Музей Анастасії Присяжнюк: відгомін фольклору

Категорія: Музеї і будинки видатних людей
Район: Погребищенский

Адреса: Вінницька область, Погребище, вул. Шевченка, 119
Телефони:
0434621989 - Адміністрація

 Унікальні подільські плачі, які записала Настя Присяжнюк, зберігаються у Лондонському музеї. А мешканці Погребищенського краю продовжують співати зібрані нею пісні, згадують її як високоосвічену людину, яку завжди бачили з зошитом у руках. Те, чого про відому фольклористку не прочитаєте у підручниках!

Музей відомої фольклористки Насті Присяжнюк відкрили в Погребищі у 2012 році.

Жінка упродовж п’ятдесяти років (1920—1970) збирала в рідному краї і записала понад  6 000 пісень і 4 600 казок, стільки ж прислів’їв та приказок, бувальщин та переказів, 125 плачів та голосінь. 

Тут представлені відомі роботи фольклористки: книга "Пісні Поділля", яка містить в собі тисячу народних пісень, монографії "Українське весілля в Погребищі", "Історія Погребища", "Про походження прізвищ земляків", "Рось — ріка-трудівниця". 

В експозиції – розповіді про фольклористку, що друкувалися у газетах і журналах, спогади земляків, деякі особисті речі. У представлених документах є розповіді про зустрічі Насті Присяжнюк з Климентієм Квіткою — професором Київської консерваторії, збирачем народних пісень, чоловіком Лесі Українки. З ним сестру познайомив старший брат Агафон.

У стінах музею досі можна почути відгомін українського фольклору. Це — колиска історії усної народної творчості наших пращурів. В одному із видань польської газети “Життя і слово” було написано та неодноразово згадувалось: "якби маленьке Погребище, по якійсь невідомій причині не було б нанесено на мапу світу, то лише одне ім'я Насті Присяжнюк, зробило б його відомим".

Відома фольклористка закінчила Кам’янець-Подільський інститут народної освіти, аспірантуру Київського університету імені Т. Шевченка. Тривалий час учителювала у рідному краї. Пішла з життя у 1987 році. 

"Ви просто свята людина в своєму безмежному любовному пориві до свого народу, до його пісні, до його творчості", — написав після зустрічі з відомою фольклористкою поет Платон Воронько.

Як дістатись? До Погребища можна доїхати на авто або ж рейсовим автобусом з міста Вінниця. 
Розпорядок роботи: середа — неділя: 09:00-18:00.  
Вихідні: понеділок, вівторок


Обговорення


Повідомлень ще немає. Залиште перше!

Для можливості залишати повідомлення, будь ласка, авторизуйтесь.