Подорож в адріатичну Хорватію

Хорватія - країна, в якій гармонійно поєднуються і доповнюють один одного унікальні природні комплекси, морське узбережжя з невеликими островами, численні замки та історичні пам'ятники, термальні джерела та густі ліси. Саме Хорватія – є одною з найгарніших країн усього світу, завдяки своїм давнім містам, які мають свій неповторний колорит та неймовірну архітектуру.

Кожного року подорож з Бідняжками в Хорватію відбувається не тільки через її природню красу, а й тому, що найчистіше море в усій Європі знаходиться саме тут. Ми проживаємо на Макарській Рів'єрі, що була визнана екологічно чистою та отримала «Блакитний прапор» Юнеско, що свідчить про високу якість нашого відпочинку. Протяжність Макарскої Рив'єри сягає вдекількох кілометрів, одна сторона омивається морем, а інша – найвищим у всій країні гірським масивом під назвою Біоково.

Ми оселилися в дуже комфортному та затишному містечку Градац. Градац розташований на некрутому схилі, який вміщує на свох пляжах не тільки туристів, а й оливкові дерева і сосни, якими так полюбляють милуватись мандрівники з усього світу. Чиста вода та пляж, який всипаний дрібною галькою та являється найдовшим на всьому побережжі Макарської Рів'єри, змушує повертатись у це містечко знов і знов.

Для зручного відпочинку на побережжі Адріатичного моря ми обрали готель з усіма необхідними зручностями, який знаходиться всього за 100 м від пляжу. Ви можите обрати один з запропонованих номерів, та вранці з чашкою міцної кави, милуватись видом з вікна на море або на гори. В вартість нашого відпочинку входить також двох разове харчування у нашому готелі(шведський стіл), що дасть забути про щоденні турботи та насолоджуватись відпочинком сповна.

Для того щоб урізноманітнити свою подорож, Ви можите завітати до місцевих ресторанів або кафе. Хорватська кухня ще не залишила нікого байдужим. Місцевість в якій ми будемо жити хизується неперевершиним приготуванням морських продуктів -  кальмарів, страви з риби, морських малюсків та смачним різотто з каракатицями. Також вартий Вашої уваги овечий сир та ніжна ягнятина.

Але не одним морем багата хоч і маленька, але така прекрасна Хорватія. Подорожуючи в Хорватію з Вінниці, не забудьте вдома свої фотокамери, адже вони знадобляться щоб зафіксувати наймиловидніші об'єкти екскурсій, які організовує Тур-клуб «Бідняжка» під час нашого відпочинку. Погодьтесь, було б безглуздо завітати до такої величної та багатої країни і провалятись на пляжі цілу відпустку.

Ми завітаємо до національної гордісті Хорватії  - Парк Крка. Національний парк Крка - це сім найкрасивіших каскадів водоспадів, два старовинних монастиря, мальовничі ландшафти і почуття єднання з природою, яке неможливо передати словами. Цей національний парк - унікальний, його екосистема, що сформувалася в долині річки Крка, вважається однією з найбагатших і красивіших у всій Хорватії. Різноманітний природний світ, незвичайні карстові ландшафти, повноводна ріка, що несе свої води крізь вапнякові скеляні породи, водоспади - лише частина багатств цього парку.

Наступним пунктом нашої екскурсії під час відпочинку на морі в Хорватії буде  місто Шибеник, якому понад 1000 років. Місто відоме завдяки своїм вузькими вуличками та стародавніми будиночками,  які в європейській архітектурі займають особливе місце. Хоча місто і старе, але мудре, виховане, інтелігентне і гостинне.

У списку міст, які варто відвідати подорожуючи з Бідняжками у Хорватію на першому місці стоїть місто Дубровник, заснований більш ніж 1300 років тому, місто внесено до списку "світової скарбниці ЮНЕСКО". Дубровник - столиця Південної Далмації - відрізняється мальовничою природою, добре збереженими пам'ятниками історії, відмінними екологічними умовами.

Ізюминкою наших пригод стане прогулянка на кораблику до островів Брач та Хвар. Ці острови являються найкрасивішими у Хорватії. Сотні соснових лісів, оливкові плантації, виноградники та, звісно, чистесеньке море являються перлинками островів Брач та Хвар.

Наша подорож - це не просто тур в Хорватію – це мандрівка, яка за тиждень, переверне вашу уяву та припущення щодо однієї з країн  Центральної Європи – Хорватії.