- Вінниця
- Долина нарцисів
- Іза
- Горінчово
- Хуст
- Мукачево
- Середнє
- Чинадієво
- Карпати
- Вінниця
Деталі та родзинки подорожі
Організаційний збір
Дітям до 12 -ти років діє знижка 10%.
Враховано
Додатково
Організатори
Програма подорожі
Долина нарцисів поблизу Хуста – це найбільший осередок нарциса вузьколистого не тільки в Закарпатті, але і у всій Центральній Європі. З 1980 року ця рідкісна квітка занесена до Червоної книги України.
Які ж особливості має Долина нарцисів у Закарпатті? Погода та кліматичні умови відіграли головну роль у її становленні. Дослідники вважають, що процес танення льодовиків у цій області спровокував зсув ґрунту з гірських масивів, в ході чого нарциси «переїхали» з вершин гір до низовини. З часом вони акліматизувались в долині, призвичаїлись та почали поширюватись природнім шляхом. Колись поля сягали земель від сучасного Мукачева аж до Хуста. Пізніше на місцях, де росли нарциси, з’явились дубові ліси, що укривали їх від негоди.
Рідкісні олені з’явились на фермі ще у радянські часи – 1987 року. Гелікоптером їх доправили сюди аж із Калінінградської області. Сьогодні оленяча ферма налічує більше 300 оленів, які живуть на 57 гектарах пасовищ та лісу. Ми зможемо не лише помилуватись благородними тваринами а й погодувати їх.
Це справжня буйволина ферма, де можна побачити буйволів, оленів, африканських страусів, павичів, декоративних качок, фазанів, куріпок, коней та косуль.
Засновник цієї ферми – Василь Шимон. За період існування, йому вдалося збільшити своє господарство від 3-х буйволів до більш як 29 голів худоби. Знайомство з фермою проводить досвідчений екскурсовод.
Тут ми продегустуємо сири, які роблять із молока буйволів та зможемо придбати продукцію екоферми. Також на території Райського куточка є ресторація, де на нас чекає смачний обід.
Rikka Khust - це всесезонний, термальний комплекс на Закарпатті, з найбільшим відкритим басейном Закарпаття. Тут ми зможемо порелаксуватив в чанах з термальною водою; відвідати соляну кімнату та душ вражень; також на вибір є широкий спектр спа-послуг та Bistro.
Однією з найдавніших українських фортець в Україні є відомий замок Паланок у Мукачево. Його середньовічні стіни до нині зберігають чимало таємниць та легенд. Споруда розташувалася на горі вулканічного походження, а місто фактично будувалося навколо неприступної фортеці на рівнинній території. Фортеця поділена на три тераси, три рівня: Верхній, Середній і Нижній замки. Досі невідома точна дата заснування замку, але він згадується вже в документах XI століття.
Ресторанний комплекс "Порядний Ґазда" - заклад, який знаходиться у підніжжі однієї із найвизначніших пам'яток історії - замку "Паланок". Тут готують їжу за рецептами, які перевірені століттями. Ми відчуємо справжню закарпатську гостинність, та спробуємо автентичну кухню цих країв.
Унікальним винним підвалам у селищі Середнє на Закарпатті близько 450 років, вони є найстарішими в Україні, занесені ЮНЕСКО до десятки кращих винних підвалів Європи. Їх, безумовно, варто відвідати!
Підвали будували полонені турки в 16 столітті, спочатку вони були призначені для оборонних цілей, але потім стали використовуватися для зберігання вина. З тутешніх дубових бочок вино свого часу поставлялося кращим європейським дворам.
Замок був побудований лицарями-тамплієрами і за своїм зовнішнім виглядом дуже нагадував давньоримські прикордонні сторожові вежі. Сьогодні від легендарного Середнянського замку залишилися лише руїни чотирикутної вежі. Її лицьова поверхня складається з великих і дрібних кладок, добре відшліфованих каменів.
У минулі часи вежа мала 3 яруси та досягала 20 метрів. Товщина стін варіювала від 2,5 до 3 метрів. Як свідчать численні дослідження, побудований він був на рубежі 12-13 століття.
Сент-Міклош, з угорської – Святий Миколай. Цю назву замок позичив у містечка, яке власне колись так і називалось. Побудував його знаменитий угорський воєвода барон Перені.
Тепер тут хазяйнує художник – литовець за походженням з українською душею. Більше десяти років тому Йосип Бартош закохався у це місце і взяв замок майже руїною, поступово митець його відновлює та реставрує.
Замок Сент-Міклош залишився в пам’яті поколінь завдяки історії кохання, яка пережила віки. Любов чарівної княгині до молодого лідера повстанців-куруців стала головною подією, за якою пильно спостерігала уся тодішня західноєвропейська знать. При відвідуванні замку нам неодмінно скажуть: в Мукачівському Ілона Зріні воювала, а у Чинадієвському кохала.
У селі Чинадієво, яке розташоване неподалік від Мукачево, знаходиться незвичайний пам'ятник архітектури, від якого віє середньовічною романтикою і епохою лицарства. Це – замок Берегвар, який належав Шенбронам. Його сміливо можна віднести до списку видатних архітектурних споруд України.
З цим романтичним палацом, як і з усяким замком, пов'язана сумна історія кохання одного з представників графської династії Шенборнів до своєї дружини. Кажуть, що досі привид ображеної ревнощами жінки ходить коридорами замку.
Корисні поради
• Обов'язково візьміть з собою одяг для купання, рушники та гумове взуття, оскільки ми відвідуватимемо термальний комплекс Rikka Khust SPA
• Організатори залишають за собою право часткових змін програми чи планування розпорядку дня, з метою покращення якості подорожі та право пересаджувати, змінювати схему розсадження у випадку зміни автобуса! У подорож допускаються дітки мінімальний вік яких становить 3 роки. Якщо дитина не займає місце в автобусі а буде у Вас "на руках", тоді її реєструвати не потрібно.
• Вартість вхідних квитків на екскурсійні об'єкти та дегустації може змінюватись залежно від рішень їх адміністрації та не залежать від організаторів.