontovych-museum

 У с. Марківка Теплицького району зберігся будинок батьків Миколи Дмитровича Леонтовича – видатного українського композитора, хорового диригента, фольклориста, педагога i громадського діяча.

 Тут колись мешкали рідні митця, тут він гостював у батьків та, зрештою, трагічно загинув від кулі ворога. Першу експозицію тут відкрили ще до 100-річчя з дня народження музиканта, у 1977 році. У листопаді 2012 р. експозицію музею було закрито для відвідувачів через аварійний стан приміщення, а у вересні 2015 р. він став філією Вінницького обласного краєзнавчого музею.

 Під час підготовки нової експозиції музею М. Д. Леонтовича працівниками Вінницького обласного краєзнавчого музею було здійснено чималий обсяг робіт. А саме: вивчено літературні джерела про життєвий і творчий шлях видатного композитора, відпрацьовано картотеку ОУНБ ім. Тімірязєва та матеріали Державних архівів Вінницької та Хмельницької областей, Інституту рукопису Національної бібліотеки України ім. В. І. Вернадського. Усе це дало можливість представити на новому рівні життєвий, творчий шлях видатного українського композитора та вшанування його пам’яті.

 Вдруге музей відкрили напередодні Дня Незалежності у 2016 році. Вінниччина отримала колосальний за своїм значенням заклад культури та гідно увічнила ім’я славетного земляка – всесвітньо відомого композитора Миколи Дмитровича Леонтовича, якого справедливо називають "українським Бахом".

 Експозиція музею М. Д. Леонтовича розміщена у чотирьох експозиційних залах. Тут зібрана каліграфічна композиція із назвами творів славетного композитора та копії партитур його творів, особисті речі родини Леонтовичів, меблі, родинні фото, копії документів та листів.

 Унікальним експонатом музею Миколи Леонтовича в Марківці є його піаніно, на якому видатний композитор  уперше виконав свого легендарного «Щедрика». Виготовлено інструмент у 1896 році. На ньому вчилися грати діти брата Миколи Леонтовича Олександра і сестри – Марія, Вікторія, Олена. За усі роки піаніно жодного разу не реставрували.

Як дістатись? Рейсовим автобусом з міста Вінниця. 
 
Час роботи: щоденно, крім понеділка з 10:00 до 18:00

Вартість вхідних квитків: для дітей та студентів — 10 грн, для дорослих — 20 грн

Екскурсійне обслуговування: для дітей та студентів — 50 грн, для дорослих — 100 грн

Фотографування — 20 грн, відеозйомка — 30 грн.


Обговорення


Повідомлень ще немає. Залиште перше!

Для можливості залишати повідомлення, будь ласка, авторизуйтесь.